Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
nagyúr

...piaca --> piacán :U

Akkor még év végéig nézelődök SSD-k után. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#2) Televan74 válasza Patice (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Veszel még kettőt és az 5% a végén már 15% is lesz. Az ilyen hírek pont azért születnek, hogy felkorbácsolják a keresletet, aztán később az árakat is. Ha csak 5% lesz és nagyon kell a termék, akkor az nem is sok. Feleslegesen nem generálok forgalmat. Persze földrengés, cunami, áramkimaradás, világjárvány bármikor jöhet, de az már megint egy másik áremelkedési kategória. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Áll a polcon az SSD, az árak a béka segge alatt, 1TB-os SSD normál hasznaltra is vicc árban megy.

Lehet lesz ez olcsóbb is, de hamarabb tűnik el a 120-240-es termékkategória lassan.

CMF Phone 1 kicsomagolás - https://youtu.be/jB8Q0ouKdPw

(#4) Varázslóó válasza Graphics (#3) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Nyugi vírus alatt, gyártottak ennyit. Most meg senkinek sem kell. Nekem van elég. Szóval 10évig elvagyok :U

► Ryzen 7 7800X3D (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-6) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB Corsair Vengance DDR-5 32GB/6000 CL30 + ►ASRock X670 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#5) Angie™ válasza Varázslóó (#4) üzenetére


Angie™
addikt

Nekem is lett most hírtelen 11db SSD-m :DDD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Raiffeissen meghívó az ajándék 5.000-10.000Ft-ért, belépési bónusz 5/10+50e ⏺ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#6) ricsip válasza Graphics (#3) üzenetére


ricsip
addikt

Nanana! Majd ha annyiba lesz az ssd /TB mint a rozsdáspörgővas, akkor beszélhetünk jó árakról. Addig a hdd nyerő még mindig, főleg 16-20TB környékén, és feljebb.

[ Szerkesztve ]

-

(#7) Graphics válasza ricsip (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Nem ugyanarra készül a két termék, így számomra nem releváns a kérdés.

Normál használatot írtam. a 16-20TB meg szerintem nem az.

Amit írtam, arra valid a történet, Te mást írsz, így egy más témát érintesz vele.
Nem gondolom, hogy egy normál háztartásban felmerül az igény egy 20TB-os HDD-re.

Akkor az ott nem normál használat... :) rétegigény.

De egyszerű példa.

1TB-os SSD 15-20 ezer forint jelenleg
1TB-os 3,5" HDD 12-17 ezer forintig.

2TB-os SSD 30 ezer forinttól
2TB-os HDD 19 ezer forinttól

Nincs már meg az a markáns eltérés a mainstream méretekben

[ Szerkesztve ]

CMF Phone 1 kicsomagolás - https://youtu.be/jB8Q0ouKdPw

(#8) ricsip válasza Graphics (#7) üzenetére


ricsip
addikt

Évről évre nő a tárolt adat mennyisége. Nem én mondom, hanem minden tanulmány az interneten. Nem csak az adatszivattyú guglinál és a többi jómadárnál. Hanem otthon is. Ezelőtt 12-13 évvel is már sztenderd volt az 1TB-os diszk otthonra, külső vinyónak a 2-3TBos darabok ezelőtt 10 évvel kerültek huszonpárezer forintba. Eltelt 10 év, ne akardd már azt mondani, hogy a 4k-ba videózó mobilok és az 50-100 gigabájtos day1 peccses játékok évtizedében elég bármire fostos 1-2TB. :U
A 4-8TB-os SSD-k meg vagy a) nincsenek még a piacon vagy b) moslékdrágák még mindig. Vincseszterből 100 ezer ft fölött nem sokkal már kapni 18TB-os enterprise diszket 5 év garanciával. SSD-ből ez a bagyságrend már tényleg az elérhetetlen kategória még.

[ Szerkesztve ]

-

(#9) Graphics válasza ricsip (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Felhőben tároljak javarészt az adatokat, otthonra nem sokan vesznek 16-20TB diszkeket szerintem.

De ez csak az én véleményem. 15 év alatt nagyméretű HDD-t nem kerestek rajtam.

Szerintem nem ebbe az iranyba mozdul a piac.

Felhő + belső mobil tárhelye. És ha kell törlik a felesleget, az emberek már nem annyira emlékközpontúak.

