Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) nagash


nagash
senior tag

Sziasztok!

Szerintem nem számít a kor, ha a tapasztalatról, érettségről beszélünk. Számít viszont a munkaadóknak mert nekik a friss hús és ''formázatlan'' agy kell. Láttam én már sokat látott 15éves gyereket. És én is átmentem ilyen ''felnövés-/érésgyorsító'' helyzeten. 21 éves vagyok és már önállóan élek muszályból. Az idősek tisztelete pedig alapvető szerintem legalább is én nevelésemből adódóan ennek érzem. Aki nem képes átadni a helyét a villamoson az nem fogja a tulajdon nagyszüleit sem segíteni ha a szükség úgy hozza.

Knoblauch macht einsam.

(#102) szucsi válasza barbikenje (#95) üzenetére


szucsi
őstag

öreg vagyok, nem turista :DDD

(#103) Club válasza WN31RD (#96) üzenetére


Club
őstag

A bocsánatkérést köszönöm.
Ettől függetlenül semmivel sem érzem indokoltabbnak a dolgot mint eddig.
Az valóban lehet hogy nem úgyanúgy látunk dolgokat, de ettől függetlenül én nem folytatom azt a vitát, mert félek hogy azoknak akik számára ez a dolog nem egyértelmű, nekik ha 1000-szer magyarázom sem lesz az.
Én leírtam mit gondolok, mert írhatnék történetek buszon nénikell, bácsikkal, de ez nem a ''Meséld el'' topic.
Akinek nem inge, ne vegye magára, de akinek az idősebbek felé járó alaptisztelet, vagy nevezzük toleranciának, (teljesen mindegy minek hívom a virágot az akkor is illatos), nem képes megadni, annak mindenféle szívfájdalom nélkül kívánom hogy taoasztalja meg milyen érzés, mikor a 13 éves kis suttyó a szemébe mondja hogy ''Én meg egész nap iskolában volam, tudja az milyen fárasztó?''!
Én ugyan nem éltem át, csak a mellettem álló néni, aki meg merte kérni teljesen normális hangnemben hogy ugyan had üljön már le.
Én nem vagyok toleráns az ilyen kis gyökerekkel szemben.
Alapvetően nem a fiatalok gondja ez, hanem azé a korosztályé, aki őket felnevelte.
Persze mindenki mást él meg, mert ennek az ellenkezője is megtörtént már.
De azért még könyörgöm, ha a mostani fiatalok úgy is ezt a ''leszarom'' stílust követik, legalább aki teheti ne tegye ezt.
Persze tudom most majd mondják:''És engem ki fog tisztelni?''
Hát eleinte senki.
De ha valaki, valamikor, valahol ezt nem kezdni el, akkor maga a szó és a dolog amit jelképeznie kell, úgy fognak eltűnni mint azok a dolgok amik miatt Kalandor
nyitotta a topicot.


[Szerkesztve]

(#104) szucsi válasza nagash (#101) üzenetére


szucsi
őstag

És fordítva, aki nem tapasztalta meg a rászorultságot a saját családjában, a saját szeretteivel kapcsolatban, az valószínűleg kevésbé lesz érzékeny a rászorultság jelzéseire, és kevesebb hajlandóságot fog mutatni a segítségre.

(#105) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Az ilyen ''beszélgetéseknél'' eszembe jut a patkányos kísérlet (biztos volt valami szép neve, de én mindig csak a lényegi elemekre emlékszem... biztos, hogy más téma kapcsán is felbukkant...lásd folyt-ban), amikor is összezártak egy csomó patkányt/kísérleti egeret, vagy valami ilyesmi, és elkezdték nyomatni a kaját... Az rágcsálók, dugtak, szaporodtak, a kaja is megvolt, de hiába volt meg a jólét, az egerek mégis mind egy szálig kipusztultak. Arra lennék kiváncsi, hogy az emberi faj ennek a kísérletnek melyik fázisában tart...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#106) nagash válasza szucsi (#104) üzenetére


nagash
senior tag

Nekem előbb volt a tisztelet és a megfelelő hozzáállás mielőtt a baj megtörtént volna. Ha nem lett volna meg akkor nem tudtam volna ápolni a nagyapám és most segíteni apám.

Knoblauch macht einsam.

