Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Húha, minden kezdet nehéz. Gondolatban már rég megírtam az első bejegyzést, de most valahogy még se tűnik olyan jónak, hogy le is írjam.

Elsősorban magamnak írom (mert önző vagyok :) ), de azért nem ártana valamit írni az erre tévedőknek sem. Meg én is szeretném tudni, hogy mit is akarok ide majd írogatni. Ha címet kellene adni akkor azt adnám, hogy Szerencsétlenkedéseim. Persze nem merem, mert nyuszi vagyok. Na jó, mégis vállalom. Ez még se egy blog, ahol másokkal megoszthatom világmegváltó ötleteimet, inkább egy fajta "gondolatok kacatfiókja", ahova összegyűjthetek mindenféle limlomot.

Bevezetőnek ennyi elég is. Csapjunk a lecsóba.

(#2) Eszleny


Eszleny
aktív tag

A mai nap majdnem sikerült kificamítani a bokám, mikor rohantam le a lépcsőn a villamoshoz. Már rég ismerem az idevágó mondást: Korábban kell elindulni, nem rohanni. Valamiért nem szeretek sehova se korán odaérni és várni (persze van pár kivétel: távolsági busz, vonat, repülő). Ezért általában el is kések.

Visszatettem a 3.0.11-es Firefoxot a 3.5 helyett. Gyorsabbnak gyorsabb az új, de a Javascriptes oldalak szétesnek néha. Az oldalak görgetése sem volt valami sima. Lehet, hogy a még nem teljesen kompatibilis kiegészítők miatt van, de nincs kedvem szórakozni velük. Pár hónap múlva teszek még egy próbát.

(#3) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Walking the Dead. Jó kis krimi sorozat, egy kört ráver a CSI sorozatokra. Csak ne lenne időnként olyan idegtépő filmzenéje, mint a horrorfilmeknek.

Remélem nem késem le a villamost és megtudom nézni eleitől. Sipirc!

(#4) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Voltam fotózni. Hát a képek nem sikerültek valami fényesen. Rosszul állítottam be a WB-t. Legjobb lett volna Auto-ra tenni. Valamiért elmosódottak a képek, pedig volt elég fény és képstabit is használtam. Meg zajosak. Talán kicsit sokat várok a géptől vagy még nem tudom használni? Menetközben nem veszem észre a hibákat azon a kis LCD-n. A tetejébe, a számítógépen mások a színek mint a fényképezőgép kijelzőjén.

Két órát állítgattam a win7 színkalibráló programjával. Kicsit jobban néz ki. Sokat nem lehet kihozni ebből a kijelzőből.

(#5) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Ha ma se támad egy értelmes gondolatom, attól félek agyhalottá nyilvánítanak. :O

(#6) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Ha a Vista dvd-iro programjaval akarok dvd-t irni, akkor a rendszerparticion legalabb 2 dvd-nyi ures hely kell legyen. Bemasolja a fajlokat, majd csinal roluk egy (gondolom iso) kepfajlt. Utana a kepfajt kiirja dvd-re. Mi lesz ha blu-ray lemezeket is tamogatni fogja. Hagyjak majd 50 giga helyet, hogy meg tudjak irni egy lemezt?

(#7) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Nem voltam egy pillanatig erős és figyelmes és megszívtam. Pedig azelőtt egy 15-20 perccel éreztem, hogy koncentrálni kell. Úgy látszik túl jó hangulatban voltam. Olyan szépen besétáltam a kelepcébe, hogy csak na. Nem az idegesít, hogy mennyit buktam (na jó, egy picit), hanem hogyan. Szégyenlem leírni, hogy milyen balfasz voltam. Ez van. Süti adag egy hétre megvonva.

