Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Imy


Imy
veterán

Sziasztok!
BME-re járok villamosmérnöknek.
Milyen számológépet érdemes venni, ami megkönnyíti az életemet, és használni is tudok vizsgákon? Persze grafikus nem jöhet szóba.
Jó lenne ami tudja a komplex számokat, integrálni, deriválni, laplace transzformációt és egyéb dolgokat tudja ami kell. :R

(#2) Z86 válasza Imy (#1) üzenetére


Z86
őstag

Hát nem hiszem, hogy vizsgán lehetne használni ilyen nagy tudású gépet. Legalábbis nálunk matekon többször előfordult, hogy akinél ilyen gép volt attól elvették, és ott maradt számológép nélkül
Persze nem tudom, nálatok erre mennyire figyelnek, meg tanárfüggő is. :U

[ Szerkesztve ]

(#3) Imy válasza Z86 (#2) üzenetére


Imy
veterán

Csak az van kikötve, hogy nem lehet grafikusat. Nem fogják egyesével átnézni, hogy mit tud, eddig sem tették első félévben.
Már ha csak komplex számokat tud, már az is nagy segítség, mert villanytanból agyba főbe az kell, és a tanár engedélyezi ami tudja, mondta az csak segítség, mérnök használja a gépet, ha van neki.
Volt aki grafikusat használt, és azt sem vették észre, de nekem ahhoz nincs bátorságom. :)

(#4) Imy


Imy
veterán

:R

[ Szerkesztve ]

(#5) Imy


Imy
veterán

Még valakinek ötlete? ;)

(#6) Dinu06


Dinu06
csendes tag

Szia!

Én is főiskolás vagyok és most még zh-k előtt kéne egy számológép nekem is. Eddig ezt találtam a legjobbnak (Casio fx-570), bár elég drága. De várom a javaslatokat.

http://bolthely.hu/kepek/irodaszer/GCFX570ES.jpg

(#7) Imy válasza Dinu06 (#6) üzenetére


Imy
veterán

Én tegnap vettem pont azt a típust amit Te írtál. (mert ezt találtam, és senki nem mondott ennél okosabbat)
Itt kicsit olcsóbban van:
FX-570ES
Nem sokat próbálgattam, de elég jónak tűnik. Ennél olcsóbban nincs ilyen tudású gép, és a CASIO ami eleve nem rossz márka, 3 év garanciával.
Integrálni, deriválni is tud, de nem tudom, hogy mennyire használható ez majd.

(#8) Dinu06


Dinu06
csendes tag

Oké, köszi a tippet! Még zh hét előtt beszerzek egyet. :)

(#9) Imy válasza Dinu06 (#8) üzenetére


Imy
veterán

Nincs mit!
Majd írd meg a tapasztalataidat vele.

(#10) h.man válasza Imy (#1) üzenetére


h.man
csendes tag

Igen a Casio fx-570 ES plus-nál nem találsz jobbat,
de ha egy kicsit olcsóbban akarod megúszni; [f788dx] itt egy Canon f788dx ez közelítőleg fele annyi, kicsit kevesebb funkció + nem teljesen pontmátrixos, hanem kétsoros kijelzős. Differenciál- és integrálszámítást, mátrixszámítást és vektorszámítást meg ugye komlex számokkal is tudsz számolni vele.

[ Szerkesztve ]

(#11) Imy válasza h.man (#10) üzenetére


Imy
veterán

Ez már régi téma...
Már régen vettem.
Itthoni gyakorlásra meg ott volt a TI89, ami a legkirályibb gép.

(#12) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Van egy Citizen SR-270II tudom.számológépem.Főiskolára járok és kellene számolnom komplex számokkal.

Van rajta 2nd és Alpha gomb is.

Az lenne a kérésem,hogy valaki segítsen,hogyan kell vele számolni komplexet.Köszönöm. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#13) Imy válasza atti1848 (#12) üzenetére


Imy
veterán

Szia!

