Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csazsol


Csazsol
aktív tag

A téma adott.
Részletes leirást kérnék, mert nekem sajna nem sikerül.
Amit szeretnék: játék cd-ről - vinyora, majd onnan ki dvd-re.

Vagyok

(#2) Bobbacsi válasza Csazsol (#1) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ugy még nem probáltad hogy az ISO-t bemoutolod a Daemonnal ,és azt írod ki a neróval ?
Játékonként külön könyvtárakba .

(#3) BlackWoOd válasza Csazsol (#1) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Bővebben: link

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#4) Csazsol válasza Bobbacsi (#2) üzenetére


Csazsol
aktív tag

Várjál-várjál még ISO-t se tudtam kreálni csak mds,mdf-t.
Daemonom sincs...
A nero kiirása már menne, de az előkészités...

Vagyok

(#5) Fauszt válasza Csazsol (#4) üzenetére


Fauszt
senior tag

Az is jo, daemon meg letoltheto

(#6) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hát, véleményem szerint teljesen felesleges képfájlba rakna. Mindössze annyi a teendő, hogy könyvtárakba másolod őket a cd-ről, és kifirkantod NERO-val. Vagy ez nem elég kézenfekvő?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) corlagon válasza Csazsol (#4) üzenetére


corlagon
senior tag

Iso-t egy csomó minden tud gyártani.
Pl. Ultraiso, berakod a csédét, nyomsz egy f8-at és már megy is. Összegűjtes 4 gigányi iso-t, kiírod neroval.

(#8) Fauszt válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


Fauszt
senior tag

így nem biztos, hogy működne...

(#9) corlagon válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


corlagon
senior tag

Kézenfekvő, csak a játékok 90%-ánál nem fog működni.
Vagy nem indul el az install sem, vagy telepítés után keresi a cd-t, hiába...

(#10) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Másolt dolgokat amúgy is crackelni kell.
Ha CD-ről akar játszani, akkor kreál egy vödör képfájlt, és azokat írja fel DVD-re, mint ahogy másnak a merevlemezen van. De így csak annyit nyer, hogy dvd-n lesznek a játékok, de ugyanúgy kell daemon hozzá, pl.
Csak akkor a második hsz. nem világos nekem.
Az alcohol csinál mdf-et, az ugyanolyan jó, mint a bin vagy iso.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) corlagon válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


corlagon
senior tag

Másolt dolgokat amúgy is crackelni kell

Nyilvánt nem másolt dolgokról van szó, mert az a szerzői jogba meg a ph alapelvekbe ütközne, egy ilyen egy őstagról nyilván nem lehet feltételezni.

Ha CD-ről akar játszani, akkor kreál egy vödör képfájlt, és azokat írja fel DVD-re, mint ahogy másnak a merevlemezen van. De így csak annyit nyer, hogy dvd-n lesznek a játékok, de ugyanúgy kell daemon hozzá, pl.

Máshogy nem fog menni, mert a képfájlt nem tudod kikerülni. Az előnye hogy nem cserélgetsz 5 cd-t az install alatt, hanem klikkelsz a daemonban. Meg a dvd kissé helytakarékosabb a cd-nél, meg talán fajlagosan olcsóbb is.

Csak akkor a második hsz. nem világos nekem

Hát az nekem sem.

Az alcohol csinál mdf-et, az ugyanolyan jó, mint a bin vagy iso.

Méretben is különbözőek, ha dvd-re írod, akkor nem mindegy.

(#12) Bobbacsi válasza Csazsol (#4) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Én most legutoljára egy 4cd-s játékot ugy írtam ki DVD-re hogy a Daemonnal csináltam 4 meghajtót ,és a Neróban CD1,CD2...stb könyvtárakba bemásoltam öket .
Ennél a játéknál bevált ,de ezt csak most probáltam ki elöször :)

[Szerkesztve]

(#13) Jim Tonic válasza corlagon (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Itt most nem arról van szó, hogy nem az öve a cd. Ha nem az eredeti cd-n van, vagyis biztonsági másolat, vagy képfájl, akkor is crackelni kell. Különben nem megy,

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) Csazsol


Csazsol
aktív tag

Köszi a hozzászolásokat.

A bemásoloás-kiirás az nem müxik...

Na most olyan hozzászolást kérnék, hogy pontosan mit is csináljak ill melyik progival.

Az alcohol mds - neroval kiirva marad mds és az sem müxik. Tehát ha iso-t kell csinálni, na aztat hogyan?