Persze felhúztam magam rendesen. Útközben szembejött egy szerzetes, kissé furcsa szürke csuhában. Egy pillanatra megirigyeltem a lelki nyugalmát. Nem nagyon szoktam irigyelni másokat, mert mindenkinek megvan a maga baja. Ki itt szerencsés, tehetséges, ki más hol szív, szerencsétlen, tehetségtelen. Alapvetően szerencsésnek tartom magam. Sőt mondhatni, több a szerencsém, mint az eszem.

Ha ezen sikerül túltennem maga, akkor örülhetek annak, hogy vettem egy jó kabátot kedvező áron. Tényleg tetszik. Régebb mikor még néztem a kabátokat, nem volt olyan ami igazán tetszett volna. Most tessék megkaptam szinte feláron amire vágytam. Már szinte várom, hogy legyen esős, zimankós idő, hogy hordhassam. :)

(#8) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Az éjjel nem bírtam aludni. Egy vagy két órát aludhattam. Meleg is van, feszült is voltam. Ennek ellenére ki az a barom aki éjjel 2-kor flekszel? Lehet, hogy fúrt valamit, nem tudom. Nem a közvetlen közelemben volt, csak annyit hallottam fémes hangja volt.

Egy hétfő reggelhez képest túl luxusra sikerült a mai. Starbuck's-ban kávézni nem olcsó, de meg kell adni jó kávéjuk van.

Már mióta tervezem, hogy bemegyek a bankba és igénylek egy hitelkártyát. Ma sem hiszem, hogy bemegyek, főleg nem ilyen fáradtan.

Vista SP2: pörgősebb lett a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#9) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Olvasom, hogy kuruc.info árul politikusok, közéleti személyiségek arcképével díszített lábtörlőket. Én nem tenném ki az ilyen lábtörlőt az ajtóm elé. Nem csak azért, mert nem értek egyet a módszerrel. Mi van, ha valaki még jobban utálja őket, mint én és nem csak megtörli benne a lábát, hanem még le is szarja. :DDD

(#10) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Érdekes megfogalmazás:
"A Hírszerző kérdésére elmondták, hogy ha valakit olyan hamis bérlettel kapnak el, amit maga barkácsolt otthon akkor a biztonsági őrök felhívják a figyelmét a bérletszelvény érvénytelenségére, és megkérik, hogy vásároljon újat. "Amennyiben viszont valaki hamis szelvényt vásárol és az ellenőrzés során ez kiderül, a BKV Zrt. ellenőrei jogosan büntetik meg, ráadásul magánokirat hamisítás miatt eljárás is indul az illető ellen" - tudtuk meg a BKV sajtóosztályától."[link]

Ezt úgy kell érteni, hogy akit átvernek az duplán szív s aki hamisít az megússza egy felfüggesztett ejnye-bejnyével? :F :Y

(#11) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Vettem egy új hátizsákot a notebooknak. Az előző elfoszlott a derekamnál, a varrás mellett. Már nem volt biztonságos benne tartani a notebookot.
Bemegyek az Fnac-ba táskát nézni. Találtam is egyet 89chf-ért, akciósan. Eredeti ár 129chf. Megyek a pénztárhoz, ahol szólnak, hogy a kedvezményes ár csak Fnac-kártya esetén érvényes. Mondom, olyanom nincs. Akkor kérem-e a táskát az eredeti áron? Mondom, legyen. Már a Media Marktban sem találtam megfelelőt. Később láttam egy szórólapon, hogy Fnac-kártya 1 évre 10chf. Igazán felvethette volna az eladó, hogy nem akarok-e ilyen kártyát igényelni.

(#12) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Érdekes, hogy a Windows 7 még nincs kint az üzletek polcain, de a svájci oktatásban megjelent. Már jön is le szépen. Holnap felkerül a Win7 RC vagy a Vista helyére. :))

[ Szerkesztve ]

(#13) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Jó nagy szívás volt a tegnapi win 7 telepítés. Lassan töltődött le az msdnaa-ról. Háromszor írtam ki dvd-re és próbáltam elindítani a telepítést, mire kiderült a dvd rossz. Körbenéztem, hol lehetne pendrive-ot venni. Azt is csak a harmadik boltban kaptam: Verbatim 8GB. Gyorsabb, mint amire számítottam. A pendrive-ról letelepítéshez talált első leírás nem működött. A második leírás szerencsére már jó volt. A telepítés innen már gyorsan ment, kb. 20-25 perc.

