Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tutitibi válasza Narxis (#50) üzenetére


tutitibi
senior tag

Változás: ha jól látom megszűnik a szoftverfejlesztői és a rendszerüzemeltető képzés is.

De holnap utánakérdezek , érdekel engem is mi lesz a szitu ....

(#52) Narxis válasza tutitibi (#51) üzenetére


Narxis
nagyúr

:Y

Mi lesz helyette? Mondjuk tavaly hirdettek egy ilyen intenzív programozó képzést állami támogatással, lehet arra akarják terelni az embereket.

Thanos was right.

(#53) tutitibi válasza Narxis (#52) üzenetére


tutitibi
senior tag

A Ruandernél írják aszongya:

Figyelem!
Az OKJ rendszer változik, lehet ez az utolsó lehetőséged elvégezni a Szoftverfejlesztő képzést!

Figyelem!
Az OKJ rendszer változik, lehet ez az utolsó lehetőséged elvégezni a Szoftverfejlesztő képzést!

Hogy utána mi ? Talány , szerintem a Műszaki Informatikus de az egy gyengébb sokkal kevesebb tudást adó képzés, mint a rendszerüzemeltetői.
A Szerver op rendszerek és a CISCO hálózatok van belőle kivéve. Ezek nélkül nem sokat ér....

[ Szerkesztve ]

(#54) Narxis válasza tutitibi (#53) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz, az elkövetkezendő 2-3 hónapban ki kellene, hogy derüljön.

Thanos was right.

(#55) NemMo


NemMo
őstag

Én pár hete fejeztem be a ruanderben az informatikai rendszerüzemeltető képzést elhelyezkedni még nem sikerült, de folyamatban van. Nagyon jófej volt a tanár és hasznos gyakorlati tudást kaptunk én csak ajánlani tudom a Ruandert.

(#56) Primax


Primax
újonc

Sziasztok, segítségeteket, meglátásotokat kérem szépen:

szoftverfejlesztő tanfolyam indul (Oktáv, vidéken), 3 féléves, van előzetes tudásszintmérés, de elvárás semmi.
Nyilván nem jelentkezik, aki bekapcsolni sem tudja a számítógépet, de hol van mégis az az alap, mellyel elindulhatnék egy ilyen képzésen?
A tanfolyamszervezőnek írtam pár napja, válasz még nem érkezett; egy másik címen is érdeklődtem, ők nemes egyszerűséggel bemásolták a tanfolyam részleteit..

Ahogy kutatgatok: van, ahol a gondolkodásmenetedet nézik, van, ahol az angol nyelvtudás az alap, van, ahol az Office-t is tanítják, szóval tanácstalan vagyok.
Nem használok IT-szlenget, így érezhetitek, hogy szinte szűz terület számomra, de érdekel.
Gyermekként a Commodore 64-eshez több könyvet kiolvastam, gyakoroltam szorgalmasan; úgy gondolom, képes lennék rá. Csak kérdés, hol kezdjem? (Oké, magamtól is, persze. :))

Előre is köszi!

(#57) Narxis válasza Primax (#56) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ha kellene hozzá valami alap akkor nem lehetne anélkül jelentkezni rá. Szinte biztos, hogy lesz olyan része a képzésnek ami általános dolgokat tanít a programozás mellett. Magához a programozáshoz kell egy logikus, analitikus gondolkodásmód. Az angol nyelvtudás pedig alap.

Nem vagyok programozó de már lefutottam ezeket a köröket, hogy mi kell hozzá. Az, hogy neked bejön-e azt viszont csak te tudod.

Thanos was right.

(#58) NemMo


NemMo
őstag

Pályakezdő rendszerüzemeltetőként 2 hónap alatt sikerült elhelyezkednem nagyvállalati környezetben. Szerintem ez így vállalható. Aki gondolkodik az okj elvégzésén annak csak ajánlani tudom.

(#59) tutitibi válasza NemMo (#58) üzenetére


tutitibi
senior tag

Gratula, kb melyik korosztályba tartozol, ha nem titok ?

(#60) NemMo válasza tutitibi (#59) üzenetére


NemMo
őstag

34 éves vagyok

(#61) tutitibi válasza NemMo (#60) üzenetére


tutitibi
senior tag

Az jó, én már sajnos több.

Más: a Ruandernél használtátok a Packet tracert is ?

Most hallottam valami korlátozást, hogy nem enged menteni, de föltettem a 7.1-est az előbb de működik rendesen. A régi jelszavam is elfogadta, amit a Ruandernél adtak.

