Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Ez a sugárkövetés tényleg használt manapság mobilokban? Vagy csak marketing?

(#2) vicze


vicze
félisten

Ez mitől prémium? :U
Sima középkategóriás SoC.

(#3) Cassi válasza Steve_Brown (#1) üzenetére


Cassi
senior tag

Csak marketing, de ne terjeszd, hadd örüljön Pistike, hogy raytraceres mobilja van :P

(#4) Steve_Brown válasza Cassi (#3) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Erre tippeltem volna. Egyetemen mondta az egyik előadó, hogy nem hiszi, hogy van értelme MI tanító chipet tenni a mobilokba, hiszen a háló nem a mobilon tanul, hanem valami sokkal erősebb hardveren.

(#5) M@cika válasza Steve_Brown (#1) üzenetére


M@cika
őstag

A sugárkövetés az asztali videokártyákra is tök felesleges, nemhogy egy mobilba. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#6) kilua


kilua
senior tag

Szerintem ha nagy nyílt világban nem is, de például "the room" szintű játékban lehet lesz értelme a Ray Tracingnek.

"A sugárkövetés az asztali videokártyákra is tök felesleges"
Sokan mondták hogy Xbox series Sben felesleges a Ray tracing mert gyenge hozzá, aztán sok játék mégis szépen használja series Sen, szóval nem tudom... mondjuk a mobil szerintem messze áll még a series Stől is.

(#7) Sleed válasza Steve_Brown (#4) üzenetére


Sleed
aktív tag

MI tanító chip :DDD

A modelleket nyilván nem a telefonon training-elik. A telefonra a legtöbb esetben már a kész modell kerül, amin az ún "inference" fázis fut (bedobod az inputot, és a trainelt modell kiköpi az outputot. pl: input: kép a kutyádról output: "dog"). Ennek a fázisnak a hatékonyabbá tételében van szerepe a neurális gyorsítóknak, amit a telefonba raknak, mert ezek a célhardverek gyorsabban oldják meg a nagy kupac lineáris algebrát ami ehhez kell, mint ha a CPU csinálná.

(#8) kilua válasza Steve_Brown (#1) üzenetére


kilua
senior tag

Egy gyors Google keresés azt hozta ki hogy pár játék használja de azok még zárt béta fázisban vannak:

https://mobilematters.gg/gaming/mobile-games-that-support-ray-tracing

[ Szerkesztve ]

(#9) TeeJay


TeeJay
félisten

A cortex A55 sosem fog eltűnni? Meddig akarják még azt az elavult magot tolni? :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10) h-yle válasza M@cika (#5) üzenetére


h-yle
addikt

Még 2 generáció és használható lesz. Most csak azért van, hogy 2 gen mulva használható legyen. Valahol el kell kezdeni :)
Mire itt a köv. konzol gen, addigra manni fog 4K 60 FPS RT

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#11) aprokaroka87 válasza TeeJay (#9) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ameddig az armv8 megmarad addig nem hiszem.

Mert ha jól sejtem az Arm már az Armv9-re állt át.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.