Csak azt nem értem, hogy miért kellett az energiagazdálkodási sémákat elcseszni: Kiegyensúlyozott séma esetén minden kis semmiségre (értsd 15-20% cpu terhelésre) már teljes sebességgel pörgeti a processzort, míg Energiatakarékos esetén csak 80-90% terhelés esetén hajlandó az alapjáratról feljebb tornászni a sebességet. Az RC-ben ez még jó volt, pont mint a Vistában.

Emellett nem működik az ujjlenyomat olvasó program, ami az RC esetén szintén jó volt. Enélkül szívás az UAC.

Ha Vista és Win7 is van telepítve egymás mellé, akkor a beépített rendszermentő programmal csak együtt lehet elmenteni őket, külön-külön nem. Gondolom, ha az egyik meghal, akkor a másik is vissza lesz állítva így egy korábbi állapotba. Szívás.

Már kezd elegem lenni a driver telepítésekből is. Erősen gondolkodom egy Macbookon.

(#14) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Kezd összerázódni a Win 7. Az energiagazdálkodási dolgok is mintha javultak volna, talán driver frissítés jót tett neki. Az ujjlenyomat olvasó program is felkerült, bár kellette egy kicsit magát.

Az Outlookot továbbra is utálom. Túl bonyolultra csinálták. Nem lehetne egyszerűen egy gombnyomásra mindent elmenteni és visszaállítani.

(#15) Eszleny


Eszleny
aktív tag

A Ms új csodarendszere képes váltogatni a háttérképeket, de nem képes megjegyezni az ablakok helyét és méretét. Biztos egy operációs rendszer estén nagyon fontos az első, de lényegtelen a második.

Azért a Win95 óta lassan eltelt 25 év és ilyen alap dolgok nincsenek benne a legújabb rendszerükben. (Az Xp-ben és Vistában ez még működött valamennyire.) Minő öröm, hogy vehetek egy 10$ programot ami pótolja ezt a hiányosságot.

A Vista esetén felmerült bennem, tényleg Windowst használ Bill Gates vagy Steve Ballmer otthon. Biztos a titkárnőjük kezeli a gépüket is, mert kb. arra a szintre van belőve. Ezért őszintén meglepettek a Win7 újításai: új tálca, jumplist, új keresés az Intézőben, Start menü újításai, Aero snap+preview stb. Olvastam valahol, hogy a Win7 készítése során a felhasználói szokásokat figyelték és meg lepte őket, hogy a felhasználók gyakran használják a jobb klikket. Innen jött az ötlet pl. a jumplistre. Kurva meglepő. Mióta is vannak kétgombos egerek? Jó volna, ha észrevennék, hogy a felhasználok billentyűkombinációkat is használnak.

Csodálatos meg minden ez a Win7, de még mindig van egy kis windows-os utóíze.

(#16) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Funkcionális analfabéta vagyok. Le kellett írjak egy 2010 elejei dátumot és nem esett le, hogy az csak pár hónapra van.

(#17) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Hasznos Adobe Reader billentyűkombinációk:
Ctrl+ F6 ~ következő megnyitott dokumentum
Ctrl + 3 ~ oldalszélesség tartalomra igazítva, kicsit nagyítottabb mint Ctrl + 2.
Ctrl + szünet + bal klikk ~ nagyítás (utána alt + jobbra/balra ~ nagyítások között váltogat)
ctrl + scroll ~ nagyítás

[ Szerkesztve ]

(#18) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Nokia E71, óra frissítése a készenléti képernyőn: Utils > Themes > Econ. Battery > Animation

(#19) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Windows 7-ben az akkumulátorkapacitás megtekintése:

Parancssor indítása rendszergazdaként:

powercfg -energy -duration 1 -output C:\energy.html

Megjegyzés: -duration alapbeállítása 60s.
Battery:Battery Information
Last Full Charge

(#20) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Latex ábrák és grafikonok készítése (TikZ csomag):[link].

