Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) twollah


twollah
nagyúr

Na lassan el dolgozoba.

(#2302) twollah


twollah
nagyúr

''Mar'' itthon is vagyok.

(#2303) twollah


twollah
nagyúr

Beerve azzal fogadtak, hogy valaszthatok reggel 7kor hazamegyek, es bejovok 2re vagy 4re meg aznap dolgozni, vagy a munka vegeztevel lemosom a gepet, es penteken nem kell bejonnom dolgozni.

Az utobbi megoldast valasztottam...

(#2304) twollah


twollah
nagyúr

Feltekertem a gepet 8ezerre, es kb. 2re vegeztem a nyomassal.
Kb 3/4 3ra vegeztem a gepmosassal, majd a tavozas himes mezejere leptem.
Elotte meg megbeszeltem a biztonsagior sraccal, hogy mondja azt, hogy kb fel het fele mentem haza, ha ne talan kerdeznek, hogy mikor leptem le.

(#2305) twollah


twollah
nagyúr

Az elso vonattal jottem haza ami 4:16kor indult.
Elindultam a XIII. keruletben levo Beke ter mellol kb 02:45 fele, es mar 03:15 korul a Hungaria korut Thokoly ut sarkan alltam.
Menet kozben beugrottam a Hungarian levo McDonald'sba, es vettem 2 sajtburgert.

(#2306) twollah


twollah
nagyúr

Meg volt jocskan idom az indulasig.
Addig gondoltam megkeresem a kurvakat a Thokolyn, hogy tudjam mik a tarifak.
A Hatar utnal a szopas 2ezer, a kuras 5ezer local credit gumival.
Kivancsi voltam az itteni arakra.
Sajnos a kurvak mar nem dolgoztak...
En meg lejarkaltam a labam a kurvak utan....

(#2307) twollah


twollah
nagyúr

Es most egy kis szines:

Uldogelek az 1es villamoson befele menet a munkahelyemre.
Az egyik megalloban felugrik egy kolok a villamosra csatakialtasok kozepett, es raveti magat az ures ulesre.
(Utanna erkezi az anyja is, de az mar kulturaltabb formaban olt testet a villamos beltereben.)
Amint a segge az uleshez er szinte ugyan abban a pillanatban elokapja a mobiljat, es elkezdi vadul nyomogatni.
Par szaz nyomkodas utan elfancsalodik az arca, es abbahagyja a nyomkodast.
Majd megszolal az anyjanak:
- Ha hazaerunk felrakom a toltore, hogy tudjak jatszani (Inkabb a pocsoddel jatszanal - gondolom en) es, hogy fel tudjanak hivni (Ajajaajaj, a fontos ember!).
Anya a gyerekere ugy nez, mint apa a hulye gyerekere.


[Szerkesztve]

(#2308) twollah


twollah
nagyúr

Kis szines 2:

Akkora pattanas no napok ota az orromon, hogy az meg tini koromban is a becsuletemre valt volna...

Bar igy visszagondolva nem is voltam pattanasos tini.
Neha kijott egy-ket db rajtam, de nem voltam egy ragyas tipus.
Gondolom ez betudhato a napi megfelelo mennyisegu ''hit da monkey'' alkalmazasanak volt koszonheto.

(#2309) twollah


twollah
nagyúr

Pentek 13
Eljen...

(#2310) twollah


twollah
nagyúr

Kb fel negyig aludtam.
Jol esett nagyon.
4 napos hetvege, megjobb.
Jovo heten nincs tulora, khiraly!
Utanna valo heten ujra tulora, es mit ad isten este hettol reggel hetig, bassza meg!

(#2311) twollah


twollah
nagyúr

Nem volt rossz az a kis seta az ejszaka a Hungaria koruton.
Megneztem a hazakat, kieltem az ''atmegyek a piros lampan'' szenvedelyem.
Fagyoskodtam egy jot.
Remelem nem fogok megfazni.

(#2312) twollah


twollah
nagyúr

Elmegyunk bevasarolni a TESCOba veszunk par cuccot + egy jo kis szegelynyirot.

(#2313) twollah válasza twollah (#2310) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem baj, legalabb lesz egy kis koltopenzem a nyarra, nyaralasra.

(#2314) twollah


twollah
nagyúr

Nagyon sulyosak az uj XBox jatekokrol keszult kepek.
Meg a vegen veszek egy konzolt?

(#2315) twollah válasza twollah (#2312) üzenetére


twollah
nagyúr

Az emberek oltek egymast a TESCOban.

Segelynyiro nem volt.

De erdekes dolgok igen.

