Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ibex


ibex
csendes tag

Sziasztok!

Gondoltam nyitok egy topicot a Symantec szerintem legjobb üdvöskéjének, az Endpoint Protectionnak. Én elég régóta használom és mindig csak egyre jobb. Például a legújabb verzióban javították a boot idő hibát, már nem bootol lassan az oprendszer. Amikor megjelent kellett neki vagy 20-30 MB ram, most beéri 8 MB-al az eszközkezelő szerint, ami nem csoda hiszen az MR4-es verziótól felfele már a Norton 2009-es motorját használja aminek köztudottan nagyon kicsi a rendszerigénye. A kártevő felismerésre sem lehet panasz, az AV Comparatives legújabb tesztje szerint a Symantec 98.7 %-ot ért el és olyan neveket előzött meg mint a Kaspersky, vagy a NOD32 és a teszt szerint téves riasztása is megnyugtatóan alacsony.

Amúgy ezt találtam róla:

2007. szeptember 21.

Symantec: integrált biztonsági csomag PC-k számára

Jövő héten jelenik meg a Symantec integrált biztonsági megoldása a vállalati PC-k számára, amely a cég szerint jóval túlmutat a vírusvédelmen, ezért a neve AntiVirus helyett már Endpoint Protection.

A vállalat a névváltással is szeretné jelezni, hogy a végpontok védelme ma már távolról sem csak a vírusvédelemről szól, az Endpoint Protection az AntiVirus mellett kémprogamok és rootkitek elleni védelmet, tűzfalat, behatolásvédelmet is tartalmaz, emellett képes blokkolni a hozzáférést a külső perifériákhoz (pl. USB-kulcs) annak érdekében, hogy elejét vegye a bizalmas adatok kiszivárgásának vagy a kártevők beszivárgásának. Az Endpoint Protectionben emellett helyet kapott egy alkalmazás-ellenőrzési technológia is, amely segítségével a vállalati gépeken letiltható a nem kívánt szoftverek telepítése, futtatása.

A Hamlet kódnéven fejlesztett Endpoint Securityben számos olyan megoldás található, amelyek felvásárlás révén kerültek a Symantechez. Így például a szignatúra-alapú vírusfelismerést a Veritastól származó malware-védelem egészíti ki, amely fizikai szintű lemezkezelése révén minden eddiginél hatékonyabb védelmet ígér a rejtőzködő kártevők (rootkitek) ellen. Az Endpoint Securityben emellett a Sygate-től származó tűzfal, valamint a Whole Security akvizíciójával megszerzett viselkedés-alapú, kártevők elleni védelem kapott helyet. A szoftver része még a 0-day sérülékenységek ellen védő Generic Exploit Blocking technológia, vagy a Vontu biztonság technikája amelyek az adatok kiszivárgását, illetve az adatok rossz kezekbe kerülését segítenek megelőzni.

Annak ellenére, hogy az Endpoint Security szolgáltatásait tekintve lényegesen többet nyújt elődjénél, a Symantec AntiVirusnál, a termék gyorsabb és kompaktabb is lesz, a Symantec állítása szerint a keresési sebessége harmadával gyorsult és az eddigi 60 megabájt helyett mindössze 21 megabájt memóriával beéri. A termék ráadásul egyszerűen, egy központi felületen keresztül menedzselhető, noteszgépek esetén pedig a beállítások még környezetekre is szabhatók, azaz más szabályok lehetnek érvényesek akkor, ha a dolgozó a gépet a vállalati hálózatra csatlakoztatja, vagy ha otthon vagy például egy nyilvános hotspotról használja.

Symantec Endpoint Protection - Spy Sweeper

(#2) szimcsi válasza ibex (#1) üzenetére


szimcsi
senior tag

Én is ezt használom már jó ideje, meg vagyok vele elégedve. Nem tudod jelenleg melyik a legfrisebb verzió? Nekem ez van fenn kb. féléve: v11.0.3001.2224.x86

XP

(#3) zed01 válasza szimcsi (#2) üzenetére


zed01
őstag

A legfrissebb verzió 11.0.4014.26, úgyhogy azt tanácsolom feltétlen frissítsd. Amit észrevettem az új verzióban: Gyorsabb bootolás. Még kevesebb rendszerigény.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#4) szimcsi válasza zed01 (#3) üzenetére


szimcsi
senior tag

Köszi, még jó hogy megkérdeztem. Hol lehet nyomon követni, hogy épp melyik az új verzió? Elég sűrűn van frissítés és én mindig lemaradok, bár pont nem rég kerestem rá, de akkor nem találtam, azt hiszem még a hivatalos oldalon is néztem.
Amúgy pont ma lettek gondjaim a vírusokkal, bejelzett ma rengetegszer a symantec, lehet van köze, hogy elavult az enyémnek a verziója.

