Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cappa72


cappa72
nagyúr

betiltják a politikai reklámokat a Facebookon
Én ennek örülök.
Annak is örülnék, ha ez a szél elérne a nyúltúbhoz is.
Jól viselem a reklámokat, de a politikai az más sok(k).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2) Louro


Louro
őstag

És ezt hogyan akarják szűrni? Pl egy Megafon szintű gépezetre mit mondanak? Hisz szócsőve a kormánynak.

Ezzel max annak tesznek keresztbe, aki nincs a hatalmon.

Mess with the best / Die like the rest

(#3) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Adná az ég, hogy betiltsák őket. :U

Remélem ez a facebookos megafon végét is jelentené... :C Mondjuk elmorzsolnék pár könnycseppet a ráköltött közpénz miatt... :U

cappa72: ott legalább a RED előfizuval kizárhatod az összes reklámot. FB-nál 1-2 havonta újra és újra feljöttek azok, amikből nem kértem többet.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4) Kasya


Kasya
nagyúr

Eloszor is, remek. Nem fog hianyozni (sot, tiltsanak be minden reklamot!!4!4)
Masodszor, miert van az, hogy barmilyen hior jon le a Metarol, abban csak szelsoseges valaszlepesek szerepelnek a vallalattol. Ott senki se torekszik a kozos egyuttmukodesre?
Vegul, az hogy "szerintuk" valami nem politikai hirdetes, siman megkerulik majd a rendszert és burkolt politikai hirdetesek lesznek fent (de megprobalni tuti megfogjak).

(#5) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Ezt EU-s szinten kellene amúgy is tiltani.
A megafostos srácokat leveri a víz.

[ Szerkesztve ]

(#6) CirrMee válasza Ivy.4.Ever (#5) üzenetére


CirrMee
addikt

Frászparipát, a jutubán még tolhatják a propagandát ezerrel. :(

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#7) aprokaroka87 válasza CirrMee (#6) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet ha a Meta meglépi akkor ott sem sokáig lesz.

Egyébként eleve be sem lett volna szabad engedni a politikát.. még komment szinten sem.

(#8) tbillHUN válasza CirrMee (#6) üzenetére


tbillHUN
tag

Igen ebben igazad van ,de a fészbukón az idősebb rajongókat fogják elveszíteni.
Saját véleményem :DDD

(#9) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

És az antibaxxter, ruszkiimádó, laposföldes, egyéb módon kártékony valósághajlító csoportokat, "szabadúszó" (napersze...) propagandisták "magán" profiljait mikor fogják kipakolni?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10) BitRider válasza t72killer (#9) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ne hagyjuk ki ugyanebből a sorból a valláskárosultak szerteágazó csoportjait se... Ha már a kóros és ártalmas hiedelmeknél járunk, meg azok rendszerszintű kiszolgálásánál.

(#11) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Vagyis ha jól értelemezem a cikkben írtakat, akkor nem "betiltják", hanem a Meta dönt(het) úgy, hogy betiltja a politikai reklámokat, mert védeni akarják a saját és fizetőik adatait?

#1 cappa72 A cikk első mondata alapján ez a YT-t is érinteni fogja. Kérdés, hogy ők mit választanak: a transzparenciát (vagyis tudni lehet nyilvánosan, hogy pl. mennyit költött a kormány a sorosozásra) vagy a fentihez hasonló tiltást.

#9 t72killer Ez túl nagy munkaköltség lenne nekik...

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#12) Ivy.4.Ever válasza CirrMee (#6) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Csak azt kutya nem fogja már nézni. Legalábbis ha berakják videók közbe raklámokba, az ott senkit nem érdekel. A külön csatorna meg a 30 ezres psTV-s, és Hírtv-s tábornak fog tartalmat gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#13) Steven


Steven
addikt

Végre egy értelmes ötlet! Abba maradna a nép hülyítés minden oldalról!