Kihangositott hostess emberkek aki unott arccal soroltak a mikrofonba, hogy miert jo ez a cucc amit az emberekre akarnak tukmakolni.

(#2316) twollah


twollah
nagyúr

Furcsa ez a Blend-a-med Complete Night.
Olyan mintha suroloporral mostam volna fogat.

(#2317) twollah


twollah
nagyúr

Megneztem a Pro7en a ''Halalhajot'' (Event Horizon), de mar nem paraztam annyit mint amikor eloszor lattam.
Lehet, hogy azota emelkedett az ingerkuszobom?

(#2318) twollah


twollah
nagyúr

Meg 3 nap a hetvegebol.
A programom az lesz, hogy kockara alszom a fejem a 3 nap alatt.

(#2319) twollah


twollah
nagyúr

Kb. hatig aludtam kisebb, nagyobb megszakitasokkal.
Biztos ez a hulye idojaras teszi.

(#2320) twollah


twollah
nagyúr

Kicsit butykolom az UhuLinuxot.
A csomagkezelovel leszedtem, es felraktam par csomagot.

(#2321) twollah


twollah
nagyúr

Holnap neki allunk leszigetelni a falat, a szomszed telekreszerol.
Ha nem tudjuk elerni a szomszedot, hogy odaadja a kulcsot akkor bemaszunk hatul a kert felol.
Izgis lesz, foleg akkor ha kihivjak a rendoroket, hogy mit csinalunk ott.

(#2322) twollah


twollah
nagyúr

Van egy jol szitualt hanyingerem.
Talan annak a hulye salataknak koszonheto amit tegnap vettunk a TESCOban.
Krumpli salata + tojas salata.
Remelem hamar kijon belolem, alul vagy felul nekem edes mindegy most, csak szunjon meg az emelyges.

(#2323) twollah


twollah
nagyúr

Erdekes figyelmezteto ablakot kaptam a Chat.hu-n.

''El vagy hallgattatva, mivel FLOOD gyanus tevekenyseget folytattal, 60 masodpercig nem beszelhetsz!
Vasarolj 'floodmentesseg' premiumszolgaltatast, hogy a jovoben ne jarj igy!''

Mi a fene.
Mar a chat is kezd elkurvulni?
Nem tudok mit irni erre, lassan mindenbol penzt akarnak kihuzni.
A vegen oda fog jut az egesz net, hogy hiaba van elofizetesed, semmire sem mesz vele, mert mindenhova csak emelt dijas SMS, vagy vmi mas fizetseg utjan jutsz be, veheted igenybe a szolgaltatasaikat.
Hiroldalak, chat, levelezes, stb.
Par evvel ezelott nem volt ez a lenyulas.
Regi szep idok...

(#2324) twollah


twollah
nagyúr

Igy belegondolva eleg sokat aludtam a mai napon.
Lehet, hogy a sok ejszakazas eredmenye ez?

(#2325) twollah


twollah
nagyúr

Na a falszigetelesrol ennyit.

A szomszed a masik telken kb 20-25 cmmel megemelte a talajszintet, igy az itteni oldalon levo szint joval alacsonyabban van a masikhoz kepest.

Ha le akarjuk szigetelni a labazatnal a falat akkor a fal melle a masik telekrol egy aknat (angol akna) kell csinalni, hogy a fal allanoan tudjon szaradni.

Jelenleg arrol megy a vita, hogy van-e ertelme annyi penzt beleolni a hazba amennyit erne az egesz.

Bar mint kivulallo szerintem annak lesz igaza akinek nagyobb a hangja.

Szoval csak remenykedni tudunk, hogy a jozan esz gyozedelmeskedik a nyers ero felett.

(#2326) twollah


twollah
nagyúr

''FuCk YoU, YoU fUcKiN' MoRoN, No FiLe ShArInG, No LeEcHiNg, gO tO hElL eAt ShIt AnD dIe''

Uzenetem a Soulseeken azoknak akik nem osztanak meg semmit.
Altalaban eszhez kapnak ez utan az uzenet utan.

(#2327) twollah


twollah
nagyúr

Kb. ot ev utan megborotvalkoztam villanyborotvaval, mert sietnem kellett.
Most eg az arcomon a borom.
Kivancsi vagyok, hogy kipattogzok e.

(#2328) twollah


twollah
nagyúr

Felporszivoztam a szobat, hihetetlen mennyisegu szoszmoszt szedtem ossze.
Kitakaritottam a gepet, leszedtem ecsettel a ventilatorokrol a rarakodott port, stbt.
Kitakaritottam a horcsogot.
Szoval az egyik szoba kesz.
Most kicsi pihi majd nekirohanok a masik szobanak is.