(#62) NemMo válasza tutitibi (#61) üzenetére


NemMo
őstag

Használtunk és lehet menteni. Én is úgy emlékszem, hogy a tanár azt mondta, hogy csak addig lesz érvényes a jelszavunk, amíg diákok vagyunk, de nekem azóta is működik.

(#63) mdk01


mdk01
addikt

A 2019 évvégi programozás feladat megvan esetleg valakinek? Ha nincs legalább tudna segíteni, hogy mi volt?
Köszönöm

(#64) GeriSzán


GeriSzán
csendes tag

Szevasztok!

A Ruanderen kívül van esetleg másik - fővárosi - oktatóközponttal kapcsolatban, pl az IT academy (SoterLine)-vel valakinek tapasztalata?
Szintén a "Rendszergazda" illetve a Szoftverfejlesztő OKJ képzések után érdeklődék.
Több helyen már én is láttam, hogy át fogják alakítani az egész OKJ rendszert, de sajnos konkrétumot nem írnak sehol.
Jó pár képzés meg fog szűnni, illetve "központosítani" akarják a vizsgáztatást, de gyanítom, hogy a hiányszakmákhoz, hiányterülethez tartozó képzéseket meg fogják tartani, valamilyen átalakítással.

(#65) manhun1222 válasza Primax (#56) üzenetére


manhun1222
csendes tag

Szia/Sziasztok!

Én is szintén az OKTÁV képzésére indulok e hónap 24.én Győrbe.
Elméletileg lesz egy 0.nap 23.án ,de minden infót jövőhétig kellene megküldeniük.
Nekem is mondták ,hogy lesz egy előzetes tudásmérés ,hogy részletben fizethetem e.

Nagyon várom ,mert sehol senki se tudott erre konkrétumot mondani .

Jelenleg is folyamatosan fejlesztek szabadidőmben egy raktár és munkalap kezelő szoftvert ,de mégis parázok a felmérőtől ,mert sajnos nincs 600ezrem az oktatásra egy összegben..

Ha valaki tudna erről konkrétumot azt nagyon megköszönném, meg szerintem még sokan mások is!

Üdv.:

Koeman

Koeman

(#66) Baltincs


Baltincs
tag

Sziasztok!
Nagyon gondolkodom egy szoftverfejlesztő okj-n Budapesten, de nem tudom merre kéne mennem.
Nappali sajnos nem lehet, hiszen dolgozom, így csak az esti/hétvégi tudna játszani, bár inkább az esti.

Ingyenesen már jártam, és annyira nem tanítottak semmit, hogy el is engedtem a dolgot, egyszerűen lelombozott az, hogy a nagy büdös semmiért járok be és mivel nem volt meg az óraszámom, ezért nem mehettem vizsgázni. Sebaj.

A kérdés tehát, hogy hol kaphatok normális alapot, amire tudok építkezni, és egy papírt is kapok a végén.
Már programozgattam magamtól, és úgy érzem megy is a dolog, de azért egy papír jó lenne, ebben szeretnék dolgozni.

(#67) tutitibi válasza Baltincs (#66) üzenetére


tutitibi
senior tag

Szia, szerintem a Ruandernél nagyon nem fogsz mellé, én oda jártam rendszer üzemeltetőire, haver most jár szoftverfejlesztőre. Minőségi oktatás jó tanárokkal.

(#68) mdk01 válasza Baltincs (#66) üzenetére


mdk01
addikt

Próbáld meg egy szakirányú felsőoktatási intézményben, mert ott valamennyire adnak a névre és jobban megtanítják, mint egy noname csinált suliban.
Ettől független azt senki ne gondolja, hogy a mindenki nyakába ott fognak lihegni és beléjük verik a tananyagot.
Én ahogy megfigyeltem legalább mégegyszer annyi időt de inkább 2x annyit kell otthon rátanulni, mint amennyi óraszám a suliban volt.
Persze mindenkinek más az előképzettsége és a tanártól is sok függ.
Én úgy mondom ezeket, hogy előképzettségem nincs, de 25éve nyomkodom a számítógépet, és van egy minimális html ismeretem.

(#69) Baltincs válasza mdk01 (#68) üzenetére


Baltincs
tag

Én jelenleg csak azért szeretnék ilyen sulit, hogy legyen papír, meg egy minimális alap. Nyilván rengeteget kell rá tanulnom és már rég elkezdtem ezzel foglalkozni.

