Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) #33253120 válasza zsoltyy (#200) üzenetére


#33253120
törölt tag

Fogd nyakon az embert akinek a nevén van, a szerződéssel a kézben ballagj be a Vodához, ott kitöltitek amit kell, majd záros időn belül jön a kód.

(#202) zsoltyy válasza #33253120 (#201) üzenetére


zsoltyy
tag

Az nem lesz könnyű, mert a nagyi már nehezen mozog, de akkor talán egy meghatalmazás is elég lesz.

(#203) zsoltyy válasza zsoltyy (#202) üzenetére


zsoltyy
tag

Nem lehet függetleníteni a hűség idő végéig sajnos.

(#204) toka96 válasza zsoltyy (#203) üzenetére


toka96
tag

Sziasztok!

Vodás 6s plust, ami nem az én nevemen van, lehet függetleníteni a hűségidő lejárta után?A tulaj nem segédkezne benne.

Köszi!

-- Dani --

(#205) #33253120 válasza toka96 (#204) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem.
A tulaj, és a papírok kellenek hozzá.

(#206) topjoyy


topjoyy
tag

Sziasztok!

Vettem egy Alcatel One Touch Pixi 3-as telefont és valami SIM ME kódot kér, amit úgy vélek, hogy a teló nem független. Pedig a hirdető függetlenként hirdette. T-mobilos kártyám van. Tudtok segíteni? Köszönöm előre is!

(#207) #33253120 válasza topjoyy (#206) üzenetére


#33253120
törölt tag

Minden szolgáltató csak a saját készülékeit függetleníti.
A Telekom kivételével mindenütt csak a vásárló járhat el, a vásárlást igazoló papírokkal.

Szóval vedd fel a kapcsolatot az eladóval.

(#208) topjoyy válasza #33253120 (#207) üzenetére


topjoyy
tag

Azt mondta az eladó, hogy nem kellenek papírok mivel dual simes. Meg ezt írta. "papírok nem kellenek csak IMEI számok mivel Dual simes + neved". Meg azt is mondta, hogy ingyenes.

Akkor engem most átvertek?

[ Szerkesztve ]

(#209) 4Grider válasza topjoyy (#208) üzenetére


4Grider
nagyúr

T_chris jól írta, csak a Telekom tekint el attól, hogy csak az eredeti előfizető/vásárló számára teszi kötelezővé a törvény az ingyenes függetlenítést.
Az eladó dolga az, hogy megszabaduljon az árujától.
A vevő dolga az, hogy mielőtt megvesz valamit, tájékozódjon a buktatókról/feltételekről.
Csak azt a vevőt lehet megvezetni/átverni, aki ezt nem teszi meg. A vevőtől maximum azt szabad megkérdezni, hogy mennyivel adja olcsóbban, és hogy a készüléknek milyen előélete volt, a papírok megvannak-e és rendezettek.

(#210) topjoyy válasza 4Grider (#209) üzenetére


topjoyy
tag

Tehát, ha Telenoros a készülék, akkor csak abban az esetben tudom függetleníteni, hogy ha tudom igazolni, hogy náluk vettem-e, tehát a papírokkal? Nekem azt mondta, hogy nem kell papír.

(#211) #33253120 válasza topjoyy (#210) üzenetére


#33253120
törölt tag

Akkor menj be, és kezdj hozzá. Majd meséld el mit válaszoltak.

(#212) 4Grider válasza topjoyy (#210) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak az eredeti vásárlója tudja ingyen függetleníttetni a törvény alapján.

(#213) siletto


siletto
tag

Sziasztok srácok!

Nemrég vettem használtan egy Nokia Asha 300 telefont az édesapámnak, Ő ezt a kivitelt szereti legjobban. Volt kijelzőhibája, megjavítottam, emiatt volt nagyon olcsó.
Az eladó függetlennek árulta, de mint kiderült Voda függő. Megpróbálom elérni az eladót, de ha nem sikerülne, a cikkekben említett 2500Ft-os díj ellenében ha beviszem minden hercehurca nélkül a készüléket az Ügyfélpontra, kifizetem, és jön is a függetlenítő kód?

Persze jobb lenne ingyen, de ennyi pénzen nem problémázok, csak működjön már a készülék.

(#214) #33253120 válasza siletto (#213) üzenetére


#33253120
törölt tag

Negatív. A tulajdonos személyes eljárása szükséges papírokkal.

(#215) #33253120 válasza #33253120 (#214) üzenetére


#33253120
törölt tag

Akarja valaki, hogy legyek itt topicgazda?

(#216) #08205312 válasza #33253120 (#215) üzenetére


#08205312
törölt tag

Nem pörög annyira topik, hogy szükség lenne rá. De ha örömöd lelnéd benne, hajrá!

