Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Sziasztok!

Egy régi telekomos iPhone 4-et adnék el, a vásárló viszont függetleníteni szeretné velem a készüléket. Maga a telefon édesanyámé volt, aztán apámé. A papírjai tuti nincsenek meg, vagy nagyon mélyen valahol. Megoldható így is a függetlenítés?

Előre is köszönöm! :R

Finn the human

(#252) jozsi968 válasza Matada2.3 (#251) üzenetére


jozsi968
tag

Megoldható! :K
[link]

(#253) Matada2.3 válasza jozsi968 (#252) üzenetére


Matada2.3
veterán

Köszönöm! :R

Viszont, amikor próbálkozom, akkor hiába nyomok a küldés gombra nem történik semmi, több böngésző és adblock nélkül is próbáltam, de semmi. :(

Finn the human

(#254) #33253120 válasza Matada2.3 (#253) üzenetére


#33253120
törölt tag

Próbáld így: [link]

(#255) #33253120 válasza #33253120 (#193) üzenetére


#33253120
törölt tag

Változott a Telekom ügyfélszolgálat.
Új metódus:
1414,,2,,3,,6,,#,,15jegyűIMEI,,1,,9jegyűtelefonszám,,1

(#256) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Sziasztok.

Egy Telekomos P8 Lite készüléket szerettem volna függetleníteni. Kért adatokat elküldtem, majd kb egy hét múlva jött az sms, hogy a xy imei számú telefon nincs korlátozva.
Itt a topikban is volt már hasonló eset, de most nem találom. Nem emlékszem pontosan, hogy ilyenkor mi is a teendő. Elég egy email, vagy telefon az ügyfélszolgálatnak, vagy személyesen kell bemenni hozzájuk?

(#257) Falcon C.


Falcon C.
aktív tag

Telenornál szeretnék függetleníteni egy céges készüléket. Cégtulajdonossal egyeztettem, OK a dolog, de neki ez nem fér az idejébe. Azonban semmi gond, Telenor adott egy papírt, ami egy meghatalmazás, ki kell tölteni, így rendben lesz. Kérdem, mi kell még? Hát minden, ami a telefon dobozában van...

Most komolyan? IMEI alapján tudják, hogy kié a készülék, viszem a meghatalmazást, céges aláírás, pecsét, kutyafüle, de kapartassam elő a számlát a céggel, én meg keressem elő a lejárt és emiatt biztosan már kidobott garancialevelet egy kb. 4 éves készülékről? Nem értem...

Van valakinek ötlete? Egyáltalán, be KELL ezeket mutatni a függetlenítéshez? :R

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#258) 4Grider válasza Falcon C. (#257) üzenetére


4Grider
nagyúr

A jogszabály az előfizető számára teszi lehetővé az ingyenes függetlenítést. Ha te bizonyítod, hogy az előfizető nevében jársz el és az adott telefont az előfizető vette, akkor jár a határozott idejű szerződés lejártát követően az ingyenes függetlenítés.
A meghatalmazással csak azt bizonyítod, hogy az előfizető nevében jársz el, valamivel azt is bizonyítani kell tudnod, hogy az előfizető vette az adott imei számú készüléket. Na ez utóbbihoz jól jöhet egy számla/jótállási jegy, hasonló, ami az imei számot az adott előfizetőhöz köti...

(#259) Falcon C. válasza 4Grider (#258) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Tehát ha az IMEI alapján Gipsz Jakab ügyintéző látja, hogy a telefon a Vasútpályapuhító Zrt. tulajdonában van és én viszek a cégtől egy pecsétes meghatalmazást, az nem elég, kell a számla/garanciajegy is? Vagy az IMEI alapján a Telenor nem tudja, kié a készülék? Bocsánat az értetlenkedésért!

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#260) 4Grider válasza Falcon C. (#259) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolod, hogy egy rendszerben egy adott ügyfélszolgálatos mindent, azonnal lát?