Vagyok

(#15) Csazsol válasza BlackWoOd (#3) üzenetére


Csazsol
aktív tag

Sajna ebből sem lettem okosabb..

Vagyok

(#16) Flashy


Flashy
veterán

összefoglalnám.
ha eredeti cédét bárhogy lemásolsz, azt több mint valószínű krekkelni kell, nem fogja a játék megtalálni, akkor se ha tied az eredeti tehát legális biztonsági másolatot csinálsz róla.
egy dvd-re több cédét lehet úgy csinálni hogy minden cédéről image-et csinálsz, felírod az imageket. aztán úgy telepíted a játékot hogy bemountolod őket daemon tools-zal vagy alcohollal. másik megoldás hogy felmásolod külön könyvtárakba a cd-k tartalmát és úgy írod ki dvd-re. ebben az esetben a játék általában nem találja meg magától hogy hol a második cédéje, be kell írnod amikor kéri hogy hol van. ha olyan a játék hogy nem lehet beírni akkor szívás.
azért érdemes iso-nál ''bonyolultabb'' formátumokba grabbelni, mert azok megtartják a filerendszeren kívüli járulékos eltárolt infókat is, mint pl bizonyos másolásvédelmek. de igazából mindegy, hiszen a ''profik'' által legrabbelt játékokat is krekkelni kell, nem fognak menni imageből vagy imageből kiírt cdről.

én úgy csinálnám hogy begrabbelem őket image-be és kiírom az imageket dvd-re.

(#17) Csazsol válasza Flashy (#16) üzenetére


Csazsol
aktív tag

úgy telepíted a játékot hogy bemountolod őket daemon tools-zal vagy alcohollal.-Na már ezt sem értem...

másik megoldás hogy felmásolod külön könyvtárakba a cd-k tartalmát és úgy írod ki dvd-re. - Na ez sajna nem müxik... pedig milyen egyszerű lenne...

azért érdemes iso-nál ''bonyolultabb'' formátumokba grabbelni, mert azok megtartják a filerendszeren kívüli járulékos eltárolt infókat is, mint pl bizonyos másolásvédelmek. Na ez a része érdekelne. Hogyan is fogjak neki?

Vagyok

(#18) Flashy válasza Csazsol (#17) üzenetére


Flashy
veterán

a dvd-n a játékok cdi 1-1 image fileként vannak jelen. fogod daemon toolst vagy alcohol120at és bemountolod vele az imaget, amitől az sima meghajtóbetűjelet kap és lehet telepíteni.
úgy fogj neki hogy szerzel egy programot ami nem iso-ba grabbel, pl alcohol, és azzal grabbeled be a cd-t.

(#19) Csazsol válasza Flashy (#18) üzenetére


Csazsol
aktív tag

Na tehát, alcohol van.
Beteszem a cd-t, képkészités varázsló - célmappa kiválasztása - csinál két filet 1 mdf-t és 1 mds-t. Na ezeket mivel irjam ki, hogy a dvd ről inditható,telepithető legyen a játék

Vagyok

(#20) Flashy válasza Csazsol (#19) üzenetére


Flashy
veterán

csak fileként lehet kiírni őket. ha kiírnád rendesen dvd-re akkor az lenne hogy lesz egy dvd-d amin rajta van egy játék első cd-je. sokat nem nyersz vele...

(#21) Csazsol válasza Flashy (#20) üzenetére


Csazsol
aktív tag

Igen, de ha kiirom játékonként a 2 filet, abból hogyan lesz megint játszható dolog...

Vagyok

(#22) 8472 válasza Csazsol (#21) üzenetére


8472
aktív tag

Daemon toolsszal vagy alcohol120%-kal beteszed a képfájlt egy virtuális meghajtóba, és így már tudod telepíteni.

JESZ OKÉ

(#23) Csazsol válasza 8472 (#22) üzenetére


Csazsol
aktív tag

Na most már kezdem érteni.
Tehát kiirom dvd-re a 2 db képfilet, majd ha játszani szeretnék vele, jön a daemon tools v az alcohol és onnan a telepités. Ha erre gondoltál, köszönöm...

Vagyok

(#24) Fauszt válasza Csazsol (#23) üzenetére


Fauszt
senior tag

persze...

