Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Keitaro


Keitaro
addikt

Epox! és mostmár mi vagyunk többen :)
8RDA+ rev 2.x-től bírja a 400mhz-s FSB-t
8RDA3+-nak mindegy.

De rakok még egy pöttyöt a Gigabyte mellé is

(#52) hungeek


hungeek
senior tag

Asus K8V Deluxe VIA K8T800 egy A64 3200+-al :))

(#53) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

A64 hez a GigaByte K8VNXP a legjobb alaplap..
some AMD hez meg a 7NNXP ...

messze überelnek minden más alaplapot ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#54) HiperG válasza GigabyteFan (#53) üzenetére


HiperG
addikt

szerintem meg a GA-K8NNXP-940 :)

(#55) RECSKA


RECSKA
veterán

Ha nincs sok pénze az embernek, akkor egy Abit nf7-2.
Ha van, de nem a legtöbb, akkor meg Epox v. Leadtek.
Ha rohadt sok pénze van, akkor meg a ***-os ég.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#56) Ürgülfütty


Ürgülfütty
tag

Én egy NF7-S-t használok. Lehet, hogy nem egy ''csúcs'' alaplap, de nálam atomstabilan megy, nagyon megbízható. ASUS-ról álltam át, és óckodtam egy kicsit, de nem bántam meg.

(#57) RECSKA válasza Ürgülfütty (#56) üzenetére


RECSKA
veterán

Na látjátok, erről beszélek!:D

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#58) Ürgülfütty válasza c* (#50) üzenetére


Ürgülfütty
tag

Na, akkor itt van mégegy szavazat. Én spec Epox-ot biztos nem vennék. ASUS, Abit vagy ( végső esetben :) Gigabyte.

(#59) RECSKA válasza Ürgülfütty (#58) üzenetére


RECSKA
veterán

Mi az hogy végső esetben ( :C

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#60) LordX válasza c* (#50) üzenetére


LordX
veterán

1. Abit NF7-SL (gyk egy NF7-S, nem adnak hozzá Seriellt, és 22e Ft.. Egy baj vele, hogy csak vmi nagyker rakta össze 1x a dobozokat így, és több nem lesz, aki kapott belőle, az sokat nyert (5-8e Ft..) )

2. ASUS A7N8X Deluxe - Ez azért egy masszívabb lap (''mégis csak egy ASUS''..), csak hát 10e-el több a fentinél (sima NF7-S helyett inkább ezt..)

Soltek és Chaintek lapokat NE!!, ha kell a Soundstorm, mert ők megerőszakolják az nForce2-t egy C-Media hangchippel.. Egyébként csak a fent említett 2 lap kapta meg a Dolby Digital (? ha nem jót mondtam, javítsatok) minősítést.

(#61) beeboy válasza kozslazs (#49) üzenetére


beeboy
addikt

rá van írva , kb a pci sínek között középen

nagybetűvel: A7N...
alatta picivel: Rev:xxxx

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#62) ISZOLE válasza Ürgülfütty (#58) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Én meg legközelebb is csak EPOXot veszek. A 8RDA+ atomstabilan fut.
Csak megjegyzem, hogy a legtöbb processzor tesztben EPOX lapokat használnak amikor azt akarják megnézni mennyit bír az adott jószág.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#63) beeboy válasza RECSKA (#55) üzenetére


beeboy
addikt

na én erre a ***-re lennék kíváncsi ;]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#65) beeboy válasza Kalandor (#64) üzenetére


beeboy
addikt

az -X változatokat el kell felejteni

ez jó, eddig:
-alaplapon
-tápon
-hűtésen
ne spórolj

magyarán: vegyél csúcsgépet, csak a proci legyen P166 :DD

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#67) Taky válasza Ürgülfütty (#58) üzenetére


Taky
senior tag

Miért nem vennél EPOXOT????:F

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#68) beeboy válasza Kalandor (#66) üzenetére


beeboy
addikt

de egyetértek

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#69) c*


c*
aktív tag

Hi,

hm lehet atpartolok en is az asus a7n8x-deluxe melle az nf7s rol csak meg tudnom kene 1-2 dolgot :
-megneztem az a7n8x topicot es eleg sokan panaszkodnak a szorzo allitasi hibara azaz nem megy mindenkinek a 10* ra allitas ha jol emlexem . . . (bar lehet hogy ez sima volt es nem deluxe)
-a masik kerdesem pedig az lenne hogy elfer e ezen a lapon egy zalman 7000 alcu ?
mindenkepp tunningra kellene a lap e shat ha nem abit akkor ez !?!? :F

(#70) Notes


Notes
senior tag

Valami stabil, megbízható lapot vegyél, mondjuk egy jó kis Intel-t! :D

Romanes eunt domus!