(#261) Falcon C. válasza 4Grider (#260) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

2018-ban azt, hogy ki vásárolta, alapadatnak gondolnám. Ha, anno, képesek voltak amiatt visszautasítani egy feltöltőkártyás számhordozást, mert nem stimmelt a lakcím (minden más igen, de közben elköltöztünk egy utcával arrébb), azt vélelmezném, egy tulajdonos neve sem akadály, még ha az cég is.

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#262) 4Grider válasza Falcon C. (#261) üzenetére


4Grider
nagyúr

Rosszul gondolod. 4 évvel a telefon eladása után az imei és a személy közötti összerendelés egyáltalán nem alapadat. Két év után sem az.

(#263) #33253120 válasza 4Grider (#260) üzenetére


#33253120
törölt tag

Gondolom, ha az ügyfélszolgálatos függetlenítés miatt kéri el a papírokat, akkor beleláthat pár szerződési tételbe. Pl a fent említett tipus, imei, stb szükséges adatokba. Ha ez nem így megy, akkor ott elég nagy dilettantizmus van...

(#264) Falcon C. válasza #33253120 (#263) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Mondtam a cégtulajnak, mi a helyzet. Elkérte az IMEI-t és ma bement az egyik üzletbe. Elmondta mit akar, kitöltött egy rövid nyomtatványt és már kapta is a kódot. Se készüléket, se szerződést, se számlát, se garanciajegyet, se semmit nem vitt a személyes iratain kívül.:C

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#265) Agrippa22 válasza Atikusz (#241) üzenetére


Agrippa22
tag

Több, mint két hete voltam a Telenornál egy 2016 áprilisában vásárolt iPhone SE-t függetlenítettni. Sajnos nem volt időm kipróbálni, hogy sikerült e, így most külföldön derült ki, hogy nem lett független.

Írtam első körben a facebookos üf-nek, akik tovább küldtek a telefonos üf-hez, akik azt mondták menjek be boltba személyesen Nagy-Britanniából. Ezt megírtam a facebookosoknak, akik mondták a frissítést iTunes-on. Teló le is töltött egy 2,5 gigás frissítést, de továbbra sem lett független a telóm. Ezekután a face-esek mondták, hogy hívjam fel a boltot. 32-szer próbáltam, nem veszik fel.

Járt bárki hasonlóan? Van valami lépés amit kihagytam, vagy van rá bármi megoldás hogy végre független legyen az SE-m újabb repülő út nélkül?

(#266) #33253120 válasza Agrippa22 (#265) üzenetére


#33253120
törölt tag

IPhone esetén nem az van, hogy a függetlenítés sikeres, de inaktív marad addig amíg egy (nem tudom ott mi a neve) visszaállítás után egy más szolgáltató simjét bele nem rakod?
Vagy ilyesmi. De hálózatidegen sim, és új i(fiók?) bejelentkezésre emlékszem (nem vagyok érintett, ezért annyira nem érzem acélosnak a tudásom)
A készülék topicjában is kellene érdeklődni szerintem.

(#267) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Kérdeztem a Telenort, hogy lehet modemet függetleníteni. Azt írták: kéttanús meghatalmazás és egy IMEI-t tartalmazó dokumentum kell hozzá, ami lehet vásárlást igazoló számla, előfizetői szerződés vagy jótállási jegy.

Hát mondom ez nagyon fantasztikus, mert nem ismerem a tulajdonost és akitől vettem az se biztos, hogy az első tulajdonosa volt. Másrészt van ugyan jótállási jegy, de mit érek vele, ha nincs kitöltve? Az IMEI-t meg egy papírfecnire is fel tudják maguknak írni a készülék hátuljáról.

A Telekomnál meg jól értem, hogy nemhogy meghatalmazás nem kell, de a lábadat sem kell kitenni a lakásból, ha függetlenítő kódot szeretnél kérni, mert neten is lekérheted plusz még telefonszám is van?