Ez ránézésre nem tudja, komplex gombok nincsenek a gépen!

(#14) atti1848 válasza Imy (#13) üzenetére


atti1848
senior tag

Van rajta valami felülvonás(x) és felülvonás(y)

Ezek nem azok akarnának lenni?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#15) Imy válasza atti1848 (#14) üzenetére


Imy
veterán

Nem azok!
FX570 Nekem ilyenem van. Ezen az 'i' az imaginárius része a komplexnek, és a CPLX pedig a komplex kezelő gomb. A tieden semmi ilyen nincs. Komplexet egyszerű géppel nem tudsz számolni...

(#16) zoli03 válasza atti1848 (#12) üzenetére


zoli03
őstag

Milyen komplex számos feladatokat csináltok? Amilyen példákat vettünk mi analízisen, ahhoz felesleges számológépen komplex számot számolni, csak meg kellett tanulni a szabályokat.

(#17) Imy válasza zoli03 (#16) üzenetére


Imy
veterán

Ha olyan helyre jár, akkor nem árt, ha tudja...
Villamos fősulin ez nélkül nehéz az élet...

(#18) zoli03 válasza Imy (#17) üzenetére


zoli03
őstag

Azt tudtam, hogy villamosmérnökök használják. De pl az én számológépem is tudja, de egyszer használtam. Nekem egyszerűbb volt papíron. Vagy ott annyira mások a számítások?

(#19) Imy válasza zoli03 (#18) üzenetére


Imy
veterán

Sok a komplex számolás, akkor nincs idő mindent papíron leírogatni.
4 nagy ZH számolás feladatonként 20 perc, komplex gép nélkül nem lehet... És még csak a 3. félév. :)

(#20) ftc


ftc
nagyúr

Nálunk minden számológép tiltva volt... ha engedélyezve is volt akkor tényleg csak bizonyos tantárgyakon mint pl mikroelektronika... szerintem elég egy egyszerű gép ami tudja alap funkciokat hozza sin cos ,,,esetleg komplex számokat de ennyi

(#21) Imy válasza ftc (#20) üzenetére


Imy
veterán

Nálunk is annyi van engedélyezve...
De egy TI bármikor jól jön, akár itthoni gyakorlásra...

(#22) atti1848 válasza Imy (#17) üzenetére


atti1848
senior tag

Tudom hogy Diszkrét matekből tanítják, az meg is van, csak Villamosságtan órán a tanár mutatta,hogy számológéppel is lehet számolni és gyorsabb, de ma próbáltam a füzetben számolni és nem sokkal gyorsabb, mint számológépen, meg ahogy fogalmaztad , szerintem sem árt,ha tudok rajta számolni.

De ha nem akkor így jártam,pedig nem is régen vettem a gépet.

Köszönöm a segítséget. :R :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#23) Sylvie89


Sylvie89
csendes tag

Sziasztok!
Van itt valaki aki el szeretné adni a Casio fx-570es plust? Vagy tudtok helyet Bp-en, ahol nem kerül horror árba?
Köszönöm!

Ruhák / női / elektroniai cuccok / könyvek olcsón eladóak! Nézd meg a hirdetéseimet!

(#24) Imy válasza Sylvie89 (#23) üzenetére


Imy
veterán

(#25) Sylvie89 válasza Imy (#24) üzenetére


Sylvie89
csendes tag

használtba?

Ruhák / női / elektroniai cuccok / könyvek olcsón eladóak! Nézd meg a hirdetéseimet!

(#26) Sylvie89 válasza Imy (#24) üzenetére


Sylvie89
csendes tag

Canon F-788dx [link]

érdekelne pl. hogy gyök2 + gyök 134 + cos20 ezt be tudom írni 1 sorba!?
Mert a jelenlegi gépemmel mindet külön külön kell bevinnem és összeadni.