(#71) LordX válasza Kalandor (#64) üzenetére


LordX
veterán

Milyen plusz szolgáltatásokról lenne szó?

Én lecsaptam erre az NF7-SL-re, két hete folyamatosan megy a gép full terhelésen (Folding@Home..), és eddig semmi baj nem volt vele.

Feature-re meg semmi lényeges nincs.. (Asszem az ASUS lapon minden PCI slothoz külön IRQ vezeték megy, de ez nem ér meg +10e Ft-ot!

Viszont a sima NF7-S helyett inkább venném, +3e Ft-ot már megér.

(#73) RECSKA válasza Proport (#30) üzenetére


RECSKA
veterán

Semmi gond!
Tényleg nem rossz board az ASUS, de azért akadnak jobbak is!

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#74) c* válasza Kalandor (#72) üzenetére


c*
aktív tag

Neked ha jol tudom Zalman -od van nemde ?
akkor ezexerint rafera lapra a kondiktol ??
esh hiba nelkul tudod huzni ?

(#76) Freedom


Freedom
csendes tag

NÉZD MEG A TESZTEKET!!!!!

NF7-S NFORCE2

AMD Barton 3200+ ; NF7-S ; 2*256 Kingstone Ram ; Shappire 9800 Pro

(#78) Tűzkígyó válasza c* (#69) üzenetére


Tűzkígyó
tag

Rámegy az ASUS-ra a Zalman, nekem is ilyen van, az ABIT-ra viszont nem tudod felszerelni, mert nincsenek lyukak a socket körül! Úgyhogy ha Zalman hűtést akarsz, ASUS-t vegyél!

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#79) Tűzkígyó


Tűzkígyó
tag

Egyedül a ház mérete jelenthet gondot. A táptól lehet nem tudod feltenni a hűtőt. A socket közepétől legalább 5,5cm-re kell lennie a tápnak ezt először mérd le, aztán vegyél Zalman 7000A-t!

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#80) c* válasza Tűzkígyó (#79) üzenetére


c*
aktív tag

HI,

kossz az infokat , a tapal szerintem nem lesz gond mert egy codegen 9011 es serverhazba megy cucc . . .

(#81) Keitaro


Keitaro
addikt

Chaintech 7NJS Zenith-el volt dolgom és szerintem nagyon jó alaplap. Csak mert LordX mondta, hogy Chaintech-et ne. Ahol a cash nem számít ott úgy sem a SoundStorm kell, de pl a Zenith előlapi panelje szerintem nagyon hasznos, továbbá a CMI miatt nincsenek nV driver szívások, bár így tényleg nem SoundStorm. SoundStorm minősítést meg azért kap olyan kevés alaplap, mert csak az kapja meg aki kipakolgatja az optikai kimeneteket. No ilyet nem szoktak tenni ált kiegészítőként kapható.

(#82) c*


c*
aktív tag

Haat sikerult atpartolnom az ASUS(A7N8X-Deluxe) taborba az ABITbol(NF7-S) :DD:DD deh igy :B

(#83) Tűzkígyó válasza c* (#82) üzenetére


Tűzkígyó
tag

grat!!! :C

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#84) tildy válasza Keitaro (#81) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem is szépen muzsikál a a chaintech 7njl1:)


AMi gondom volt vele, az meg túlképpen enm gond.(Hőmérséklet)

A tunning+modding kiállításon pedig a tuning 2. helyezettje egy ilyen lappal volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#85) pintyesz


pintyesz
senior tag

Üdv mindenkinek.
Segítséget kérnék a választáshoz.3 versenyző merült fel,ami közül csak 1 lehet a befutó.2400+os T-bredhez lenne,egy kis tuninggal:)
RAID viszonylag fontos lenne!

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#86) strike-force válasza pintyesz (#85) üzenetére


strike-force
őstag

ha tuning is kell akkot cséntek sztem (mert az ultra 400as)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#87) zöldeszű válasza pintyesz (#85) üzenetére


zöldeszű
tag

ha neked a RAID fontos lenne, akkor minek kacsintgatsz a 7NJL4-re és a K7N2-re? (Mellesleg az MSI is tud 400 MHz FSB-t.)

(#88) pintyesz válasza zöldeszű (#87) üzenetére


pintyesz
senior tag

Odaírtam,hogy ''viszonylag'' fontos lenne!
Ha tudtok át/érték viszonyban sokkal jobb lapot RAID nélkül,azt is megfontolnám.
Tehát nem kizáró ok,ha nincs rajta RAID.