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#14) cappa72 válasza Steven (#13) üzenetére


cappa72
nagyúr

Amíg van M1 (és társai), mint reklám/kapmpány/agymosó csatorna, addig nem marad abba.
Sokkal hatékonyabb, mint a közösségi médiás reklám.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15) Gargouille


Gargouille
őstag

"betiltják a politikai reklámokat a Facebookon"

Magát a politikát is betilthatnák (a Facebookon kívül is), lehet mindannyian jobban járnánk. :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#16) Steven válasza cappa72 (#14) üzenetére


Steven
addikt

nincs tv-m nem érint viszont én csak a pozitívot látom ebben , végre egy irányból nem ömlene a szar :D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#17) Yeffy


Yeffy
veterán

kezdetnek nem rossz, utana johet a tobbi, amit fentebb vazoltak kommentelok.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18) cappa72 válasza Steven (#16) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor el kéne venni a tévét az emberektől ;]
Na jó, ez megint szélsőség...

végre egy irányból nem ömlene a szar
Remélhetően.
Marad még másik 11 (vagy 7, de n>2)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#19) lócitrom


lócitrom
őstag

na, még a végén a nép gyermekének minionjai is halandókká válnának végre a platformon és nem adna az államkincstár tovább nekik erőt és mindent lebíró akaratot.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#20) t72killer válasza BitRider (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1. Nem elhanyagolható az átfedés amúgy.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#21) Rowon


Rowon
veterán

Embert külső alapján nem szabad megítélni, pedig maradjunk annyiban, hogy mindenki ezt teszi. A nők hamarabb szavaznak egy jóképű politikusra, még ha az ipse egy erkölcsi fertő is. No, de a mondanivalóm lényege... Ezen a képen pont úgy néz a kamerába, mint egy alattomos kis g :U ci. Sok szerencsét mindenkinek, aki maradt az oldalán.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#22) Louro válasza CirrMee (#6) üzenetére


Louro
őstag

Patrióta ott van, de kb vicc kategória. Az nem az ő platformjuk. Mivel a nyuggerek a célközönség, így a FB a legjobb hely számukra. A rajongóik nagyon kis része van a youtube-on.

De gyanítom, hogy egyéni szinten nem tudják szűrni a politikát. Hisz, ha azt mondják a se@@dugasz fososok, hogy csak a béke, mi tudjuk, hogy propaganda. De a FB mi alapján titulálja politikai hirdetésnek?

Mess with the best / Die like the rest

(#23) Louro válasza Rowon (#21) üzenetére


Louro
őstag

A FB-t sokszor temették már. Mégis elég sok pénzt tolnak bele propagandára. Elég nagy a felhasználói bázis. Na meg attól, hogy a platform tartalma milyen, közösségépítésre nem rossz platform. Vannak értelmes közösségek szinte mindenki számára. Persze lehet mondani, hogy máshol is vannak, de a lényeg, hogy vannak a FB-on is.

Mess with the best / Die like the rest

(#24) szupermacs válasza t72killer (#9) üzenetére


szupermacs
veterán

Aki facebookot használ az megérdemli a politikai hirdetéseket és a félkegyelműeket is. Szerintem gyülekezzenek csak ott mindannyian. :)

(#25) wolfman válasza Ivy.4.Ever (#12) üzenetére


wolfman
veterán

Hála a jó égnek, már kezdik ezeknek a f@..tarisznyáknak betiltani az oldalait sorra. Remélem szokás lesz, nem csak elvétve történt.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#26) BE4GLE


BE4GLE
aktív tag

Lehet szövegelni, hogy "brüsszel így, brüsszel úgy", de azért lássuk be, hogy ilyenkor megmutatkozik az EU előnyösebb oldala. :)

Redmi Note 9 Pro

(#27) CPT.Pirk válasza szupermacs (#24) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a hozzáállás nem segít. :(

Mintha lenne választásom, mikor az egész baráti köröm ott van fent... (igen, a tiktokhoz meg társaihoz már öregek vagyunk) Meg manapság egy rakás dolog ott van meghirdetve, gyakran csak ott... Nem, jó pár évig nem regisztráltam be én sem, de nem tudom megfordítani a passzátszélt...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28) szupermacs válasza CPT.Pirk (#27) üzenetére


szupermacs
veterán

Milyen barát és ismerős az, akivel csak facebookon lehet tartani a kapcsolatot?