(#268) blueye válasza cocka (#267) üzenetére


blueye
veterán

Jol erted. En sem ertem a telenort :(
Miert zavarna oket a 4 eves tabom fuggetlenitese... mashogy kell megoldanom...

(#269) seelard


seelard
újonc

Sziasztok!

Van egy Lumia 950-es Telekom függő telefonom, amit 2016. janárjában vettem. Szeretném függetleníteni a Telekomnál, sajnos sikertelenül.
A telefon garanciális szervízben volt, emiatt megváltozott az IMEI szám, erről hivatalos dokumentumot is küldtem a Telekomnak. 1 hónapos folyamatos telefonálás, többszöri személyes ügyintézés után ott tartok, hogy a gyártó és a Telekom szerint ez a telefon független. Megkérdeztem, hogy akkor miért kéri a függetlenítő kódot. Sajnos ezt nem tudják, és közölték, hogy mivel már 2,5 éve vettem a telefont, így már nincs rajta még szavatosság sem, ezért nem kötelesek függetleníteni a telefont. Menjek el egy szervízbe és függetlenítsem pénzért, ez a hivatalos állátspont.

Tudnátok segíteni, van a törvényben olyan pont, hogy milyen régi telefont lehet függetleníteni? Visszautasíthatja a függetlenítést a Telekom?

Köszi előre is a segítséget!

Üdv Seel

(#270) 4Grider válasza seelard (#269) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az ingyenes függetlenítést akkor utasíthatnák vissza, ha a telefonodról régebben járt volna le a hűség, mint ahogy az ingyenes függetlenítésről a jogszabályt hatályba léptették. (Ettől kedvezőbben is el szoktak térni az ügyfél javára, de nálad erre nincs szükség.) Mivel a jogszabály 2018 januárja előtti, ezért nem hivatkozhatnak semmilyen egyéb jogszabályra, főleg nem a slendrián rendszerük miatt.

(#271) seelard válasza 4Grider (#270) üzenetére


seelard
újonc

Köszönöm a választ! Az számít ilyenkor, hogy 2017 októberében meghosszabbítottam a hűségemet egy másik készülék vásárlásával?

(#272) 4Grider válasza seelard (#271) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az van a jogszabályban, hogy a határozott idejű szerződés lejártát követően kötelesek ingyen függetleníteni. Azt írtad, hogy az 2018 januárban járt le.
A https://www.telekom.hu/lakossagi/ugyintezes/segitunk/fuggetlenites oldalon leírtak alapján jártál el, tuti jó imeit olvastál ki a készülékből, illetve küldtél be?

(#273) seelard válasza 4Grider (#272) üzenetére


seelard
újonc

Igen, eredetileg 2018. januárjában járt le a szerződés, de meghosszabbítottam 2017 októberében.
Tuti jó az IMEI szám, többször ellenőrízték személyesen Telekom üzletben is.

(#274) kiskakas


kiskakas
senior tag

Sziasztok,

Adott egy voda-s készülék,teljesen tiszta,céges flottás. Szeretném függetleníteni,viszont a voda 30 napra vállalja,h küldi az unlock kódot.. Mennyire van értelme igénybe venni vmilyen online unlock oldalt? Hallottam olyat,hogyha nem hivatalosan unlockolom,problémám lehet belőle? :F

Ill vodanal mi a tapasztalat, milyen gyorsan kuldik az unlock kodot?

[ Szerkesztve ]

(#275) cocka válasza kiskakas (#274) üzenetére


cocka
veterán

Én csak saját tapasztalatot tudok.

Huawei E5577S-hez 8000-ért küldtek kódot 3-4 napon belül, de szerintem csak azért tartott ennyi ideig, mert beleesett a hétvége is és azt nem számolják bele az 1-2 business daysbe. A kód működött. Tudod mikor fogok én két tanú után rohangálni meg az eredeti tulaj után, amikor azt se tudom kicsoda, de hogy őszinte legyek nem is érdekel.

