Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Találós kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dzsoni


dzsoni
senior tag

Ma raktam össze egy gépet az egyik haveromnak. Délután 5-től este 10-ig kínlódtam egy hibával, amit végülis sikerült megtalálnom. Arra lennék kíváncsi, h közületek ki fogja legelőször kitalálni a hiba okát. :)

Jelenség: az összeállt gép bekapcsolás után pár másodpercig ment, majd kikapcs.

A vas: Abit NF7-S 2.0, 2.5+ Barton, 2x256MB DDR333, Ati Radeon 64MB DDR ViVo, Maxtor 120GB hdd, LG kombódrájv, 300W Codegen táp

(#2) strike-force válasza dzsoni (#1) üzenetére


strike-force
őstag

egy gyenge 5let: kontakos power-gomb ???

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#3) Dezmo válasza dzsoni (#1) üzenetére


Dezmo
csendes tag

Fordítva tetted rá a bordát a procira --->Hővédelem leold...

(#4) dzsoni válasza strike-force (#2) üzenetére


dzsoni
senior tag

Ezt nem hiszem el!!!


Elsőre kitaláltad, én meg vertem a fejem a falba, h mé' nem megy normálisan :))


Zsír új háznál a fene se gondol ilyenre!

(#5) hungeek


hungeek
senior tag

egy tiszavirag eletu topik tortenete.... :)

(#6) dzsoni válasza hungeek (#5) üzenetére


dzsoni
senior tag

Jaja, aszittem' tovább tart :))

(#7) Vitus válasza dzsoni (#4) üzenetére


Vitus
őstag

:) ez hamar megoldódott :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#8) rATdrAgOn válasza dzsoni (#1) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Kontaktos mikrokapcsolo a ''fokapcsolo'' alatt nem?
En is beszoptam mar egyszer ilyet, tok vicces volt, raadasul a vas kepes volt magatol beindulni is, szoval azt hittem, hogy itt valami ''QQQQQRVANAGYZARLATVAAAN''... aztan rajottem :DDD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#9) rATdrAgOn


rATdrAgOn
senior tag

Upsz, mar lelottek a poent... ehh, elkestem vele... igy jar az aki ejszaka vezetesre van kenyszeritve... na, szerelek majd valami ocska notebukot az otomba oszt kap egy vodas hartyat es full online leszek!!! :DDD
(Ocska notbuk mar megvan, auto is megvan, imadom pedig oreg mint a franc, mar csak vodkas hartya kell :DDD)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#10) [Kovi]


[Kovi]
tag

Kár hogy nem láttam meg hamarabb a topicot akkor lehettem volna én azelső, ugyanis pár hónapja vettem új házat és ugyan ez volt a hiba. Pontosabban ott elkezdtem installálni windows és egyszer csak kikapcsolt. Mivel külön cseréltem le a gép belsejét és a házat egyértelmű volt hogy a ház a ludas. Elsőre nem értettem de aztán mikor magától bekapcsolt a gép akkor világossá vált. Egy gomb miatt nem volt kedvem visszavinni a gépet mert Pesten vettem és Veszprémben lakom. Úgyhogy inkább bekötöttem reset gombot power helyett, és bízom benne hogycsak ritkán fog fagyni :)

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#11) [Kovi] válasza rATdrAgOn (#9) üzenetére


[Kovi]
tag

NEEE!!! bármit csak vodás kártyát ne, legalábbis nem GPRS netre. Nekem is az van és szívok is vele. Mondjuk mikor megy akkor jó, de sokszor előfordul hogy nem megy, vagy hogy felcsatlakozik de nem jön adat. Max sebesség a telefon miatt (T65) 4.2K/s. De nem is ez a legdurvább, mert amíg korlátlan volt addig kit érdekelt a sebesség, hiszen nem volt alternatíva. Ahol én lakom ez az egyetlen korlátlan net lehetőség... legalábbis ez lesz egészen aug 1.-ig. Akkor ugyanis a vodafone bekeményít.. nem is kicsit: [L]http://www.vodafone.hu/szolgaltatasok/gprs_3.html[/L]
Az adatforgalom után kell majd fizetni:
0-200 MB 3125 Ft
200-0.5 GB 7000 Ft
0.5-1 GB 13000 Ft
Minden további megkezdett GB 17000 Ft