(#29) Rowon válasza szupermacs (#28) üzenetére


Rowon
veterán

Sad, but true...

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#30) CPT.Pirk válasza szupermacs (#28) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Többen már külföldön élnek, ritkán tudunk összefutni... Persze használunk mást is, pl. discordot dumálni, de ez praktikus.

A lényeg csak annyi, hogy ne a mi hibánk legyen az, hogy fizetett politikai trollok és úgy általában hülyék vannak a facebookon... Az internet nagy hibája, hogy mindenkit beengednek rá.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31) Green69 válasza cappa72 (#1) üzenetére


Green69
csendes tag

Egyetértek, de sajnos pont fordítva fog elsülni (legalábbis nálunk).
A kormány nem "politikai reklámot" tol a képernyőnkbe, hanem "közérdekű információt".
Ezért is fizethetik az ország pénzéből...
Viszont ugyanezt egyetlen ellenzéki párt sem tudja megtenni, mert az már "politikai reklám", még akkor is, ha pl. arról szól, hogy takarékoskodj az ivóvízzel.

(#32) k-adi válasza szupermacs (#28) üzenetére


k-adi
nagyúr

sok eset van rá, amikor tényleg csak ott vannak fent

de amúgy insta, tiktok jobb lenne? :D vagy mi szerinted a "jó" választás? (a csak-chat appokon kívül ami egy sms 2.0 lényegében)

(#33) k-adi válasza t72killer (#9) üzenetére


k-adi
nagyúr

mikor? jo kérdés
akkor meg a cenzúrázás miatt menne a nyafogás

(#34) doooo válasza Rowon (#21) üzenetére


doooo
veterán

Milyen szép kis lenéző, nyíltan szexista (és persze ezer sebből vérző) szösszenet. Totál ideillő.

(#35) doooo válasza k-adi (#33) üzenetére


doooo
veterán

Az így is megy. Most is fog majd ezerrel menni. Pont azok a politikai elemek a legfüggőbbek az ilyen közösségi médiáktól, amik törölve lennének egy ilyen, t72killer által vázolt "akció" után.
Vagyis ha a profilok maradnak, de a politikai reklámok eltűnnek, akkor is ők sírnak majd a leghangosabban (szóval ilyen erővel törölni is lehet őket, egy az egyben; nem lenne különbség a hisztiben).

[ Szerkesztve ]

(#36) 8th


8th
addikt

Kizárt. Ezt tuti nem lépik meg. Napi szinten nyomkodom ki a fizetett hirdetésként újra meg újra felbukkanó 1-2% körüli támogatottságú ellenzéki megélhetési nyomorultakat. A saját szavazóik se kíváncsiak rájuk nemhogy én mégis újra meg újra a pofámba tolja a fosbúk hirdetésként ha akarom ha nem. :U

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#37) szupermacs válasza k-adi (#32) üzenetére


szupermacs
veterán

Van, akivel Xbox appon, van akivel discordon, van akivel viberen, van akivel meg signalon tartom a kapcsolatot. És vannak az sms és hívás only ismerősök. Kurva nehéz szülés volt elhagyni a facebookot az ismerősök miatt, de akivel annyira jóban vagyok azokkal máshol is sikerült felvenni a kapcsolatot. Aki meg nem, azzal nem foglalkozom. :) Évek óta csak itt látok politikai sérülteket ha kiszabadulnak a poltopicból, szerencsére máshol már nem kell olvasnom a hírek/hirdetések alatti vergődéseket és propagandákat. A közösségi oldal csak megosztja az embereket és hergeli őket.

(#38) Degeczi válasza CPT.Pirk (#30) üzenetére


Degeczi
nagyúr

+1, a külföld fontos szempont. Hozzátéve az eleve külföldi kollégákat.
És rengeteg specializálódott hobby csoport is van, amikről kár lenne eltartott kisujjas finnyáskodás miatt lemondani.

(#39) Jeanne d'Arc

A fenébe. El fognak tűnni a Brüsszeli szankciós reklámok? :( :( Mélységesen szomorú leszek.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#40) CPT.Pirk válasza 8th (#36) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt egyébként hogy csinálod? Hozzám szinte csak kormánypárti reklámok jutnak el, elvétve hoz ellenzékit. Ráadásul hiába tiltom a kormánypártiakat, jönnek újra és újra.