(#217) siletto válasza #33253120 (#214) üzenetére


siletto
tag

Jajdejó...
És más módja van az ilyen függetlenítésnek? Nyilván nem ebben a topicban, de ha el tudnátok irányítani, sokat segítene

(#218) #33253120 válasza siletto (#217) üzenetére


#33253120
törölt tag

Itt: Úgy tudom, hogy függetleníthetem a készülékem, ez igaz?

A készülék használója is kérheti a szerződés lejárta után a hálózati zár feloldását, azonban neki minden esetben 10 000 Ft a díja.

(#219) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Van egy Telenoros samsung galaxy s6-om.
Ma kaptam hozzá függetlenítő kódot.
Sehol sem találtam az ismeretségi körömben idegen nano simet.
Valahol olvastam, hogy egy szervízkóddal telenoros kártyával is elvégezhető a művelet.
Tudtok nekem ebben segíteni? :R

(#220) #33253120 válasza erzol (#219) üzenetére


#33253120
törölt tag

Utánakérdeztem a Samsungos off topicban, nggabi segítségével itt egy kód. Ez elvben Samsungra jó, de nem minden modellen működik.
#7465625*638*#

[ Szerkesztve ]

(#221) erzol válasza #33253120 (#220) üzenetére


erzol
őstag

Hálás köszönetem, reggel próbálom és írok, hogy működik-e.

(#222) erzol válasza #33253120 (#220) üzenetére


erzol
őstag

Szuper, még egyszer köszönöm s6 és j3 2016 is simán vitte a kódot. :R

(#223) #33253120 válasza erzol (#222) üzenetére


#33253120
törölt tag

Akkor örülünk. :)

(#224) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok

Adott egy Nokia 5 16Gb telefon Telenoros pár hónapja (max 3) kapta egy ismerősöm aki 60 élet évet betöltötte már, nem igazán tiszta a kép hogy milyen feltételekkel kapta a Telenortól.. De amire emlékszem az a következő
"A meglévő csomagom miatt kaptam ajándékba a telefont a Telenortól" vagy valami hasonlóként fogalmazott az ismerősöm..
Gondolom hűség hosszabbításról lehet szó a meglévő tarifára és ezért 0Ft-ért kapott mellé egy ilyen Nokia 5 telefont
Függetleníteni szeretném, olvasva az internetet elvileg 2017 Okt 24 óta ingyenesen elvégzik a szolgáltattok ezt a feladatott, de így vissza olvasva pár hsz-t nem túl rózsás a helyzet..
Tehát a fentebb leírtak miatt úgy gondolom hogy nem fogják függetleníteni mivel a tarifára hűség van de javítsatok ki ha tévedek, habár ha tényleg ajándékba kapta a telefont akkor miért ne lehetne ? :F
Illetve a másik kérdésem hogy ugye van ez a kötbér-es dolog elvileg kötbér fejében így is függetlenít a szolgáltató, ha ez igaz akkor mennyi átlagosan ennek a kötbérnek a díja Telenor esetében?

Válaszaitokat előre is köszönöm :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#225) 4Grider válasza dvd_R+ (#224) üzenetére


4Grider
nagyúr

Általános alapelv, hogy a kötbér és a készülékkedvezmény összege együttesen akkora, hogy ne legyen értelme hűség alatt felmondanod a szerződést. Jó eséllyel egy új, kártyafüggetlen Nokia 5 kijön belőle...

(#226) dvd_R+ válasza 4Grider (#225) üzenetére


dvd_R+
őstag

Nem a szerződésre van kötbér, hanem a szerződés ideje alatti függetlenítésre ha jól értettem valami ilyesmiről beszéltek nekem

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#227) 4Grider válasza dvd_R+ (#226) üzenetére


4Grider
nagyúr

Határozott idejű szerződésre vonatkozó kötbér és készülékre vonatkozó kedvezmény van. Másik fajta kötbér nincs.

(#228) dvd_R+ válasza 4Grider (#227) üzenetére


dvd_R+
őstag

Beszéltem a telenor ügyfélsz.-el a telefonra kapott kedvezmény-t fogják kötbérbe számítani ebben az esetben tehát ha pl a telefont kedvezményesen 60E ft helyett 0ft ért kapta akkor 60E ft lesz a kötbér

Viszont nem ez volt a helyzet.. Felhívtam a "bácsit" is hogy mégis mondja már el hogy hogy is van ez a telefon milyen tarifa stb..
Közölte nem tarifa AJÁNDÉK .. valami flottában volt ami megszűnt és valamit elcseszett a telenor és jogász révén a bácsi nem hagyta annyiba és utánna ment a dolgoknak amiből az lett hogy a telenor lekenyerezte egy kárpotlásként szánt Nokia 5 16GB telefonnal :C futár vitte ki neki egy számlával ahol szerepel a neve a bácsinak az hogy telenortol jön és hogy tételesen mi van a csomagban és mennyiért és a végén lenullázva hogy fizetési kötelezetség nélkülü 0ft ért az övé se tarifa se hűség se semmi.