(#2329) twollah


twollah
nagyúr

Kesz vegre a masik szoba is.
El sem hiszem.

(#2330) twollah


twollah
nagyúr

Tomcatet meggyepaltak a cigok az antirasszista demonstracion.
Ennyire hulye ember nem lehet.

Tomcat a legtobbett a TVben szerepelt bloger lesz ha igy folytatja tovabb.

(#2331) twollah


twollah
nagyúr

Beszelgetes a chat.hu-n.

[Henrik28Bp] hogy nezel ki
[mónye27] 170/60 barna haj barna szem, hasonlítok Görög Zitára állítólag .-
[mónye27] (mosolyog csak kivagtam)
[Henrik28Bp] nem rossz
[Henrik28Bp] en meg magamra hasonlitok
[Henrik28Bp] en 172 barna barna
[mónye27] az jó
[Henrik28Bp] tudom

Nem akartam irni, hogy ellenfenyben hasonlitok a Ganxsta Zolira.

(#2332) twollah


twollah
nagyúr

Megfaztam, egyre tobbet tusszogok.
Meg csak ez hianyzott nekem.

(#2333) twollah


twollah
nagyúr

Meg egy nap pihenes.
Egesz jo, hogy ezen heten csak 4 napot meloztam, es a jovo heten is csak 4 napot fogok.
Kar, hogy az utanna kovetkezo heten ujra tulorazunk, es pechemre este hettol reggel hetig.
Talan ha szerencsem lesz akkor nem jo be a masik emberke, es tudok par orat aludni a szekrenyek, es a vegyszeres kannak kozott.

(#2334) twollah


twollah
nagyúr

Ahogy elnezem a tobbi bloger nem vmi aktiv.
Vagy csak en vagyok ilyen hiperaktiv tipus?

(#2335) twollah


twollah
nagyúr

Anno 2000 nyaran egy 56ks modemmel kezdtem el netezni.
Este 6tol reggel 7ig hetkozben, es hetvegen delutan 3tol reggel 7ig, egy nem pont eppen legalis loginnel.
Kesobb amikor mar lett egy picivel tobb penzem elofizettem egy neteleresre is.
Micsoda idok voltak.
Foleg az elejen.
Alig vartam, hogy este hat legyen.
Azonnal masztam fel a netre, es neha meg 2-3 fele is fenn voltam.

Toltogettem lefele, de legtobbszor IRCztem.
Igy visszagondolva nagyon bele voltam buzulva az IRCbe.
Most meg mar csak a megszokasbol megyek fel neha, beszelgetni nem nagyon szoktam, leszolitgatni lanyokat stb, azt a nickem (HenrikXX az XX helyen az aktualis evszam van ahany eves vagyok) megteszi helyettem.
Meg untat is az egesz.
Szia, ki vagy, mi vagy, kor, honnet, van keped stb.
Meg mar egyre kevesebben vannak az IRCn.
Emlekszem anno a #magyaron neha 3-400 ember volt fenn hetvegen.
A sulinetesek az egy kulon allatfajta voltak az IRCn, van olyan csati ahol a botok kb. 3 masodperc utan kivagjak a sulinetest, es banra is teszik a hostot.

(#2336) twollah


twollah
nagyúr

Tovabb folytatva a netezos visszaemlekezest.

Emlekszem az elejen milyen boldog voltam ha a cuccos 4-4.5kbittel jott lefele.
Neztem az idot, hogy ''huu mar csak 10 perc, es lenn van az X mega''.
Felfele meg 3.2 max 3.5 kval ment a feltoltes.
Hanyszor volt az, hogy egesz ejszaka ment a gep a fel vagy letoltes miatt.
A modemet ugy forditottam, hogy lassam a ledjeit, es ha ejszaka felriadtam akkor csak eleg volt ranezni, hogy lassan nem szakadt e meg vonal.
Micsoda idok voltak...

(#2337) twollah


twollah
nagyúr

Aztan jott az ADSL.
Vagyis csak jott volna 2001 elejen, mert meg nagyon draga volt nekem, es nem akartam 1 evnel hosszabb idore leszerzodni.

Akkor az egesz modemes netem 8000-8500 forintomba kerult.
4000 a Mindenkinek csomag
4000-4500 az Externetes elofizetes.

Igaz volt mar akkor a Freestart, meg a Kivi (ami kesobb beadta a kulcsot), de ezekre az ingyenes szolgaltatokra nagyon nehez volt fellepni.