(#107) TéKrys válasza barbikenje (#105) üzenetére


TéKrys
senior tag

Érdekes lehetett a kísérlet. Kíváncsi lennék a kipusztulás okára. Az emberiségnél az az érdekes hogy ott van ''túlszaporulat'' ahol nincs jólét. Lásd: India, Kína,...stb a szegényebb részeken. A gazdagabb és tanultabb részeken pedig megtorpant a népesség növekedése. Nem is esik, de nem is nő (annyira, mint a szegényebb részeken)

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#108) tildy válasza Qorthral (#68) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért persze ott van az is, amit nemcsak itt pesten de lakóhelyem környékén is látok, hogy: Rohannak a busz után, mert nem bírják megvárnia következőt:-> kikövetelika helyet, mert jaj milyen öregek-> rohannak az auchanba, vagy a piacra.

Hidd ela beteg néninek, vagy akin látszik már, hogy nagyon nehezen tudna állva utazni, stb, sokan átadják a helyet.
De pl. mit várhatsz el olyantól, aki egy épp rosszul levő fiatalnak azt sem engedi meg, hogy nyitva legyen az ablak, éés jöjjön rá a levegő, arról nem is beszélve, hogy annak át sem adja a helyét, és még pofázik, hogy huzat van?
ÉÉn azt mondom, nem a kort kell tisztelni, hanem az embert. Mindenkinek kijár egy alapvető tisztelet egészen addig, amíg az rá nem cáfol erre.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#109) TéKrys válasza Dominator (#25) üzenetére


TéKrys
senior tag

Az utazó öregekről nekem is csak rossz tapasztalatom van. Egy időben sokat buszoztam Szoboszló és Debrecen között hétvégenként. Ilyenkor persze az idős (ingyen utazó) ember is jóval több. Jönnek vásárólni, vagy épp ellenkezőleg a piacon árúlni. vagyis mind2 tipusnál nagy szatyrok vannak. És hová teszi le az idős hölgy (többbnyire hölgy) az ilyen táskát, hát persze hogy a mellette lévő helyre. És ha véletlenül szólnál neki hogy ugyan vegye már le, akkor olyan rosszalmúan néz rád, mintha megsértetted volna az egész rokonságát. :(

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#110) jeges válasza Kalandor (#1) üzenetére


jeges
senior tag

csak hogy on is legyek:
nem mindenben értek egyet

-ezt valszeg korábban is így látták az idősebbek, max Te/mi (már a mi korosztályunk) nem hallott róla vagy nem figyelt rá, esetleg nem szembesült vele

-az, h a reklámok, a média milyen ''közízlést'' mutat, nem feltétlen mértékadó

-szintén a reklámokkal kapcs. azt gondolom, h a reklámszakmában a célcsoport határozza meg a tudatot és nem fordítva (azaz nem azér' olyan a reklám, mer' olyannak akar látni, hanem azér', mer' olyan a célcsoport (pl. 25-35 év közötti szingli nő (elméleti) típusa). ehhez még csak annyit, h (a) állítólag a fiatalok könnyebben befolyásolhatóak (b) állítólag az idősebbek jóval kisebb vásárlóerőt jelentenek

-ma is feltűnnek a filmeken a ''nagy öregek'', sir anthony hopkins, jack nicholson, stb., ráadásul az általad említettek is voltak fiatalok, és már akkor ''sztárok'' voltak, úgyhogy ezt a vonalat egyáltalán nem értem

-ha az okfejtás az oktatási rendszerről szól, sokmindenben egyet köll értsek, de a ''feltörekvő ifjúságnak'' be köll látnia, h a tapasztalatot csak hosszú, izzadságos melóval lehet megszerezni. ehhez kapcsolódóan jegyezném meg, h ''a jó pap holtig tanul''. ez nekem azt is jelenti, h hiába a tapasztalat, mert folyamatosan változnak a dolgok, mindég van mit tanulni, elsajátítani (ahogy egy kollega nagyon jól megfogalmazta, csak akkor ér valamit a dolog, ha az emberben megvan a megfelelő alázat a munka iránt)

az a bizonyos kisfiú pediglen szerintem se nagyon létezett...max a mesékben ;)

(#111) tildy válasza nagash (#101) üzenetére


tildy
nagyúr

''Aki nem képes átadni a helyét a villamoson az nem fogja a tulajdon nagyszüleit sem segíteni ha a szükség úgy hozza.''