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#89) Keitaro


Keitaro
addikt

[L]http://www.epox.nl/english/products/motherboard/8kra2.htm[/L]

Ez sajna bruttó 29, de jó kis deszka :)

[L]http://tw.giga-byte.com/MotherBoard/Products/Products_GA-7VT600%201394.htm[/L]

Ennek csak a SATA csatornái Raidesek, de lejebb van árban kb bruttó 26.

(#90) pintyesz válasza Keitaro (#89) üzenetére


pintyesz
senior tag

Köszi a tippet,de a Gigabytnél már az MSI KT6 Delta-LSR,is ''jobb'' választás lehet.
Olcsóbb és teljesítményben is hasonló!:C

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#91) StrigHer


StrigHer
csendes tag

nem tudok donteni :O:O:O:O:O:O:O:O:O:O

ASUS A7N8X-Deluxe vs Epox 8rda3+

(hangartya nelkul akarom meguszni a konfigot. . . Epoxnak van SoundStormja ??)

peace

(#92) Alvin_ti4200 válasza StrigHer (#91) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Van. És inkább az Epox.

(#93) PNEUM


PNEUM
aktív tag

Én a Tyan Thunder K8W- mobora szavaznék!
Ha már a gempa nem gond!

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#94) Flashback


Flashback
addikt

Chaintech Zenith * Rengeteg extra software és !hardware! De mélyen a zsebedbe kell nyúlnod! Kb. 40-50k

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#95) StrigHer válasza Flashback (#94) üzenetére


StrigHer
csendes tag

eh csak e ket lap kozul tudok valasztani
nincs olyan mely zsebem hogy zenith is elferjen benne ;]

peace

(#96) -Devil-


-Devil-
aktív tag

Ha K7-es prociról van szó, 4 alaplap jöhet(ne, mivel nincs lóvé) szóba:

Asus A7N8X Deluxe: full extrás lap, minden van, ami csak kell.

Gigabyte GA-7NNXP: szintén full extrás, ami tetszik benne az a 4 ram foglalat, az asus-on csak 3 van, tehát szintén jó választás.

Asus A7N8X (sima): nekem ez jön be a legjobban, semmi fölös extra, csak az alap dolgok. (habár nekem a hangkártya se kéne) Ha egy letisztult lap kell, akkor egész jó választás.

Viszont szerintem az egyik legbrutálisabb és legolcsóbb alaplap (viszonyítás kérdése, a többi ehhez hasonló kategóriájú lapok drágábbak) K7-hez az Asus A7M266-D (kb. 41e-63e FT között mozog az ára).
Hogy miért? :
2x64bit PCI slot közvetlenül az északi hídhoz kötve (a SCSI vezérlőm imádná :DD ), 3x32bit PCI, 4db DDR ram foglalat, AMD Chipset, asszem 4 USB port. Dual CPU, akár 2db AthlonXP-vel is, nem kell megbabrálni hozzá a procit, a BIOS-ban ki lehet kapcsolni az ''MP detektáló rutint'', így 2 XP, Duron, Thunderbird is mehet benne duálban.
Viszont lehangolónak tűnhet, ha azt nézzük, hogy csak 4X-es AGP van rajta, csak 1.1-es USB, de azok legalább már működnek, az AMD déli híd korábbi verziójában még nem ment rendesen, csak 2db non-ECC memóriát tehetünk bele, ha mind a 4 slotot fel akarjuk tölteni, ECC-s ramok kellenek, csak 200/266-os FSB-t illetve ram sebességet támogat, ebből következik, hogy a Barton magos procik hivatalosan nem működnek benne, amúgy lehet, hogy működnek, csak 266-os FSB-vel (itt az XP-kre kell gondolni, állítólag MP-ből is van olyan ami Barton, de csak 266-os FSB-vel). Plusz semmi olyan ''extra'' nincs rajta, ami a mai lapokon már alapból megvan. Ha egy picit öreg is, számomra tökéletes lap lenne. :DD

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#97) Mosqu!to válasza Alvin_ti4200 (#92) üzenetére


Mosqu!to
addikt

nincs, téves az info. aki nem hiszi járjon utána:)
ps: lásd: epox.com

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#98) c*


c*
aktív tag

muhaha

nah gondolom nem sok mindenkit hat meg de bementem a multimeda ba s mondtam a sracnak hogy 2 lap kozul veszek ( epox asus ) mondjon valamit rolluk
adott is tanacsot es asus mellett maradtam ugyanis epox bol (8rda3+)mar 3 at vittek vissza. . . :DD