Nem ad a mezei user ekkora összeget egy merevlemezre, mert egy részük nem is hasznal asztali gépet. Játszani konzolon játszanak.

Átalakulnak a szokások. A nagy HDD jó a felhőszolgáltatóknak, mezei user ezeket nem veszi, nincs mibe.

Asztali gépre nem költenek, laptopot egyetemre vesznek, oda nem teszel be 18TB-ot.

Követni kell a piac változásait, mert lemaradsz. :DDD.
Nagyjából 10-12 a piacon mozgok, minden évben más volt eladható. Követve a PC most nem nyerő biznisz.

Egy időben futottak a tápegységek, procik, pc alkatrészek, majd laptopok is mentek, tavaly és azelőtt SSD-k is.

Most pang a piac. A pandemia alatt raklapnyi cuccok mentek el..

[ Szerkesztve ]

CMF Phone 1 kicsomagolás - https://youtu.be/jB8Q0ouKdPw

(#11) Lokii


Lokii
aktív tag

Jelenleg 2,25 terám van , ebből 1,25 SSD és 1 TB gaming HDD, tervezem hasonló arányban növelni, több NVME és winyó, sata ssd is jó lenne vagy 10k rpmes winyó de sajnos nem éri meg őket

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926 steam barát kód 112529047

(#12) tibaimp válasza Angie™ (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az mondjuk elég komoly! :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) ricsip válasza Graphics (#9) üzenetére


ricsip
addikt

A felhővel sok a pofáraesés. Az elmúlt 15 évben a média azért cikkezett a felhőről, mert az érdekeltek pumpálták bele a pénzt a cikknek álcázott reklámokba. A laikus meg sajnos olyan, hogy mindig arra megy amerre a reklám tereli. Arról sokkal kevesebb cikk született, és születik a mai napig, hogy hány és hány cég váltott vissza pár év után saját infrára, mert a kezdetben olcsónak hazudott felhőről utólag kb. mindig kiderült mennyire volt sokkal drágább mint amennyit az elején hazudtak a sales-es gazemberek. De hát ugye a házon belüli szakértőt sosem hallgatják meg ott, ahol mindenképpen (látszat)spórolni kell valamin. Utólag visszaállni földi rendszerre meg már nem kerül be az AWS, GCP, Azure promo reklámanyagokba, csak szépen csendben megteszik.

Ugyanez kicsiben a lakossági fogyasztónál: guglidrájv éves 2TB előfizetés listaáron (ma) 36ezer kedvezményesen (amúgy 43 ezer). Ez kb. csak drágább lesz jövőre, árcsökkentésre nem tudom hányszor volt már precedens.
Ebből a pénzből lehet venni ugyanennyi diszket, főleg hibatűrőn (azaz duplán). Egy év után bejön az ára, a felhőset meg ki kell fizetni jövőre is. Egy NAS picivel jobbqn kitolja ezt a számot, de azzal sem lesz végtelen, mint a felhős storage-nél. Adatok visszanyerése kritikus esetben pedig az internetsebesség függvénye vs. a lokálban levő diszk elérési sebességével.
Sztrímingszolgáltatóból ha vannak igényeid és ne a szolgáltató mondja meg mit akarjàl nézni, kb elő kell fizetni az összes elérhetőre. Azt inkább ki sem számolom mennyibe kerül éves szinten.

Kereskedőként te nem határozol meg irányokat, csak tehetetlenül mész a sodrással: az impulzusvásárló reklámvezérelt nagy buta tömegeket kell kiszolgálnod. Nem azt a kicsi (ezt nem vitatom h kisebbséget jelentünk) százalékot, aki pedig tudatosan költ eszközökre, és érti az ár/érték számítás mögött húzódó elbutult kényelem vs. feladod az adataid fölötti kontrolt pénzben nem kiszámolható árát.

[ Szerkesztve ]

-

(#14) Graphics válasza ricsip (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Ettől függetlenül igaz, amit írtam, a mainstream fogyasztó nem vesz akkora tárhelyet.

Nem mondtam, hogy meghatároznék irányokat. Követem őket.