ŐŐŐ hát én ebből nem vonnék le ilyen következtetéseket. Én is sok embernek átadtam már a helyem, pár -főleg bunkóbb viselkesűnek- nyugdíjasnak nem, de az anyai nagyszüleimet ott segítettem, próbáltam segíteni ahol csak tudtam. (Divot: bocs:B)
De ez ugye itt off.
Egyébként a számomra egyik legjobban tisztelt ember pont ez a nagymamám volt. :B

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#112) tiv83us


tiv83us
veterán

IMHO egy korhoz kotott alapveto tisztelet kijar. Ensem csipem, ha egy 12 eves senkihazi tiszteletlenul beszel velem, en is megadom a kello tiszteletet az idosebbeknek. Az egy mas teszta ha az idosebb egy bunko allat, de az alapveto intelligencia szerintem magaba foglalja az idosebbek iranti alapveto tiszteletet.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#113) tildy válasza tiv83us (#112) üzenetére


tildy
nagyúr

Tisztelet vagy udvariasság?:U Szerintem inkább utóbbi.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#114) tiv83us válasza tildy (#113) üzenetére


tiv83us
veterán

Mind a ketto. Eleg hulyen nezne ki, ha egy 16 eves letegezne egy 40-50 eves urat, ami ugye tisztelenseg. Az udvariatlansag nalam pl az, ha egy holgyet nem engedek elore az ajtoban, illetve ha egy holgy mondjuk elejti a kesztyujet es hagyom hogy o hajlongjon erte. Termeszetesen ez mind az oregemberekre is vonatkozik.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#116) tildy válasza tiv83us (#114) üzenetére


tildy
nagyúr

Nálatok kinn nem is nagyon van magázódás.:U Vagy tévedek?:F
Sokan egyébként szeretik is a tegeződést, még idősebb korukban is. (Lehet akkor még nem tartják annyira idősnek magukat ha tegezik őket.)


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#117) TéKrys


TéKrys
senior tag

Ha már olyan sokat emlegetjük az utazó időseket hát álljon itt pár vicc róluk:

Idős ember utazik állva 1.:
Mellette vagány gyerek, persze ül. Papa kopog a botjával a padlón.
- Papa nem kéne gumit húzni a bot végére akkor nem kopogna - mondja a gyerek
- Húzott volna apád a f@rkára gumit mikor nemzett, most lenne ülőhelyem.

Idős ember utazik állva 2.:
Gyerek persze megint ül
- Legyen szíves felállni fiatalember. - mondja az öreg
- Aha, Ezt nem veszem be megint. A múltkor is felálltam, mire az öregember leült a helyemre.

Idős ember utazik állva 3.:
És még mindig ül a gyerek. De most ő kérdez előszőr:
- Le tetszik ülni? - kérdi a gyerek
- óoh igen. - válaszol örülve a papa
- Igen? És hová??

:))

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#118) tiv83us válasza tildy (#116) üzenetére


tiv83us
veterán

Nincsen, de van ''Sir'' es ''Ma'am'' amit azert illik odatenni ha nem fiatalabb korosztallyal tarsalogsz. Es nem is ugy erdeklodsz az idosebb korosztaly hogylete felol, hogy ''Whassup??!'' v. ''What's happening??!''
Termeszetesen szeretik a tegezodest sokan, de addig senkit nem illik letegezni, amig o maga nem keri.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#119) WN31RD válasza tiv83us (#112) üzenetére


WN31RD
addikt

Szerintem az ''intelligenciát'' ne keverjük ide. Az a szellemi teljesítőképesség egy viszonylag jól körülhatárolt mércéje, és semmi köze nincsen olyan dolgokhoz, hogy ki mit tart értéknek.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#120) jeges válasza Kalandor (#115) üzenetére


jeges
senior tag

''nem mértékadó, hanem befolyásoló. ma sokkal több példát vesz a fiatal a médiából mint például a szüleitől''
a gyerek úgy általában sem vesz példát a szüleiről, de egy pszichológus valszeg sokkal jobban tudná, h melyik életkorhoz milyen vonatkoztatási csoport tartozik leginkább.

