Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) laca8103


laca8103
csendes tag

sziasztok tudnátok ajánlani valami szoftveres cpu hütést amd athlon 64x2 dual 5000+ procira ami win7 alatt is fut a választ kérlek ha lehet minnél hamarabb küldjétek elöre is köszi mindenkinek :O

Üdv Laca

(#2) BloodyEddie válasza laca8103 (#1) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Ezért szeretem az újoncokat :D

(#3) Chosen


Chosen
addikt

Ők még tudnak szoftveresen hűteni, mi már nem...

(#4) pckownz válasza Chosen (#3) üzenetére


pckownz
senior tag

Lehet mi csinálunk valamit rosszul?

(#5) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Szoftveresen szeretnéd vezérelni a CPU hűtőt? vagy a szoftver hűtse a CPU-t?

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#6) Male válasza laca8103 (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Ott a "System Idle process", ami alapból fut XP, Vista, Win 7 esetén, és pontosan azt teszi, amire valószínűleg gondolsz... ezeknek a szoftveres "hűtőknek" csak a Win9x és WinMe esetén volt értelmük.

(#7) laca8103 válasza pottyantós (#5) üzenetére


laca8103
csendes tag

igen szoftveresen szeretném hüteni udsz segiteni?

Üdv Laca

(#8) westcoastog


westcoastog
veterán

3Dmark06 deep freeze programja.

(#9) pottyantós válasza laca8103 (#7) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Pfff... Én nem tudok olyan progirol ami így vezérli ( de lehet van ilyen..) biosban auto-ra van állítva a vezérlés, ez jól szokta tenni a dolgát, de inkább venti szabályzóval szokták ezt irányítani!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#10) laca8103 válasza pottyantós (#9) üzenetére


laca8103
csendes tag

de akkor mia baj már ujbol pasztáztam vadi uj höcsöves hütő van rajta EKLgold ,de ha terhelem sipol everest szerint 70c aproci höfoka már elkövettem mindent nemtudok mire gondolni

Üdv Laca

(#11) laca8103


laca8103
csendes tag

de akkor mia baj már ujbol pasztáztam vadi uj höcsöves hütő van rajta EKLgold ,de ha terhelem sipol everest szerint 70c aproci höfoka már elkövettem mindent nemtudok mire gondolni

Üdv Laca

(#12) szacsee válasza laca8103 (#11) üzenetére


szacsee
nagyúr

Írd le a konfigod, vagy töltsd ki az adatlapod, akkor talán tudunk segíteni. :K

(#13) pckownz válasza laca8103 (#11) üzenetére


pckownz
senior tag

Vagy állítsd be a cpu feszt biosba.

(#14) laca8103


laca8103
csendes tag

a konfig:AMDathlon64x2 5000+ alaplap:gigabyte GA-M57SLI-S4 RAM:kingmax ddr2 2gb tápegység:450wat

Üdv Laca

(#15) Male


Male
nagyúr

A venti megy a hűtőn?

A borda forró? ( azért tartós 70 foknál már az is elég meleg lesz )

CPU-Z-vel nézd meg mekkora feszt kap a proci...

Terhelés nélkül hány fokos? Ha megszűnik a terhelés, akkor gyorsan visszahűl?

Gond is van vele, vagy csak ilyen melegnek írja a program?

(#16) szacsee válasza laca8103 (#14) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ja hogy AMD, akkor már megvan mi lehet a bibi, de meg kell keresnem 1 hsz-omat ahol részletesen leírtam a dolgot... ha nincs meg leírom ide is addig ne zárja a Moderátor Úr a topikot legyen szíves! (ha lenne ilyen szándék)
Köszönöm! :R

