Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) moonlight115 válasza mave13 (#350) üzenetére


moonlight115
tag

Tényleg, most, hogy mondod, az én barátaim sem a munkahelyi kollégák közül valók. Viszont, ha ott valakit kiközösítenének, esélyes lenne, hogy mellé állnék, hacsak nem rablógyilkos az illető. Fene tudja, attól is függ, mennyire ismerem az illetőt. Az jó, ha nincsenek viszályok egy munkahelyen, nálunk bizony akadnak megrögzött kötekedők, akiknek semmi sem jó, mindenkiben találnak valami rosszat, velük nehéz. Azt szeretem, ha sok a munka, nincs idő egymással foglalkozni.
Neked persze más, csak egy évig kell kibírnod. :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#352) Crystalheart válasza mave13 (#350) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Elvárt a feltétlen tisztelet a főnök felé, tehát az ő véleménye elvárt a kollégák felé is... Ez is régről maradt fenn. Egy kollektív kiközösítés gyakorlatilag a főnök akaratának kivetülése. A japánok amúgy is elég hajlamosak kiközösíteni valakit, akár a családja vétke miatt, akár mendemonda miatt. Régebben a falu vezetője száműzhetett egész családokat az egyik családtag bűne miatt, vagy csak simán ellehetetlenítették az életét az ott maradóknak; mindezt szinte szertartásosan. És ez iskolákban is előfordul, olyankor képesek a végletekig szekálni az illetőt. Ez Magyarországon ilyen formában nincs jelen, vagy csak szélsőséges helyzetű településeken.

Ezen túlmenően azonban a férfiak gyakran ülnek össze késő délutánonként, esténként amolyan csapatépítő iszogatásra a kollégákkal beszélgetni, és csak éjjel érkeznek haza. Ez amolyan társadalmi elvárás, de bizonyára szövődhetnek itt barátságok is. De munka idejére félreteszik a dolgot, és úgy tűnhet, mintha ugyanaz a személy munka közben kicsit máshogy viszonyulna ugyanazon másik emberekhez, mint munka után.

Ellenben a nők hagyományos programja összejárni a barátnőikkel teázni, kézimunkázni, beszélgetni, és amennyiben háziasszonyi életet választja a karrier helyett (ami még mindig gyakoribb), úgy köztük nagyobb az esély a barátságra.

[ Szerkesztve ]

(#353) philoxenia válasza Sir Pocok (#349) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Dehogynem, híznak ők is rendesen.... ;)

:D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#354) moonlight115 válasza philoxenia (#353) üzenetére


moonlight115
tag

Most akkor miről is beszélünk? Barátbővülés vagy kabátbővülés? :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#355) philoxenia válasza moonlight115 (#354) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem mindegy a baráti köröd bővül-e, vagy a barátaid körben... :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#356) moonlight115 válasza philoxenia (#355) üzenetére


moonlight115
tag

Hűűű, ez már a metafizika határait súrolja...! Még barátok közt is... :D
De most már értem! Hurrá! :DD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#357) mave13


mave13
őstag

Üdv!

moonlight115: Nekem van pár barátom a munkahelyről is. Szerintem, mindenhol lehet barátokat szerezni, csak nehéz találni.

"Viszont, ha ott valakit kiközösítenének, esélyes lenne, hogy mellé állnék, hacsak nem rablógyilkos az illető."
Igen, esélyes, hogy én is. Vagy, ha nem is, akkor is semlegesen állnék a dologhoz. Nem szokásom kiközösíteni, túl bonyolult, és fárasztó. Egyszerűbb gyorsan lerendezni a nézeteltérést, még ha néha durvább is.

Crystalheart:
"Elvárt a feltétlen tisztelet a főnök felé, tehát az ő véleménye elvárt a kollégák felé is..."
Na, ez az, ami nálam nem működőképes, akármilyen régi hagyomány is, és akármennyit is fogok szívni még emiatt akár otthon is.