én ezt a filmes példát továbbra sem értem, lehet, h igazad van, mégsem merném a két témát összekapcsolni. (ismered a gólyák meg a falu statisztikai ''mintapéldáját''?) a pályaívet meg nem tudom... van színész, aki korán kezdte, van, aki később (most nem tudok neveket keresgetni, maj' később nézelődök... :U )

sajnálatos módon a ''kisfiú'' eredetijére nem emlékszem... dunát lehet rekeszteni olyan művekkel, amik a szöveggyűjteményben benne voltak, és mégsem emlékszem rájuk ;]

(#121) tiv83us válasza WN31RD (#119) üzenetére


tiv83us
veterán

Igazad van, roszul fogalmaztam meg. A jolneveltseghez tartozna ez hozza.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#122) Obi-1 válasza jeges (#110) üzenetére


Obi-1
őstag

Végigolvastam a témát. Elég szomorú.

Azért válaszolok Jegesnek, mert kb az övé az 5-6. On-topic hozzászólás. :DD

A téma felvetése pedig jó, de nem kellett volna BKV-Volán járatra terelni.


Különben nekem az jutott eszembe eredetileg, hogy a régiek mindig óriások vállán álló törpének érezték magukat, a mitoszok, eposzok, hősköltemények ''szerzői'' derekabb, kontrasztosabb világot emlegettek létezőként. Sokszor elhangzik ma is a ''Bezzeg a mi korunkban...'' mondatkezdet, de valahogy mégsem jellemző.

A sporteredmények, statisztikák egyértelműen mutatják a fejlődést. A saját korosztolyánkunkon belül is észrevehető, hogy 4-5 éves korkülönbség már látható termelékenység-különbözetet okoz a számítógéphasználati tempó és rutin miatt. Észnél kell lennünk, ha nem akarunk lemaradni a fiatalabbakkal szemben!

A hazai helyzet külön pikantériája, hogy a szocializmusban felnőttek különösen nem szoktak hozzá az intenzív tempóhoz.


Only a Sith deals in absolutes.

(#123) tildy válasza jeges (#120) üzenetére


tildy
nagyúr

később kezdte az a afroamerikai színész, akit msotanában kezdenek felkapni. Nem jut eszembe a neve:Y De remélem sejted kire gondolok...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#124) Obi-1 válasza jeges (#120) üzenetére


Obi-1
őstag

Idősen befutó színészek:
George Clooney
Russel Crowe
Leslie Nielsen
Steve Martin :DDD

Only a Sith deals in absolutes.

(#125) I_Am válasza Obi-1 (#124) üzenetére


I_Am
veterán

Csak mikor futottak be? Nem az elmúlt pár évben. Az elmúlt pár évre valóban jellemző az ami jeges kolléga leirt.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#126) Sianis válasza Obi-1 (#122) üzenetére


Sianis
addikt

On-Topic:

Nos, hogy ez az eltolódás miért is lehet?

Sport: Évről évre fejlődnek az edzési tervek, jobbnál jobb készítmények kaphatóak, amik legálisan turbózzák fel a fejlődést. Hosszútávú eredmények ugye nem láthatóak, csak pl az, hogy egy-két fiatal focista holtan esik össze :( , de lehet, hogy ennek ehhez semmi köze nincs.

Informatika: 6 éves koromban ismerkedtem meg a számítógéppel, 286-os, 40 MB-os merevlemez, stb, stb. Akkoriban még csak játszottam rajta. Ma már programozgatok is, és persze moddolok, no meg itt vagyok a PH!-n. Én a fiatalok táborába tartozom, hiszen, még csak 19 vagyok. Gyors a tempó, de nem követhetetlen, a gyorsaságak ára van, nagy a hibalehetőség, ami a rutinnál nem annyira fordul elő.