Na itt vált világossá hogy valószínűleg ez független lesz, betettem hát a sim kártyám (telekomos) és műxik :DDD :W :C :R elment jó pár órám erre ahelyett hogy csak be tettem volna a sim kártyám :B

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#229) #33253120 válasza dvd_R+ (#228) üzenetére


#33253120
törölt tag

:)

(#230) dvd_R+ válasza #33253120 (#229) üzenetére


dvd_R+
őstag

:DDD :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#231) CAB85


CAB85
tag

Sziasztok!

Bocs, gondolom volt már hasonló kérdés, de nem teljesen tiszta ez a függetlenítős dolog. Ráadásul ez amúgyis egy mellékág.

Adott egy telenoros iPhone X. Jóbarátomé, bontatlan, azért vette a telenornál, hogy majd eladja (...) Én megis venném, de Telekomos vagyok. Ő Telenor ügyfél, azis marad, csak a készüléet nem akarja használni.

A kérdésem tehát az lenne, hogy ennek a telenoros X-nek a telenoros függetlenítése megoldható emberi összegből? Vagy jobban járok ha besétálok egy valag pénzzel a Telekomhoz és ott veszek magamnak egyet?

Előre is köszi!

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#232) 4Grider válasza CAB85 (#231) üzenetére


4Grider
nagyúr

A lényeg maradt ki a kérdésedből: Milyen konstrukcióban vette a készüléket a barátod? Ha kártyásban, akkor ingyen függetlenítik (csak neki). Ha hűséggel/kedvezménnyel, akkor ugyanez, de csak a hűség lejárta után.

(#233) CAB85 válasza 4Grider (#232) üzenetére


CAB85
tag

Egy összegben vásárolta a 20.000es előfizetéséhez... Tehát a hűségidő alatt nem függetlenítenek? Vagyis emberi összegért sem? Tényleg bocs, csak mér annyi infót láttam hallottam itt is máshol is, a telenornál nem kaptam infót mert ugye nem az én nevemen van az előfizu, ez érthető, de általánosságban sem nyilatkoztak... ez már meglepő volt.

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#234) 4Grider válasza CAB85 (#233) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha készülékkedvezménnyel (a határozott idejű szerződése mellé) vásárolta, akkor csak a hűség lejárta után lehet függetleníteni. Vagy olyan áron, ami nem éri meg (készülékkedvezmény visszafizetése, kötbér, stb.). Utóbbiak költségvonzatát logikus, hogy csak az előfizetőnek árulják el.

(#235) #33253120 válasza CAB85 (#233) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha tényleg jó haverod, akkor ezt úgy lehet rövidre zárni, hogy ő elmegy kifüggetleníti, ha sikerül hozza róla a papírt. (Amit kérj el). Mivel melózott vele hívd meg egy pár sörre, vagy adj neki 1-3e forinttal többet, stb... Ha meg nem sikerül, akkor ez nem a te üzleted. engedd el.

(#236) CAB85 válasza #33253120 (#235) üzenetére


CAB85
tag

Köszi a segítséget, de elengedtem a dolgot... Voltam a Telekomnál, a saját szolgáltatómnál, és ők eleve már független készüléket adnának ha ott venném, hűségidőtől függetlenül, vagy ingyen elindítanák a függetlenítést az új készülékre.. Kipróbáltam egy másik, nevemen futó kedvezménnyel vásárolt telefonnal még tegnap ott és akkor, és a srác egy fillár nélkül elindította a függetlenítést, megis kaptam az sms-t róla papírral együtt...

Ezzel szemben a Telenor közölte, hogy az egy összegben, kedvezményesen vásárolt készülék függetlenítse abban az esetben indulhat el, ha a szerződő ügyfél elfogadja és kifizeti a szerződésben szereplő kötbért, ami a vásárlás időpontjától számítva elég magas összeg lehet. A szóban forgó iphone X esetében 65-160 ezer forintig terjedhet... és mivel a telefon múlt novemberi vásárlás, ez az összeg 150 ezer Ft körül lenne.

Ennek tükrében, inkább megszűntettem a meglévő telenoros internet szerződésemet gyorsan :) . És a telefpnra szánt nagyobb összeget más asztalára dobom le :) . Ez persze egyedül a cimborámnak rossz hír, mert így nála maradt a jóáran adandó iphone X :) .

Úgyhogy inkébb veszem áfacsalóktól...