"A japánok amúgy is elég hajlamosak kiközösíteni valakit, akár a családja vétke miatt, akár mendemonda miatt."
Művészi szintre tökéletesítették ezt is. Furcsa, hogy ha mondjuk az egyik kolléga összeakad az egyik kiközösítettel, mondjuk ajtóban, vagy ilyesmi, akkor illedelmesen elnézést kér, mosolyog, meghajol, és előreengedi, meg minden. Mintha tök normális viszony lenne köztük. De, mondjuk reggel/este már nem köszön neki, meg úgy egyébként levegőnek nézi. Többször előfordult, hogy ültem az irodában, és csak ez a két szerencsétlen volt benn rajtam kívül, benyitott egy kolléga, mert valakit keresett, és az ajtóból megjegyezte, hogy "Áh, látom csak te vagy itt." És ezt a nem japán munkatársak is eljátszák. Meg, ugye kezdetben kérdeztem Tomot, hogy ők kik, meg miért, stb. Olyan fejet vágott, mintha minimum valami kártevőről kérdeznék, aztán közölte, hogy senkik, ők nem léteznek. Meg, az a tekintet, ahogy rájuk néznek, félelmetes. Ilyet európai ember nem tud. Végül aztán Hiro mesélt róluk.
Mondjuk, a kiközösítettek is úgymond kizárták a többieket, ők se köszönnek, simán beszélgetnek egymással az iroda ellentétes részéből, a mobiljuk hangosra van állítva, fel is veszik, ami normálisan nem fordul elő másnál. Az egyiknél sikerült annyit elérnem, hogy köszönünk egymásnak (de csak ha más nincs a környéken), meg ilyen apróság, hogyha mondjuk egy papír leesik az asztalomról, felveszi az illető, és viszont, de ennyi. Tudom, hogy beszélnek angolul, de azt hiszem, ennyi marad a maximum érintkezés. Pedig, szívesen beszélgetnék velük is, jó lenne megismerni a másik oldalt is.

"Ezen túlmenően azonban a férfiak gyakran ülnek össze késő délutánonként, esténként amolyan csapatépítő iszogatásra a kollégákkal beszélgetni, és csak éjjel érkeznek haza."
Jah. A késő estig tartó kocsmatúrák. Egyébként, ilyen nálunk nincs, illetve csak elvétve fordul elő. Meg, ahogy hallottam, az se mindig kötetlen, valamikor inkább csak részt kell venni rajta, ha akarja az ember, ha nem. Tehát, elég nehéz eldönteni, hogy mi is a célja. Barátkozás, és közös kikapcsolódás, vagy csak érdek.

"De munka idejére félreteszik a dolgot, és úgy tűnhet, mintha ugyanaz a személy munka közben kicsit máshogy viszonyulna ugyanazon másik emberekhez, mint munka után."
Igen, ezt tapasztaltam, és a falra tudok mászni tőle. Számomra ez érthetetlen, hogy valaki helytől függően kezeljen egy embert kvázi idegenként, vagy barátként. Akkor most mit gondol valójában?
Egyébként, szerintem a japánokra valami iszonyatos ambivalencia jellemző, szokásokban, gondolkodásban, viselkedésben. Ettől tuti becsavarodnék hosszútávon, de ők észre sem veszik.

"Ellenben a nők hagyományos programja összejárni a barátnőikkel teázni, kézimunkázni, beszélgetni, és amennyiben háziasszonyi életet választja a karrier helyett (ami még mindig gyakoribb), úgy köztük nagyobb az esély a barátságra."
Nem tudom, lehet, hogy ez még vidéken létezik, de Tokióban kétlem. Nálunk az intézetben több nő dolgozik, mint férfi (bár a vezető pozíciókban kivétel nélkül férfiak vannak), és más intézetekben is magas a nők aránya. A medikusok között is több lány van, mint fiú, ez a jövő szempontjából mindenképp fontos lehet.

philoxenia: huhhh... Ez fájt. :)
Egyébként, éppen Kyushun, a konferencián hallottam erről egy előadást, ami bár japánul volt, a grafikon angol volt. Részletesen életkor szerint volt ábrázolva a probléma nemek szerint, és egyet kivéve minden csoportban folyamatosan, és néhol egész drasztikusan emelkedik a testtömeg index. Na, ki találja ki, melyik csoport a kivétel?

Új bejegyzés holnap, a képfeltöltés kissé megszívatott. Tök jó, hogy a google webes képfeltöltője (a Picasa nem működik a tűzfal miatt) még a Chrome-mal sem képes együttműködni...

Icewolf || kósza ||

(#358) Crystalheart válasza mave13 (#357) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Lehet, hogy a szakra jellemző a több nő arrafelé, mert talán pl. kevésbé tartják férfias foglalkozásnak, vagy inkább nőket érdekel a téma. A statisztikák persze mutatják, hogy egyre több a női munkavállaló (többségük részmunkaidőben), és aránylag a vezetőkben is egyre több a gyöngébbik nem, de a nők többsége még mindig háztartásbeli marad. (Részmunkaidő mellett akár mindkettőt csinálhatja párhuzamosan.)