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#12) rATdrAgOn válasza [Kovi] (#11) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Hmm... ez meg mindig jobb, mint az elWestel fele GPRS :)
Ott havi 4 rugoert van 5 MB forgalmad, utana 5 KB-kent 15 Ft. :DDD
200 megat talan nem forgalmazok havonta... foleg, mert GPRS, foleg mert szuksegmegoldas :D

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#13) [Kovi] válasza rATdrAgOn (#12) üzenetére


[Kovi]
tag

Mondjuk ha 200 mega alatt maradsz és van mellette más netelérésed is akkor nem gáz, főleg ha a mobilitás a lényeg. De nekem és annak a több 10000 embernek akik csak azért fizettek elő 2 évre a vodánál hogy végre olyan helyeken is korlátlanul netezhessenek általánydíjért, ahol eddig csak percdíjas, modemes megoldás volt elég nagy érvágás ez a mostani áremelés :( De ha minden jól megy, már láthatom a fényt az alagút végén. A V-net őszre igéri az ADSL-t itt ahol lakom, és akkor csak 1-2 hónapig kell figyelnem minden forgalmazott KB-omra..

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#14) westlake


westlake
félisten

es ahhoz mit szoltok, hogy valamelyik led (power,hdd) kettus csatlakozojat, veletlenul a resetre dugjatok ra?:)

Play nice!

(#15) [Kovi] válasza westlake (#14) üzenetére


[Kovi]
tag

Ezt neked sikerült megalkotni, vagy vki más mesélte? De nem rossz 5let, ha lesz egy kis időm tuti kipróbálom :-))

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#16) Elrood válasza dzsoni (#4) üzenetére


Elrood
őstag

Miután elolvastam az #1 hozzászólásodat, ugyanarra gondoltam én is:).
Nálam és előfordult, de máshogy. Egyszerűen beragadt a gomb:DDD

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#17) strike-force válasza dzsoni (#1) üzenetére


strike-force
őstag

most néztem csak, ez kevesebb, mint 2 és fél perc volt. :)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#18) Pacák válasza dzsoni (#4) üzenetére


Pacák
senior tag

hehehe :)) Pedig ez nem új vicc. Én is szívtam már vele, mikor öcsém megvette az új cuccát - persze alaktrészenként - mindent kipróbáltam már mindennel, már csak a ház maradt hátra mint hunyónak. Nála egy hangyányit beragadt a task ház főkapcsolója. Olyan a dizájn, hogy felületes szemlélődő nem is veszi észre. :DDD De gratula, mert végül te is megoldottad a problémát, nekem ehhez kellett egy egész nap annó. :U

Nuclear launch detected

(#19) kymco válasza westlake (#14) üzenetére


kymco
veterán

A válasz egyszerű, két eset van:
1. a led vezet: szívás, nem indul a gép
2. a led szigetel (fordított alapállás) mintha mise történt volna

www.refujvaros.hu

(#20) dzsoni


dzsoni
senior tag

Csakhogy még poénosabb legyen a dolog, ugyenez a gomb tökéletesen kapcsol más lapot (most próbáltam ki). Nem értem :F

(#21) [Kovi]


[Kovi]
tag

ATX-es háznál is mókás tud lenni a kontakt hiba, de mennyivel viccesebb AT-s háznál... Nekem volt hozzá szerencsém. Régi AT-s baby házamnál egy billenő kapcsolóval lehetett indítani a gépet, és hát a hosszú évek alatt kissé kontakthibás lett. Ez azért volt jó mert egyik alkalommal kb 10szer kapcsolta ki és be egymás után a gépemet aminek az eredménye: egy kiégett alaplap + 32 megás SD ram modul. persze ramon nem látszott semmi kívülről, de kb 1 héttel előtte járt le rá a garancia.. mondhatom nagyon örültem neki :(((

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#22) kymco válasza [Kovi] (#21) üzenetére


kymco
veterán

Nálam pedig a billenőkapcsoló nem minden eseben zárta a kontaktust, a tápnál, ezért volt eset, mikor kétszer-háromszor kellett bekapcsolni, hogy bekapcsoljon.

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Találós kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.