Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eziskamu


eziskamu
addikt

Kellene nekem valami doksi vagy oldal angolul vagy magyarul, a fenti kérdésekkel kapcsolatban majdnem az alapoktól. A lényeg, hogy tudjak kisebb háőlózatot összedobni, kezelni (pár 10 gépig), valamint nagyobb dolgoknál legalább ne nézzek hülyén amikor olyanokról van szó, mint pl router.
Végül is kötöttem már össze két gépet bnc-s hálókártyákon keresztűl, de nem nagy dicsőség, mert főként a windows autómatikájára hagyatkoztam.
Tudom van google, de Ti mit ajánlotok, nektek mi jött be?

(#2) L3zl13 válasza eziskamu (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Javaslom a PH keresőt. :DDD

Van egy pár jó topic.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) sirály12 válasza L3zl13 (#2) üzenetére


sirály12
őstag

Az internet és a PH keresője nincs mindig ott velem. De egy kinyomtatott anyag az más. Nekem is jól jönne valami hasonló, ami elég részletes és felfogható.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#4) L3zl13 válasza sirály12 (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Miért kéne ott lennie? Elég ha mindet megtanulod. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#5) sirály12 válasza L3zl13 (#4) üzenetére


sirály12
őstag

:F :(((

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#6) L3zl13 válasza sirály12 (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Egyszer végigolvasod az ilyen témákat, és megtanulsz belőle mindent. Utánna már nem kell keresgélni. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#7) sirály12 válasza L3zl13 (#6) üzenetére


sirály12
őstag

Hát azért egy jól összeállított anyagnak jobban örülnék. Mert a fórumokban néha minden tizedik sor a lényeg és közte a sok OFF. Szal nem az igazi. Itt kérdezni jó, ha nem értek valamit, vagy segíteni ha toom a választ, de ez nem egy kimondott kézikönyv.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#8) Trifocix


Trifocix
csendes tag

Ajánlom ezt a könyvet: [L]http://halozatok.kpg.hu[/L]http://halozatok.kpg.hu Lényegében főiskolai szintű elmélet, plusz mindenféle Windows -ra gyakorlat, és eszközök, meg mintakonfigok ismertetése.

t.

Jobb ma egy, mint holnap.

(#9) nbk


nbk
aktív tag

csináltam egy forumot régebben router switch vagy hub cimmel...
keress rá, ebben a 3 dologról kapsz infot...

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#10) PEPE85


PEPE85
senior tag

Az első hálózat összedobásánál szerintem kérj fizikai sehítséget aztán utánna már biztosan menni fog. :)

[Szerkesztve]

Watch 4k movies with Netflix :)

(#11) fckb2


fckb2
csendes tag


Ajánlom ezt a Piros Könyvet az IBM-től: (azonban 7.7 MB lesz!)
Ebben szvsz minden benne van, bár 3 év alatt csak a tartalomjegyzékig jutottam...
:(

[L]http://publib-b.boulder.ibm.com/Redbooks.nsf/9445fa5b416f6e32852569ae006bb65f/dd2f20357e4f664a852569f50070b892?OpenDocument&Highlight=0,tcp[/L]

123456789A123456789B123456789C

(#12) VladimirR válasza PEPE85 (#10) üzenetére


VladimirR
nagyúr

en pl majdnem mindent ugy tanultam a szgeprol, hogy szerencsetlenkedtem par napot mire osszejott
kicsit idoigenyes, viszont igen sok hibaval talalkozol, igy a kesobbiekben konnyeden megbirkozol akarmilyen problamaval (lan-t elsore asszem 3 ora alatt raktunk ossze ketten, de pl a dos ban a 640k mem maximalis kihasznalasat is igy tanultam meg, mikor a windoze install 2 napig nem indult...)

szerk.: eziskamu: neked is azt javaslom, hogy ha van ra lehetoseged (egynel tobb gep), akkor mindenfelekeppen a gyarkorlatban tanuld meg, mivel hiaba olvasod el a konyvet, ha forditva dugod be a kabelt... (bocs)

[Szerkesztve]

(#13) eziskamu válasza VladimirR (#12) üzenetére


eziskamu
addikt

Még hiányzik pár alkatrész a második géphez, de tervezem.

[Szerkesztve]

(#14) eziskamu válasza fckb2 (#11) üzenetére


eziskamu
addikt

Köszi, töltöm.

(#15) tomeKK


tomeKK
csendes tag

Sziasztok! Nagy gondom van!!!!!

XP-t és win98-at kellene össekötnöm UTP-vel. Minden okés, IPcímek kiosztva alhálózati maszk is, sőt még azt is sikerült elérnem, hogy a 98 látta az XP-s gépet és fájljait is... DE FORDÍTVA NEM! Az XP még csak a gépet sem látja...

SEGÍTSÉG!!!!!

[Szerkesztve]

(#16) VladimirR válasza tomeKK (#15) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ping megy ip alapjan?
nev alapjan?

(#17) tomeKK


tomeKK
csendes tag

Csokkkolom!

Hát nagyon érdekes...

Ping megy 98-tól XP felé, de fordítva nem...

Azóta sikerült megbuherálni a gépeket, hogy az XP látja a 98as gépet, (bár ping nem megy) de nem látom a fájlokat, mert nincs nincs jogom hozzá. 98 irányából minden fasza. Megy a ping és mindent látok, amit megosztottam.

Valami gond van a jogokkal (szerintem)
De nemtom mi lehet az. És hogy hogy oldjam meg...

Csöcs

(#18) VladimirR válasza tomeKK (#17) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a ping ip alapjan sem megy?
rendszergazda vagy?

most akkor az xp nem lat semmit?

(#19) tomeKK


tomeKK
csendes tag

A lényeg az, hogy

- 98 mindent lát (megosztott könyvtárak, adatokat ír/olvas, nyomtatót is látja ), ping is megy IPcím alapján.

- XP látja a gép nevét, megjelenik totalcommanderben a gép, de nem lehet hozzáférni. (Nincs jogom hozzá, pedig rendszergazdaként léptem be mindkét gépen ) Rendszergazda jogokkal rendelkező felhasználót is csináltam mindkettő gépen ugyanolyan névvel, kóddal... Ha azokkal lépek be akkor is ugyanez az eredmény. Ping pedig nincs, ha a 98-as gép IPjét írom be. És ami a legfurcsább, hogy ha az XPvel saját magát pingelem, akkor sincs semmi eredmény.

Ha a végzettségemre vagy kiváncsi, rendszergazda volnék, de páklyakezdő munkanélküli. Szóval ilyenekhez nincs sok közöm. Itthon háló van de tiszta XP. Semmi kavarás, csak tetűlassú 100as Utp-n.

(#20) VladimirR válasza tomeKK (#19) üzenetére


VladimirR
nagyúr

hat ilyet meg nem lattam, de az vindoz csinal neha fura dolgokat
na mindegy
-xp-s gepen a haozat tulajdonsagainal a halozti protokollok/szolgaltataszok eltavolitasa (osszes)
-ezutan ezkozkezeloben a halokari eltavolitasa
-restart
-miutan a vindoze megtalalta a halokrti menj a halozatok tulajdonsagaiba, es adj neki ms network ugyfelet, tcp/ipt, meg filemegosztast, mas nem kell

[mod]: meg egy otlet, bar szinte lehetetlen, meg hulyeseg is, de valahol olvastam, hogy a gyartok mar nem tartjak be a rendet: nem lehet, hogy ugyanaz a ket kartya mac-cime?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.