Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuningprocit, de hol? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Orc


Orc
senior tag

Szevasztok,
Tudtok, olyan boltot, ahol lehet tuningprocit venni?
Ha tudtok, akkor légyszi írjatok.
Orc

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#2) Apika


Apika
Közösségépítő

Itt szoktak lenni:

[L]http://www.silvercomp.hu[/L]

(#3) Orc válasza Apika (#2) üzenetére


Orc
senior tag

Kösz.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#4) Notes


Notes
senior tag

Én annó Mklnd-ba mentem C1-es Northwood-ra vadászni. Mondom az eladónak hogy: megnézhetnék néhány 1.8-as P4 procit? Mire Ő szó nélkül átnyújtott egy C1-est. :)
Sok keresgéléstől mentett meg mindkettőnket. Tetszett a dolog.

Romanes eunt domus!

(#5) Apika válasza Orc (#3) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Drágábban adják a tuningprocikat. Viszont, ha nem tudja, amit mondanak róla, vissza lehet vinni cserélni. (Saját tapasztalat.)

(#6) shtml válasza Apika (#5) üzenetére


shtml
őstag

Ezt én is igazolhatom, tőlem is szó nélkül visszavették a túlhúzva nem stabil processzort.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#7) Kígyó válasza shtml (#6) üzenetére


Kígyó
senior tag

Abban, hogy a proci meddig stabil közrejátszik az alaplap is, nem?

(#8) shtml válasza Kígyó (#7) üzenetére


shtml
őstag

Nyilván, meg a RAM, meg a táp, meg a csillagok állása. De ezen nem szőröznek, nekik nincs idejük fél-egész napokat CPU stability testtel vagy Prime95-tel tesztelni egy CPU-t.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#9) Apika válasza shtml (#8) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Ezért ott vettem a procit, a lapot, a ventit is egyszerre. Így bármire is fogták volna, az ő saruk... (Egyébként Celeron 600MHz@900MHz volt az omizózus proci, anno.)

(#10) Egon válasza shtml (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

De igen, letesztelik (láttam: folyamatosan futott több gépen az adott teszt). Alapból olyat kapsz, ami tuti húzható. Különben csak akkor éri meg nekik, ha egy sorozatból sok CPU húzható...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) Egon válasza Orc (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Az OldMan is árul ilyen procikat (igaz, csak Intelt, és nagyon drágán...:().

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) shtml válasza Apika (#9) üzenetére


shtml
őstag

Én még régebben, Celeron 366/550-et vettem ott, kettőt is, hűtővel. Az alaplap egy máshol vásárolt BH6 volt, arra nehezen lehetett volna bármit is ráfogni, főleg amikor a két CPU közül az egyik atomstabil volt 550-en, csak a másik nem volt az.

De mondom, nekik nincs idejük alaposan tesztelni egy CPU-t. Ha elindul vele az OS, akkor nekik már jó. Ha meg valaki visszaviszi, max. eladják másnak. Ha az is visszahozza, akkor meg eladják sima processzorként. Így végül nem járnak rosszul, de korrektek - és a vevő is biztos lehet a dolgában.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#13) shtml válasza Egon (#10) üzenetére


shtml
őstag

Lehet, én már jó régen vettem ott, amikor még a 366-os Celeron volt a sláger. Én mindenestere egy egész tálca garantáltan húzható processzort láttam náluk, mindegyikre rá volt írva, mekkora feszültségen bírja a megadott órajelet. Nehezen tudom elképzelni, hogy egy egész tálca processzort egyenként alaposan leteszteltek.

De ez régen volt, azóta fejlődhettek. Nekem akkoriban még azt mondták, amit fentebb leírtam.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#14) Orc válasza Egon (#11) üzenetére


Orc
senior tag

Szevasztok,
Köszönöm asegítséget, de nem tudom, hogy mi az OldMan, ha esetleg egy linket tudnátok írni, annak nagyon örülnék.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#15) Egon válasza Orc (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

Asszem oldman.ini.hu (www nélkül).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) Apika válasza shtml (#13) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Most az AMD Barton 2500+@3200+ procit láttam az árlistájukon. Ez a slágerük...

(#17) hobizoli válasza Orc (#14) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Itt talalod:

[L]oldman.ini.hu[/L]


hobizoli

több drón kell ;P

(#18) Apika válasza hobizoli (#17) üzenetére


Apika
Közösségépítő

[L]http://web.matavnet.hu/oldman1/[/L]

(#19) Orc


Orc
senior tag

Kösz megvan

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#20) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Még szerencse hogy Oldman kőagyú és csak Intellel foglalkozik..

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuningprocit, de hol? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.