(#21) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Megtaláltam, hogyan lehet megoldani Win7-ben, hogy a Start menüből indított keresések esetén ne adja ki az Outlook találatokat. Persze az Outlook Search Connectort használva kereshetünk a leveleink között. Sajnos csak Professional-tól felfele működik. Szóval a megoldás:
1. gpedit.msc
2. User configuration > Administrative Templates > Start menu and Taskbar > Do not search communication

(#22) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Ma az egyik Interdiscount boltban láttam kitéve a Starcraft 2 - Wings of Liberty-t. Elvileg kedden kellene csak a polcokra kerüljön. Kár, hogy francia nyelvű változat volt. Remélem megkapom angolul is és nem kell netről rendeljek.

(#23) Eszleny


Eszleny
aktív tag

A tököm ki van, hogy mostanság mindenhez internet kell. Játszani akarsz: legyen interneted. Hiába olvastam a híreket a Starcraft II-ről úgy is meglepetésként ért, hogy nem lehet játszani egy játékos módot internet nélkül. Azaz minden Battle.net-re csatlakozás után egyszer játszhatsz offline. Persze lehet trükközni, hogy nem kapcsolom ki a gépet csak hibernálom, de ez akkor sem jelenti azt, hogy lehet vele offline játszani. Megint azzal csesztek ki, aki megvette a játékot.

Másik eset, hogy akarok egy androidos telefont venni. Persze jó volna szinkronizálni a naptárt. De androidos telefonokhoz nincs iSync plugin. Nem olyan rettentő nagy probléma, mert a Gmail-en keresztül megoldható.

(#24) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Ja rég nem írtam. Hát most is azért írok, hogy kicsit lenyugodjak. Jön az ősz és egyre sötétebb a hangulatom. Amiért felhúztam magam az az, hogy volt egy jó kis pdf olvasó iPad-ra és frissítettem egy újabb verzióra, amiben egy rohad eltűntethetetlen oldallécet tettek bele. Persze nem lehet visszatérni az előző verzióra. Éljen az App Store. Hogy rühellem mind iPadon, mind OS X-en. Egy dolog nyugtat, hogy nem magamnak vettem az iPadot, hanem a szüleimnek.

Ami még hozzá jön ehhez a hangulathoz, hogy valaki rendszeresen megzabálja a kajámat a munkahelyi hütőből. Persze nem tudom ki. Ezenkívül áttettek egy másik épületbe, egy másik irodába. Nagyobb iroda többen vagyunk benne, kisebbek az ablakok, szarabb a világítás. Ott legalább nem fogja megzabálni senki a hűtőből a kajámat, mert nincs hűtő. Persze, hogy jobb legyen a város szélén van az épület. Csak ezért kellett bérletet vegyek, mert gyalog már túl messze van. Eddig legalább gyalogoltam napi egy órát oda és vissza. Most ez is elmarad. Távol van a kajáldától, uszodától, mosódától (eddig ha hétvégén mostam, akkor a mosás idejére bejöhettem az irodába, mert csak 50m-re volt).

Szóval minden szuper. Legalább van okom, hogy szar hangulatom legyen.

(#25) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Végre elérhető a Spotify számomra is (megérkezett az országba, ahol aktuálisan tartózkodok). Megyek is fel az oldalukra, hogy regisztráljak, de csak Facebook felhasználói névvel lehet. Hát akkor nincs üzlet.

Lassan a Facebook olyan lesz mint egy internetes igazolvány. Névvel, képpel, kapcsolati hálóval lehet csak netezni. És ezt önként teszik az emberek.

(#26) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Több száz évig jól bevált Maja naptár sürgősen eladó. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.