Mai ''tényleges'' fiatalság: Számít a kor! Ezt kedves szülők meg kéne tanulni. Tini lányok, 13-14 évesek, semmi szoknyákba, semmi felsőkben rohangálnak nem csak bulinapokon. Nem hinném, hogy a meddőség az olyan jó dolog, mert bizony nyitott hassal, bármennyire csábító is, könnyen beleeshetünk a gyerekünk nem lehet kategóriába, meg abba, hogy 14 éves lányunkat neadjisten legjobb esetben véresre pofozva, megerőszakolva találjuk meg az intenzív osztályon, nem beszélve a lelki sérülésekről. És ugye ott a péntek-szombat, a hatalmas alkoholizálás. Ne mondja senki, hogy nem ártalmas, mikor szintén 13-14 évesek saját hányásukban fetrengenek a padon, a földön, meg nyomják a bogyókat, máramelyik. Egyik évfolyamtársamat tavaly újraélesztették, mikor annyi alkoholt fogyasztott, hogy leállt a légzése, mivel a szervezetnek már erre sem vol ereje. És még ő is fiatal, mert én sem tartom magam felnőttnek, viszont érettnek tartom magam ahhoz, hogy ne kövessem el ezeket a hibákat. Nem azt akarom mondani, hogy rossz egy-két sör, de a mértéket nem ismerik, és sajnos a szülők is túl korán engedik szórakozni a gyerekeket, mert ez a divat.

(#127) tildy válasza Sianis (#126) üzenetére


tildy
nagyúr

''a szülők is túl korán engedik szórakozni a gyerekeket, mert ez a divat.''
Az sem jobb ha szinte állandóan midnentől tiltják.
Arany középutat kéne megtalálni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#128) Zoltán válasza Dominator (#25) üzenetére


Zoltán
őstag

Pedig a legalapvetőbb kötelesség. Ki vagy Te, hogy szépen meg kell téged kérni valamire ami alapvető?! (Mondjuk ha holt fáradt vagyok Én sem feltétlenül pattanok fel ha meglátok egy nálam idősebbet, de nem várom el, hogy 3 példányban lepecsételve nyújtsanak be nekem kérvényt valamiről ami kötelességem)

(#129) Obi-1 válasza Sianis (#126) üzenetére


Obi-1
őstag

A saját osztálytársaimon is meglepődtem 15-16 éves korunk tájékán, sokan dohányozni kezdtek, alkoholt is hányásig, KO-ig fogyasztották. Azt hittem, ez már nem menő ''manapság''.

Azóta 10 év eltelt, és mindenhol látom, hogy a dohányzás csak nem akar kimenni a divatból, 14 éves kiscsajok, kiscsávók cigiznek.

Én még sosem ittam KO-ig, kétszer kellett rókáznom. Nem olyan nehéz eltalálni a mértéket, bár az ember alkohol-tűrőképessége naponta ingadozik.

Only a Sith deals in absolutes.

(#130) Sianis válasza tildy (#127) üzenetére


Sianis
addikt

Engem nem engedtek sehova szinte 16-17 éves koromig, nem is lett belőle semmi bajom. Mindennek megvan a maga ideje...

(#131) TéKrys válasza Obi-1 (#129) üzenetére


TéKrys
senior tag

Csak az a baj, hogy a sok fiatal nem is törexik arra hogy eltalálja hol a 6ár az ivászatban. Meg ugyebár másnap (esetleg harmadnap) milyen jó is dicsekedni a haveroknak, hogy hogy kiütötte magát, meg nem emléxik semmire.

mod: Sok fiatal itt Szoboszlón (de biztos máshol is) megveszi az olcsó piát és kimennek a parkba piálni. És ennyi. Semmi más szórakozás. Esetleg utána diszkó, már ma beengedik olyan s€ggrészegen.

Mi ált ha felmegyünk akkor nem mondom hogy nem iszunk, de nem részegségig. És mellette szórakozásként csocsó, biliárd, darts. És tényleg jól szórakozunk.

[Szerkesztve]

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#132) Sipi válasza TéKrys (#131) üzenetére


Sipi
addikt

Szerintem épp, hogy a határt találja el. Náluk az ugyanis ott kezdődik, miután totál kiütötték magukat...:(
Ugyanez a bogyókkal, a folytonos bulival...

