Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szerepjáték

Hozzászólások

(#201) MichaelSD válasza Dominator (#200) üzenetére


MichaelSD
őstag

Scifiben (és az általános kevencem) a Living Steel szerepjáték. A Blue Planet és a Trinity is még tetszik.
(Quasi-) Jelenkori RPGben a Millenium's End a kedvenc.
Fantasyben, a Flashing Blades a nagy a kedvenc. A Thirty is bejött nekem.
Az általános rendszerekben a CORPS a kedvencem.

Mokus és d20 nekem nagyon nem jött be, se mint rendszer, se mint világok.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#202) Bencom


Bencom
senior tag

a M.A.G.U.S. fanoknak van egy jó hírem;]
Bővebben: link van nekije külön topicja

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#203) Nimrod


Nimrod
addikt

Levelezős formában van valamerre? :F

(#204) Dominator


Dominator
aktív tag

Shadowrun, de már egy ideje nem játszottam. Elöntöttek a szép emlékek, amikor takarítás közben megtaláltam az egykoti karakterlapjaimat. Ó, azok a vadászatok :)
Úgy tudom, hamarosan jön a negyedik kiadás :)
Az utóbbi fél évben kártyajáték, nevezetesen Magic The Gathering.

[Szerkesztve]

(#205) MyKonzerv


MyKonzerv
senior tag

Ars Magicázik valaki?
remélem nem volt még kitárgyalva

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#206) MichaelSD válasza MyKonzerv (#205) üzenetére


MichaelSD
őstag

Shadowrun 4. kiadása kijött már és az www.rpg.hu-n van egy ismertető róla.

Ars Magica-t régen játszottunk. AZ 5. kiadás nagyon jó lett (kevesebb szabály, több hangulat).

Mi Fading Suns-t játszunk éppen. (ttp://www.holistic-design.com/)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#207) Notes válasza HSNet (#25) üzenetére


Notes
senior tag

''összeraktunk egy olyan partit, ami ellene (1. szintüként) hagyományos halandónak halvány esélye sem volt''

Hol itt a baj? Az első szintű kalandozó nem azt jelenti, hogy valaki gondol egyet és a péklapátot láncos buzogányra cseréli. Egy első szintű kalandozó messze képzettebb a harcban, mágiában stb. mint egy átlag ynevi lakos. Iskolát végzett, akár többet is, ha harcos akkor edzette a testét, évekik gyakorolta a fegyverek használatát stb. Teljesen normális, hogy egy első szintű party csuklóból lenyomja egy átlag ynevi kocsma teljes törzsközönségét. De 3-4 komolyabb NJK már könnyen okozhat gondokat.

Romanes eunt domus!

(#208) warmaster válasza MyKonzerv (#205) üzenetére


warmaster
aktív tag

Én régebben Ars Magica-ztam az egyetem alatt.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#209) Kain


Kain
senior tag

Én is toltam iylesmit még anno,főleg Armageddon,M.a.g.u.s.,és középföldét.De már vagy 4 éve nem foglalkoztam iylesmivel :(

(#210) Nyűnyüke


Nyűnyüke
csendes tag

M.A.G.U.S,Vampire ezekkel ''papíron'' ,Diabló 1-2,Enclave,Fable,Sacred ezeket pedig gépen vittem.Miért hagytad abba Kain? Bele untál?-Kétlem. Vagy felnőttél? :)


[Szerkesztve]

Életünk hosszát nem a lélezetvételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok amikor eláll a lélegzetünk.

(#211) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok ph!-s szerepjátékosok!

Kinek lenne kedve bp-n szerepjátékozni? Mágus kivételével minden szóbajöhet!
Ha valakit érdekel a téma keressem a fórumban vagy priviben! :))

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#212) föccer válasza animatrix11 (#211) üzenetére


föccer
nagyúr

Eh, de régi szép idők...


nem mondom, de rég is volt hogy mondjunk egy jó kis horror cyberpunkot-<a mesélő egy kicsit call of cthulhu-sra vette a figurát, és a végéna dzsungelben még a bagjot is lelöttük a fárol :D>

