Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Andris837


Andris837
senior tag

Remélem nem gond, hogy nyitok egy ilyen témát. Bízom benne, hogy vannak itt olyan fórumtársak, akik foglalkoznak szőlő-, és bortermeléssel.

Nemrégiben örököltem egy szőlőst édesapámtól, aki nagyon szerette művelni, gondozgatni azt a kis földet. Sokat gondolkodtam rajta, hogy mit is kezdjek vele, hiszen én nem nagyon értek hozzá. Arra gondoltam, hogy kiadom egy embernek, hogy munkálja Ő a jövőben, de sajnos ez nem jött össze és idő közben én is egyre érdeklődőbb lettem a szőlőművelés iránt.
Végül úgy döntöttem, hogy az unokatestvéreimmel közösen műveljük tovább a szőlőst.

Sok tervem van, hamarosan jön a metszés és arra gondoltam, hogy hátha vannak itt tapasztalt szőlősgazdák, akik tudnak majd nekem segíteni, ha felmerül bármi kérdésem.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#2) Fücsök007 válasza Andris837 (#1) üzenetére


Fücsök007
őstag

Sajnos ide sokan nem látogatnak a vérbeli szőlősgazdák közül. :( Én személy szerint Bányai László-t ismerem mint híresebb szőlőnemesítő, és aki nagyon jártas a témában. Mivel nem borász, ezért csak csemegeszőlőket nemesít, ráadásul teljesen magmentes fajtákat! :K

(#3) Akula


Akula
őstag

Halihó!
Ez a topik még él?
:F

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#4) Fred23 válasza Akula (#3) üzenetére


Fred23
nagyúr

Néha egy hsz beesik. :)

450 éves.

10 éven belül szerintem én is szőlősgazda leszek, majd jövök többet kommentelni. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.