Szoval vissza az ADSLre.

2001 november vegen december elejen hirtelen leestek az ADSL arak, en osztottam szoroztam, es azt mondtam, hogy egye fene 200Ftvel tobbet nekem meger az a plussz sebesseg es az, hogy megszabadulok a Matav telefonszamla remetol, mert mar akkor nagyon lebegtette az altalanydij megszunteteset.

Szoval leestek az arak, en meg egy szep napos keso oszi delutanon elmentem a Datanethez, es megkotottem az egy eves ADSL elofizetest.

(#2338) twollah


twollah
nagyúr

A 2 unnep kozott (2001 december) felhivott a Matav, hogy jonnenek bekotni az ADSLt.
Majd ki ugrottam a borombol oromomben.

(#2339) twollah


twollah
nagyúr

Jott a tag, es kb fel ora alatt bekototte az ADSLt.

Micsoda orom, es sebesseg.

Lefele kb 50-52kbit, felfele kb 12kbit.
Azert 12 felfele, mert egy jo kis Siemens modemem volt, azt meg allitolag jobban ment.

(#2340) twollah


twollah
nagyúr

Idokozben Esmein irt a blogjaba.
Megnezem...

(#2341) twollah


twollah
nagyúr

Kb 2002 elejen csinaltam meg a zerotolerance Amigas FTPt.
Eloszor egy Amiga1200ason zorgott a dolog, majd par hettel kesobb valtottam egy pecere amin Amithlon (Google a baratod!) futott.
Hihetetlen, hogy honnan jelentkeztek be emberek, Brazilia, Mexiko, Europabol mindenhonnan, oroszoktol.
Szoval egy pillanat alatt eleg nepszeru lett a site.
Bar nem tudom, hogy birtak a kb 96kbites letoltesi sebesseget.


[Szerkesztve]

(#2342) twollah


twollah
nagyúr

Kb 2004 elejen bezartam a siteot az erdeklodes hianya miatt.
Azota inkabb a kulonbozo BBSeken tevekenykedek.
De az mar egy masik tortenet...

(#2343) twollah


twollah
nagyúr

Szoval akkor anno 384/64es eleresem volt, kesobb 512/96 lett, most 768/256 van, es lassan ez is lassunak tunik nekem.
Hihetetlen, hogy mennyire telhetetlen az ember.

Szerintem ha mindenkinek 10Mbites elerese lenne azt is keveselnek.

(#2344) twollah


twollah
nagyúr

Ahogy elnezem a mailer-daemon ist a legelso email cimem (raven kukac pont amiga pont hu).
Ez a spammes, es softwarees cimem, ide kerem azokat a leveleket amik nem annyira fontosak, es csak egy URL miatt kellenek.
Ha spammelni akarjak csak rajta alig nezek be oda, szoval sok vizet nem zavar.

(#2345) twollah


twollah
nagyúr

Punkosd munkaszuneti nap.
Egyenlore kb ennyi.

(#2346) twollah


twollah
nagyúr

MacCoffee Strong
Azonnal oldodo kaveitalpor
3 az 1 - ben
Keszult: cukor, kavefeherito (glukozszirup, kemeynitett novenyi zsir, stabilizatorok( E40, E450, E452), kazeinat, laktoz, emulgaloszer (E471, E472c), csomosodas gatlo (E341), szinezek (E160a)), instant kave (13,5%) felhasznalasaval. (sic!)

Egesz finom, foleg ha forro tejjel issza az ember.

(#2347) twollah


twollah
nagyúr

Egesz jo ez a MacCoffee Strong, kellemesen feldob belole mar egy csomag is.
A tobbibol legalabb kettot meg kell innom, hogy eszhez terjek.

(#2348) twollah


twollah
nagyúr

A kedvenc kerdesem az IRCn, chaten a: ''hogy nezel ki''.
Altalaban az a valaszom, hogy: ''jol''.
Ha azt mondjak, kerdezik erre, hogy: ''bovebben?''
Akkor a ''nagyon jol'' a valaszom.

(#2349) twollah


twollah
nagyúr

A masik favoritom!