Amúgy ide a topikba is belinkelhetnéd mindig, ha van új bejegyzés, ne csak a többiek hozzászólásával értesüljek róla :D Nagy könnyebbség volna.

[ Szerkesztve ]

(#359) moonlight115 válasza mave13 (#357) üzenetére


moonlight115
tag

"Részletesen életkor szerint volt ábrázolva a probléma nemek szerint, és egyet kivéve minden csoportban folyamatosan, és néhol egész drasztikusan emelkedik a testtömeg index. Na, ki találja ki, melyik csoport a kivétel?"

Szerintem a rizsföldeken dolgozók, (vannak még olyanok egyáltalán, vagy keverem a kínaiakkal?) vagy a szerzetesek. :F Talán a halászok. :F

Crystalheart én innen szoktam értesülni az új bejegyzésről, a jobb oldalt kell nézni!

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#360) Crystalheart válasza moonlight115 (#359) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én ott sosem járok, a könyvjelzőm eleve a fórumra mutat. :)

Japánban a mezőgazdaságban dolgozók aránya hasonló az európai fejlett országokéhoz (kb. 5%, szemben a száz évvel ezelőtti 70%-al), és elég nagy a gépesítettség foka. Ennek ellenére vannak helyek, ahol a nehéz terep miatt még mindig kézi erővel dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

(#361) philoxenia válasza Crystalheart (#360) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az nekem a home gombom...
RSS-el feliratkozhatsz, az a legegyszerűbb:[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#362) mave13


mave13
őstag

Fent van az aktuális bejegyzés.

Icewolf || kósza ||

(#363) mave13


mave13
őstag

Ismét!

Icewolf || kósza ||

(#364) moonlight115 válasza mave13 (#363) üzenetére


moonlight115
tag

Nov.5-11

Elképesztő harcot vívsz a sejtekkel, akik nitrogénes ködfelhőjükben nem is értik, hogy mi történik. Mindegy is, elég, ha te tudod. :D
A politikai kitérő is nagyon érdekes volt, köszi!

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#365) mave13 válasza moonlight115 (#364) üzenetére


mave13
őstag

"Elképesztő harcot vívsz a sejtekkel, akik nitrogénes ködfelhőjükben nem is értik, hogy mi történik. Mindegy is, elég, ha te tudod."
A baj az, hogy néha én se tudom... :) És egyelőre ők állnak nyerésre. De, helyzeti előnyöm van, mert én tudok valamit, amik ők nem. Mégpedig, hogy a háborút csak én nyerhetem meg, mert ha nem lesznek eredmények, akkor jön az tiszta szesz, meg a jó kis klóros csapvíz... :DDD

"A politikai kitérő is nagyon érdekes volt, köszi!"
Igen, érdekes a helyzet. Jó lenne, ha tudnék japánul, akkor sokkal többet felfognék a dolgokból. A munkatársakat nem érdekli a dolog, annyira meg pláne nem, hogy angolul társalogjanak róla velem.

Icewolf || kósza ||

(#366) moonlight115 válasza mave13 (#365) üzenetére


moonlight115
tag

"akkor jön a tiszta szesz, meg a jó kis klóros csapvíz... " ;)
Sose lehet tudni. Sok nagy felfedezés született már véletlenül, mikor a kísérletező nem is számított rá. C vitamin, Penicillin...Lehet, hogy veled is megtörténik. Valami csoda folytán a sejtek meggondolják magukat,
békét kötnek veled, és felfedik titkukat. :D

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#367) mave13 válasza moonlight115 (#366) üzenetére


mave13
őstag

Nos, ma a sejtek felfedték titkukat. Az izolálás után egy ciklussal már nem termelnek receptort arra az anyagra, amivel kezeljük őket. Így kukázhatom az elmúlt három hónap "eredményeit", meg a pár hónap alatt létrehozott hibernált tenyészetemet is. Szóval, tényleg jön a tiszta szesz, meg a csapvíz. Ja, és persze az eddig használt mérési módszereket is kételkedve kell kezelni, mivel a semmire produkáltak eredményt. Hogy unokaöcsémet idézzem: "F@ck yeah!!!"

Icewolf || kósza ||

(#368) moonlight115 válasza mave13 (#367) üzenetére


moonlight115
tag

Never mind...! Kicsit késik a Nobel-díj. :D

De komolyra fordítva a szót: igazán sajnálom, hogy kárba veszett a munkád. De gondolom, ebből is tanultál valamit. Nem értek hozzá, de lehet, hogy mégis volt valami haszna?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#369) mave13 válasza moonlight115 (#368) üzenetére


mave13
őstag

Hát ja.
Ez van. De, mondjuk úgy, hogy már megszoktam az utóbbi években. :) Lehet ideje váltanom?
A tanulságokat pedig vonom le folyamatosan. Leginkább a mit, és hogyan NE. Talán majd valakinek hasznos lesz.