(#70) tutitibi válasza Baltincs (#69) üzenetére


tutitibi
senior tag

Sajna a Ruander is ki lehet fogni nem igazán jó tanárt,Hallok érdekes dolgokat. igaz nem vagyok ott lehet kamu is....De ilyen mindenhol van.

Nem tudom Béres Gábor tanít-e még ott ha lehet mindenképp őhozzá járj, az tuti. Hihetetlenül türelmes és nagy tudása van, és nemcsak tanít , hanem valóban programoz is.

[ Szerkesztve ]

(#71) tutitibi válasza tutitibi (#70) üzenetére


tutitibi
senior tag

Van baj:

https://index.hu/gazdasag/2019/08/22/green_fox_programozokepzes_junior_allas_munka/

[ Szerkesztve ]

(#72) NemMo


NemMo
őstag

Én márcuis elején végeztem a Ruanderben informatikai rendszerüzemeltetőként és május végén tudtam munkábaállni egy gyógyszergyárban. Előzetesen úgy képzeltem, hogy hamarabb és jobb pénzért fogok tudni elhelyezkedni, de legalább elindult a szakmai "karrierem". A linkelt green foxos cikkben lévő embereknél azért jobban jártam. Én nem bántam meg a Ruandert, mert minőségi oktatást kaptam. Hamarosan megszűnik az okj képzés, aki ebben gondolkodik az minnél előbb kezdjen bele.

(#73) #37841920


#37841920
törölt tag

Sziasztok.

Van egy szakmai infó érettségim, és Programtervező informatikus FOSZ szakon voltam egy fél évet az EKE-n,de ez a képzés nem feküdt nagyon és nem is ment annyira.

Szeretnék valamilyen CISCO képzés után egy CCNA majd CCNP vizsgákat is tenni.
Lett volna egy képzés amire jelentkeztem, de nem indul sajnos, ugyanis nincs oktató és a létszám sincs meg.

Nexpery, ruander képzését néztem eddig, illetve a nem rég indult üzemmérnöki képzést(Bprof), és a mérnökinformatikus [hálózati informatika] FOSZ-t az Óbudai Egyetemen.

Vélemény,tapasztalat van valakinek ezekről a képzésekről?
Tanácsokat szívesen elfogadok.

Előre is köszönöm.

(#74) manhun1222


manhun1222
csendes tag

Sziasztok. Nos 14.én végre elindult a Győri OKJ képzésem amire már fél éve jelentkeztem(2 hetet csúszott csak az oktatás). Itt elmondták ,hogy az oktatás 2 hetente szombaton reggel 9-től 3-ig tart. Illetve minden második héten "témazáró" amit otthon egy online felületen kell elvégeznünk. ( mint az online kressz) Az első oktatási napon volt a szintfelmérő vizsga ami tényleg nem nagy kunszt, igazából minden alap dolgot kérdez. Elméletileg 3 iskolában fog történni az oktatás és tekintve ,hogy 3 szak indult egyszerre így 18+ fő van az osztályban. A három oktatásnak 96 órája közös, majd utána válik szakirányúvá az oktatás. Így az első oktatás után azt tudom mondani ,hogy az oktató nagyon jó fej és nagyon darálja az anyagot. Nem csak mondja-mondja ,hanem folyamatosan kérdezi ,hogy eddig érthető e. Tényleg az alapoktól kezdjük, PC használat , szoftverek, beviteli eszközök, stb.

Eddig úgy vagyok vele ,hogy várom a következő oktatási napokat. De ugye ez még csak az első volt.
Hiányozni nem lehet ,mert így is próbálta úgy elrendezni az oktatási napokat ,hogy az ünnepeket ne érintse , illetve a munkanapokat se természetesen. (Nyilván lesz olyan eset amikor fognak hiányozni emberek)

Remélem kicsit segítettem azoknak akik az OKTÁV képzésein gondolkoznak.

Koeman

(#75) Narxis válasza manhun1222 (#74) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én arra leszek kíváncsi, hogy ha végzel akkor mennyivel leszel okosabb, nyilván nem egy ilyen képzésen lesz az emberből profi programozó de adnia kellene egy jó alapot amiből aztán építkezni lehet.

Thanos was right.