[TF-Maya] szia
[Henrik28Bp] szia
[TF-Maya] szép neved van
[Henrik28Bp] tudom

(#2350) twollah


twollah
nagyúr

Idezet a mai napi Tomcat blogbol:

''2005.05.15., vasárnap
tomcat

blog droidzóna levrov

Na, itt vagyok. Ellentétben az Index és az RTL Klub híreszteléseivel, nem ütöttek le, és nem is tartóztattak le. Az Index újságírójának gratulálok a kicsinyes csúsztatásért, tudom, hogy nem kedvelnek a szerkesztõségben, de azért hazudozni még nem kellene. Bár legalább a cikkírónak megeresztett e-mail után hozzábiggyesztettek egy kis pontosítást a cikkhez. Az RTL klub azonban egyszerûen a feje tetejére állította a történteket, gátlástalanul hazudozva, melyben segédkezett az SZDSZ Új Generáció egy aktivistája is. Korrekt kis sajtóper lesz belõle, mivel a TV2 felvételei igazolják, hogy egyáltalán nem az történt, amit az RTL Klub állított, és mellesleg elkövették azt a hibát, hogy bár megszólaltatták Loydit a történtekrõl, az õ mondandóját nem is vágták bele a híradásba. Ennyit a kiegyensúlyozott tájékoztatásról, de hát istenem, ha van pénzük kártérítésre, csak csinálják. No de nézzük, hogy is zajlott ez a nap - mi történt a Moszkva téren?

Nagyjából háromnegyed tizenkettõkor érkeztem a Moszkvára, negyedórával a demonstráció kezdete elõtt. Egy táblát vittem magammal, melynek felirata a következõ volt: A CIGÁNYOKAT BÁNTANI TILOS! Hogy van-e ebben valami irónia, vagy sem, ezt mindenki döntse el maga. Gyengébbek kedvéért még egyszer szájbarágom: nem vagyok rasszista, de nem örülök neki, hogy a cigányok rendszeresen különleges bánásmódot követelnek, akár a törvények ellenében is. Nevetségesnek tartom azt is, hogy óriási hacacárét csapnak egy megszúrt cigány miatt, holott egy szót sem szól soha senki azokért, akiket a cigányok késelnek meg. Én még soha nem bántottam valakit csak azért, mert cigány - avagy arab, zsidó, japán, vizigót, bunyevác. Mindegy. De ha valaki rám támad, nem mérlegelek demokratikus elveket.

Bár a táblámat becsomagolva vittem, és nem is a tüntetõkhöz mentünk Loydival, hanem a fornettis bódéhoz, máris körénk gyûltek egy csomóan, néhányan fel is ismertek. Megjelent egy rendõr alezredes, aki a megemlékezésünk idején is a biztosító csapat tagja volt, megkérdezte, mit tervezünk, mi van a táblán, ám semmi kivetnivalót nem talált benne. Ekkor már vagy száz-százötven ember - nagyrészt barna bõrûek - várakoztak a tér közepén felállított két hangfal körül. Néhányan táblákat is tartottak, Odajött egy idõsebb cigányember - bocsánat, a nagy balhéban elfelejtettem a nevét - bemutatkozott, mert ismert engem már, s a jelek szerint az írásaimat is. Udvariasan beszélgetni kezdett velem. Némi klisétéma-boncolgatás után - tudom-e, hogy a nem cigányok is bûnöznek, miegymás - említette, hogy egy emlékmûvön dolgozik a rasszizmus áldozatai emlékére, és mivel hallotta, hogy grafikus vagyok, mit szólnék, ha ''összedugnánk a fejünket.'' Ezúton üzenem, hogy benne lennék, de ezt akkor ott nem tudtam elmondani, mert megjelent egy gyomorbajos figura, és jó hangosan beszólt.

- Ez csak egy szemét skinhead! Idejött élvezkedni!
- Skinhead a kurva anyád - feleltem a Moszkva térhez illõ hangnemben, mire a fószer elvörösödött, páran pedig hõzöngeni kezdtek.
- Jaj, hogy mondhat ilyet!
- Miért, õ nácizhat engem?
- Hát de akkor is, micsoda durva hangnem!
- Durva hangnem? De õ nevezhet engem bûnözõnek, ugye?

Ebben maradtunk, majd néhányan megkérdezték, mit jelent a polómon az I Support the Worldwide Jewish Plot felirat. Mondtam, hogy ez egy nemzetközi zsidó mozgalom. Örültek, hogy akkor mégsem vagyok náci. Közben odasomfordált pár szép arcú cigány, gyanakodva néztek, aztán meglátták a tábla feliratát, elvigyorodtak és távoztak.

Ekkor azonban már vagy tíz kamera csattogott, és nem tudtam nyugodtan megenni a fél zacskónyi maradék Fornettit és meginni a kólát, mert mindenki kérdezgetett. Mi a szándékom, mit jelent a tábla, melyik szervezettõl vagyok. Mondtam, hogy szándékom kifejezni, hogy a cigányok a világ legbecsületesebb népe, akik sose késelnek meg senkit ok nélkül, nem is rabolnak ki soha senkit, és nem is lopnak. Mint ahogy Loydit se akarták megkéselni éppen két napja, éppen itt, a Moszkva téren.