Haszna? Unaloműzés. Meg, megtanultam sejtkultúrát kreálni.

Icewolf || kósza ||

(#370) moonlight115 válasza mave13 (#369) üzenetére


moonlight115
tag

Arról igazán nem tehetsz, hogy a sejtek megmakacsolták magukat, és nem voltak hajlandók veled együttműködni. Most már késő bánat, ki lettek végezve!
Sejtkultúra? Ezek nem lehettek valami kulturált sejtek. De meg is fizettek érte! :D

Ott gyakran előfordul, hogy nem sikerül egy kísérlet? Vagy ez általános, máshol is így van?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#371) mave13 válasza moonlight115 (#370) üzenetére


mave13
őstag

"Arról igazán nem tehetsz, hogy a sejtek megmakacsolták magukat, és nem voltak hajlandók veled együttműködni."
Nem, ez benne van. Csak, ha mondjuk előbb rájövök, akkor nem cseszek el több hónapot fölöslegesen.

"Ott gyakran előfordul, hogy nem sikerül egy kísérlet? Vagy ez általános, máshol is így van?"
Ez általános, elég gyakran előfordul, persze a szerencsén is múlik a dolog. Nálam különösen gyakran ez van. Az elmúlt négy évben, amibe a munkahelyen belekezdtem az vagy már halott volt, vagy meghalt. Hú ez de morbid lett. :D

Ja, ma volt egy szolid kis földrengés. Annyira nem élveztem.

Icewolf || kósza ||

(#372) moonlight115 válasza mave13 (#371) üzenetére


moonlight115
tag

Gondolom, hogy nem lehet kellemes, és aki nem bennszülött, annak hozzászokni sem igazán lehet ahhoz, hogy néha mozog alatta a föld.

nov.12-18 Érdekes, amit az oktatásról írtál. Arra kíváncsi lennék, hogy aki nálunk végezte el az orvosit, visszatérve Japánba, vajon profitál-e belőle, hatásosabban gyógyít-e, népszerűbb, jobban fizetett, vagy nem?

A fotókról: a táj is nagyon szép, a fák gyönyörűek, és az a fehér ló...az is olyan japános. :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#373) mave13 válasza moonlight115 (#372) üzenetére


mave13
őstag

"Gondolom, hogy nem lehet kellemes, és aki nem bennszülött, annak hozzászokni sem igazán lehet ahhoz, hogy néha mozog alatta a föld."
Hát ja. A helyiek most is kérdezgették, hogy "Érezted? Földrengés volt! Ez nagyobb volt, mint szokott!" stb... De, mindezt széles vigyorral, csillogó szemekkel, mintha csak valami tűzijátékról, vagy a karácsonyi fényekről dumáltunk volna. Nekik ez természetes.
Nekem meg az, hogy éjjelente felébredek, ha mozog az ágy. Vagy, hogy épp ülök a laborban, és várom, hogy mi lesz. Biztos, hogyha nagy földrengés jönne senkinek nem lenne esélye csinálni semmit. Csak szerencse kérdése az egész.

"Arra kíváncsi lennék, hogy aki nálunk végezte el az orvosit, visszatérve Japánba, vajon profitál-e belőle, hatásosabban gyógyít-e, népszerűbb, jobban fizetett, vagy nem?"
Hát, röviden, és tömören, aki japán nálunk végzi el az orvosit az vagy hülye, vagy mazochista, vagy kényszer hatására cselekszik.
A magyar diplomát Japánban nem fogadják el, tehát minimum különbözeti vizsgát kell tennie. Ami meg szívás, mert ők nem a latin terminológiát használják, mint mi, sőt, nem is az angolt. Tehát, ha valaki nálunk végez, és itt akar dolgozni, akkor először mindent meg kell tanulnia japánul, majd vizsgázni, ha lehet, és utána kezdhet dolgozni. Nem hiszem, hogy különösebb extra megbecsülés járna a dologért. Max. a kollégák őszinte csodálata, hogy van olyan állat, aki így szerez diplomát. :)

"A fotókról: a táj is nagyon szép, a fák gyönyörűek, és az a fehér ló...az is olyan japános."
Köszi. Nagyon szép volt az ősz. Ilyen szempontból kár, hogy vége, nem vágyom erre a télre.

