Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31601) oregcsóka válasza #92888064 (#31574) üzenetére


oregcsóka
őstag

OK, köszi, akkor hagyjuk a fenébe, nem megyek Csákvár felé mostanában. Szerzek majd máshonnan. Köszönöm.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#31602) Tom5 válasza Napfénysüti (#31597) üzenetére


Tom5
addikt

20.-a szerda.

(#31603) #00809728 válasza siti (#31600) üzenetére


#00809728
törölt tag

Igen ö az dupont festékkel főj legalább is azt írja.Ha dupontal festene akkor hamar felkopna az ála.. :C
Én úgy vagyok vele szeretném látni amit csinálná(é)k mielőtt mondanék árat..Nem szeretnék a 30.000ft-ből magyarázkodással 50.000 csinálni.

(#31604) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Van valakinek tapasztalata 4 magos 2.7Ghz-es processzorral?

Tehát kb. Phenom II X4 925 vagy hasonló teljesítményűre gondolnék.

(#31605) mtade


mtade
aktív tag

Itt kérek elnézést mindenkitől, akit tegnap telefonon zargattam, felkerült a 7 az ITXre, pendrive-ról pikk-pakk ment a dolog.

Még1x bocs. :R

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#31606) juliabrilke válasza mtade (#31605) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én mondtam, hogy segítek, de csak csütörtökön érek rá. Esetleg elolvastad a PH-s cikket? :)

(#31607) kem válasza juliabrilke (#31604) üzenetére


kem
addikt

Az enyém sokat megy 2,2GHz és 800MHz közt ugrálva. Mire lennél kiváncsi?

Köszi!

(#31608) mtade válasza juliabrilke (#31606) üzenetére


mtade
aktív tag

Igen. Egyik kollégámra ráerőszakoltam magam, adott kölibe nagyobb stick-et, megcsinálta a telelpítőkészletet, a többi már ment.

Következő fizuból lesz HDD, 2,5"ost kell vegyek 250G környékit, a mostani 3,5es már hangos a barebone-hoz, aztán a következő fizuból meglepem magam egy optikával is, és teljes lesz a boldogszág. :DDD

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#31609) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Fehérváron foglalkozik valaki videokártya szervízeléssel :F

(#31610) juliabrilke válasza kem (#31607) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ilyenek érdekelnének, hogy mennyire melegszik, illetve játékra mennyire elég.

A mostani processzorhoz képest fogyasztásban biztosan nyernék, kérdés, hogy a +400/500mhz, jobb gyártás technológia és nagyobb L3 megérné-e.

(#31611) Tom5


Tom5
addikt

Eladó hagyományos TV-je nincsen vkinek olcsóért?

(#31612) Badb0y


Badb0y
addikt

Júliusi felnőtt buszbérlet eladó 4999.

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#31613) Rellind válasza Poiro7 (#31609) üzenetére


Rellind
senior tag

Ha jól tudom ők csinálnak ----> klikk

(#31614) Tizedes1 válasza Tom5 (#31611) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Van, 72cm, Samsung, de a távirányítóját nem találom :W

(#31615) kem válasza juliabrilke (#31610) üzenetére


kem
addikt

Zalman 7000AL-CU-val nagyon meleg volt(7x°C), de mióta a CM 212+ van, azóta max 40°C melegben is úgy, hogy a HD 5870 100%-on megy mellette, szal eléggé szahara van a házban. Most jártam a BIOS-ban és kiderült, hogy 3GHz-en járt hetek óta, de fel se tűnt. GTA4-ből 1 pillanat alatt lép ki alt+tabbal, pedig csak 2Gb ramom van, és a rendszer egy ócska Maxtoron van. Előtte 939 opteronom volt 500-as ramokkal, ahhoz képest elég nagy ugrás felfele. Nem is a 2x annyi mag és a szorzó miatt, hanem a kess szvsz. Főleg az oprendszer sok apró műveleténél jön jól, azokat eléggé megdobja. Mérhetek neked 1-2 dolgot downclockolva ha kell.

Köszi!