- Miért fontos, hogy cigányok akarták kirabolni? - kérdezte valaki.
- És az miért fontos, hogy akit leszúrtak, cigány volt-e?

Ennyiben maradtunk, aztán elindultunk egy kicsit mozgolódni.

Átmentünk a tömeg túloldalára, találkoztunk pár fotóriporterrel és újságíróval, felvett pár tévé, közben meghallgattuk Horváth Aladár sirámait, aztán Tamás Gáspár Miklós fejtegetését arról, hogy mennyire rossz neki itt Magyarországon, hogy õ nem akar rasszista országban élni, és egyáltalán. Közben cigányok kóvályogtak körülöttünk, ''ROMA VAGYOK, NEM TURISTA'' feliratú pólókban, a hátukon SZDSZ Új Generáció felirattal. Egyszer csak jött egy rasztahajú fehér kölyök ugyanilyen pólóban.

- Bocs, ne haragudjál már - állítottam meg - te cigány vagy?

A gyerek nézett bambán, azzal a fejjel, ami a nem túl intelligens illetve a befüvezett emberek sajátja.

- Nem, de nem is vagyok túl büszke rá! - bökte ki végül.
- Aha. Szóval te cigány akarsz lenni?

A választ nem hallottam, mert egy öntudatos középkorú nõ sodródott a képbe, és rikácsolni kezdett.

- Minek jött maga ide, mit képzel maga!!

Emlékeztetném a kedves olvasókat, hogy még mindig nem csináltam semmi provokatívat, leszámítva hogy álltam a táblámmal. Ugyebár az SZDSZ büszke rá, hogy nekik mekkora nagy humorérzékük van, hát én nem láttam.

- Tudja, asszonyom, ez itt sajnos egy demokratikus ország, így én is oda megyek, ahová akarok.
- Peeersze, mert csak maguknak van demokrácia!!
- Miért, akadályozza magát valaki a tüntetésben?

A nõ sarkon fordult, és sértõdötten elvonult, hogy beszámoljon a helyi ÖTYE-szervezetnek (Öreg Tyúkok Egyesülete). Helyette egy szakadt cigány sodródott a képbe, meg mögötte egy kisebb falka, és odakiabált nekem:

- Mit akarsz te itt, mindjárt megkéselünk!
- Hozzám beszélsz? - kérdeztem mosolyogva, mert nem szoktam hozzá, hogy egy demokratikus országban csak úgy megkéselgessenek.
- Te rohatt szkííínheed! - üvöltötte a cigány és ököllel nekem esett.

Az elsõ ütése félrement, mivel csak hadonászott, mint a hülye. Hátraléptem, a második sem talált, de hátulról nekiütköztem valakinek, és a harmadik betalált a szemem fölött. Nem volt valami nagy ütés, de arra elég volt, hogy elunjam a mókát. A következõ lépésben fogtam a cigányt, aki a jelek szerint roppant keveset tudott a küzdõsportokról, és úgy pofán térdeltem, hogy összeesett. Mindez látható egyébként a TV2 által készített felvételen is, õk ugyanis magasba tartott kamerával rögzítették az egészet, azt is, ahogy a cigány ok nélkül rám támad. A havert elfeküdni látva a többi harminc tetves mindjárt szétrebbent, jájáj, ez visszaüt, ám hirtelen ott termett vagy negyven ember, azok nem cigányok, és ordítozva megálljt parancsoltak a bunyónak, magyarázva a cigányoknak, hogy ez provokáció, és ne csinálják, mert pont ez a célja! Hirtelen körülvettek a rikácsoló nyanyák, óbégattak, mint akiket ezért fizetnek, én meg álltam magamban, és vártam, hogy odaérjenek a rendõrök, akik egyébként nemigen kapkodták a lábukat. Aztán megérkeztek, közrefogtak és kivezettek a tömegbõl. Útközben egy cigány még nekiállt ordibálni nekem, mint azt a TV2 híradója mutatta is, én pedig elmondtam a kameráknak, hogy íme, láthatták, ki a rasszista, ki támad rá a másikra késsel a rövid haja miatt. Hogy leütöttek volna, az enyhe túlzás, igaz, hogy lett egy pukli a szemöldökömön, de mostanra már nem is látszik. Ellenben a pofán rúgott cigányt ketten támogatták a mentõautóhoz.