Icewolf || kósza ||

(#374) moonlight115


moonlight115
tag

Nov.19-25
Az ünnepek közt tényleg nehéz eligazodni. Más vallás, más kultúra, plusz az időszámítás...és még az amcsikat is majmolják...! :D
Arra kíváncsi leszek, hogy ha leesik a hó, vajon ott is késni fognak a vonatok? Volt egy ilyen sztori, hogy egyszer egy japán közlekedési miniszter harakirit követett el, mert késett egy vonat. Persze, ott nem esik akkora hó, és az is hamar elolvad, de ki tudja...? A mostani világvége előtt bármi megeshet. :U :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#375) Crystalheart válasza moonlight115 (#374) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tokióban általában nincs nagy hó, de északon nálunk hidegebb is van télen, a tenger ellenére is. Lásd: [link] :))

A vonatkésés miatti öngyilkosság szerintem vagy urban legend, vagy volt valami lövése az ipsének. Mindenesetre azt mondják, a japánok legalább vonatok érkezése terén megbízhatóak, mert másban nem mindig, "szeretnek késni". :D De mágnesvasút meg gyorsvasút esetén igazán nem csoda, ha pontosan tud közlekedni, a technológiából fakad. Minálunk a kék döcögős cucc nem olyan.

(#376) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

"Arra kíváncsi leszek, hogy ha leesik a hó, vajon ott is késni fognak a vonatok?"
Tokióban nem lesz akkora hó, hogy ez megtörténjen. Egyébként, itt is késnek a vonatok, csak kicsit másképp. Itt a késés mondjuk jelent fél percet helyi járatnál, és mondjuk ötöt azoknál, amik a külső kerületekbe mennek. Hiro szerint az Odakyu-line különösen hajlamos késésre.
Azt nem tudom, hogy az ország többi részében hogy van. Északon, és nyugaton azért vannak nagy havak, több méter (!!!) hó is esik, és fagy. Az az oka, hogy a hideg levegő jön északról, télen a szél északi, a csapadék meg érkezik Kína felől, de a sziget hegyein nem jutnak át. Érdekes, hogy Tokióban a tél száraz, és napsütéses, addig 100-150 kilométerrel nyugatabbra több méternyi hó hullik. Nézegetem a műholdképeket, meg az előrejelzést, és tényleg így van.
Van rengeteg sípályájuk, és imádják a téli sportokat.

"(I)A vonatkésés miatti öngyilkosság szerintem vagy urban legend, vagy volt valami lövése az ipsének.[(/I)/I]"
Igen, egyetértek. Mondjuk, abból a vonatvezetőből, aki hangosan üvölt vezényszavakat vezetés közben a műszerfalnak, ki tudok nézni ilyesmit. Általában elöl utazok, mert szeretek nézelődni, és hát néha bizony elgondolkodok, hogy lehet, mielőbb le kéne szállni erről a vonatról, mielőtt a sofőr a szokásosnál jobban bekattanna.

"(I)Mindenesetre azt mondják, a japánok legalább vonatok érkezése terén megbízhatóak, mert másban nem mindig, "szeretnek késni".(/I)"
Mondjuk, hogy meglepő módon a vasúti közlekedés az esetek 90%-ban atomóra pontosságú. Hogy erre hogyan képesek, lövésem sincs, mert amúgy meg rohadtul nincs időérzékük, és közel sem olyan precízek ilyen téren, mint az általában az európaiak képzelik.

"(I)De mágnesvasút meg gyorsvasút esetén igazán nem csoda, ha pontosan tud közlekedni, a technológiából fakad. Minálunk a kék döcögős cucc nem olyan.(/I)"
Mágnesvasút még nincs, egyelőre egy darab tesztszakasz épült meg, az igazi vonal építése majd most indul, és 2024-re tervezik átadni a Tokyo - Nagoya szakaszt. Egyébként, a helyiek, akikkel beszéltem nem rajonganak érte, szerintük nincs rá szükség. Így is 1,5 óra az út (400 km, ha jól emlékszem), úgy meg lenne 40 perc.
Illetve, folynak a lobbik is keményen, mert minden nagyobb város, ahol áthalad, saját állomást akar, különben nem engedi meg az áthaladást. Ami meg kissé hazavágja a dolog lényegét.

Szerintem, a kék döcögősnél elsősorban minőségi, és morálbeli problémák vannak. Lehetne értelmes keretek között tartani azt a késést, ha nagyon akarnák.

