Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azbest


azbest
félisten

"85 wattnyi teljesítmény továbbítására képes, tehát a megfelelő USB-PD töltőt használva a replikátorra csatlakozó notebookot is elláthatjuk tápenergiával."

És hány wattot von le a rákötött pd tápegyég kapacitásából ez a dokk? Merthogy minden ilyen dokk levon valamennyit. Ez azért nem mindegy, mert lehet kevés a gyári tápegység a dokkon át való töltéshez. Pontosabban sír a windows, hogy "slow charger" és leveszi a proci teljesítményét töredékére, ha a dokkon át van bedugva a táp.

Mivel jellemzően soha nem írják ki a dokk által levont mennyiséget, kénytelen voltam venni egy pd diagnosztikát, ami kiolvassa a dokkon át bekötött limiteket [link]
Így tudtam meg, hogy
Vcom CU466 8W-ot von le magának. (hdmi 1.4)
Targus DOCK423EU 15W-ot von le magának. (hdmi 2.0 x2)
Kínai 12-in-1 dokkom 10W-ot von le. [link] (hdmi 1.4)

És ez azért nem mindegy, mert a gyári töltővel 5-10W nyújtózkodás lehet.
Például az itteni dell latitude gépünk 65w tápja kevés a 8w-os dokkolóhoz, slow charger.
Az asusom 90W-os tápja kevés a 15w targushoz. A kínai dokk 10w még belefér. De az olcsó utángyártótt 90w tápom csak 87w-ot mond magáról, így azzal már kevés a 10w dokk is és slow charger :D

A tanulság, amikor a 3rd party dokk gyártó azt írja a reklámba, hogy használhatod a laptopod töltőjével, az általában nem igaz, mert kevés lesz hozzá. Kell venni nagyobb tápegységet mellé. Az meg még 10-30 ezer forint közt van igények és teljesítmény függvényében.

[ Szerkesztve ]

(#2) HummeRC válasza azbest (#1) üzenetére


HummeRC
senior tag

Érdekes tapasztalat, köszönöm. :)

(#3) Orcsi válasza azbest (#1) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Na vegre ertem mi baja van a notimnak … miert nem tolt a dokkolon keresztul… hat erre nem jottem volna ra magamtol … koszi :C :C

Same shit, different day!

(#4) Alaaf Pi válasza azbest (#1) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Na ja, cégnél laptophoz kaptam 45W-os töltöt, a port replikátorhoz 65W-ost, szerencsére a replikátor egy pillanatig se funkcionált, így ment vissza IT-nak, a töltö meg megmaradt, és azzal hajtom a laptopot. Valamiért a noti jobban is teljesít vele, mint amit hozzá szántak.

(#5) D55 válasza azbest (#1) üzenetére


D55
aktív tag

"az olcsó utángyártótt 90w tápom csak 87w-ot mond magáról"
PD-nél már valami buszos kommunikáción beszélik ezt meg, ugye?
(Szóval gondolom nem játszik olyan, mint pl. a szögletes Lenovo csatlakozófejeknél az ellenállásműtét ;])

(#6) dqdb válasza azbest (#1) üzenetére


dqdb
nagyúr

Annak is chipset oka van, hogy alig találni DisplayPort csatlakozós dokkolót?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#7) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Ez nekem is feltűnt. Mindenesetre beszereztem egy usb-c --> Display Port kábelt a tartalék monitorhoz. Így már csak egy olyan dokkoló kell, amin van egy extra usb-c.

(#8) azbest válasza D55 (#5) üzenetére


azbest
félisten

igen, a power delivery protokollal kérdi le, hogy miket tud.
A kis kütyü pd2.0 -át ír ki, nem tudom mutatna -e mást 3.0 protokollal, elvileg ugyanazt tudják csak több infót tud átadni a pd3. [link]

Így néz ki az olcsó 87w táp

Ez pedig a kínai 10W-ot levonó dokkon keresztül a táp

#6 dqdb
gondolom hogy a chipset. Látni dp kimenetes dokkokat is, gondolom azok másra épülnek. A legtöbb kínai dokk lehazudja az eget is és 4k 60Hz-et kínál, de általában csak 30Hz megy nekik, az is csak egy monitorral. Sajna nem tudtam szétszedni egyik rendes dokkomat sem roncsolás nélkül, így nem néztem bele.

Viszont egy dual-hdmi + usb3 donglet szétszedtem, mert hibás volt gyárilag, azt meg tudom mutatni. Részletesen itt [link]

A type-c csatin nagyon sokféle mód lehet. Sok esetben lehet sima usb3.0 + video. A videó pedig lehet hdmi vagy dp. Viszont a dp-nek is lehet hdmi alternate módja, ami kicsit más. Néha lehet dp-hdmi aktív átalakító is benne. És akkor még arról nem is volt szó, hogy vajon thunderbolt módok különböznek-e. Egy nagy dokumentálatlan katyvasz az egész. Pontosabban elvileg rengeteg féle mód lehet egy type-c-ben, de a saját megvett eszközödről nem feltétlen írják le pontosan mit tud, pláne a dongleknél.

[ Szerkesztve ]

(#9) icp1970 válasza azbest (#1) üzenetére


icp1970
senior tag

Köszi.Nekem is jól jött :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.