(#99) seymour


seymour
csendes tag

Tudtok valamit mondani nekem az Epox 8RGA+ ról?
Éppen vásárlás előtt állok, és egyszerűen túl nagy a választék:)

seymour

(#100) varzo válasza seymour (#99) üzenetére


varzo
tag

Az epox 8RGA+ -os alaplap majdnem ugyanaz mint a 8RDA+ csak integrált GeForce van rajta

(#101) varzo válasza StrigHer (#91) üzenetére


varzo
tag

Szerintem az ASUSt válaszd, mert Epoxból ha jól tudom hiány van én egy hete vettem alaplapot és Epox-ot sehol sem találtam, helyette vettem egy Albatron KX18D-PROII es Nf2U400 chipsetes lapot, hát mit mondjak nem bántam meg! Nagyon gyors és jól tuningolható lap, egy negatívum, hogy csak csatos cooler megy rá!

(#102) _Volkovy_ válasza -Devil- (#96) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

ja,jó poén lenne az a7m266-d,főleg otthonra..:)

(#103) Keitaro válasza varzo (#101) üzenetére


Keitaro
addikt

Sajnos tényleg hiány van. Legalábbis pl 8RDA+ és 8RDA3+-ból. 8RDA3G-t tudtunk szerezni

(#104) Keitaro válasza Mosqu!to (#97) üzenetére


Keitaro
addikt

Tényleg nincs. De a 8RDA+ -ban van.

(#105) Loretto válasza beeboy (#1) üzenetére


Loretto
veterán

mindenképp asus

Soirée...

(#106) Calogero


Calogero
addikt

Szerintem amelyik alaplap az elvarasaimnak megfelel az a csucs. Sorohatnam most sorba az alaplapgyartokat, de minek? Hulyeseg mert minden jobbnal vagy jobb.
Lehet hogy ezen a heten valamelyik ceg kitalal valami okosat es az lesz a legjobb erre masik ceg kitalal megjobbat es mar az lesz folenyben, es igy szerintem soha nincs legjobb model

(#107) Szeke válasza Calogero (#106) üzenetére


Szeke
senior tag

Igen, de ha még csak 1 napra is, minden nap van valami legjobb :C :C

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#108) Cpt. Zsöci


Cpt. Zsöci
tag

Amin nagyon csodálkozom, az az, hogy senki nem hozta fel az AOpen lapokat. (Valszeg azért mert pesten öszvissz csak egy boltban lehet kapni.)
Hát én most vettem egy AK79D-400VN -t és maximálisan megvagyok vele elégedve. Tökéletes tuning kártya, mindent lehet állítani benne amit kell, az AGP és PCI slotoknak nincs fix osztója, ramoknál is elég nagy a választék a szorzókban, stb. Én tegnap húztam fel benne egy 1600+ -os procit 1750Mhz-re, úgy hogy még bírnia kell tovább, csak tegnap (igazából ma hajnalban 5-kor) már túl fáradt voltam. És ezt mind a windowsból csinálhatod, ha akarod.
Ezenkívül elhalmoznak sok jó kis progival, pl a SilentTekkel, aminek a segítségével a windowsból szabályozhatod a ventik sebességét és ezáltal zaját. Végre rendesen tudok aludni, akkor is ha letöltök. És még sorolhatnám...
Természetesen mindent tud, amit az nf2U400-as lapok. És mindez csak 19000+ÁFA!!! Ha pedig kell SATA meg Firewire is, akkor ott van az AK79D-max ami mondjuk már 33e+Áfa, de ha a pénz nem számít....

Szóval én azt mondom AOpen mindenkép...

''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

(#109) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

Én egyetértek Calogero-val! Van 5-6 (vagy több) olyan nagy gyártó, amely kínálatában megtalálható olyan lap, ami a bizonyos időszakban a ToP-ot képviseli.
Az pedig felhasználótól függ, hogy kinek melyik a befutó!
pl. GIGABYTE GA-7NNXP egy fullos lap,de nem hiszem, hogy mindenki ki tudná használni az extráit! :t

Forza Rossoneri!