3 embert kellett volna előráncigálnom egy függetlenítéshez és az IS pénzbe került volna, szal. tök mindegy. Mert ugye az ingyenes függetlenítés (kivéve Telekomot) csak számlásoknak jár.

[ Szerkesztve ]

(#276) 4Grider válasza kiskakas (#274) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem hivatalosan függetleníteni Magyarországon csak illegálisan lehet. Legálisan csak annál a szolgáltatónál függetleníthetsz, aki a telefont lezáratta.

(#277) cocka válasza kiskakas (#274) üzenetére


cocka
veterán

Ja én most itt online függetlenítésről írtam.

Azért az is érdekes, hogy a kedves voda munkanapokat ír: tehát 15 munkanap = 3 hét, 30 munkanap = 6 hét

Tehát szerencsés esetben 3 héten belül meg is kapod a kódot, de gondolom kiüdülik azt a 3 hetet, hogy addig se tudd más szolgáltató kártyájával használni az eszközt.

De... náluk legalább nem kell mindenféle baromság, ha a függetlenítést nem az előfizető kéri. Csak leszurkolod a 10k-t és szezán tárulj. :)

(#278) cocka


cocka
veterán

Amúgy baromi érdekes ez a Telenor-féle kéttanús meghatalmazás meg hasonló dolog, miután erről sem az ÁSZF-ben, sem a díjszabásban egy büdös kukkot nem találtam. Tehát akkor téves tájékoztatást kaptam ezek szerint?

Ezt írta szó szerint az ügyfélszolga:

Ha nem a Te neveden van, akkor a tulajdonostól szükség van egy normál, kéttanús meghatalmazásra, hogy azt függetleníteni tudd, illetve szükség van egy olyan dokumentumra, ami tartalmazza a készülék IMEI számát. Ez például az előfizetői szerződés, vagy jótállási jegy, vagy akár a vásárlás során kapott számla.

És ez hova van leírva csókolom?! Azért rákeresve a két doksiban, legalább az egyikben benne kéne legyen a meghatalmazás szó vagy annak egy töredéke vagy a kéttanús, de semmi.

(#279) cocka


cocka
veterán

4Grider válaszolok egy korábbi hsz.-ed részletére:

A jogszabály az előfizető számára teszi lehetővé az ingyenes függetlenítést.

Remek. De ha már más a készülék tulaja, akkor lehetővé kéne tenni a fizetős függetlenítést és nem kéne ilyen baromságokkal hátráltatni a dolgot, hogy kéttanús ez meg az meg jótállási jegy meg előfizetői szerződés. Hagyjuk már... ha leszurkolom az árát, az miért nem elég?

Tehát ismétlem: Megkíséreltem a legális utat, de a Telenor ezt nem tette nekem lehetővé. Ment az alternatív megoldás, amihez a pénzen kívül semmi más nem kellett.

[ Szerkesztve ]

(#280) 4Grider válasza cocka (#279) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jobb ha tőlem tudod, pénz sem kellett volna hozzá, csak egy regisztráció egy ingyenes fórumon, meg egy hozzászólás írása. De ez hiába ingyenes, akkor is illegális, ha pedig fizetsz érte, még inkább.
Nem védem a Telenort, csak leírom: Nagy valószínűséggel az előfizetőik védelmében kérik az általad említett papírokat. Rengeteg telefon tűnik el, kerül átadásra vagy eladásra a hűség ideje alatt. A szolgáltatónak viszont esélye sem lenne behajtani az idő előtti függetlenítés miatt a kötbért, ha azt az előfizető tudta nélkül lehetővé tenné a boltjaiban.

(#281) cocka válasza 4Grider (#280) üzenetére


cocka
veterán

csak egy regisztráció egy ingyenes fórumon, meg egy hozzászólás írása.