(#31616) juliabrilke válasza kem (#31615) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, az kicsit gyenge hűtő hozzá a Zalman 7000AL-CU.

Mostani hűtővel nincs gond, nekem is heatpipe hűtő van rajta.
Bár a procihoz nem fogok 800Mhz-es DDR2 ramokat rakni, szerintem még így is megérné beruházni rá.
Esetleg lenne még 55W TDP HE processzor, de az sajnos csak 2.5Ghz-ez. Ott csak a fogyasztás lenne jobb, teljesítményben nem lenne nagy ugrás.

(#31617) D.Orion válasza juliabrilke (#31616) üzenetére


D.Orion
veterán

No ezek szerint nem csak én érzem úgy, hogy a 955 és hasonló procik ára nem fog nagyot esni pár hét múlva? :DDD Nagyon sokan most várnak a Llano-ra, de eyre inkább úgy néz ki, hogy nem fogja nagyon megkavarni a 955 árakat.

(#31618) deicide válasza D.Orion (#31617) üzenetére


deicide
veterán

A LLANO a procipiacot nemigen fogja felkavarni, az inkább majd az Intel háza táján okoz riadalmat...a 955 majd talán a Bulldozer érkezésekor fog átértékelődni.

Ehhez kapcsolódik, hogy voltam nemrég Berlinben, ahol a Llano-t hivatalosan bemutatták és volt egy projektor show is, a fal, amire vetítették, az egy épület volt, kb 10 méter széles és 20 méter magas... :Y bennem addigra már sok volt a whiskey, de azért ütős volt a show.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#31619) juliabrilke válasza D.Orion (#31617) üzenetére


juliabrilke
addikt

A legnagyobb órajeles processzor, amit bele lehet tenni az alaplapba az a 8393SE, ami egy 3.1Ghz-es Phenom II X4 955-nek felel meg. De sajnos az ára elég magasan van. 200$!!/darab
Meg az SE példányok többet is esznek.

(#31620) D.Orion válasza juliabrilke (#31619) üzenetére


D.Orion
veterán

Ebből a pénzből pont 2 használt 955BE jön ki. :DDD

(#31621) Napfénysüti

Lőttem ma pár képet az új jövevényekről:
Caprine & RockMachine :D

Més que un club!

(#31622) juliabrilke válasza D.Orion (#31620) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, sajnos ütős ára van, mivel ez a legnagyobb órajeles 4 magos. :W
Na ezért keresek valami más lehetőséget.

(#31623) mtade válasza Napfénysüti (#31621) üzenetére


mtade
aktív tag

A hegesztéseket nem viccelték el. Gratula! Ezen felbuzdulva kicsit alábbhagy a napsütés és én is fordulok egyet a Bringával. :)

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#31624) Napfénysüti válasza mtade (#31623) üzenetére

Elég masszívnak tűnik az egész bringa és amellett ha jól emlékszem csak olyan 13-13,5 kg (bár bringamániások ezt is biztos sokallják :DDD ).
Még pár cuccot majd kell vennem hozzá. :K

Més que un club!

(#31625) juliabrilke válasza mtade (#31623) üzenetére


juliabrilke
addikt

Legalább nem száll el az első bukkanónál kicsiny országunk útjain. :DDD

(#31626) deicide válasza juliabrilke (#31625) üzenetére


deicide
veterán

Annyira nem is rosszak az utak, :DDD múlt szombaton bementem Sukoróról Fehérvárra kerékpárral és vittem egy SPAR-os szatyrot, benne 3db 2 literes befőttesüveggel, amikbe sárgabarackot tuszkoltam és mellé még raktam sima zacskóba is vagy 3 kiló barackot és csak kb 10szer éreztem olyannak egy bukkanót, hogy kész csoda, hogy nem szakadt le a füle a szatyornak a kormányon...de kibírta.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#31627) juliabrilke válasza deicide (#31626) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én az ilyen vicces csatorna fedelekre, lefolyókra gondolok, amik még véletlen sincsen egy szintben az út burkolatával. Egyik pénteken zuhogó esőben, ernyővel a kezemben nagyon tudtam őket értékelni. :DDD

(#31628) A@ron válasza -conrad- (#31543) üzenetére


A@ron
tag

Mi (ismerősék) is a Hosszúsétatéren levő (kék GP) kútnál tankolunk, eddig semmi baj nem volt vele.

