Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Szorzózár nforce2 alatt... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) najnhend


najnhend
tag

...elfelejthető?

Abit NF7-S,AMD 2500+,2x256MB DDR333 Infineon,HIS 9500pro,80GB IBM,Spire Whisperrock lV,LG T710P,Jazz J-2126B

(#2) najnhend


najnhend
tag

Senki nem tudja?

Abit NF7-S,AMD 2500+,2x256MB DDR333 Infineon,HIS 9500pro,80GB IBM,Spire Whisperrock lV,LG T710P,Jazz J-2126B

(#3) Mazlee


Mazlee
aktív tag

Nekem Epoxom van. ott nincs szorzózár

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#4) najnhend válasza Mazlee (#3) üzenetére


najnhend
tag

Danke, akkor konkretizálok: Abit NF7-S en lészen?

Abit NF7-S,AMD 2500+,2x256MB DDR333 Infineon,HIS 9500pro,80GB IBM,Spire Whisperrock lV,LG T710P,Jazz J-2126B

(#5) evola válasza najnhend (#2) üzenetére


evola
senior tag

Nforce 2-es deszkát használok, nálam bármilyen szorzó állítható.
Különben úgy tudom,oldja az Nforce 2 a szórzózárakat.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#6) marcee válasza evola (#5) üzenetére


marcee
addikt

Ez itt a kérdés, hogy oldja-e?

Azt nem érdemes bírni, hogy nekem mintha nf2 lapom lenne és nincs zár, mert a tbred-b eleve ''záratlan''.

Az az érdekes - és az eredeti kérdés is erre vonatkozik -, hogy oldja-e a záras proci lock-ját?

(nem tudom, de nem hinném)

\m/

(#7) marcee válasza marcee (#6) üzenetére


marcee
addikt

bírni=beírni persze

\m/

(#8) evola válasza marcee (#6) üzenetére


evola
senior tag

Különben 100 %, hogy oldja, mert már máshol is olvastam a neten róla.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#9) FluID


FluID
tag

Oldja! :DDD

(#10) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Csőváz! Nekem egy 2400+-om van egy MSI k7n2 Delta-l lappal, de nem tudom álítani a szórzót. Körbeolvastam már pár helyen, de nem lett túl tiszta a kép. Szóval csak úgy lehet föloldani a szorzózárat ha összekötöm az L1 hidat? Vagy lehet máshogy is? Jobban szeretném soft-ban csinálni.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#11) xuldar válasza evola (#8) üzenetére


xuldar
őstag

Érdekes, nekem is NF7-S van, először 1800+ Palom volt, azon az istennek sem akarta oldani, ha fejenálltam, akkor sem. 3 hét múlva cseréltem 1700+ TBredB-re. Azon bármit be tudok állítani.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12) marcee válasza MUŁĐER (#10) üzenetére


marcee
addikt

Tehát a biosban van szorzó állítás?
Próbáltál több félét is?
Nem kell jumperolni ehhez? (manual)

\m/

(#13) Vitus


Vitus
őstag

Az nforce2 nem old semmit. A tbred és barton magos procik mind szorzózár nélküliek így via és nforce chipsetben egyaránt állítható a szorzó. Ha egy palomino magosat beleraktok akkor egyik sem fogja tudni állítani a szorzót ha csak nincs a proci meg hackelve :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#14) MUŁĐER válasza marcee (#12) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Próbáltam a 7x-est (legkisebb). Semmi nem történt, minden ugyanolyan maradt. Próbáltam a 7,5x öst, gép meghalt. Próbáltam még a 13x-ost (max) a gép ott is meghalt. Lehet hogy valamelyik szorzón elindul majd? De én csak az FSB akarom növelni, de az alapszorzóval csak 149 Mhz-ig megy, és én min.166 Mhz-ig szeretném feltornázni.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#15) MUŁĐER válasza marcee (#12) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Van a Bios-ban szorzó állítás, de a manual nem ír semmit hogy jumer-elni kéne a szorzóállításhoz.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#16) MUŁĐER válasza MUŁĐER (#15) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Jumer=jumper

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#17) Szeke válasza FluID (#9) üzenetére


Szeke
senior tag

Érdekes lenne, ha chipset meg tudná kerülni a procin az elvágott hidakat.... Nagyon érdekes.... Az a helyzet, hogy az nforce2 a Tbred-B-k elterjedésével egyidőben terjedtek el, és mivel a Tbred-B szorzólockmentes, mindenki azt hiszi, h az nforce2 oldja.... Közbe ez nem igy van :) Ha lehetne csinálni szorzólockmentesítő chipsetet (mint ahogy nem lehet) akkor intel platformra már régestelen rég csináltak volna...

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#18) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Hmmm. Most álítgattam a szorzót egy kicsit. Végülis műxszik, csak az a baj hogy amit szorzót beállítok annak a 2x-esét veszi! A 7x-es(14x-es) re meg rá se bagózik, azt 15x-ösnek látja! Miért?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Szorzózár nforce2 alatt... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.