(#25) Csazsol válasza Fauszt (#24) üzenetére


Csazsol
aktív tag

Apukám mire erre rájöttem:O:B:C

Mindenkinek köszi, holnaptól nagyüzem - ha mégse jó jelentkezem...:D

Vagyok

(#26) oregcsóka válasza Csazsol (#25) üzenetére


oregcsóka
őstag

Persze a tuti biztos megoldás gondolom az lenne, hogy CloneCD-vel röptiben 1CD - 1CD-re....;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#27) Pisti_zzZZ


Pisti_zzZZ
tag

Aki alcohol 120% ot használ annak ajánlom figyelmébe a programhoz mellékelt AxCmd.exe fájlt, amivel a parancssorból lehet mountolni meg unmountolni képfájlokat, illetve futtatni egy fájlt a cdképben mountolás után. Ha bővebb info kell indítsátok el az AxCmd.ex-t paraméter nélkül ugyanis súgódzöveget jelenít meg. Aki tud programozni annak tutira hasznos lehet, aki meg nem az próbáljon batchfájlt írni, az is működhet.

''Onnan fogod tudni, hogy jól vagy, ha nem találsz senkit, akinek a helyébe lennél'' - Kispál és a Borz

(#28) Fauszt válasza oregcsóka (#26) üzenetére


Fauszt
senior tag

semmivel sem rosszabb az image fájl...

(#29) oregcsóka válasza Fauszt (#28) üzenetére


oregcsóka
őstag

Na látod, ezt se tudtam. Köszike. ;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#30) BOOSTER


BOOSTER
aktív tag

A legegyszerűbb úgy ahogy Flashy írja....
Az image-fájlokat írkálod ki DVD-re így több különböző játékot is kiírhatsz egy DVD-re...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#31) almi


almi
senior tag

Jaja az a legegyszerűbb ha Felírod Alcohollal .bin be és a .bin-t írod ki a DVD-re!
Nah akkor pl:van nekem egy 4 CD-s játékom!azt ha úgy írom fel hogy bemountolom és egyesével Lemez másolására megyek?De az úgy nem zárja le a DVD-t?

(#32) oregcsóka válasza BOOSTER (#30) üzenetére


oregcsóka
őstag

És akkor már csak az érdekelne, hogy a DVD-ről fel is lehet telepíteni a játékokat, vagy csak be lehet mountolni, és onnan futtatni? :F

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#33) corlagon válasza oregcsóka (#32) üzenetére


corlagon
senior tag

Ha image-ként írod ki a cd-ket, akkor muszáj mountolni, máshogy nem férsz hozzá. Amikor cserélni kell a cd-2, daemon toolssal mountolod a következőt stb.

Egyébként a cd->bin/cue helyett érdemesebb iso-t használni, kisebb a file, több fér a dvd-re.

(#34) 8472 válasza almi (#31) üzenetére


8472
aktív tag

Sztem ezt így nem lehet. Valszeg lezárja, mert ha a bemountolt fájlokat kiírta, akkor úgy veszi, hogy nincs több adat, nincs mit kiírni és lezárja.

JESZ OKÉ

(#35) almi válasza 8472 (#34) üzenetére


almi
senior tag

Aham!És akkor ??Hogy?:)

(#36) 8472 válasza almi (#35) üzenetére


8472
aktív tag

Hát én még nem próbáltam, nemtom müxeni fog-e így, de 1 dvd-rw-vel megér egy próbát:
Mind a 4 képfájlt mountold be egy-egy virtuális meghajtóba, és neroval ezután átviszed a meghajtókból a fájlokat a másik oldalra.

JESZ OKÉ

(#37) corlagon


corlagon
senior tag

De minek kell kiíráshoz mountolni? :F

Ha van négy képfájlod, berakod 1 könyvtárba és kiírod neroval. Telepítésnél meg daemonnal mountolod őket egyesével. Ennyi a varázslat.

(#38) 8472 válasza corlagon (#37) üzenetére


8472
aktív tag

Én úgy vettem ki #31-ből, hogy almi nem a képfájlokat akarja kiírni, hanem a rendes, eredeti fájlokat.

JESZ OKÉ

(#39) LLKobe válasza 8472 (#36) üzenetére


LLKobe
veterán

Gyerekek ne bénázzatok már, a játékCD-ről egy ISO-t, vagy BIN-CUE párost, és azt mint adatot kiirjátok DVD-re.
Nemtom ennek minek kellett topik, teljesen logikus.
Ja, és a Nero-t szerintem felejtsétek el, az egy szar.
Javaslom az Easy Media Creator 7-et.
Háromfél Cd-kép formátumot tud készíteni, mindet olvassa, stb....
Mondjuk no comment: Nero 80 mega, Easy Media 2 CD.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#40) 8472 válasza LLKobe (#39) üzenetére


8472
aktív tag

Jó persze én is tudom, hogy ez az egyszerű és biztos megoldás. És ha rosszul értelmeztem a #31-ben feltett kérdést akkor bocs mindenkitől.

