Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Bírom ezeket a "tömör" házakat, kb. nem való semmire....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) Attila0 válasza tibaimp (#1) üzenetére


Attila0
őstag

Másoknak meg a szivárványszínekben tündöklő házak nem jönnek be. Vagy csak szimplán arra gondolsz, hogy, az elején sincsen rács?

[ Szerkesztve ]

(#3) tibaimp válasza Attila0 (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Arra! Ebben kb. semmi szellőzés nincs, ott bent kavarog a jó meleg levegő, hasznos...
Legalább mesh-es lenne az eleje...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) Attila0 válasza tibaimp (#3) üzenetére


Attila0
őstag

Mondjuk ennyi pénzért.... Mert több helyen is azt írják. hogy egy konfignak KB. a 10%-át érdemes házikóra költeni.

(#5) tatu9 válasza tibaimp (#3) üzenetére


tatu9
tag

Tesztekben "good airflow"-t emlegetnek. Ennek a teljes teteje mesh, a meleg úgyis arra szeret menni. Semmivel sem rosszabb ház, mint egy full mesh.

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#6) Akula


Akula
őstag

Gémör világ ez mind.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#7) deathcrow42


deathcrow42
tag

Asusnak elég vastagon fog azért az árazása… kb 200 euróval drágább a TUF 4070 Super, mint az alapáras modellek… :N

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#8) NandoXXL válasza Attila0 (#2) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Mindenki szabadon választhat mit szeret :R

(#9) Attila0 válasza NandoXXL (#8) üzenetére


Attila0
őstag

Ez csak akkor lenne igaz, ha LED nélküli házból is nagyobb lenne a választék.

Az már más kérdés hogy a meglévőkön is bármikor kikapcsolható.

(#10) p a s s e r válasza tibaimp (#3) üzenetére


p a s s e r
őstag

valószínűleg az előlap oldalán látható lyukakon szív be... hasonló megoldással élek (tömör előlap az oldalán rejtett réssel), és rendesen szellőzik...

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#11) Attila0 válasza p a s s e r (#10) üzenetére


Attila0
őstag

Gyengébb konfignak ez a szellőzés is megfelel, de egy bikaerős, már valóban "izzadhat".

(#12) HartgeH3-2.8 válasza p a s s e r (#10) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Hasonló megoldású házam van NZXT-ben. Még talán jobban is szív, és jobb az airflow mint normál esetben, amikor pl telibe rács van az elejébe.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#13) Sundesz válasza deathcrow42 (#7) üzenetére


Sundesz
őstag

Ez a felára ha durva coil whine-t szeretne az ember.

Hörcsög Powa'

(#14) p a s s e r válasza Attila0 (#11) üzenetére


p a s s e r
őstag

5800x/6800xt esetemben, plusz az egyebek, szóval azért eszegetnek a "háziak"... ésszel kellett ventiket választani bele (4x140 noctua + 1x120 noctua, egyik sem barna, de ez mellékes), be kellett állítani a légáramlást is, és végeredményben a ventik így nem szinkronban, nem is maxon pörögve (ergo relatív halkan) adják ki a legjobb hőfokokat... a lényeg annyi csak, hogy kiadják... :)

[ Szerkesztve ]

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#15) Attila0 válasza p a s s e r (#14) üzenetére


Attila0
őstag

Persze, nyilván megoldható telielőlapos oldalt szellőzős kuckóval is. csak nehezebben mint egy mesh előlapossal.

(#16) Graphics válasza tibaimp (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért van ott szellőzés. Nekem egy régi Supressor ITX van, és ott is jut be levegő.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) Mephike


Mephike
senior tag

Ha valaki a szimmetrikus egereket szereti, annak azért ez a Dragonfly egér javasolt egy próbára.

(#18) Glaz-dozfhut válasza deathcrow42 (#7) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A foscsi Aorus megfelelőjét ugyanennyiért lehetett behúzni. Bár pillanatnyilag talán nem annyi. Viszont ez még nem is a non plus ultra Strix.

- Glaz-doz-fhut -

(#19) korren


korren
aktív tag

Az Acer Nitro-n a BF3 wallpaper odabasz! :DDD

-I like the misery. -I like this world!

(#20) Rowon válasza tatu9 (#5) üzenetére


Rowon
veterán

Ez érdekes téma. Ha ennyivel jobbak lennének a kéményhatás elvén működő gépházak, akkor a teszteket azok vezetnék, nem pedig azok a házak, ahol a légáramlás a gépház elejétől a hátuljáig tart, egyelőre az utóbbiaknak kedveznek a számok. Sok fórumos visszajelzés van arra is, hogy a tömör előlapos házaknál már azzal nagyban javíthatóak a belső hőmérsékletek, ha az előlapot leveszi az illető. Azt hiszem ennél több bizonyíték nem kell.

Maga a ház szép, de meg kell gondolni, hogy mit építesz bele.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21) deathcrow42 válasza Rowon (#20) üzenetére


deathcrow42
tag

2-3 ventillátoros légáramlás >>> természetes “a meleg levegő szeret felszállni” áramlás :)

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#22) Rowon válasza deathcrow42 (#21) üzenetére


Rowon
veterán

Ezt most nem értem. :F

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#23) deathcrow42 válasza Rowon (#22) üzenetére


deathcrow42
tag

= Egyetértek veled :D

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#24) Rowon válasza deathcrow42 (#23) üzenetére


Rowon
veterán

Jah.. korán van még... :))

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#25) Attila0 válasza Rowon (#20) üzenetére


Attila0
őstag

"Maga a ház szép, de meg kell gondolni, hogy mit építesz bele."

Pont ezért írtam én is, hogy egy "gyengébb konfignak" egy telielőlapos is megfelelhet.

[ Szerkesztve ]

(#26) p a s s e r


p a s s e r
őstag

hátjó, ha nem jó teli előlaposba (így általánosítva) gamer gépet építeni, akkor nem jó teli előlaposba gamer gépet építeni, ti tudjátok... legközelebb jobban átgondolom, vagy többet fórumozok előtte... .D

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#27) Attila0 válasza p a s s e r (#26) üzenetére


Attila0
őstag

Én inkább úgy fogalmaznék hogy nem lehet túl praktikus megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#28) 4nick8 válasza p a s s e r (#26) üzenetére


4nick8
őstag

olyan ez mint a hifista aki nem zenét hallgat a rendszerén hanem a rendszerét hallgatja.
van aki meredten nézi az 1-2 fok eltérést és van aki csak használja gépét.

(#29) Glaz-dozfhut válasza 4nick8 (#28) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ez is egy hobbi, amikor a hőfokokon rugózol. Az, hogy a hardver teljes élettartamára, hogy hat ki, most nem számít.

- Glaz-doz-fhut -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.