Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szerepjáték

Hozzászólások

(#278) Huma


Huma
addikt

Kicsit felbolygatom a topicot.

Elkezdtem írni egy szerepjátékot, de már rögtön az elején bajok vannak.
Nevezetesen a harcrendszerrel. Olyan harcrendszert akarok összehozni ami folyamatos, pörgős harcot tesz lehetővé, de emellett kellően reális is.
Úgy hiszem most már sikerült összehoznom egy nagyjából működőt, de még sok finomhangolás kell.

A játékban 8 fő tulajdonság van és mindegyik főtulajdonságnak 2 altulajdonsága. Pl Fizikum: Erő, Kitartás.
A főtulajdonságok max 10-ig fejlődhetnek. A képzettségek szintén 10-es rendszerűek. Max 10-ig fejleszthetők.
A képzettségek mellett vannak képességek is. Pl kétkezesség, mágikus talentum, kivételes fizikum, stb.

A harcérték a tulajdonságoktól függ. Ehhez adódik hozzá a képzettségekből származó ami a harci gyakorlat és a fegyverforgatás összege. Minden harmadik szakértelemszinten kap valami elérhető képességet amitől jobban fog tudni harcolni. Pl Harci jártasság-nál 6-ik szinten plusz egy támadást. Fegyverforgatásnál pedig fegyverspecializációt amivel megnövelheti egy választott fegyverrel a harcértékét.

Először volt hárítás is, de elvetettem mert csak bonyolítja a rendszert. Plusz egy dobás és különböző módosítók arra is. Meg amúgy is az alapnak vehető hogy hárítanak harc közben külön kijelentés nélkül is. Ha az ellenfél Té-je dobással együtt nem éri el a Vé-t akkor nem talált.

2k10-el terveztem a támadódobást. Eredetileg k12 lett volna, de nem jött ki.

Ami a lényeg: Még semmi sincs fixen rögzítve. Minden nap átírok valamit és 3 naponta kb az egészet. Volt már a rendszer 20-as (tulajdonság) és a támadó dobást is volt mikor 01-59-re írtam. (k6+k10. A k6 dobást tízzel szorozni kellett és hozzáadni a k10-et. 1-5-ig 10-50 volt. A 6-os 0-a. így jöhetett ki 01-59. Dupla nulla pedig 100 volt, azaz abszolút siker.)

Valaki nem tud esetleg ajánlani valami jó kis harcrendszert amit áttanulmányozhatnék? Az ismertebb szerepjátékokat ismerem és nem olyan rendszert akarok. Pl Magus, Ad&D, Codex, stb.

Mondjuk a mostani rendszer amit megalkottam sem tűnik rossznak, de félek, hogy részletesen kidolgozom az egészet aztán meg írhatom át mert valamit nem vettem észre.

Szeretnék már túllépni a harcrendszeren és nekilátni a többi dolognak. (képzettségek, varázslatrendszer, stb)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szerepjáték
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.