Főleg a választási kampányban volt nagyon brutális, az egész fideszt megismertem mert mindegyik politikusa nyomta a közpénzt a hirdetésekbe, nem csak a szokásos megafonos arcok jöttek. Mindegyik mögött másik támogató szervezetet írt az FB, így nem lehetett őket egyszerre tiltani. :U
A kampány alatt írtam az FB supportnak, hogy pénzt is fizetnék érte, hogy ne lássak több fideszes propagandát. Nem jött válasz...

Szerencsére most valahogy megértette az FB nálam, és ma még nem hozott pol. hirdetést. De haverom épp most panaszkodott, hogy ma tele lett megafonos meg kormánypropagandával a facebookja... Mondtam is neki, hogy legalább valami működik az országban, ezért érdemes nem elkerülni az adózást, így jó helyre kerül a közpénz :D .

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41) Sanya válasza cappa72 (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

Semmi nem változik majd.
reklám nem lesz, de az összes politikai újság (értsd: ami nem speciálisan horgászattal, főzéssel, bármivel, hanem a napi hírműsorral foglalkozik) megosztásai ott lesznek, bérkommentelők agyatlan hozzászólásaival együtt.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#42) Degeczi válasza Sanya (#41) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az a szomorú, h bérkommentelők sem kellenek, tényleg a saját szintje ilyen a többségnek.

(#43) Rodi 4.80 válasza CirrMee (#6) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Törölték a csatornájukat, holnap tüntetnek is miatta. :DDD

(#44) k-adi válasza szupermacs (#37) üzenetére


k-adi
nagyúr

Szerintem ez így nem hatékony. 6-7 féle appot tartani 1-1 ismerősért... na persze. Meg ezeken nem látod a tevékenységeket, azért én örülök ha látok 1-1 képet is az életükből. Persze kérhetném, hogy küldjék el privátban (nyilván a legjobbak ott érkeznek) de azért szerintem érthető mire célzok

A másik dolog meg a hobby csoportok, meg a tematikus szakmai csoportok, sokat segítenek (pl lakberendezős, IT, stb)
jó nyilván ezt is meg lehet oldani és erre is van külön discord meg nem tudom milyen appok még :DDD

(#45) Louro válasza szupermacs (#37) üzenetére


Louro
őstag

Elnézést, tényleg nem kötekedés a cél, de vagy adott egy platform, amin keresztül minden ismerősöd elérheted vagy telepítesz 10+ alkalmazást, hogy tarthasd a kapcsolatot? Persze a centralizáltság nem a legelőnyösebb, de a kényelem oltárás van, hogy feláldozunk dolgokat.

Amíg vissza nem integrálják az üzenetküldőt a Facebook-ba, addig igazából elég csak a Messengert telepíteni. Utána lesz kissé nehezebb, amikor rá leszel kényszerítve a fő appra.

Ráadásul a politika kikerülhető. Bejelölöd, hogy maláj vagy és a magyar reklámok elkerülhetnek. Ha van vpn-ed, akkor szintén el tudod kerülni. Azok az ismerősök, akik politizálnak, azok "némíthatóak" számodra. Így megmarad, mint ismerős, csak nem látod a véleménynyilvánításait.

A Facebook mellett most próbálkozik a magyar kormány a Youtube bevételével, de harmatgyenge a kis balerino vergődése. TikTok szintén kezd fertő lenni. Szóval, ami népszerű és ahogy nő a platform, úgy fogják bekóstolni a propagandagépezetből.

Mess with the best / Die like the rest

(#46) szupermacs válasza k-adi (#44) üzenetére


szupermacs
veterán

Senkinek nem kötelező elszakadni a facebooktól ha nem akar/tud. Nekem fontosabb volt, hogy azt a szennyet amit a Meta csinál ne lássam többet. Egyik appján és platformján sem.

(#47) szupermacs válasza Louro (#45) üzenetére


szupermacs
veterán

3 appom van, ezt mindenki döntse el magának mi a fontosabb a számára. Nekem a Metától való függetlenség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.