(#76) lorcsi válasza tutitibi (#71) üzenetére


lorcsi
veterán

Meg csak most olvastam vissza ezt a cikket
Eleg durva...
Ehhez kepest a jovedelem topikban ami megy...
Mekkora mar a kontraszt :Y egy lapcsaladon belul is

[ Szerkesztve ]

(#77) manhun1222 válasza Narxis (#75) üzenetére


manhun1222
csendes tag

Hát, azóta annyi változott ,hogy 4 órára már be se mentem. Teljesen az alapoktól tanulják(nem a programozást, hanem az informatikát). Azt tanítják ,hogy mi az az Alaplap,Ram,Rom, Processzor, beviteli eszközök, stb.. jövő január-februárban lesz elméletileg szoftverfejlesztő óránk végre...

Persze most is tanulunk jó dolgokat, hálózatépítésből egy keveset például.

Koeman

(#78) paltom


paltom
tag

Januàrtol induló OKJ ingyenes képzés eket valahol meg tudom nézni? Nem talàltam rà oldalt.

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#79) mdk01 válasza paltom (#78) üzenetére


mdk01
addikt

Minden suli saját honlapján.

(#80) Narxis válasza manhun1222 (#77) üzenetére


Narxis
nagyúr

Sajnos szinte minden OKJ ilyen, ezért gáz az egész. Nem Ádámtól és Évától kellene kezdeni a szoftverfejlesztést, aki arra adja a fejét annak már rendelkeznie kellene ilyen alapismeretekkel. :(

Thanos was right.

(#81) tomi6600


tomi6600
tag

Sziasztok. Kinéztem most 3 fajta képzést, Mint 3 egy helyen lenne a Ruandernél.
-Szoftverfejlesztő OKJ
-Python Programozó tanfolyam
-Java Programozó tanfolyam
Melyikkel lenne érdemes foglalkozni szerintetek?
Igazából Pythonnal vagy Java programozással szeretnék foglalkozni,kérdés, hogy melyikkel lennék nyerőbb egy cégnél mint munkára jelentkező. Egy OKJvel vagy egy tanúsítvánnyal abban a kinézett munkakörben.
Köszönöm

Üdvözlettel: Tamás

(#82) mdk01 válasza tomi6600 (#81) üzenetére


mdk01
addikt

Ha ez még a régi OKJ akkor nézz utána az újnak az miben más. Ha nem sikerülnek a vizsgák a legvégén és még ez a régi OKJ nem biztos, hogy lesz hova lebukni, mert nincs mögötted régi OKJ-s osztály. Ezt járd körbe.
Ha van valami szakirányú végzettséged, akkor csaka tanfolyamokat csináld(ha nem megy a YT videókból) ha nincs akkor érdemesebb a szofterfejlesztő, mert tágabb tudást ad.
Egyébként ha olyan nyelvet tanulsz meg amit kevesen tudnak akkor a fizu magasabb tud lenni, viszont kevesebb is az a hely ahova szükség van rád. Fordítva ugyanez igaz.

(#83) tomi6600 válasza mdk01 (#82) üzenetére


tomi6600
tag

Elviekben ez a régi lehet mert idézem ezt írják fent : Az OKJ rendszer változik, lehet ez az utolsó lehetőséged elvégezni a Szoftverfejlesztő képzést!
A pythont néztem ki mert azt kevesen csinálják, ellenben kevesebb az álláslehetőség, de mivel az MI is ebben íródik ahogy olvastam, ezért lehet, hogy abban több a fizetés is.
Viszont ezek csak tanúsítványt adnak. Mármint a java és a python.
Amúgy gyengeáram(automatika) és erősáram a végzettségem.
Alap tudásom és rálátásom van a dolgokra.
Viszont a python meg azért kétséges mert lehet nem indul hétvégi képzésen ezzel szemben a java meg igen.

Üdvözlettel: Tamás

(#84) mdk01 válasza tomi6600 (#83) üzenetére


mdk01
addikt

Pythont sokan nyomják és egyre többen fogják, nem egy különlegesség.
A papíron meg ne izgulj, nem azt fogják nézni. Ha van olyan szakma ahol könnyen,gyorsan tesztelhető az ember tudása, akkor a programozás az.
Szoftverfejlszető pedig lesz a következő OKJ-ben is csak lehet máshogyan hívják majd.

Ilyen végzettséggel egyébként én a helyedben az okos házak felé kacsingatnék vállalkozás szinten, mert abba sokkal több pénz lesz idővel.Ettől független bajt nem csinálsz ha elvégzel valami programozós képzést.