Itt oszlassuk el egy kicsit a média által alkotott homályt. Az Index és a Népszabadság azt írták, ''karlendítéssel próbálkoztam.'' Mielõtt bedõlnétek ennek a marhaságnak, nézzétek meg két korábbi tüntetésriportomat, amelybõl kiderül, mi is a véleményem a karlengetõkrõl:

Bohócruhában a Vér és Becsület tüntetésén
Bácsfi Diana mûfaszt kap

Persze nem kell meglepõdni a vadliberális média csúsztatásain, avagy ez esetben hazugságain.

A rendõrök tehát kiemeltek a tömegbõl, egyébként nagyon barátságosan, betessékeltek egy rendõrautóba, aztán elvittek a kerületi kapitányságra, és megnézték, mennyire sérültem meg. Ez nem letartóztatás vagy elõállítás volt, egyszerûen elvittek, mielõtt tényleg megkéselnének. Nem volt különösebb bajom, igazából csak a kocsiban vettem észre a dudort a szemem fölött, de azért hívtak hozzám egy mentõt. Azok kijöttek, ránéztek a nevetséges kis púpra, majd megkérdezték, van-e más sérült.

- A Moszkva téren egy cigány - feleltem.
- Azért nem kár - felelte unottan a mentõs.

Idõközben befutott Loydi is, gyalogszerrel, és elmesélte, hogy a cigányok õt is el akarták kapni, de amint egyet orron könyökölt, szétszaladtak, mint a patkányok. Az RTL Klub meginterjúvolta õt a történtekrõl, el is mondta, mi történt.

Ez történt tehát ma a Moszkva téren. A cigányok nem voltak képesek kulturáltan tüntetni, de hát mit vártunk. Az Intelligencia Nagydíjat az a roma nyerte, aki ELITÉLJÜK A RASSZMUST! feliratú táblát tartott a magasba.

No és most egy pár szót a sajtóvisszhangról. A TV2 riportja korrekt volt; bemutatták, mi történt, bár azt óvakodtak kijelenteni, hogy a cigányok rám támadtak, mutatták a bunyó egy részét, és említették, hogy ''verekedés tört ki.'' A Duna TV kissé elmismásolta a dolgot, csak annyit vettek észre, hogy elvezettek. A Hír TV diplomatikusan nem említette a dolgot. Az RTL Klub azonban pofátlan módon hazudott, de olyan szinten, hogy az kimeríti a hitelrontás és a hamis tájékoztatás tényállását. Ez nem csak az én magánvéleményem - mint jó tíz éve praktizáló újságírónak - hanem egy másik kereskedelmi televíziónak dolgozó ismerõseimnek is. Mi is volt ebben a riportban?

Nos, az RTL Klub nemes egyszerûséggel a bunyónál kezdte az egész tudósítást. Azt állították, hogy egy fiatalember ''provokálta'' a tüntetõket, majd rátámadt egy cigányra. Khmm... csakhogy nekem hiteles videófelvételeim vannak ennek ellenkezõjérõl, kezit csókolom. Ezután megjelent egy SZDSZ aktivista, aki szemrebbenés nélkül közölte, hogy én õt is megütöttem az arcán, és mutogatta a vérzõ kezét, mert õ állítólag megpróbált szétválasztani minket. Hát persze, fiam. Nyilván a cigány vágta jól pofán. Én azonnal leálltam, miután az öklözõ tetvest felrúgtam. Ráadásul, mint írtam, az RTL Klub megkérdezte ugyan Loydit, hogy mi történt, de ezt már nem tették bele a riportanyagba. Mindez olyan mértékû ferdítés, ami már túlmegy az ízléstelen csúsztatás fogalmán. A jövõ héten levelet írok az RTL Klubnak, és ha nem válaszolnak, felkeresek egy ügyvédi irodát, és beperelem õket. Meglehetõsen nehéz lesz bizonyítaniuk a riport tartalmának valódiságát a TV2 felvételeinek ellenében. A tét tízmillió forint lesz, s ha megnyerem a pert, a pénzt egy állatmenhelynek fogom adni.

A Népszabadság is nagy hibát követett el: cikkükben azt állították, korábban én tettem fel az Internetre az Olah Action-t, és hogy korábban megzavartam egy melegfelvonulást. Írtam nekik, hogy lesznek szívesek helyreigazítást közölni, különben oda is megy egy sajtóper. Most persze lehet mosolyogni, hogy de hülye ez a tomket, asziszi mindenkit beperelhet, nos, pedig éppen ez fog történni.