Azt nem értem, ha valaki lényegében mindig ''bulizni'' megy, akkor számára mit jelent a szórakozás? Amikor ténylegesen bulizni akar?
Mintha minden nap karácsonyt ünnepelnék - karácsonykor mit tegyek? Ugyanolyan nap lesz, mint a többi.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#133) jeges válasza Sianis (#130) üzenetére


jeges
senior tag

engem se engedtek vóna, mégis mentem ;]
asszony ha annak idején nem engedték, kimászott az ablakon :DDD

mindennek megvan a maga ideje, de hadd döntsem el én, mikor :Y

ui: hja, és fogalmam sincs, a sajátjaimmal hogy fogok bánni, de sztem az sokkal fontosabb, h a gyerekben a felelősségtudat meglegyen. ha megvan, el merem engedni bárhova, mert tudom (remélem ;] ), h nem csinál akkora b@romságokat...


mod:
közbe' eszembe jutott vmi erről a szinész-kérdésről:nem lehet, h úgy általába' sokkal több fiatal tehetség van a szemek előtt? mer' az igaz, h sok épp divatos ifjú szinész szaladgál a világon, de keveseknek adatik meg az igazi elismerés, és azt is csak jóval később kapják meg. azon gondolkodom, h hány olyan mára naggyá nőtt színász van, mint pl dicaprio, aki cca 30 évesen olyan filmeket tudhat maga mögött, mint a teljes napfogyatkozás vagy a kosaras naplója (titanicról most ne beszéljünk)? ezt kéne összevetni azzal, h hány ''nagy öregje'' van a szakmának, aki későn futott be... a mai divatos színészek közül vajon hányra fognak emlékezni 20 év múlva?

[Szerkesztve]

(#134) Sianis válasza jeges (#133) üzenetére


Sianis
addikt

Nem is arról van szó, hogy most elmegy-e bulizni vagy sem, hanem inkább, hogy mi művel. Régen ti kilógtatok az ablakon, ma már anya adja a kocsikulcsot, vagy felvisz a belvárosba, kezedbe nyom egy Szent Istvánt, és jó szóakozást...ez a baj...hogy azt hiszik, hogyha minden meg van engedve, akkor minden jó lesz...pedig nem...

(#135) Grafiqs válasza Grafiqs (#14) üzenetére


Grafiqs
őstag

Akit érdekel akkor folytatom álláspontom kifejtését. :)
Bizonyos emberek kortól függettlenül ha egzisztenciálisan magas szinten állnak, akár saját akár más erejéből akkor azt hiszik ezért már tisztelni kell őket. És sokan azzal is akarják kiharcolni a tiszteletet, hogy megmutassák ők ezt is megengedhetik maguknak. Legyen az egy komolyabb mobil vagy kortól függően autó vagy egyébb luxuscikk. Ráadásul összekeverik a tiszteletet a megbecsüléssel és a félelemmel. Ugyanis lehet valakit tisztelni mert elért valamit önerejéből az életben és lehet azért mert mert nem de mindent megtett érte. Bizonyos embertipus ha fogalmazhatok így azzal próbálja kiharcolni néha tényleg szó szerint a tiszteletet, hogy megmutatja neki mindent szabad, mert ő megteheti. Persze nem, de ezt sose veszi figyelembe. Ahogy azt sem, hogy ezzel a magatartásformával nem az emberek tiszteletét vagy megbecsülését harcolja ki hanem az utálatát esetlegesen félelmét. Az embert tisztelni szerintem csak akkor lehet ha becsülöd valamiért. Legyen az a hajlott kora vagy valami olyan dolog ami az ő vagy a te mércéd szerint is egy érték. Persze egy idős embernek is kijár a tisztelet már csak a korára nézve is. De csak addig amig ezt a tiszteletet nem akarja túlzottan önzően használni. Mert mint tudjuk a világon minden az önzésen alapul. Mindent azért teszel, hogy neked jó legyen. Mert ha teszel valamilyen gesztust a másik felé amit ő pozitívan fogad akkor te pozitív visszacsatolást kapsz ami neked jó. Bár ez már egy kicsit más téma. Azt is látni kell, hogy senkit nem lehet megítélni elsőre. Miért is nem. Egyszerű. Többek közt azért nem mert első néhány percben csak a külső jegyeket látod illetve csak néhány benyomást szerzel a másikról. Amit a partner (nevezzük így) közvetít vagy tudatalatt közöl veled azt vagy leveszed vagy nem. De bármilyen mennyiségű benyomást is szerzel azt csak és kizárólag a saját értékrended szerint tudod megítélni. És ha ez nagyban különbözik a partner értékrendjétől akkor számodra már az első pillanatban értéktelen vagy alul esetleg felül értékelt lesz. De semmiképpen sem a megfelelő helyen kezelt. Ezért nem szabad senkit sem az első benyomás alapján megítélni. Csak hosszabb távon amikor már tisztában vagy az ő értékrendjével is. Mondjuk ehhez szükéséges nem kis mennyiségű empátia készség is. Bár el kell ismerni vannak olyan emberek akikről az első benyomás már egy olyan tőled távol eső értékrendet sejtet amit biztosan nem tudsz a tiéddel közelíteni, akkor jön az ellökés. Lásd. hajléktalanok, vagy magukra nagy mértékben igénytelen emberek. És itt nemcsak a ruházatra gondolok, hanem akár a modorra választékosságra vagy önuralomra. Amit itt a PH!-n is nagy a hangsúlya. Tekintve, hogy itt főleg (kis kivétellel) arctalan emberek vannak, értem ezt úgy, hogy életben nem találkoznak. Bár ez csak akkor igaz, ha a PH!-t nem mint életteret definiáljuk. Márpedig valamilyen szinten a PH!-fóruma is egy élettér. Megvannak a maga írott és iratlan szabályai, pont úgy mint az úgymond kinti világban a valós életben. Itt is kijár mindenkinek az alapvető tisztelet amire aztán vagy ráépít vagy lebont. Ez mindenkinek a saját döntése. Eredendően ez egy hardver fórum, de itt nemcsak azzal válhatsz megbecsült tagjává a forum társadalmának ha valamiben profi vagy. A PH! egy hatalmas élő és élettelen tudásbázis amit csak használni kell tudni. És ha egyszer megtanulod használni akkor csodálatos dolgokra lehetsz képes. És ezzekkel a csodálatos dolgokkal is kivívhatod fórumozótársaid tiszteletét illetve megbecsülését.
Asszem most abbahagyom a szófosást mert még ban-olnak floodolás miatt. ;]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#136) TéKrys válasza jeges (#133) üzenetére