Icewolf || kósza ||

(#377) moonlight115


moonlight115
tag

Nov.26-dec.2

" A csúcs az volt, amikor megkérdeztem őket, megmászták-e már a Fujit, ha már egyszer mind a kettő ott lakik kvázi mellette. Mondták, hogy nem, mert ők alacsonyak, ezért mindig tűsarkú cipőben járnak, és abban sajnos nem lehet hegyet mászni."

Micsoda??? :)) Hát, ezen EKKORÁT :Y nevettem!

A "kicsi, színes erdő" gyönyörű!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#378) mave13 válasza moonlight115 (#377) üzenetére


mave13
őstag

Hát igen. Ha nem mutogattak volna a cipőjükre mind a ketten, én sem akartam volna elhinni, hogy tényleg ezt mondják. Pedig de.
Azért itt is vannak ritka sötét emberek, akiknek ha ki kell lépni a pláza ajtaján, az a természetes életterükből történő durva kiszakításnak minősül. :)

Icewolf || kósza ||

(#379) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A fa mindenképp juhar, nem japán juhar mert annak kicsit kecsesebb a levele... Talán ilyesmi.[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#380) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Májusban elkönyvjelzőztem ezt a blogot, aztán jól elfelejtettem, de legalább májusig elolvastam.. Nem baj, legalább van olvasnivaló. :DDD Lassan már a Júliusi postoknál tartok. Jó a blog! :K

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#381) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

philoxenia: igen, ő lenne az. Pontosan az, amit linkeltél. Ősszel nagyon szép. Ilyen vörös színt máshol még nem is láttam fától.

kiskaktusz: köszi. Jó szórakozást! Azóta történt egy-két dolog.

Icewolf || kósza ||

(#382) vida14


vida14
csendes tag

11.26-12.02. - no link -> "ITT!" <-

(#383) mave13 válasza vida14 (#382) üzenetére


mave13
őstag

Köszi! Mindig sikerül képként hivatkoznom a linket is...

Kalappal a vizsgákhoz! Remélem, jól haladsz, és minden rendben.

Icewolf || kósza ||

(#384) vida14 válasza mave13 (#383) üzenetére


vida14
csendes tag

Tudom. Azért szóltam.
Thx. Szokásos kollektív idegbeteg állapot, de legalább a szobatársamat felvidítom a hülyeségemme. Majd meglátjuk. Path. pipa.
Idegen, furcsa, kórokozó gyanus kaja után -> whisky... van, hogy hatásosabb,mint a gyógyszer.

(#385) moonlight115


moonlight115
tag

Dec.3 - 9

" ha jól emlékszem, évente kb. 30000 ember lesz öngyilkos Tokióban."

Ez megdöbbentő szám! Ennek a tizedét is sokallnám.

Perui kaja - A kolléganőm pár hete járt Peruban. Tudod mit evett ott? Tengerimalacot. Tudta, mi az, és mégis megette...! Lehet, hogy te is azt ettél? :F :Y

Földrengés - Gratula az idegeidhez! :C Én már az elsőnél rohantam volna a reptérre, jegyet venni, bárhova, csak onnan el...! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#386) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

nov. 5.-11.

Azt hiszem kitéptem volna az összes hajam attól a japán windowstól :DDD

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#387) Paarthurnax válasza kiskaktusz (#386) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Aposomek laptopjat en tartom karban Teamviewer-el es nem semmi feladat a japan Win7-ben navigalni. :-) Szerencse eleg jol ismerem az angol verziot es emlekezetbol megtalalok mindent. :DDD

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#388) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

vida14:
Grat! Ha a patosz megvan, onnantól fél siker.

"Idegen, furcsa, kórokozó gyanus kaja után -> whisky... van, hogy hatásosabb,mint a gyógyszer."
Én a házipáleszra esküszök. De, ez most valami más volt, a szeszt se kívántam.

moonlight115:
"Ez megdöbbentő szám! Ennek a tizedét is sokallnám."
Hát ja. Én is visszakérdeztem, hogy nem 3000 akar-e az lenni, mert előszeretettel keverik a nullákat a japánok, de japánul is 30k-t mondott a hölgy. Valóban meglepő adat.

"Perui kaja - A kolléganőm pár hete járt Peruban. Tudod mit evett ott? Tengerimalacot. Tudta, mi az, és mégis megette...! Lehet, hogy te is azt ettél?"
Igen, hallottam, hogy Dél-Amerikában különleges csemegének számít, de az itteni most csak csirke volt. Legalábbis, azt mondták. :) Egyébként, felőlem tengerimalac is lehetett volna, hús, és az a lényeg.