(#31629) tzimash válasza Napfénysüti (#31621) üzenetére


tzimash
őstag

Jól néznek ki, használjátok egészséggel őket!

(#31630) Napfénysüti válasza tzimash (#31629) üzenetére

Köszi! :R Remélem tudok majd innen pár emberrel néha tekerni. :K

Més que un club!

(#31631) mtade válasza Napfénysüti (#31630) üzenetére


mtade
aktív tag

Én már meg is jöttem. Egy jó hónapja nem tekertem a költözködés miatt, úgyhogy most csak egy visszaszoktató félórásra mentem le...

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#31632) siti válasza Napfénysüti (#31621) üzenetére


siti
senior tag

hátsó villára tegyél valami lánc védőt. nagyon hamar nagyon csúnya lesz.
Az enyémen nincs, alul felül szétverte a lánc a festést....

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#31633) D.Orion válasza siti (#31632) üzenetére


D.Orion
veterán

Hát ha a elég feszes a lánc, akkor ez alapból baromság. :DDD Már elnézést, de ja... Egyébként az én 40K-s Caprine-nek is pont ugyanez a váza van, csak férfibe, azon is ilyen faszák a hegesztési varratok. Jó ez a márka, az olcsóbb példányoknak vannak gyenge pontja. Pl nekem a kormányszár(amin váltó meg a fék van, meg amit fogsz) egy szem csavarral van rögzítve a vázhoz. Ezért egy erősebb bukkanó után lenyekken a kormány. Ma meg akartam tépni a csavart el is törtem. Beleraktam egy fasza öntöttvas csavart, úgy megtéptem, hogy már a rögzítőbilincs a gyenge pont...

(#31634) tzimash válasza D.Orion (#31633) üzenetére


tzimash
őstag

Tévedsz, nem baromság. Terepen, városban egyaránt van létjogosultsága, padkáról lehajtva vagy ne adj Isten egy kátyún, mélyebb aknafedélen keresztül tépve simán odaverődik a lánc. Az első dolgok egyike volt, amit megvettem a bringára.

[ Szerkesztve ]

(#31635) D.Orion válasza tzimash (#31634) üzenetére


D.Orion
veterán

Én ezt az előző kerómon nem vettem észre, pedig 8 évig megvolt. És biza nem egyszer kellett ezt azt cserélni rajta, de ott kopás sosem jött elő. Nem is hallottam soha, hogy odaverődött volna a lánc. Ha be van állítva a láncod és a hátsó váltód is elég merev, akkor nem tud ekkorát ütni a lánc. Én legalábbis ilyet még nem tapasztaltam. A mostanin majd lehet, hogy fogok, de ezzel meg nem ugratok le padkáról.

(#31636) Napfénysüti válasza siti (#31632) üzenetére

Néztem hogy sok bringán van. :K Honnan és mennyiért lenne érdemes szerezni?

Més que un club!

(#31637) tzimash válasza D.Orion (#31635) üzenetére


tzimash
őstag

Én meg pont azért vettem az újra, mert az előzőről leszedte a festést. Hiába merev a hátsóváltód, a lánc felülről csapódik le a villára, mint ahogy a siti által linkelt képen is látszik.

Napfénysüti:
1k körül van az ára szinte bármelyik bringás boltban kapsz, vitálban szokott lenni BBB márkájú.

[ Szerkesztve ]

(#31638) Napfénysüti

Lovasberény felé nem teker valaki a nyáron? :)

Més que un club!

(#31639) deicide válasza Napfénysüti (#31638) üzenetére


deicide
veterán

Tőlem csak 7-8km...:)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#31640) Napfénysüti válasza deicide (#31639) üzenetére

Sukoró ugye? Lehet egyszer oda áttekerek ha már lesz hozzá erőnlétem. :D

Més que un club!