Ruhák / női / elektroniai cuccok / könyvek olcsón eladóak! Nézd meg a hirdetéseimet!

(#27) Imy válasza Sylvie89 (#26) üzenetére


Imy
veterán

Ha fősulira kell, akkor komplexül tudó gép jól jönne, főleg ha villamosmérnöknek mész... Ez túl egyszerű sztem...
Egy TI89 a legjobb választás. ;)

(#28) Sylvie89 válasza Imy (#27) üzenetére


Sylvie89
csendes tag

gazdasági suli.
De nem válaszoltál a kérdésemre.

Ruhák / női / elektroniai cuccok / könyvek olcsón eladóak! Nézd meg a hirdetéseimet!

(#29) Sylvie89 válasza Imy (#27) üzenetére


Sylvie89
csendes tag

:F

Ruhák / női / elektroniai cuccok / könyvek olcsón eladóak! Nézd meg a hirdetéseimet!

(#30) Imy válasza Sylvie89 (#28) üzenetére


Imy
veterán

NEM tudom, meg kell nézni...

(#31) artiny


artiny
őstag

Ezzel a számológéppel lehet komplex számokat számolni, szögeket (fázist) megadni?
http://i.imgur.com/QlrSi.jpg

Elég régi és le van merulve,de nincs hozza még elemem. (Ma találtam meg...)

(#32) Imy válasza artiny (#31) üzenetére


Imy
veterán

Nem.
Nincs rajta a CPLX gomb. Ez csak hagyományos.

(#33) artiny válasza Imy (#32) üzenetére


artiny
őstag

De van rajta CPLX gomb.
AZ ON (piros gomb) alatt második

Fázist ? :U http://casio.bolt.hu/files/fx-570ES.jpg
mint a fx 570 es tud. ha a SHIFTET nyomsz es alatta 3.ik gomb hogy szoget tudsz adni...ezt a funkciot hogy hivjak es tudja az enyém amit lefénykepeztem?

(#34) Imy válasza artiny (#33) üzenetére


Imy
veterán

Akkor tudja a komplexet.

Fázis? Fázisszögre gondolsz?

(#35) artiny válasza Imy (#34) üzenetére


artiny
őstag

igen

(#36) Imy válasza artiny (#35) üzenetére


Imy
veterán

Jah, hogy az eredőnek a szögét, hosszát... Azt tudnia kell, ki kell próbálni. A belinkelt casio tuti tudja, olyan van nekem. (FX570)

(#37) artiny válasza Imy (#36) üzenetére


artiny
őstag

http://community.casiocalc.org/topic/2573-fx-9960g-emulator-for-free/

Ebbena forumban egy casio fx 9960 emulatorrol irnak. Kiprobaltam muxik es nem virusos.
Kerdesem az hogy miért nem tudok benne tortként beirni számokat?Ha nyomom a shiftet es azutan a A/ac gombot nem mukodik vagy csak en nem tudom hogy kell...

Hogy szoktad számolni a tieddel :U
pl. egy ilyet

50 /_90
osztva
25 /_40

= 2 /_50 nek kéne mutatni :B hogyan és mire kell beállitani,hogy az eredményt /_ ebbe a fázisos L betube jellezze?

(#38) artiny válasza Imy (#36) üzenetére


artiny
őstag

Már tudom azt hogy kell fazist szamolni SHIFT + Menu vel kellett allitani Deg,a fazist hogy mutassa beallitani..

AZT nem tudja valaki hogy kell tortként beirni az osztást?

A 7 gomb felett ami van gomb.

(#39) artiny válasza artiny (#38) üzenetére


artiny
őstag

mar meg van :)

(#40) akyyy


akyyy
senior tag

ha van 2 koordinátám, és a távolságuk kellene, hogyan tudom ezt számologépbe kiszmolni? (valamit azzal a STO alatti (x,y) gombokkal kel mahinálni)

(#41) Imy válasza akyyy (#40) üzenetére


Imy
veterán

És milyen géped van?
Valami TI kellene, azok tudják.