(#85) tomi6600 válasza mdk01 (#84) üzenetére


tomi6600
tag

Akkor mindenképpen belevágok vagy a javába vagy a pythonba :) Köszönöm a sok segítséget. Lehet olvasgatok még akkor ebben az okos otthonban is mert kivitelezni is tudnám a projekteket :) :R

Üdvözlettel: Tamás

(#86) Qubrix válasza manhun1222 (#77) üzenetére


Qubrix
újonc

Szia!

Erősen gondolkozom rajta hogy most februárban nekivágjak én is a győri OKTÁV-ban. Mi a véleményed a suliról? Tanárok milyenek? Tananyag? Komolyan érdekel a képzés, szeretném rendesen elsajátítani a tanultakat! Bármilyen tapasztalatra, véleményre kíváncsi vagyok! Előre is köszi!

Üdv.: Qubrix

(#87) manhun1222 válasza Qubrix (#86) üzenetére


manhun1222
csendes tag

Szia!

Saját tapasztalatom az ,hogy teljesen elavult a tananyag.
Októberben kezdtem és csak február 1.én lesz szoftverfejlesztésünk.
Eddig csak "számítógépes alapismeretek" anyagaink voltak.

Nagyon sok órát kihagytam ,de így is 60% felett végeztem az online vizsgákkal tanulás nélkül....(50% a minimum ,tehát nekem jó!)

Aki ezeket tanította tanár úgy magyarázott a 350W-os tápegységekről mintha teljesen új dolog lenne. Itthon meg egy 850W os muzsikál a gépben... Fogalma se volt ,hogy már vannak olyan kártyák ,mint pl:1060, 1080Ti, stb.. Teljesen felháborodott amikor valaki megemlítette neki ,hogy otthon egy 1080Ti van neki.

Unalmas volt idáig kibírni azt a 4 kemény napot amit ezeken az órákon töltöttem, informatikai érettségim van és szoftverfejlesztőnek tanultam munkahelyen, csak nincs papírom..
Számomra ezért unalmasak ezek az órák..

De tanulunk olyan csatlakozókról amik már a nagyszüleim fénykorában is kihalt csatlakozók voltak...

Számomra pont az informatika az a téma amit mindig frissíteni kellene ,mert minden évben tök új dolgok jönnek be. NEM PEDIG PATA csatlakozókból vizsgázni..

Ezzel szemben a másik tanár aki a Hálózatok témakört oktatja iszonyat jófej, fiatal , pörög mint a mérgezett egér. Neki szerettem az óráit.

Majd talán most szombaton jobb lesz ha végre azt tanuljuk amire jelentkezett az osztály 80%a.

Lesz amúgy, C#,MySql,MSSQL,PHP,HTML, pici Python.

Szóval eddig ilyen...
Ha most kezdenél nálunk becsatlakozással ,akkor sem maradnál le semmiről.
A legtöbb tananyag nagyon alap (gépet nem teszel víz alá, stb...[TÉNYLEG]).
+legalább te úgy kezdenéd ,hogy azt tanulod amire jelentkezel!

Üdv.:

Koeman!

Koeman

(#88) mdk01 válasza manhun1222 (#87) üzenetére


mdk01
addikt

Ha C#-ot nem tanultál akkor kezdje el keményen ráfeküdni, és az objektum orientáltságra. Mehet mellé keményen a mysql, html, css.
Ha ez még kevés akkor kezdj el agyalni a záródogádon és állj is neki, ha már tudsz vele foglalkozni, mert be fog sűrűsödni a dolog.
Jóindulatból mondom, mert én is így voltam mint most te és aztán elszabadult a pokol. :)

(#89) manhun1222 válasza mdk01 (#88) üzenetére


manhun1222
csendes tag

Szia!

Mi még csak most kezdjük a programozást.

C# + MSSQL tanultam csak, mellé egy kicsi html,css.

Koeman

(#90) manhun1222 válasza gergejly (#48) üzenetére


manhun1222
csendes tag

Sziasztok!

Velem annyi változás van ,hogy iszonyatosan nyomjuk a szoftverfejlesztést.
Pythonnal kezdünk.
8-9 órát csak programozunk.
A tanárnő iszonyat jófej, nem csak darálja az anyagot, hanem várja ,hogy a diákok mondjanak feladatokat/megoldásokat.
Körbejön .. mindenkivel beszélget ,hogy érti e stb..
Győr-Oktáv.

Koeman

(#91) acsadorjan válasza tutitibi (#67) üzenetére


acsadorjan
csendes tag

Irjon nekem PM-t aki Ruandernél végzett mint szoftverfejlesztő.

Köszönöm .