JESZ OKÉ

(#41) almi válasza 8472 (#38) üzenetére


almi
senior tag

Eddig s úúgy csnáltam hogy magát a .bint írtam ki csak kíváncsi voltam hogy hogy lehet telepítősre...

(#42) corlagon válasza LLKobe (#39) üzenetére


corlagon
senior tag

Én se értem ezt a kavarást, no mindegy.

Mondjuk no comment: Nero 80 mega, Easy Media 2 CD

Ez mit jelentene? Hogy a Nero rosszabb/jobb? 30 mega a 6.6.0.6.-as író amúgy.

Egyébként mi a rossebet lehet 2 cd-re kinyújtani?
Ja és nem a mérete miatt nem használja senki?

(#43) almi válasza corlagon (#42) üzenetére


almi
senior tag

Én pl. NERO-t használok!Nekem nagyon bejön!Mostanában meg rászoktam az expressre!Én is úgy szoktam h magát az imidzset írom rá a DVD-re és arra nagyon megfelel a NERO!Ha image-t írok ki arra meg sztem naon alkalmas az Alcohol120%.

(#44) Csazsol válasza BOOSTER (#30) üzenetére


Csazsol
aktív tag

yessss...
ez az; idő hiányában csak később probálkozom, de legalább már értem:B:C

Vagyok

(#45) oregcsóka válasza LLKobe (#39) üzenetére


oregcsóka
őstag

Köszönjük a segítséget, de azért ez durva volt:
''Nemtom ennek minek kellett topik, teljesen logikus.''
Tudod ha mindenki annyira értene hozzá, mint te, akkor ebben a fórumban csak professzorok és guruk kommunikálnának egymással, de mivel nem mindenkinek ez a foglalkozása-szakmája, így miért baj, ha segítséget kérnek a bizonytalan kérdésekben.
Egyébként pedig az az Easy Media creator 2CD-s cuccos gondolom hogy nem ingyenes alkalmazás, úgyhogy a felhasználók többségének felejtős...;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#46) Csazsol válasza LLKobe (#39) üzenetére


Csazsol
aktív tag

Uccsó kérdés: melyik progi készit ISO-t?
Mert az alcohol mds-mdf párost készit...
A clone cd ccd-t...

Vagyok

(#47) Fauszt válasza Csazsol (#46) üzenetére


Fauszt
senior tag

pl. isobuster...

(#48) virkir


virkir
veterán

Segítség kéne. Van egy játékom mdf kiterjesztésű fájlban a DAEMON látja elméletileg ismeri mégsem tudom mountolni. Ultra ISO-val konvertáltam sima ISO-ra a jelenség ua.
Mi az a program ami az mdf-et használja mert én is DVD-re írnám igy.
Lassú voltam

[Szerkesztve]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#49) LLKobe


LLKobe
veterán

Mindenkinek:

Az Easy Media Creator 2CD, a Nero meg olyan 80 mega.
Természetesen az EMC nem ingyenes, nemtom, a Nero az?
Amugy annyi a különbség hogy az EMC-ben van: virtuális meghajtó, hangeditor, video és DVD editor, DVD készítő, drag n' drop (lényege hogy a CD és DVD-RW-ket ugy lehet használni mint egy fkoppyt....), napster, képeditor, a progi frissiti a drivereit a netröl, minden cd-kép formátumot ismer, 3 félét tud készíteni.....stb...
Itt van minden fícsör: Bővebben: link
Infók: Bővebben: link
És ami a legfontosabb: KŐSTABIL. Egyetlen hátránya, hogy igen gépigényes (RAM főleg) igazság szerint 512vel is elég lassan tölt be....
Nagyjából ennyi.
Ezt érdemes megnézni:
Bővebben: link

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#50) LLKobe válasza virkir (#48) üzenetére


LLKobe
veterán

Ott valami kettyó van, a Daemonnak tudnia kéne az .mdf kiterjesztést, az .iso-t meg mindenképp.
Szedd le a legujabb daemont, esetleg alcohol 120%.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.