[ Szerkesztve ]

CMF Phone 1 kicsomagolás - https://youtu.be/jB8Q0ouKdPw

(#15) Varázslóó válasza Angie™ (#5) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Én nem most nem vettem de csak 6.5TB SSD m van. És közel 60TB HDD

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 7 7800X3D (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-6) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB Corsair Vengance DDR-5 32GB/6000 CL30 + ►ASRock X670 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#16) ricsip válasza Varázslóó (#15) üzenetére


ricsip
addikt

Ahelyett h. a gugölnek fizetnéd ki havonta ezt a pénzt :U Nem tudod te h. milyen jó ziccert hagysz ki.

[ Szerkesztve ]

-

(#17) Graphics válasza ricsip (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Értem, hogy az én mondandóm akarod ezzel kiforgatni, de ennek sok értelme nincs.
Nekem is van itthon nagyobb méretű tárhelyem, de jelenleg nem ez az irány megy az egyszerű userek között.

Lehet itt beszólni ilyen módon, de remélem ennél intelligensebb fórumozás valósul meg.

Hidd el, én is kedvelem a házi NAS projekteket, akar építeni, akár készen venni, de nem ez a prioritása a hétköznapi embernek.

[ Szerkesztve ]

CMF Phone 1 kicsomagolás - https://youtu.be/jB8Q0ouKdPw

(#18) karoli9 válasza ricsip (#8) üzenetére


karoli9
tag

Az emberek túl sok szart tartanak meg, indokolatlanul. Egy két hetes magashegyi kirándulás maximum 100 db első osztályú kép rendes fényképezővel, amiből mondjuk 5 kiemelkedő, legyen még 10 db 1 perc alatti videó és 15 db GPS koordináta miatt készült telefonos kép. 4K 60 fps-ben felvenni, ahogy Tibike telefossa a pelust, teljesen értelmetlen, de nem is értem mire számítok, amikor a felhasználók 75 %-a digitális analfabéta.

[ Szerkesztve ]

Nem elég hitelesnek lenni, annak is kell látszani.

(#19) karoli9 válasza ricsip (#13) üzenetére


karoli9
tag

Az adatbiztonság alapja, hogy 3 másolat, legalább 2 féle adathordozó, amikből 1 offsite. Ez nálam két birtokolt adathordozó, amelyből az egyik offsite és egy felhő. Ha nem lenne az utóbbi, hol tárolnám távoli eléréssel az adataimat? A cégeknél gondolom mérlegelik első körben, hogy az olcsó-biztonságos-hatékony háromszögben hova lépnek: felhő hiányában kiépített offsite infrastruktúra kell, aminek a megépítése, üzembentartása és karbantartása is kiadás.

Nem elég hitelesnek lenni, annak is kell látszani.

(#20) Varázslóó válasza karoli9 (#19) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Ha nem nagy multi cég a felhős cég akkor oké..
De google, es dropbox társaira nem bíznék semmi családit. Még ha mindenkiről tudnak mindent akkor sem. :U

► Ryzen 7 7800X3D (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-6) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB Corsair Vengance DDR-5 32GB/6000 CL30 + ►ASRock X670 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#21) karoli9 válasza Varázslóó (#20) üzenetére


karoli9
tag

Ezt el tudom fogadni, hogy tárolod akkor az adataidat megfelelő redundanciával és szinkronnal?

Nem elég hitelesnek lenni, annak is kell látszani.

(#22) Szakbarbár válasza Televan74 (#2) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

25% lett az az 15:
Western Digital WD Blue SN570 1TB
Nyáron 17000-18000 Ft között mozgott, most felment 22000 Ft-ra. Persze nyáron nem vettem meg. :W

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#23) toxxic


toxxic
csendes tag

...és itt is van az áremelkedés: 1TB-os SSD pár hete még 15e körül is elérhető volt már, most 18-19e-nél kezdődnek...

A komplikációkat csak az óráimon szeretem.

(#24) ricsip válasza toxxic (#23) üzenetére


ricsip
addikt

vérszemet kaptak a boltosok, h. túl olcsó a plebsnek a zesesdé, emeljünk gyorsan árat.

-

(#25) Lokii


Lokii
aktív tag

55.000ftbe vettem Kc3000 2 TBosat OS drivenak... Hát igen novemberben kellett volna :(

Sn850x most januárban 10.e körül volt 55 rugó körül azt vettem volna csak úgy voltam vele hogy fizikailag fáradtan nem kéne rendelni, hát sajnos kihagytam ezt az ajánlatot , maradt a KC3000, ami kicsit rosszabb(vagy minimálisan )de hát igen nem voltam bölcs :(

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926 steam barát kód 112529047

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.