A témában az egyik leghitelesebb magyar fórumra a recaptcha elavultsága miatt nem lehetett regisztrálni. Aztán amikor ezt végre kijavították, akkor be tudtam regisztrálni, csak éppen használni nem tudom a fórumot (egyébként más témában írnék nekik, nem függetlenítés miatt), mert valami adminnak jóvá kéne hagyni a regisztrációmat, mivel addig semmit nem enged csinálni, ez viszont a mai napig nem történt meg. Kb. 2 hete várok a jóváhagyásra.

Az egyik nagy nemzetközin meg az ilyen "kéregetős" topicokban a hsz.-ek nagyja arról szól, hogy az adott kérés csak fizetős szolgáltatás által teljesíthető.

(#282) cocka válasza 4Grider (#280) üzenetére


cocka
veterán

Küldtem privátot, láttad?

(#283) 4Grider válasza cocka (#282) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szabin vagyok, egy-két hétig horgászom/vitorlázom/madarászom meg ilyenek.
Ha jól emlékszem, én az összes modemet és routert a gsmforumon kapott kódok alapján függetlenítettem.

[ Szerkesztve ]

(#284) cocka válasza 4Grider (#283) üzenetére


cocka
veterán

Háát igen... viszont az E5577-re állandóan azt írják, hogy paid service.. :D

Szóval egyáltalán nem biztos, hogy csak úgy odaadják a kódot, mert vagy ők is fizetős szolgáltatás alapján adnak kódot (mondjuk nem tudom nekik miért érné meg erre kreditet pazarolni) vagy generálják a neten található "calcokkal", de azok régiek. Generáltam egyet a saját modememhez, természetesen a három közül egyik sem a helyes kód volt. Újabbakhoz meg nincs online "kiszámolós" megoldás.

Szóval az szerintem tuti, hogy nagyon kevés olyan eszköz van, aminek ha beírod az IMEI-jét, akkor valaki cserébe ingyen kiadja.

Anno Nokiáknál a BB5 és a DCT4+ volt a nagy vízválasztó, onnantól kezdve megszűnt a kikalkuláljuk a kódot baromság.

Mondjuk eleve sose értettem, hogy mit kell azon kalkulálni, miért sejtünk feltétlen valamilyen algoritmus alapján összefüggést az IMEI és az NCK kódok közt? Mi van ha csak egy adatbázisban vannak tárolva és random generálják őket? Akkor nincs mit kiszámolni!

(#285) Empiricist


Empiricist
csendes tag

Sziasztok !

Szóval hogy ha teszem azt, bemegyek a vodafone-hoz, hogy van egy vodafonos (márkája is vodafone) telefonom, már 2+ éves, de semmif papírom nincs hozzá, akkor nem függetlenítik? Rokontól kaptam a telefont, előfizus papírt, vagy úgy egyátalán semmilyen papírt nem tudok hozzá mutatni, max a saját előfizetésemet, de abban nem szerepel ilyen készülék.
Jó lenne kiüttetni, és el tudnám tenni tartalék telefonnak.

(#286) 4Grider válasza Empiricist (#285) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ingyen biztosan nem. Pénzért sem biztos.

(#287) cocka válasza Empiricist (#285) üzenetére


cocka
veterán

Plusz gondolom, hogy mivel úgy mond "sajátmárkás" telefon még debrandelni is kéne, mivel 90% biztos vagyok benne, hogy a vodafone nem gyárt telefonokat. Következésképp valamelyik másik gyártóval csináltatja a dolgokat, amit aztán szépen a saját neve alatt és szoftverével ad el.

Szóval korántsem biztos, hogy egy ilyen készüléknél elég egy szimpla függetlenítés.

(#288) #33253120 válasza Empiricist (#285) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nekem a debreceni saját üzletükben még az előző személyim is elkérték.
Papír nélkül semmit nem csinálnak.

