Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Szaggat a hang, kérlek segítsetek! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) cadmester


cadmester
tag

Windows XP-t használok a gépemen, ez eddig sosem okozott gondot, de körülbelül fél éve időnként szaggat a hang. Már azt hiszem, mindent kipróbáltam, driver frissítés, bios frissítés, teljes formázás, újratelepítés, de eredménytelen.

A gép jelenleg:
AMD Athlon XP 2200+
Gigabyte G7-VT600 1394 Rev1.0
SB Live Value
Nvidia Quadro 4000

Szoft:
Win XP SP2
Legfrisebb chipkészlet driver (VIA 4in1)
Legfrisebb Nvidia driver
Codec pack: CCCP legfrissebb.

Próbátam Foobar2000-rel, MediaPayer Classic-kal, WMP-vel, az eredmény ugyanaz, random időközönként erősen beszaggat a hang, ilyenkor még az egér sem mozog.
Próbáltam más videókártyával (FireGL), más hangkártyával (Realtek ALC655 integrált). Próbáltam teljesen újrarakni a rendszert, mégsem megy. Még a flash videók alatt is szaggat a hang.
Process explorerben ilyenkor megugrik a prociterhelés, pedig semmi nem megy a háttérben.
Kérlek, segítsetek. Ez egy 5 éves gép, de 4 éven át semmi ilyesmit nem tapasztaltam, és szerintem egy mp3 hallgatás nem kellne így terheljen.

UDMA 6 aktív, ez biztos.

Épp most formáztam a vinyót, és most is ugyanez az eredmény, már nem tudom, mit kellene próbáljak.

Ha további infóra van szükség, kérdezz.

(Megjegyzem, sem BeOS-ban, sem Haikuban, sem Linuxban nem szaggat, csak és kizárólag Windows-ban, de rajzolni szükség van a Win-re, s közben szeretek zenét halllgatni.

Segítsetek!
miq

CAD + FEA

(#2) cadmester


cadmester
tag

Most kaptam egy tippet, ismerősöm szerint lehetséges, hogy hálózaton keresztül floodolnak.
Kaspersky Internet Security-vel és ESET Smart Security tűzfallal is ugyanez a helyzet. Most megnéztük a tűzfal logját, de nem tudom, mikor szaggatott be utóljára (van, hogy fél órán át nem szaggat...), ha következőnek szaggatni fog, megnézem a logot.

Ha van más ötleted, kérlek, szólj.

Hálókártya is volt cserélve már korábban, nem segített...

CAD + FEA

(#3) Thrawn


Thrawn
félisten

Üdv!

Kérdezd itt: Windows XP kérdések és válaszok vagy itt Azonnali kérdések órája, ezt zárom.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Szaggat a hang, kérlek segítsetek! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.