Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Szellemkép (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) VooDoo


VooDoo
csendes tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség!Egyik nap bekapcsolta a gépet és az a látvány fogadt,hogy a monitoron minden 1 picit szellemképes.Elötte nem volt ilyen probléma egyszercsak előjött és nem értem,hogy mitől vagy hogyan.Vettem egy árnyékolt VGA kábelt,de nemigazán segített a dolgon.A monitor egy Viewsonic Pf775 a vga Abit Gf4 Ti4200.Akinek van vmi 5lete az ossza meg velem!

Kösz!

VooDoo

(#2) PeliScan válasza VooDoo (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

Gondolom degauss megvolt már párszor... ugye? :)

(#3) useless válasza VooDoo (#1) üzenetére


useless
aktív tag

Venti nincs a közelben?

-۞- -۞-

(#4) Atom válasza PeliScan (#2) üzenetére


Atom
aktív tag

Nemvágom hogy egyáltalán mire jó aza degauss

Konfig: Már nincs

(#5) PeliScan válasza Atom (#4) üzenetére


PeliScan
addikt

Ha szállítod, pakolászod, vagy csak mágneses tér zavarja a moncsit, akkor szépen 'helyrerakja'. :) Érdemes 1-2 havonta megjátszani, még ha nincs is vele semmi gond.

(pl sarokban fakók a színek, efféle)

(#6) hogyishívnak? válasza Atom (#4) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Ez a ''lemágnesező tekercset '' müködteti. Mint írták (leggyekrabban)szállítás során érhetik kisebb nagyobb mágneses sugárzások a monitor képcsövét. Ez a képcső ''maszkját'' felmágnesezheti aminek következménye hogy hibás lessz a sugarak eltéritésének mértéke mivel ez is mégneses elven müködik. Ha kismértékü a mágneseződése a maszknak illetve akkor ezt tudja helyrerakni.Ez a funkció minden bakapcsolásnál is magától müködésbe lép.(ilyenkor látható hogy 1-2 s-ig megremeg a kép,majd általában 1 halk kattanással végetér.) Az ilyen hibák 1ébként nem szellemképet hanem kisebb,nagyobb területen foltokat,konvergencia hibákat,szinelcsúszást eredményeznek.

A szellemkép tényleg a jelkábelek árnyékolatlanságából,gagyi kábelekből (nem megfelelő ilesztettség), érintkezési hibából, elektonika ''megfáradásából'' keletkezhet. Érdemes lenne megnézni 1 másik videókártyával,esetleg vissavenni a képfrissitési frekiből ha nincs más megoldás..

Tibi

(#7) VooDoo


VooDoo
csendes tag

degauss volt többször is.Gyári kábellel is csinállja meg az újjal is.Lehet,h a VGA kari rakta össze magát ?

(#8) hogyishívnak? válasza VooDoo (#7) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Igen lehet.Próbálj meg másik VGA kártyát de lehetőleg legalább ugyanakkora képfrissitési frekvenciával,minél jobban hasonló kártyával.Nagyobb képfrissités hajlamosabb hiba,vagy illesztetlenség esetén szellemképre.

Tibi

(#9) rATdrAgOn válasza VooDoo (#7) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Szerintem elszallt a monitor fokusza.. probald ki masi gepen (esetleg masik videokartyaval), ha ugyanolyan, akkor elmaszott a moncsi... vidd el szervizbe, talan tudnak rajta segiteni.

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#10) kovacsson válasza VooDoo (#1) üzenetére


kovacsson
tag

nekem is csinál ilyet időnként. úgy tűnik, hogy valami kontakthiba, mert ha egy ponton megnyomom a moncsi oldalát, akkor helyreáll (egy időre).

(#11) VooDoo válasza hogyishívnak? (#8) üzenetére


VooDoo
csendes tag

Vga kártyát többször is ki-be raktam szóval szerintem azzal nincs baj,képfrissítés is lejebb vettem 75Hz-re de akkor is ilyen volt.A szervíz kicsit messze van innen Vszprémből nem olyan egyszerű egy 17'-es monitor felvinni.Majd próbálom másik VGA-val,de max hétfőn tudom megejteni,mert hétvégén melózok...

(#12) VooDoo


VooDoo
csendes tag

Úgyhozta a sors,hogy ma itthon maradtam,mert nem volt rám szükség.Nos reggel bekapcs és csodák csodájára a szellemképnek nyoma sincs.Király egésznapos gépezés (bátyámat azért hagytam játszani).Most nézegetem az oldalt,hát már megint szellemképes ez a dög.Nagyon úgynézki,mintha a vga túlmelegedne és ez okozná a problémát,de a hűtő nem forró,olyan langyos.Na most mitcsinálljak ?