(#110) pintyesz válasza Cpt. Zsöci (#108) üzenetére


pintyesz
senior tag

Nem vagy egyedül.
Én is ezt a deszkát néztem ki magamnak és remélhetőleg meg is veszem a jövő héten. zerintem is nagy tudású ez a lap és mindezek mellé még ultra is!:C

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#111) borsi válasza varzo (#101) üzenetére


borsi
tag

Helo Varzo!
Még mindig bejön az Albatron lap?
Lehet 200-as FSB-nél a memória frekit állítani?
Nekem ezidáig Albatronom volt, hihetetlenül megbízható és nagyon tuningolható KT400-as. Lehet hogy a chipset hiányosságai miatt, de 166-os fsb-nél nem mükszött rajta a memória osztó.(ez volt az egyetlen problémám)
Sajnos csak felületesen nézgettem az új lapokat, és valahogy elkerülte a figyelmemet ez típus, úgyhogy lecseréltem Abitra.(NF2U rulez) De erősen gondolkodom újra Albatronon...

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

(#112) footy


footy
addikt

A Tomsh@rdware a Gigabyte-ot hozta ki győztesnek.

[L]http://www.tomshardware.hu/mainboard/03q3/030721/index.html[/L]

(#113) Benzinkutas


Benzinkutas
csendes tag

Hellotok!Szerintetek milyen alaplap a K7N2-L DELTA?Ugyanis ilyet akarok venni. Milyen a tuning eredmeny?Megbizhatosag,stb? Koszi a válaszokat!!

(#114) pintyesz válasza Benzinkutas (#113) üzenetére


pintyesz
senior tag

Szép piros!:C

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#115) Cpt. Zsöci válasza footy (#112) üzenetére


Cpt. Zsöci
tag

De tegyük hozzá, hogy az a cikk iszonyat.
Beillesztenek 1000 grafikont amikböl semmi nem jön le, mert semmi különbség nincs (csak az AOpen húz el néha), aztán kihozzák, hogy a Gigabyte a gyöztes ... de hogy miért???
Ja és az árakat sem veszik figyelembe.

''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

(#116) faster válasza footy (#112) üzenetére


faster
nagyúr

A toms mindig a drágábbat hozza ki jobbnak. Még akkor is, ha 0.1%-kal jobb és másfélszer drágább.

(#117) Hisam válasza Cpt. Zsöci (#108) üzenetére


Hisam
csendes tag

Melyik ez a bolt?
WEB cím?!

(#118) Hurio


Hurio
csendes tag

Nekem 1 honapja van 1 ASUS A7N8X Deluxe, de full tokeletesen muxik. Proci huzva 3200+ra. Szerintem ASUS!!!

Powered by: Asus A7N8X Deluxe/Gold(REV 2.0) , Barton 2500+@3200+(AQXEA stepping), Zalman7000A-Cu, Infineon 2x256 DDR400 RAM, Asus V9280TD, Samsung 120GB HDD 7200 rpm, Samsung 52x24x52 CD-RW, Casetek CK-1018-2A ház, Samsung 959NF, Logitech Internet Navigator SE, Logitech MX500+FUnc SUrface1030

(#119) Cpt. Zsöci válasza Hisam (#117) üzenetére


Cpt. Zsöci
tag

Telemat Kft.
József krt 52-56
4592070
a honlapjukon nincs túl sok info, viszont van 400vn-esük és max-uk is és ha nincs raktáron 1 nap alatt beszerzik.
Spec szerintem a MAX nem éri meg. Legalábbis nekem a sata és a firewire nem ér meg 13200+ÁFÁt (19800 kontra 33ezer)

''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

(#120) Benzinkutas


Benzinkutas
csendes tag

Szevasztok.Most vettem egy MSI K7N2 Delta-L alaplapot, de van egy problémám:a cd-romom csak PIO-n megy.Igy lassu az égetés.Már nagyon duhíto.
Tudtok valami megoldást? Kossz

(#121) Benzinkutas


Benzinkutas
csendes tag

Szevasztok.Most vettem egy MSI K7N2 Delta-L alaplapot, de van egy problémám:a cd-romom csak PIO-n megy.Igy lassu az égetés.Már nagyon duhíto.
Tudtok valami megoldást? Kossz

(#122) dobi válasza Hurio (#118) üzenetére


dobi
aktív tag

Az ASUS-sal elég sok a rossz tapasztalatom, nagyon sok a gagyi belőle (nem típusokra gondoltam) ilyen-olyan hibák tömkelege...

Nekem elhiheted, számtechszervízem van...

(#123) @aMoRF


@aMoRF
tag

Mosmár csak annyi hozzáfüzni valom lenne az elöttem szolokhoz :
Mindenki a Gigabyte GA7NNXP deszkát emliti... És IGEN ha nem számit a pénz akkor egy nagyon jó alaplap! DE ha valakinek nincs rá 45e akkor javaslom a
Gigabyte GA7N400 Pro2-es deszkát Ami szinte mindent tud amit a 7NNXP...
(hardver szinten legalább is....:))

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.