Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) robi0604


robi0604
őstag

Hali all! Annyi problémám lene, hogy vettem a Nec3520-am mellé egy 16x-os Toshiba olvasót. Gondoltam majd ennek a segítségével egyszerűbb lesz DVD-t copyzni, de ez sajna nem így lett. Hiába 16x-os csak 3x-psan olvas még írt DVD-ket is nem hogy gyárit...(ha már rá van írva a 16x-os jelző akkor legalább tudja is azt, ezért vettem)
Mi lehet ennek az oka, mert én legalább nyolcszorosan szeretném használni?
Vigyem gariba vissza hátha egy másik jobb lesz, vagy tudtok ajánlani vmi okosat?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#2) konrad válasza robi0604 (#1) üzenetére


konrad
aktív tag

1. Az olvasás sebessége függ a lemez anyagától, írás minőségétől, és az olvasótol.
2. Röptében ne másolj DVD-t! Készítsél image filét és azt írd ki.

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#3) PPeter válasza robi0604 (#1) üzenetére


PPeter
addikt

A legtöbb 16x-os DVD meghajtó a 16x-os sebességet csak gyári, egyrétegű, CSS védelem nélküli lemezen tudja felmutatni, kétrétegű, védett, illetve írható, újraírható lemezekkel sokkal lassabbak. Az a nagy probléma, hogy először vásárolsz, és aztán kérdezel - ha előzetesen megkérdezted volna itt a fórumon, hogy ilyen jellegű felhasználásra milyen meghajtót ajánlunk, akkor most nem állnál itt egy számodra használhatatlan termékkel. Egyébként ha 8x-osan szeretnél DVD-t másolni lemezről lemezre, akkor nem sok meghajtó közül tudsz válogatni, ami a lemez belső pereménél olyan sebességgel kezd, hogy végig ki tudja szolgálni az írást, ráaádásul a NEC írók 4x-esnél gyorsabb írásával nehéz maradéktalanul összeszinkronizálni bármilyen olvasót, ugyanis a NEC-ek Z-CLV módban írnak ilyen tempónál, tehát eleinte lemaradásban lesz egy esetleges gyors forrás meghajtó, után meg meg lassítania kell, mert nem egyenletesen nő az írás sebessége, hanem lépcsőzetesen. Ráadásul ha egy kábelen lesznek, akkor még az is visszafogja majd a normális kommunikációt, ezért NEC íróval (azonos csatornán, egy kábelen lévő olvasót feltételezve) nem is tanácsolom a 4x-esnél gyorsabb röptében másolást. Egy NEC ND-3500, vagy 3520 írót vegyél még egyet, ezek a meghajtók olcsók és elég gyorsan olvasnak is - bár a Z-CLV írás miatt mindenképp optimalizálatlan lesz az on-the-fly másolásod.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4) konrad válasza PPeter (#3) üzenetére


konrad
aktív tag

Na itt a kimerítő válasz ! :C:C:DD:DD

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#5) robi0604


robi0604
őstag

Köszönöm szépen a segítséget! mivel ma vettem ezért remélem visszaveszik hétfőn(remélem él a 3 napos visszavásárlás) és akkor veszek mégegy írót..

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#6) mr_ricsi válasza robi0604 (#5) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''remélem él a 3 napos visszavásárlás''

Már vagy 15 éve nem él...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#7) erdoke válasza mr_ricsi (#6) üzenetére


erdoke
titán

Vagy talán nem visszavásárlásnak hívják. Nekem a Mistralban mondták pár hónapja, hogy ha nem megy rendesen a cucc az íróval (5,25'' kombó külső keret), akkor 3 munkanapon belül levásárolhatom az árát.

A legjobb aláírás a héten

(#8) mr_ricsi válasza erdoke (#7) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ez nem kötelező dolog, a bolt önkéntesen vállalja, ha vállalja.

Törvény csak a csomagküldőknek írja elő, hogy ''nemtetszés'' esetén is cserélniük kell, de nem 3 napon belül, hanem (talán) 2hétig. (?)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) robi0604 válasza erdoke (#7) üzenetére


robi0604
őstag

A Mistralnál vettem és amikor visszavittem csak féláron akarták visszavenni, úgyhogy inkább nem hagytam ott, majd eladom valakinek. Ezek hülyének nézik az embereket! Amúgy él még törvény szerint ez a gari! És teljes áron!

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#10) Somejko válasza mr_ricsi (#6) üzenetére


Somejko
aktív tag

Pedig nagyon is él!Eddig akármit vettem,helytől és bolttól függetlenül,mindegyik használati utasításán ill gari papírján ott figyel a ''3 napig...'' és 3-ik naptól ez meg az vonatkozik a termékre stb.Még a piacon is:))

Ez hihetetlen,hogy akadnak balekok, akik a Mistr@lba tévednek:DSzinte minden Ph! témában megfordul egy-egy Mistr@l-os ''balesetes'',és ebből sem tanulnak:Y

[Szerkesztve]

Chuck Norris NEM él rosszabbul mint 4 éve!

(#11) robi0604 válasza Somejko (#10) üzenetére


robi0604
őstag

Én már tanultam belőle! Ahol tudom csak ''fikázom'' őket!

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#12) mr_ricsi válasza Somejko (#10) üzenetére


mr_ricsi
veterán


151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet
az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról

7. § Ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a forgalmazó nem hivatkozhat a Ptk. 306. §-a (1) bekezdésének a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.