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#237) marcell2015


marcell2015
tag

Valaki vodánál indított már függetlenítést?
15 napon belül-t mondanak, mi szokott lenni a valós ideje kb?
Thx

(#238) #33253120 válasza marcell2015 (#237) üzenetére


#33253120
törölt tag

Annyi.
Ráadásul az igért email helyett papìron jött a kód.

(#239) jozsi968 válasza marcell2015 (#237) üzenetére


jozsi968
tag

Én tavaly dec.13-án bementem a vodába függetleníteni. Másnap 14-én már jött az e-mail a függetlenítő kóddal.
:)

(#240) marcell2015 válasza jozsi968 (#239) üzenetére


marcell2015
tag

Köszi, nekem is megjött a email h független az iphone, csak csináljak visszaállítást idegem simmel, ma kora délután, pedig tegnap este 10 fele hívtam őket...

(#241) Atikusz válasza marcell2015 (#240) üzenetére


Atikusz
senior tag

Üdv!

Én ma voltam bent a Telenornál és kértem az iPhone 6S függetlenítését. El is indították a folyamatot, azt mondták 2 hét múlva próbáljam meg más szolgáltató SIM kártyájával, a függetlenítésről SMS, illetve e-mail értesítést nem kapok. :F

Egyébként aki iPhone-t függetlenített, ahhoz az lenne a kérdésem, hogy minden esetben szükséges a gyári beállítások visszaállítása, vagy anélkül is megoldható? Nem szeretném a telefont igazából gyári alaphelyzetbe állítani emiatt.

(#242) CAB85 válasza Atikusz (#241) üzenetére


CAB85
tag

Nem minden esetben kötelező a gyári visszaállítás, de van hogy csak úgy szedi l a telefon a frissítést. Ha beteszed a sim kártyát és nem működik, akko kell a visszaállítás.

iphone esetében pedig nem kell nagyon tartani a visszaállítástól, mert az apple ID miatt szépen mindent visszapakol

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#243) Atikusz válasza CAB85 (#242) üzenetére


Atikusz
senior tag

A függetlenítési kérelmem másnapján, azaz tegnap már független volt a telefonom. Tehát a 2 hét helyett 24 óra alatt megtörtént a függetlenítés és restore-t sem kellett csinálni. :C

(#244) Gabika7676


Gabika7676
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget. Most kértem és kaptam kódot az LG f6-osom függetlenítéséhez. A telefon telekomos. Beletettem telenor-os sim kártyát, de nekem semmilyen felugró ablak nem jött elő, így nem tudom, hogy a feloldó kódot hova kell beírni. Próbáltam Vodafone-os sim kártyával is, de ekkor se érzékelte, hogy sim kártya van benne. Telekomos sim-mel működik a telefon. Hívtam a telekomot, de ott is csak azt mondták, hogy majd jön a felugró ablak... Nem jött...Találkozott már valaki ilyennel?

(#245) Gabika7676


Gabika7676
csendes tag

Sikerült! Egy külön kód kell hozzá.

(#246) Mardor


Mardor
tag

Sziasztok,

Én ma reggel megkaptam a Telekomtól a feloldó kódomat egy Huawei P8 Lite-hoz.
Amikor újraindítom a telefont, és berakom a Telenoros kártyámat, egyből felugrik az ablak, hogy írjam be a kódot.
Beírom (16 jegyű) és nem tudok "enter"-t nyomni... kell elé valami csillag, kettőskereszt, ilyenek?
Egy idő után lelockolódik a képernyő és kitörli a számsoromat.

Ilyennel találkozott már valaki?

Köszönöm!

(#247) #33253120 válasza Mardor (#246) üzenetére


#33253120
törölt tag

A telefon topicjában próbálj meg érdeklődni, szerintem ott nagyobb sikerrel jársz, és ha sikerül kinyitni a készüléket, akkor légyszives itt is oszd meg a mikéntjét a közösség épülésére.

(#248) Mardor válasza #33253120 (#247) üzenetére


Mardor
tag

Rendben, írtam!
Megírom majd ide is.

De lehet, az lesz, hogy elugrok valami szakihoz...

(#249) greenie


greenie
csendes tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy ha céges ihpone 5s-t (Telekomos) szeretném függetleníteni, s elindítom a telefonszám, imei és név alapján, akkor értesítik a céget erről? Vagy csak a telefonra kapok értesítést?
Csak mert régi telefon, amit már lecseréltünk, de nálam maradt és a családban jó helye lenne- persze nem telekomos kártyával.
Azért is lenne ciki, mert még mindig ott vagyok a cégnél.

Köszi ha van ilyennel kapcsolatban tapasztalatotok.

Zsolti

(#250) #33253120 válasza greenie (#249) üzenetére


#33253120
törölt tag

Tudtommal arra a telefonszámra érkezik az értesítés amelyről a függetlenítés kezdeményezve lett, és máshova nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.