287: cocka: én egy Vodafone MiFi-t nyittattam ki, természetesen Vodafone témás volt a webszervere, gyári ZTE rom akkoriban nem volt hozzá. De a beégetett beállítások mellett létre lehetett hozni Telekomos beállításokkal is profilt. Tehát ha eltekintünk a szolgáltatói szemét okozta látványtól, akkor sok esetben nincs szükség debrand-re.

(#289) cocka válasza #33253120 (#288) üzenetére


cocka
veterán

Nekem a K3765 esetén nem volt ilyen szerencsém, debrandelni kellett, mert a függetlenítés nem volt elég. Csak linux alatt működött, mert a linux telibefosta a szolgáltatói fwt. Windózban pedig hiába volt független, egyszerűen a szolgáltatót sem lehetett megváltoztatni a programban, nemhogy az APN-t vagy bármit átírni. Ott virított a vodafone és nem engedte átírni semmi másra. Bár asszem legördülő lista volt, de az is kiszürkítve.

A debrand után, legalább a gyári szoftverével működött.

[ Szerkesztve ]

(#290) dreamer125


dreamer125
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Iphone 7 plus készüléket Vodafone. függő. Használt, előfizetéses telefon volt. Ezt hogyna tudom függetleníteni?
Előre is köszi a válaszokat.

(#291) 4Grider válasza dreamer125 (#290) üzenetére


4Grider
nagyúr

Legálisan az tud csak a Vodánál és a Telenornál függetleníteni, aki a készüléket ott megvásárolta.

(#292) dreamer125


dreamer125
csendes tag

Szia!

Köszi az infót.

Ha az eredeti tulaja kéri a függetlenítést telefonon keresztül és elküldi a kapott kódot a részemre, elvileg úgy is működhet. Jól gondolom?

Üdv: Zoli

(#293) 4Grider válasza dreamer125 (#292) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha tudja kérni telefonon keresztül, akkor jó. De általában ragaszkodni szoktak a személyes ügyintézéshez. Kódra nem lesz szükséged szifon esetén.

(#294) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Lehet volt linkelve, nem is olvastam sokat vissza, de gondoltam linkelek egy 2018-as cikket a mai függetlenítési menetekről a szolgáltatóknál.

Igazából kérdeznék is:
Ha veszek használtan egy T-s telefont, akkor tudom én azt függetleníteni hivatalosan úgy, hogy ugye nem én vagyok név szerint az eredeti tulajdonosa?

(#295) tuki2200 válasza fery02 (#294) üzenetére


tuki2200
senior tag

Telekomnal mikor en akartam nem engedtek, csak annak csinaljak akinek a neven van naluk.

(#296) 4Grider válasza tuki2200 (#295) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pont a Telekom az egyetlen olyan szolgáltató, ahol nem ragaszkodnak függetlenítés során az eredeti előfizetőhöz.

(#297) #33253120 válasza tuki2200 (#295) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez érdekes. Mi volt az indok?
Szerk.: Most nem tudom milyen a Telekom ügyfélszolgálat menüje, de anno összelegóztam egy ilyet: [link] Tárcsázóba ezt beütötted, indítottál egy hívást, és jött a kód. Ez a v2, és ahogy látod az előzményén volt v1 is. Ha kell összerakunk egy v3-at is ha ez nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#298) fery02 válasza #33253120 (#297) üzenetére


fery02
addikt

Akkor tehát ha veszek használtan egy Telekomos régebbi nyomógombos telefont, akkor ezzel akár otthon is tudhatom függetleníteni? :Y

[ Szerkesztve ]

(#299) #33253120 válasza fery02 (#298) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ezzel csak a kódigénylést automatizálod.

(#300) jimhun


jimhun
senior tag

Sziasztok,

Tudja valaki, hogy kb mennyi idő még egy Iphone 5-t kifüggetlenítenek a Telekomnál?
Ma küldtem el az igénylést. A honlapon 1 napot írnak, de azért azt egy kicsit kevésnak tartom.

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.