TéKrys
senior tag

Az a baj hogy sokan (ha nem mindenki) csak mondja ezt, aztán nincs belőle semmi, mert hát vagy úgyis elmegy (ha nem engedik akkor is);] vagy kimászik az ablakon;]

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#137) jeges válasza Sianis (#134) üzenetére


jeges
senior tag

erről beszélek. én ugyan soha nem fogom ''furkázni'' a kölyköt partiba, az tuti. ha ''extra'' kiadásai vannak, arra meg keresse meg a lét ;] többek közt ilyesmiket étrek a felelősségtudat alatt.

(#138) TéKrys válasza jeges (#137) üzenetére


TéKrys
senior tag

Ne erre külön kíváncsi leszek majd. Majd jól lenyúlja tőled a pénzt, vagy megkeresi OKÉ de olyan módon ami neked nem igazán tetszene.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#139) Grafiqs válasza Obi-1 (#129) üzenetére


Grafiqs
őstag

Többek közt erre is akartam célozni azzal, hogy nem mindenki a helyes úton akarja elfogadtatni magát a társaival-társadalommal. Úgy gondolják, ha ők valamiben többet tudnak mutatni mint a másik akkor ebből megbecsülés válhat. Persze de csak egy nagyon rövid ideig, és akkor jön a hatalmas Pofon.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#140) jeges válasza TéKrys (#138) üzenetére


jeges
senior tag

szerencsétlen meg se született, de Te már leírtad :(
(nem mindenki kezdi egyből a görbe úttal ;] )

(#141) TéKrys válasza jeges (#140) üzenetére


TéKrys
senior tag

Én sem azt mondtam. Vagy legalábbis nem úgy értettem. De ha majd látja hogy mindenkit elvisz a szüleje, vagy ad nekik utiköltséget, akkor egy idő után változik rólad majd a véleménye. Arról nem is beszélve hogy abba nem igazán tudsz belezsólni hogy kikkel barátkozzon. ÉS hogy ezek a barátok miokbe viszik bele...:Y:(

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#142) bibimad válasza Dominator (#25) üzenetére


bibimad
aktív tag

Hát komám ez egy igazi uninteligens hozzászólás volt.Elég szomorú,hogy a mai fiatalok igy gondolkodnak és viselkednek.Gondolj bele a szituációba és abba,hogy ez évek múlva veled is elQfordulhat.