"Földrengés - Gratula az idegeidhez! :C Én már az elsőnél rohantam volna a reptérre, jegyet venni, bárhova, csak onnan el...! "
:) Már rájöttem, hogy nincs értelme túl idegesnek lenni miatta. Általában kicsi, és nem veszélyes, ha meg igazán nagy lenne, akkor úgysem rajtad múlik, hogy túléled-e, vagy nem. Szerintem, leginkább csak szerencse kérdése a dolog.

kiskaktusz:
"Azt hiszem kitéptem volna az összes hajam attól a japán windowstól"
Először nekem is kissé furcsa volt a dolog, de mikor rájöttem, hogy lényegében minden ugyan az, és ugyanott van, onnantól nem volt gond. Szerencsére, a fontosabb gombkombók is hasonlóak, vagy ugyan azok, úgyhogy próbálgatásos módszerrel egészen kezelhető a cucc. Persze, ha valaki épp japán írásmódon hagyta a billentyűzetet, akkor kicsit küzdős átállítani, ha épp írni kell.

BoGyesz_24:
"Aposomek laptopjat en tartom karban Teamviewer-el es nem semmi feladat a japan Win7-ben navigalni."
A Teamviewer a létező leghasznosabb program, amit valaha is írtak... A másik kedvencem a TrueCrypt. :)
Japán apósod van? Az se túl gyakori Magyarországon.

Icewolf || kósza ||

(#389) kiskaktusz válasza mave13 (#388) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Persze, ha valaki épp japán írásmódon hagyta a billentyűzetet, akkor kicsit küzdős átállítani, ha épp írni kell.

Ezt a szituációt feltételezve írtam.. :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#390) Crystalheart válasza mave13 (#388) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ami az öngyilkosságokat illeti, itt egy érdekes interaktív diagram, Magyarországot és Japánt kiemelve.

[ Szerkesztve ]

(#391) Paarthurnax válasza mave13 (#388) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Igen, japán az apósom, de nem Magyarországon élünk, hanem Ausztráliában. Itt nem olyan ritka. :)

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#392) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

Crystalheart:
Köszi, valóban érdekes grafikon. Akkor a népességet nézve, ami Tokyo Metropolitan Area területén cirka 40 millió, nem is olyan sok az a 30000. Persze, több, mint kéne, de akkor is. Az nagyon meglep, hogy Japán, és Magyarország között ekkora különbség volt korábban, az meg még jobban, hogy utóbbi vezetett. Kár, hogy csak 2005-ig lehet látni a statisztikát, kíváncsi lennék a későbbi évekre is. Állítólag, itt most növekvőben van az öngyilkosok száma az utóbbi pár évben.

BoGyesz_24:
"Igen, japán az apósom, de nem Magyarországon élünk, hanem Ausztráliában. Itt nem olyan ritka."
Ja, hogy ja. Az más. Akkor közel egy időzónában vagyunk? Nálad előbb lesz 2013. Pedig, azt hittem, én leszek az első. :)
Megnéztem a honlapodat, nem semmi helyeken jártál, és fantasztikusak a fotók, grat hozzá. Király lehet Ausztráliában élni. Megkérdezhetem, milyen gépet használsz természetfotózáshoz, meg turistáskodáshoz? Jó ez a Pana, ami van, de azért piszkálja az agyamat egy DSLR, vagy micro4/3 (GH3?? :D ).

Icewolf || kósza ||

(#393) Crystalheart válasza mave13 (#392) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Magyarország világrekorder e tekintetben, nézd csak meg, csak Sri Lanka közelíti meg. :) (A Kádár-érában, '56-tól '88-ig folyamatosan és meredeken emelkedett az öngyilkossági ráta.)

(#394) Paarthurnax válasza mave13 (#392) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Ket oraval vagyunk elorebb.

Orulok, hogy tetszenek a fotok. Megtalaltad a Japanban keszult ket sorozatot? Canon 30D es 40D-vel keszultek a kepek, kulonbozo objektivekkel. Az objektiv a lenyeg, ugyhogy egy alap DSLR vaz is megteszi kezdesnek, csak ne olyan kokorszakit vegyel, mint az enyem. :-)

Errefele egyebkent nepszeruek a japan felesegek, mert sokkal haziasabbak, mint az ausztral nok. :-D

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#395) moonlight115 válasza Paarthurnax (#394) üzenetére


moonlight115
tag

"Errefele egyebkent nepszeruek a japan felesegek, mert sokkal haziasabbak, mint az ausztral nok. :-D"

Amerikában meg pont így vannak a magyar nőkkel. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#396) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

Crystalheart: Újabb dolog, amiben Magyarország világelső. Bár, ez éppen kevéssé pozitív.

