Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szasz89


Szasz89
csendes tag

Sziasztok!

Először is mindenkinek köszönöm az idejét és hogy fáradozik az irományom elolvasásával.
Az A4Tech X7-esem felmondta a szolgálatot röpke 17 hónap használat után. Egérrel ilyet még nem tapasztaltam virtuális életvitelem '93-as esztendeje óta (kivéve, amikor a kezembe akadt egy Trust, ami szénné kopott és törött, azóta nagyon megbízom benne :D).
Szóval szükségem lenne egy új egérre és tanácsot szeretnék kérni a közösségtől. Nincsenek extrém elvárásaim.
A szempontok a következők:
- tartós legyen (ezt az A4Techet sem másfél évre akartam venni)
- ~2000dpi (hogy rövidebb legyen az egérút, ha át akarom szelni a képernyőt, mint irodai egerek esetében)
- 500-1000Hz polling rate
- működjön egérpad nélkül
- 5000 Ft körül gondoltam rászánni és 9ezer fölé semmiképp nem akarok menni (csak azért, hogy használhatatlan funkciói legyenek vagy csillivili háttérvilágítása vagy díszelegjen rajta egy ismertebb márkajel, értitek mire gondolok)
- súlyozható kivitelek kíméljenek
- vezeték nélküli kivetelek kíméljenek (kivételt képez az indukciópados pl. A4Tech NB széria, de ilyenből még nem láttam normális érzékenységűt)
- palm grip (bár erről le szoktam mondani, ekkora kézzel még nem sikerült kényelmeset lelnem)
- nincs szükségem tizenakárhány programozható gombra sem (az 5 gomb jó ötlet, de játékok irányítását szerintem kivétel nélkül 3 gombosra tervezik, ami ebbe nem fér bele, azt átruházzák a billentyűzetre vagy trükköznek).

A topik címe 3 olyan egértípust tartalmaz, amikről úgy gondoltam szóba jöhetnek.
A Chicony márkáról általában véve sajnos nincs tapasztalatom, elvétve azt olvastam, hogy meglepően jó cuccokat gyártanak olcsón, sőt nevesebb cégeknek is gyártanak bérbe. Az említett típus tudja az alapokat és 3ropiért megkapnám. Szerintem egy jó egeret igenis elő lehetne állítani és forgalmazni ennyiért, csak inkább lehúznak minket főleg a nevesebb gyártók, a kérdés, hogy ezt ők is így gondolják-e vagy csak rásóznak a népre egy gagyi cuccot? Plusz nem találtam hozzá méret adatokat, vajon mekkora lehet?
A Microsoft említett egere kísértetiesen hasonlít az Intellimouse Explorer 3-ra (ha valaki emlékszik rá). Azzal és a Logitech MX-eivel az a gond, hogy már nem forgalmazzák, pedig náluk nagyobb egeret keresve se találni, ergo méretre jó lenne. Amit nem tudok a Comfort Mousre-ról, hogy milyen dpi értékekkel rendelkezik.
Az X-Luca ránézésre jónak tűnik és egy szintén lapáttenyerű ismerősöm ajánlotta, de csak kb 2-3 hónapja használja.
Természetesen szívesen veszem, ha valaki olyat ajánl, amiről azt gondolja jó nekem, csak esetleg elkerülte a figyelmemet.
Előre köszönöm a hozzászólásokat!

[ Szerkesztve ]

(#2) jaffa 2843 válasza Szasz89 (#1) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

[link] :K

Zárható.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.