(#13) hogyishívnak? válasza VooDoo (#12) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Még mindig aztmondom,próba másik VGA.Az hogy nem érzed a bordát melegnek semmit se jelent.Viszonylag kevés alkatrész ami közvetlen a videójelkimenetért felelős és nem bizti,hogy melegszik. Még 1 kérdés:Nincs véletlenül mindenféle vidójel ki-be, hang ki-be,esetleg ezmellé tvtunerbe antenna is bedugdosva? Ha valahol van 1 gyenge kötés,földhurok, akkor is találkozhatsz érdekes jelenséggel a monitoron.A melegedés dolog 1ébként a monitorban is történhet.. Mikor ott a szemkép kapcsold ki a monitort fél órára amig kihül és kapcsold be megint (elötte kapcsold ki a win-be a VGA-jel ''szundit''). Ha monitor bekapcs után nincs szellemkép,de ha a monitor visszamelegedett ismét van akkor 1értelmű monitor..
Sok sikert a kisérletezgetéshez és kitartás!

Tibi

(#14) Notes


Notes
senior tag

Most vettem egy Maxxtro típusú (hozzáértők által CPU switch-nek nevezett) berendezést, azóta nálam is van egy kis szellemeskedés... :( Ennyire gegyi ez a cucc vagy minden ilyen elosztó ezt csinálja?

Romanes eunt domus!

(#15) VooDoo válasza hogyishívnak? (#13) üzenetére


VooDoo
csendes tag

Az lehet baj,h a táp közel van a monitorhoz?Max 30-40 cm-re van tőle esetleg ez zavarhatja ?

(#16) hogyishívnak? válasza VooDoo (#15) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Nemtudom milyen tápra gondolsz,de általában minden eszköznél min.30 távolságot szoktak javasolni minden 1ébb elektromos berendezéstől. Ha nincs megfelelően árnyékolva a monitor elektronikája elképzelhető hogy zavarják az ilyen dolgok.De mint írtad nem állandó jelenség hanem melegedésre utal. A vga kábelt esetleg érdemes átrendezni ne legyen ''feltekerve'' hálózati kábelekre.

Notes:
Gondolom ez valami vga átkapcsoló.. Ha igen ott is lehet kábelhiba vagy a kapcsoló gyenge kivitele.

Tibi

(#17) ftc


ftc
nagyúr

Hangfal?

(#18) VooDoo válasza hogyishívnak? (#16) üzenetére


VooDoo
csendes tag

A gép tápjára gondlotam.Az érdeles a jelenségben az,hogy csak sötét alapon írt fehér betűkel jön elő.Próbáltam egy másik kártyával Inno3D Gf2 Ti ezzel is ugyan az a hiba jön elő...

(#19) twollah


twollah
nagyúr

Tapasztalataim szerint ezek is okozhatjak az altalad leirt hibajelenseget.

Foldelt a konnektor ahonnet kapja az aramot a monitorod?
Volt meg valamilyen fogyaszto rakotve ugyan arra az elosztora (mar ha elosztorol kapja az aramot a monitor)?
Nem ment veletlenul a monitor hata mogott valamilyen 220as vezetek?
Nem volt a monitor hata mogott kozvetlenul meg egy monitor bekapcsolt allapotban?

(#20) VooDoo válasza twollah (#19) üzenetére


VooDoo
csendes tag

Hogy földelt-e ezt nemtudom,de utána járok.Igen elosztóról megy a gép+a monitor+a kábelmodem.A monitor mögött nem volt 220-as kábel.Másik monitor nem volt mögötte,mert ugye a falba nehéz lenne tenni bármit is :D.

Arréb pakoltam a gépet most a táp már legalább fél méterre vana monitortól,de a hiba még mindíg fennáll.Az lehetne megoldás,hogy a monitor máshonnan kapná az áramot ?

(#21) VooDoo válasza VooDoo (#20) üzenetére


VooDoo
csendes tag

Megpróbálltam azt is,hogy a monitor máshonnan kapja az áramt,de ez se segített rajta.Más 5letem már nincs.Esetleg vigyem el egy szervízbe ?Gari még van rá,csak hát felmászni pestre egy 17'-es ViewSonic PF775-tel nem mindennapi élmény lenne.Gondolom ülnének rajta pár napi ami megint csak jó lenne,persze +1* felkell menni majd érte pestr ami megint csak pénz...

(#22) twollah válasza VooDoo (#20) üzenetére


twollah
nagyúr

Néha segít a bajon.

(#23) twollah válasza VooDoo (#21) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha garis akkor érdemes a szervízzel próbálkozni.

A pár napig ülés pontosan 2 hét, még pontosabban 10 munkanap.

(#24) VooDoo válasza twollah (#22) üzenetére


VooDoo
csendes tag

Kösz a segítséget!Már csak apámat kell meggyőznöm a dologról.Ő mondjuk nem látja (igaz,h szemüveges),de a barátaim közül több is megemlítette,hogy elég fura a kép a monitoron mostanába...

(#25) twollah válasza VooDoo (#24) üzenetére


twollah
nagyúr

Szivesen maskor is.

(#26) CyS


CyS
csendes tag

Azt hiszem, hasonló problémával közdök. Több mint 3 éves probléma-mentes működés után ma reggel vízszintes vonalak húzódnak a monitoron. Ahogy görgetem az oldalt, ezek is gördülnek, úgyhogy gondolom kari probléma lehet. A furcssa tényleg az, hogy ki se volt kapcsolva éjszkára a gép, csak a monitort lőttem le. Mit gondoltok?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Szellemkép (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.