[ Szerkesztve ]

(#92) mdk01 válasza acsadorjan (#91) üzenetére


mdk01
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#93) szakallasgy1


szakallasgy1
tag

Sziasztok!

Az érdeklene, hogy angol nélkül mennyire érdemes belevágni programozásba okj képzés keretén belül?
Mennyire kell ide a matek?

szakallasgy

(#94) mdk01 válasza szakallasgy1 (#93) üzenetére


mdk01
addikt

Bele lehet vágni angol nélkül, csak annál nehezebb, minél kevésbé tudsz.
A matek sem feltétel, de azért nem árt ha nem kettes rugdostak át minden évben belőle. :)
Logikus gondolkodás kell hozzá leginkább, meg kitartás, és cél.

(#95) #12889600 válasza Rukongai (#1) üzenetére


#12889600
törölt tag

"Webfejlesztőre" jártam a Ruanderbe.
Véleményem: a tanár biztosan fejlesztő pedagógiára szorul. :DDD
Ez már a második tanfolyamom volt náluk, sajnos a főnököm döntéséből.
A végén tudtam meg, hogy ezek nemhogy nem tanárok, átképzett árufeltöltők meg ilyesmik.

(#96) mondermore


mondermore
friss újonc

Sziasztok.
Egy kis segítséget és infót szeretnék kérni tőletek.
Jelenleg 37 áves vagyok több mint 10 évvel ezelőtt csináltam meg, az akkor még Számítástechnikai-rendszerprogramozó képzést 2 éves nappali tagozaton ami végén 1 vizsgám nem sikerült így a bizi nincs meg. Úgy alakult hogy külföldre sodort az élet, és teljesen mást csinálok. Csak azért írom mert abszolút kiestem az informatika világából.
Szeretnék majd jövöre hazaköltözni és gondoltam akkor ismét IT, de ehhez egy naprakész tudást kell szerezzek.
Kinéztem a Ruandernél a Szoftverfejlesztő tanfolyamot, és esetleg utana egy haladó webfejlsztő képzést.
Szerintetek mennyire piacképes tudást ad, és el lehet-e vele helyeszkedni?
Esetleg más írányba induljak el sámítástechnikán belül? Sajnos nincs rálátásom ,otthon mi mennyire "értékes".
És most látom, hogy az állam támogatja a programozó képzést, ami majd tolja ki pár hónap alatt a IT-sokat.
https://index.hu/gazdasag/2020/04/14/programozo_greenfox_codecool_digitalis_atkepzes_koronavirus_valsag_allami_tamogatas/

(#97) Varazslorane


Varazslorane
csendes újonc

Üdv Ruanderbe végzett szoftverfejlesztőket kérdezném modul záró vizsgám lesz nem sokára foglalkoztatás 1-2 ből. Érdekelne milyenek ezek az írásbeli tesztek? Köztük is az angol, mert szakmai angol anyagot kaptunk de ebből nem tartottak órát... Na mind1 a kérdés mennyire bonyolult???? Köszi a válaszokat....

(#98) tutitibi válasza Varazslorane (#97) üzenetére


tutitibi
senior tag

De tartanak órát , egy külsős tanár járt be és érdemes bejárni az óráira. Kiderült, hogy ő mellesleg is egy Cisco-s mérnök volt.
Én a Ruandrben jártam de rendszerüzemeltetőire és ugyanazt az 1 hónapos szakmai angolt tanultuk, mint a programozók. Elvileg a tételek is ugyanazok, azokhoz van vázlat. Nekünk azt mondták, hogy a vázlatokat a rendszerüzemeltetők használhatják a vizsgán de a szoftverfejlesztők nem. Ez 2018-ban volt. Sokan átmentek úgy is az angol vizsgán, hogy egyáltalán nem tudtak angolul, igazából felolvasták pakisztáni kiejtéssel a szöveget és 2-es alá, azt jól van. Én pl. 10 éve nem tanultam előtte angolt de egy 3-ast behúztam belőle, sokmindent értettem, de nem mindent.

[ Szerkesztve ]

(#99) tutitibi válasza mondermore (#96) üzenetére


tutitibi
senior tag

Nem értem miért mindenki a Ruandert nézi ??

[ Szerkesztve ]

(#100) mdk01 válasza tutitibi (#98) üzenetére


mdk01
addikt

Amíg nem feltétel az angol tudás a felvételin, addig az angol vizsga megkövetelése sem korrekt az év végi vizsgán, ezért mennek át sokan angolból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.