[Szerkesztve]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#213) animatrix11 válasza föccer (#212) üzenetére


animatrix11
őstag

igen régebben rendszeresen játszottunk, de 1-2 éve nagyon leapadt és hiányzik de a csapat mindig gond volt a népek jöttek mentek, házasodtak, elköltöztek és mindig oda jutottonk hogy nincs elég ember, de szeretnék már valamit...
amiket szoktunk: főleg shadowrun, néha dnd, mutans and masterminds, star wars stb,

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#214) animatrix11


animatrix11
őstag

azért azt reméletem több a ph!-n a szerepjátékos :O

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#215) macilaci78 válasza animatrix11 (#214) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ne pityeredj el! Van a Ph!-n szerepjátékos, csak nem Pesten. ;]

MAGUS rulez! Amúgy Neked mi a kifogásod ellene?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#216) animatrix11 válasza macilaci78 (#215) üzenetére


animatrix11
őstag

mágus? nem birom tulajdonképpen dnd koppintás csak a világ más, egyszerüen nem jön be

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#217) Qru


Qru
MODERÁTOR

Mennyit érhet kb egy elsőkiadású (még kemény fedeles) M.A.G.U.S alapkönyv? Kicsit kijárnak a lapjai igaz (rongyosra lett olvasva/használva)... Vagy már csak eszmei értéke van :F

Meg van még egy magyar D&D 3rd edition szabálykönyv, az zsír új, kétszer ha ki volt nyitva. Az kb mennyit érhet? (lehet eladnám)

#nincsbennetarcsi

(#218) föccer válasza macilaci78 (#215) üzenetére


föccer
nagyúr

Amikor Én utoljára játszottam vele, akkor elovetettük azinte ez összes második törvénykönyv utáni szabályt. Valahogy túl 'tápolos'' szaga volt az egésznek, és inkább csak arra mente rá a jéték, hogy kockacsörgény, oszt leírtunk mindenkit a vérbe. Nem volt semmi szerepjáték 'feeling'-je.

Nagyon sokáig <1,5-2 évig> 3asban játszotunk: haver, tesóm meg én. Tesóm mesélt, én egy testvérgyilkos szökött bajvívóval, haver meg egy Khal-lovaggal. Érdekes 'csapat' voltunk, de hatalmasakat játszottunk. Sokszor nem is volt szükség a kockákra, mert csak mese volt. Úgy ahogy a ngykönyve meg votl írva :) Persz voltak olyan napok is, amikor a logag megfejelte a varázslót, és csogálkozott, hogy meghalt..... ;]


Szeintem ha a szorosan vesszük a szabályokat <éa itt minden szerepjátékra értem>, akkor nem lehet igazán kiálvezni a játékot. Erre írták a Vampire-The masquarade játék szerői, hogy ha a történet és a szabályok ellentétet okoznak, akkor automatikusan a történet győz...


üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#219) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Természetesen d10 Mágus v1.0-ról beszélek, nem az újról. ;P

Azért azt tegyük hozzá, hogy nagyon sok elmebeteget odaengedtek egy-egy szabálykönyvhöz a szerkesztőségbe. ;]

Nézzük meg az új irányvonalat! Após, anyós, mint kidolgozott kaszt. :o :F

A tápolásról meg annyit, hogy van egy wier 12. szintű nekromantám, ami végigjárta a 12 szintet. Új banda, 12. szintű party, mehetek-e, persze, aszongya a KM. Én meg nem voltam rest és kb 90%-ban én vittem a party-t. De hozzáteszem, egy összeszokott 3 fős banda: 2db 3. szintű boszmester és egy akár első szintű harcos leverhati akármikor, meg lehet szívatni szimpatikus mágiával, térmágiával, stb...

A másik dolog pl a képzettségek: attól, hogy oda van írva, hogy x. szinten jár, nem azt jelenti, hogy megkapja. Vissza kell térnie a kalandozónak a mesteréhez, rá kell szánni pénzt, időt. Ha olyan képzettséget választ, amit nem kapna meg, akkor találnia kell valakit, aki megtanítja rá, és nem biztos, hogy ''Te figyu, a ramiera mesteri forgatását elsajátíthatnám tőled...'' mondat nyerő lenne... Szóval nagyon szépen vissza lehet fogni a játékosok fantáziáját...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#220) animatrix11


animatrix11
őstag

egyéb elvontabb szerepjátékokkal ki játszik?
pl: mutans and mastermind (szüperhősös),
vagy shadowrunt valaki?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szerepjáték
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.