A legkorrektebb a stop.hu magazin riportere volt, aki még a tüntetésen elkérte a telefonszámomat, majd felhívott, hogy pontosan tisztázza, miért voltam ott és mi történt. Õk valóban azt írták, ami történt. A tüntetés után felhívtam a Népszabadság és a Magyar Nemzet szerkesztõségét is, hátha érdekli õket, hogyan láttam én az eseményeket. A Népszabadság nem méltatott figyelemre, a Magyar Nemzet újságírója azonban türelmesen végighallgatott. Az eredmény? Tessék eldönteni, melyik lap érdemes arra, hogy hiteles forrásnak nevezhessük. Régi olvasóim nyilván könnyen eldöntik.

Népszabadság:

Karlendítéssel provokált egy férfi

A tüntetést egy kisebb incidens zavarta csak meg. ''A cigányokat bántani tilos'' - feliratú táblával a tömegbe keveredett a Tomcat néven elhíresült szélsõjobboldali provokatõr, aki pár hónapja azzal okozott botrányt, az internetre kirakott egy ''cigányölõ'' játékot. Szemtanúk elmondása szerint a kopasz, és a bõrfejûek ruházatát viselõ férfi egy idõ után náci karlendítést mutatott be. A körülötte állók közül valakit annyira sértett a feérfi viselkedése, hogy leütötte.

A kisebb dulakodásnak a rendõrség vetett véget, akik eltávolították a férfit a helyszínrõl a nagy számú tévés stáb és néhány felháborodott roma fiatal kíséretében. ''Egyedül vagyok, és békésen tüntetek'' - mondta a rendõröknek a férfi, aki korábban melegek felvonulását is megzavarta egy magányos és provokáló akcióval.

Magyar Nemzet:

Le akartak szúrni egy tüntetõt a Moszkva téren
Dulakodás a megtámadott cigány fiú mellett rendezett tüntetésen

Tiltakozó gyûlést rendeztek ma a fõvárosban, a Moszkva téren, ahol múlt vasárnap egy ismeretlen támadó karddal átszúrt egy 15 éves roma fiút. Az MNO-nak nyilatkozva a megmozdulás egyik résztvevõje elmondta: a tüntetés számos résztvevõje rátámadott és bántalmazta.

Azzal fenyegetett meg a tüntetés mintegy harminc résztvevõje, hogy leszúrnak � számolt be a karddal átszúrt 15 éves cigány fiú ügyében rendezett tüntetés résztvevõje. Polgár Tamás grafikus, aki Tomcat néven internetes blogja által is közismert, egy ismerõsével részt vett a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetsége által kezdeményezett, ma délelõtti demonstráción.

Az MNO szerkesztõségébe betelefonáló Polgár elmondta: egy táblát vitt magával a demonstrációra, melyen a következõ felirat szerepelt: ''A cigányokat bántani tilos''. Elmondta: õ antifasisztának vallja magát és elítéli a roma fiú elleni támadást. Hozzátette: mindemellett nem tagadja, hogy a feliratnak némi éle is volt. Elmondása szerint az ügy körül gerjesztett feszültség (a rendõrségi nyomozás jelenlegi adatai szerint a bûncselekménynek nem voltak rasszista indítékai, s nem igaz, hogy a támadók fekete vagy bármilyen egyenruhában lettek volna � a szerk.) mellett ambivalens érzésekkel tölti el, hogy két cigány ugyanebben a megállóban próbálta megkéselni a minap barátját, mivel el akarták venni mobiltelefonját.

A Polgár által hordozott felirat és annak hordozója a tüntetés kezdetétõl fogva feszültségforrásnak tûnt � derül ki a telefonáló szavaiból. Polgár Tamás elmondta: elõször rövid haja és fekete nadrágja miatt ''szkinhednek'' nevezték, majd mintegy 30 fõs csoport vette körül és azzal fenyegette, hogy megkéselik õt. Ezt követõen rátámadtak, amit õ ''kivédett'', bár ököllel arcon csapták. A rendõrség részérõl csak ezután jöttek oda hozzá megkérdezni, miként történt az incidens � állítja a telefonáló.

Ezek után mindenki döntse el, mi a valószínûbb: hogy rátámadtam egymagam kétszáz cigányra, vagy fordítva.

A cigány által okozott ''sérülés'' egyébként jelenleg így néz ki. Ennyit arról, hogy kit ütöttek le és mennyire. Igaz, a helyszínen készült képeken elég csúnya, de estére el is múlt.''

Mindenki maga vonja le belole a konkluziot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.