(#31641) Motaba78 válasza Napfénysüti (#31630) üzenetére


Motaba78
őstag

én benne vagyok, ha úgy adódik, de régen tekertem megjegyzésként, múlthét csütörtökön érkezett meg a canga, azóta csak pár 20km ment bele.
én is pont kérdezni akartam, van-e jelentkező délutánonként esetleg egy kis cangázásra.
nekem ez lett a választásom

(#31642) Napfénysüti válasza Motaba78 (#31641) üzenetére

Ez nagyon szép bringa. A Kelly's-ek rettentően tetszenek, kér hogy nekem nem Salamander lett. Mennyiért vetted? Nekem még csak kb 25km került bele.
ha gondolod úgy is csinálhatjuk egyszer hogy te elindulsz Berény felé én meg Fehérvárnak és valahol találkozunk. Vagy ha mást nem beviszem kocsival a bringám.
Én benne lennék némi délutáni kerékpározásban. Most a héten kiesik mert délelőttös vagyok de a jövő hét 2 után akár rendben is lehet. :K

Més que un club!

(#31643) Motaba78 válasza Napfénysüti (#31642) üzenetére


Motaba78
őstag

igaz nem olyan "minőségi" hátsó váltó és váltókarok vannak rajt mint a Tieden, de teszi a dolgát ami az enyémre került.
Nekem a Tied is nagyon tetszik, sokáig én is tanakodtam a Rock és a Kellys között.

119 papír volt a binyigli.
Rendben keresünk időpontot és megejtjük, én 15.-vel nyaralni megyek, ott nem lesz cangázás, de mikor visszaérek had szóljon.

A jövőhéten meg szerintem keresünk időpontot egy két tekerésre, természetesen részemről kis távon.

[ Szerkesztve ]

(#31644) Napfénysüti válasza Motaba78 (#31643) üzenetére

Én is kis távra gondoltam mert most kezdtem el csak tekerni és még nem bírom. :N
Jó ára volt a Scarpe-nek én meg azzal is szemeztem igaz itt picit olcsóbb lett volna: Kelly's scarpe Black
Én legalábbis innen rendeltem a saját RockMachine-om. Na majd megcsodáljuk egymás gépét akkor remélhetőleg jövő héten. :R

Més que un club!

(#31645) bim válasza Napfénysüti (#31640) üzenetére


bim
veterán

Ne szarozz tekerj haza! Én lerohanok egy törölközővel és 2 liter vízzel hogy illően fogadjalak . ;] ;] ;] ;] :P

(#31646) erdol válasza Napfénysüti (#31621) üzenetére


erdol
senior tag

Szépek a bringák majd alkalomadtán közelebbről is meglesem,ha tekerünk egyet.Mi valószínűleg szombaton is megyünk egyet de még nem tudom merre,az előjelzést nézve az erdő lenne indokolt ott kevésbé lesz meleg.Párommal ma is bringáztunk csak 15 km volt.

Allah életet mindenkinek ad, de értelmet nem mindenkinek.

(#31647) Motaba78 válasza Napfénysüti (#31644) üzenetére


Motaba78
őstag

Remélem én is, hogy mehetünk tekerni, ilyen sugárzó napsütésben elég necces nem rásülni a vázra ;]
Kell majd kenni magamat, nehogy binyós piroska legyek az erdőben tekerve :DDD

(#31648) D.Orion válasza bim (#31645) üzenetére


D.Orion
veterán

Magaslabda! ;] De a törülköző ugye rajtad lesz és nem a kezedben viszed? :))

[ Szerkesztve ]

(#31649) Napfénysüti válasza bim (#31645) üzenetére

Távban nem lenne vészes csak 81-esen nem tekernék végig. :D

Més que un club!

(#31650) erdol válasza Napfénysüti (#31649) üzenetére


erdol
senior tag

Mellesleg nem is szabad tilos,bár kollegám szokott rajta menni néha. :) Kamionokkal,meg az életével játszik. :K

Allah életet mindenkinek ad, de értelmet nem mindenkinek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.