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#143) jeges válasza TéKrys (#141) üzenetére


jeges
senior tag

nem is akarok én beleszólni.
épp arról beszélek, h ''csak'' azt a képességét kellene kifejleszteni, h saját maga döntsön jól ilyen ügyekbe', a többi már az ő dóga

(#144) WhiteSpirit válasza Dominator (#25) üzenetére


WhiteSpirit
csendes tag

Hát...

-Egyrészt igazat adok neked>>> jó sok undokvénember kötelezőnek tartja a szíveséget ami nem kötelező... pl. egyszer megesett velem hogy aluttam egy távolsági Buszon (kb. 46 órája nem hunytam le a szemem) és egy idős (inkább középkorú) nő ''véletlenszerűen'' többször fellébresztett a bögdösésével!
Amikor áttadtam a helyem még neki ált feljebb!

-Másrészt párszor kellemesen csalódtam>>>Nem egyszer láttam kb. 60 éves embert BKV buszon átadni a helyét egy terhes/gyerekel utazó nőnek.

Szóval...léteznek normális öregek is!

''A Világon három féle ember van: aki tud számolni és aki nem!''

(#145) TéKrys válasza jeges (#143) üzenetére


TéKrys
senior tag

Kérdés hogy a párod (feleséged) mit gondol majd erről. Ő hogyan akar majd nevelni.:U

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#146) jeges válasza TéKrys (#145) üzenetére


jeges
senior tag

már beszéltünk róla, neki ugyanez a véleménye :)

(#147) TéKrys válasza jeges (#146) üzenetére


TéKrys
senior tag

Hát akkor nem maradt más választásom csak sok síkert kívánni a gyerekneveléshez. És reméljük hogy jól döntöttetek.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#148) Sianis válasza Obi-1 (#129) üzenetére


Sianis
addikt

Sajnos a helyzet nem változik. Cigi, piálás (mértéktelen), néha bogyó egyre nagyobb divat. Ezzel csak a leépülés megy, higyétek el. Nem mondom hogy milyen hozzámtartozó, de kitűnő tanuló volt középsuliban (nevesben), utánna 2 év züllés volt, most jogi pályán tanul, és bugdácsol. Züllés alatt értem, hogy mást sem csinált, csak ivott, cigizett, bulizott. Meg is lett az eredmény sajnos...bár mostanában kezdi összeszedni magát.

Grafiqs: Egyetértek veled, sokan ( főleg gazdagok) tényleg státuszszimbólumokkal akarják kivívni a tiszteletet. Szegény családba születtem, édesapámnak köszönhetű, hogy most igen ómódban élünk, én emiatt nem szégyenlem magam. Tényleg megkapok mindent ami kell, néha azt is amit nem. Ettől függetlenül mégsem van elszállva az agyam, sajnos ezt csak közeli ismerőseim tudják. Nem szeretem annyira a bulizást, bár nem tagadom meg, hiszen annyira nem rossz, csak én egészen másban lelem örömöm. Sokan elsőre elítélnek, mikor látják, hogy autóval érkezem valahová, hogy van egy két ékszerem, és a ruhám nem turis. És ez bizony rosszul esik, hiszen nem tudják ki vagyok. Többek között ez megy a fiatalok között is ma, és ez is lesz továbbiakban is, mindent a külső határoz meg, általában aki nem engedheti meg magának azt amit a másik, akkor a másik bizony egy burzsuly bunkó parasztként lesz deklarálva, pedig nem biztos, hogy az.

(#149) Grafiqs válasza Sianis (#148) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ez a mai (rohanónak csúfolt) világ legnagyobb problémája mindent a küldő határoz meg. Felületesek a kapcsolatok és csak a gyorsan megszerezhető öröm számít. Csak az amivel nem kell 1 percnél többet foglalkozni és nem kell bele minimálisnál többet energiát fordítnai.
Ha olvastad már Batman kolléga aláírást, akkor ezt is elolvasva már tisztább lehet a szövegkörnyezet is ahonnan származik. :)

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.