(#17) laca8103


laca8103
csendes tag

nem a borda szoba hömérséklet aventi igen megy alapon 31c everest szerint

Üdv Laca

(#18) laca8103 válasza Male (#15) üzenetére


laca8103
csendes tag

gyorsan viszahült

Üdv Laca

(#19) laca8103 válasza Male (#15) üzenetére


laca8103
csendes tag

a proci CPU mag 1.34 V +3.3 V 3.18 V

Üdv Laca

(#20) szacsee


szacsee
nagyúr

Leírom mert nem találom a hsz-t.
Szóval 2 gép 2 helyről 2 dolog közös bennük:
- AMD proci
- Mindegyik fagyogat egy idő után

A két gép nem egy időben járt nálam és nem azonos alaplapról van szó... más lappal is próbáltam és azok a procik több alaplapban is a következőket produkálták:
Egy idő után lefagytak, nem voltak stabilak.
Fogtam magam feltettem a CPU-Z progit és egy processzorterhelő alkalmazást (prime 95).
Mellette Core Temp-el néztem a hőfokokat.
Arra lettem figyelmes, hogy egy idő után emelkedik a CPU-Z-ben a procifesz.
AMD-s alaplapoknál előfordul, hogy nem esik a fesz terhelésre (droppol), hanem emelkedik valamennyit. Ez viszont nem ilyen volt, hanem időközönként emelkedett valamennyit (pl 2 percenként 0,05V-ot). A végén az lett, hogy proci 90°C+ és kikapcs magától.
Na megvan a bibi mit lehet tenni...
Amint néztem a VID-je a prociknak átlagos volt 1,32-1,35V közötti érték.
Tipli biosba, fesz megnéz... mindegyiknél alapon volt. Átálítottam 1,2V-ra és meglestem mi a helyzet.
Már nem emelkedett a fesz, de a hőmérséklete még mindig magas volt a procinak (nekem legalábbis) 65-70°C körül terhelve.
Vissza bios, 1,1V restart, win betölt, hőfok megáll terhelve 55°C-on... öröm e bodottá.
Gépet magára hagytam és 4 óra múlva is ketyegett a prime ugyanilyen hőfokok mellett.
Nem tudom mi idézte elő (szar proci, vagy valami más), de fix fesszel alúlfeszelve jó lett.
Mindenesetre az alkatrészek:
AMD X2 4000+ (Brisbane), AM2 tokozás.
Alaplapok első delikvensél több is megfordult a teszt kedvéért:
MSI K9xxx , tesztlapok amiben ugyanezt produkálták: J&W 790FX, Asus M2N SLI Deluxe
Második procinál nem volt több lap mivel az alúlfeszelés megoldotta a dolgot. Gigabyte 690-es deszka volt az alaplap... proci szintén X2 4000+

Ha a hűtő felfekszik és pasztázva van normálisan én megpróbálnám a helyedben ezt a megoldást is.
Esetleg bios-ban nincs valami ventiszabályzó opció aktiválva? (azt tiltsd le ha igen)

(#21) Male válasza laca8103 (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Hm, akkor azért megnézném azt az érintkezést... azért 70 fokos procinál be kéne annak is melegednie rendesen, ha jól rajta van.

Feszt figyeld terhelésnél, hátha valami olyan érdekesség van, amit szacsee mond...

Illetve ha semmi gond nincs ezen kívül (a gép stabil), akkor könnyen lehet, hogy egyszerűen hibásan jelzi a hőfokot.

(#22) laca8103 válasza szacsee (#20) üzenetére


laca8103
csendes tag

igen ugynézki a feszel volt baj ugy ugrált ahogy montad köszönöm a segitséget holnap tesztelem .

Üdv Laca

(#23) laca8103


laca8103
csendes tag

szia a tanácsod jó volt de csak megint azt csinálja nem tudom most hogy mi van már csak sipol

Üdv Laca

(#24) laca8103 válasza szacsee (#20) üzenetére


laca8103
csendes tag

szia a tanácsod jó volt de csak megint azt csinálja nem tudom most hogy mi van már megint sípol és kurvára melegszik

[ Szerkesztve ]

Üdv Laca

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.