BoGyesz_24:
"Megtalaltad a Japanban keszult ket sorozatot?"
Igen, köszi. A niigata-i album megvolt elsőre is, a másik jobban elbújt, de most megtaláltam azt is.
Fuji megvolt már? Ott (is) lehet fantasztikus képeket csinálni.

"Canon 30D es 40D-vel keszultek a kepek, kulonbozo objektivekkel. Az objektiv a lenyeg, ugyhogy egy alap DSLR vaz is megteszi kezdesnek, csak ne olyan kokorszakit vegyel, mint az enyem."
Meg, némi tehetség sem árt. :) Jó kis gépek azok, nem amatőr kézbe valók.
Alap DSLR van, Olympus E-520 két kitobival, de nem szeretem, úgyhogy itt pihen a szekrényben, és várja az új tulaját. Nem tudom használni a keresőjét (nem látok vele rendesen), így az MF kiesik, az AF meg nekem nem tökéletes. Nagyon gyakran egyszerűen nincs éles pontja a képnek, persze nem durván, de engem zavar. Otthon, munkahelyen 550D-t használtam, szintén duplakit verzió, az már jobban tetszett, de valahogy még mindig nem az igazi. Próbáltam D3200-at is, de nem, nagyon műanyag. Fura, de a sima mezei FZ-150 sokkal jobban kézre áll, csak hát a zaj, meg a sebesség. Amíg van elég fény, tök jó, tetszenek a színei, de amint nincs elég fény, vagy gyorsan mozog a téma, halott a cucc.
Az E-520-at, meg az 550D-t is erősen dicsérik, szóval, lehet bennem van a hiba, és nem való a kezembe DSLR. Ezért gondolkodom használt GH2 felé, ha már Panasonic, de nem tudom mennyivel lennék vele előbbre.

"Errefele egyebkent nepszeruek a japan felesegek, mert sokkal haziasabbak, mint az ausztral nok. :-D"
Ahogy én látom, itt nincs nagyon más választásuk, japán férj mellett háziasnak kell lenniük.
Egyébként Tokióban rengeteg "vegyes" párt látni, főleg Shinjuku, Roppongi, Ebisu, Shibuya környékén. Persze, majdnem mindig japán csaj, külföldi csávóval, az ellenkezőjét talán kétszer ha láttam 9 hónap alatt.

moonlight115:
"Amerikában meg pont így vannak a magyar nőkkel."
Ez új, erről még nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#397) moonlight115 válasza mave13 (#396) üzenetére


moonlight115
tag

"Amerikában meg pont így vannak a magyar nőkkel."
Ez új, erről még nem hallottam.

Régebben olvastam, de ki tudja? Azóta változhatott a helyzet.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#398) mave13 válasza moonlight115 (#397) üzenetére


mave13
őstag

Ide írom, mert a másik topikot kissé zárták.

Amire reagálok: [link] A hozzászólások is tancélosak!

Tetszett az írásod, köszi. Szerintem érdekes, és elgondolkoztató.
Alapvetően bátor dolog volt ezt így kiposztolni, főleg a hozzászólásokat látva. Gondoltad, hogy ilyen irányba fog elmenni a dolog, vagy meglepődtél? Engem azért kicsit meglepett a dolog, nem gondoltam volna, hogy ennyire primitívek egyszerűek egyesek, és hogy ilyen sokan vannak. A józan hangok meg ilyen kevesen. És a józan itt most nem egyenlő az ellentáborral.
Az orvosok és ápolók külföldi munkavállalása szintén kényes téma mostanság, bár arra nem ugrottak rá annyian, de, ha nem Izrael lett volna a helyszín, akkor biztos az lett volna a fő téma.

"Orvosok csak tökéletes nyelvtudással kellenek.
A konyhanyelv oda nagyon kevés.
Drága mulatság a nyelvtudás hiányából eredő műhibaper.
"
Egyik hozzászólás ezen részén mondjuk kissé felröhögtem.

Egyébként, mi volt az eredeti cím, hogy annyira lecsapta a biztosítékot pár tagnál?

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#399) moonlight115 válasza mave13 (#398) üzenetére


moonlight115
tag

Nem lepődtem meg túlságosan, de jobb, ha itt ebbe nem megyünk bele. Majd megírom neked később. :)
Ezen a nyelvtudás-dolgon én is jót derültem. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#400) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

Kívánok mindenkinek nagyon boldog karácsonyt, és sikerekben gazdag Új Évet!
[link]

És hogy egy kis kockulás is legyen hozzá: [link] :)

Attila

Icewolf || kósza ||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.