Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) wowpegazus


wowpegazus
tag

Sziasztok!

Olvasom a korábbi kommenteket, leírom én is a véleményem:

Ruandernél kezdtem a novemberi kurzusban. A csapatot kétfelé szedték. A két tanár teljesen más szinten mozgott. Az egyik srác az alapokat oké szinten kezdte el leoktatni, a programozás részéhez értett.

A másik tanáron meg érezni lehetett, hogy nem csak a C#-hoz, hanem még minden máshoz is ért, és 15 éves programozói tapasztalat van a háta mögött, és remek tanári készségekkel rendelkezik. Szerencsére az utóbbi tanárhoz kerültem.

Az órákról:
A 8 óra általában nincs kitartva, szünetek stb. miatt, de minden pontosan ott és askkor kezdődik, amikor az időpont meg van jelölve. Néha egy picit túlmegy az oktatás a 16.00 órán, ha a tanított egység megköveteli.

Szabadon lehet kérdezni, a tanár normálisan elmagyaráz mindent - visszakérdez, minden érthető-e? Ha nem, megpróbál másik megközelítést, gyakorlatot mutatni, stb.

Nyilván a jelentkezők szintje nagyon eltérő: van aki már programozott más nyelvekben, van aki udemyn képezgette magát kicsit (én is egy udemys javat csináltam meg előtte, hogy legyen némi alapfogalmam, mi ez az egész).

A kurzus első fele a kötelező tárgyak(munkajogi ismeretek stb.), és az elmélet. Nagyjából az első hónap után full gyakorlatorientált az egész program (C#, web, adatbázisok). Szerintem eddig jól fel van építve - én spec rengeteget tanultam belőle eddig. A 3. hónap végén megmutatta a tanár, hogy OOP nélkül csak az alapokkal már meg lehet csinálni az okj c# részét, igaz, nagyon ott kell lenni a gyakorlatban, mert az idő esszenciális kérdés.

A udemys java programozás alapok kb. csak a konzol szinten való fejlesztést mutatják be - na nem ez, amire a végén számítasz. Tehát nem kapsz egy egységes keretű programozást konzoltól a garafikus programokig, csupán a konzol részt.

A másik nagy különbség, hogy 30 óra visszakérdezés nélküli videóanyag nem ér fel kb 150-200 óra oktatással. A plusz meló mind a kettőnél ott van: tehát nem elég becsüccsenni a tanfolyamra, és akkor amikor felállsz a végén a székről már porgramozó is vagy, hanem az off időben is foglalkozni kell vele.

A 30 órás java tanár is elmondta, hogy egy stabil szintű programozói léc megütése napi 6 óra melóval kb. 1 év.

Összegezve a udemy tanfolyamok tök jók, felkészítenek az alaplogikák egy részére. Az okj-ban viszont sokkal jobban ki vannak bontva a témák, értelmes magyarázatok vannak. Pl. végigtoltam úgy az udemy java online képzést, hogy a "static" meg a public szavak nem sok értelmet nyertek - mert az oracle s1 s2 vizsgához csak érintőlegesen kellenek. A CleanKód elveknek csak egy része volt bemutatva, a class felépítési alapszabályok, logikák meg leginkább sehogy. Grafikus felület 0. Szóval ad egy belépő back end szintet és le vagy tudva - de valljuk be, sokat segített az is, 0-ról én mindenképpen azt ajánlom elsőre.

De: az OKJ-tól sem leszel vérprofi fejlesztő. Viszont lesz egy erős alapod, amire rápakolhatod a skilleket. Szóval szerintem ne várjátok a csodát egyik tanfolyamtól sem, ezek a belépő szintek, ahhoz, hogy elkezdhess a gyakorlatban dolgozni. A többit ott fogod úgyis megtanulni.

Annyi, hogy az OKj-nál menet közben modulzáró vizsgák vannak, a végén van záróvizsga (elmélet+adatbázisok / weblap fejlesztés / c# fejlesztés), plusz szakdolgozatot kell leadnod és végedned - tehát nem egy certifikáció, hogy végignézted a videót. Az ár sem annyi, amit a honlapon látsz, mert a modulzáró nagyvizsgáknak - ha jól emlékszem - külön ára van, tehát olyan 70k+t számoljatok rá.

A papírról meg annyit, hogy szerintem pont ez az a szakma, ahol eléd pakolnak egy kódot, és egészítsd ki, vagy fejezd be, vagy mondd el mit csinál stb. Ha nem megy, lehetsz csillagos 6-os is, senkit nem érdekel, nem vesznek fel. Itt a valódi tudás számít. Az okj max arra kell, ha vállalkozó szeretnél lenni.

Remélem volt benne valami hasznos, sziasztok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.