(#42) akyyy válasza Imy (#41) üzenetére


akyyy
senior tag

sharp, de már megvan a megoldás. :)
megvan az r illetve a fi szög is, bár érdekes hogy szobatárs casiojába is megvan ez, csak a szöget át kéne váltani fokpercmásodperc alakúra, amit az enym egy gombnyomással megold, de az övé valamiért ezt nem tudja

(#43) Imy válasza akyyy (#42) üzenetére


Imy
veterán

:) Akkor jó.
Ha okos gépet akarok, akkor TI-t vegyetek, az derivál, integrál, és egyéb finomságok, olyan nincs amit nem számol ki, ami suliba kell ;)

(#44) akyyy válasza Imy (#43) üzenetére


akyyy
senior tag

hát ez igy nem sok de érdekelne, tudsz linket adni? (az a baj matekhoz nem lehet számologépet használni, csak a lin. algebrához)

(#45) Imy válasza akyyy (#44) üzenetére


Imy
veterán

(#46) akyyy


akyyy
senior tag

egébknt uj számologépet vennék, lehetőleg sharpot, és olyat amivel minnél könyebben lehet mátrixokkal is számolni.
EL-W506 ilyet néztem ki, bár eléggé ronda, és nem találtam képet arról, milyen formában lehet bele mátrixot irni.

ismerősnek ilyenje van:
Sharp EL-9600, de ez eléggé régi már, nincs is terméklistában, pedig "érintőkijelzős", és jó nagy kijelzője van, könnyedén lehet vele mátrixokat irni.

a gond az hogy mivel régi, eléggé halvány már a kijelző, meg a 0-t nehezen érzékeli. meg elég ormótlan nagy, tanárok azt hiszik már pda, és nem engedik használni, mondván szöveget is tárol, és benne van a puska xD

(#47) artiny


artiny
őstag

helo

Casio FX-602P ezzel a geppel lehet szamolni fazist, elektrotechnikaban a dolt L betu utan irando szoget szamolja at.

van egy ilyen androidra Casio FX-602P es azt akarnam tundi hogy lehet e ilyennel ezt a fazist szamolni?
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.sourceforge.uiq3.fx602p&hl=hu

(#48) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek milyen típusú számológépet érdemes venni pénzügy-számvitel szakra az egyetemre?

:R

[ Szerkesztve ]

(#49) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

OFF: "Csak az van kikötve, hogy nem lehet grafikusat."
Akkor ez egyszerű. A windows beépített számológépe? esetleg az excel..?
De tudok ajánlani androidos telefonra is nem grafikus számológép progit.. :DDD

ON: én is a Sharp EL-W506 számológépet ajánlanám..
Aki a kétsorosat kedveli és ragaszkodik a színes külcsínyhez annak pedig a EL-506W típust. vagy

Ja és mégegy fontos dolog (szerintem): rengeteg funkciója van ezen számológépeknek, ezeket is meg kell szokni-tanulni, ezért ne cserélgessük őket. egyfajtát kell megszokni és azt használni. (nagyon ciki a vizsgán a számológép manualját olvasgatni.. :)) )

[ Szerkesztve ]

(#50) nyunyu válasza Doky586 (#49) üzenetére


nyunyu
félisten

(nagyon ciki a vizsgán a számológép manualját olvasgatni.. :)) )

Nem biztos, hogy a rendelkezesre allo ido alatt megtalalnad a keresett funkciot benne, potom 550 oldal. :DDD

Mar reg elfelejtettem, hogyan hasznaltam 15 eve valoszinusegszamitas vizsgan a derival/integral funkcioit, vagy szabalyozastechnikan a polar diagram rajzolast.

Idei allamvizsgahoz szerencsere nem kellett a komplett Derive eszkoztar, mar annak is orultem, hogy a negy alapmuveletet megtalaltam rajta.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.