Ja és mi az hogy x64 meg x86? Én az utóbbit szedem.

[ Szerkesztve ]

XP

(#5) zed01 válasza szimcsi (#4) üzenetére


zed01
őstag

Az x86-os a 32 bites, az x64-es a 64 bites verzió.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#6) SipiBcs


SipiBcs
őstag

Szia.

Néhány éve symantechet használok, komoly gondom nem is volt még a tűzfalam miatt. Most az Endpoint van fent. Bár lassítja a gépem, de inkább ez, minthogy folyamatosan szívjak valami kártevővel! :K

Ami a gondom, hogy úgy tudom a szoftver időnként scanneli a HDD-t. Elképzelhető, hogy ez az opció az oka annak, hogy játék közben kb. fél óránként drasztikusan "belassul" a gépem, FPS laggot idéz elő. Ez nem feltétlen így van, de próbaként ki szeretném kapcsolni.
Csak nem tudom hol kell. Esetleg tipp valakitől?

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#7) szimcsi


szimcsi
senior tag

Sziasztok.
Én annyit szeretnék kérni, hogy mindig, hogy ha új verzió jelenik meg, akkor jelezze már, aki tudja. :R

XP

(#8) szimcsi válasza szimcsi (#7) üzenetére


szimcsi
senior tag

Pont most látom, hogy van új verzió.
Pedig még nemrég tettem fel az előzőt:)

XP

(#9) Vizsgyi


Vizsgyi
csendes tag

Valaki foglalkozik a manager részével is?

A patak ereje legyen veled! ;)

(#10) gaba2001


gaba2001
csendes tag

Sziasztok

Igen, én használom a manager részét.

(#11) szimcsi


szimcsi
senior tag

Sziasztok.
A Symantec Endpoint Protection Small Business Edition az most mi?
Ez a sima Symantec Endpoint Protection vagy vmi másféle? Mert ilyen névvel még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

XP

(#12) szimcsi válasza szimcsi (#11) üzenetére


szimcsi
senior tag

Senki?

XP

(#13) Munkas


Munkas
aktív tag

Régen használtam symantec progikat, de aztán mások jobbnak tűntek. Nemrég újra felraktam az Endpoint-et, hátha azóta tényleg jobb lett.
Hááát, kicsit olyan érzésem van vele mint az Internet Explorerrel. Az alap beállításai olyanok, hogy csak körülményesebbé teszi az életet és pont, azokat blokkolja amiket használna az ember. Inkább nehezíti a gép használhatóságát, védeni meg más progik is védenek ennyire, sőt.
Most pl. a fájl és nyomtató megosztást nem tudom elhitetni a tűzfalával. Hiába van beállítva, csak blokkolja. Ha kikapcsolom akkor minden OK. :W
A vírus szkennere hasonlóan önállósítja magát. Nem lehet neki megadni, hogy vannak olyan fájlok amik nem vírusok még ha ő annak gondolja is (régen volt benne ilyen). Ha kikapcsolom az on-line scan-t, akkor meg időnként magától visszakapcsolja. Azért jobban szeretnem, ha egy program nem önállósítja magát. Pont ezért lett volna telepítve, hogy az olyan kártevőket kiszűrje, akik a hátam mögött csinálnának valamit.
Még egy kicsit fent marad, aztán ha nem jutok vele előre megy a kukába. Amúgy is utálom, ha egy szoftverrel órákat kell eltölteni, hogy használhatóvá lehessen tenni.
Ha valakinek van ötlete a fentiekre, akkor azért szívesen várok tippeket.

(#14) Hedgehanter válasza szimcsi (#11) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Small business-eknek valo verzio.. ugyanaz mint a tobbi csak van hozza egy management console ahonnan lehet cliens-eket telepiteni meg ilyenek..

MR4 a mostani legujabb verzio Endpoint-bol ami 27% (vagy valami nagy szam) gyorsabb a boot, nem terheli a gepet annyira mint eddig....

(#15) szimcsi válasza Hedgehanter (#14) üzenetére


szimcsi
senior tag

Nekem ez van most fenn:
v11.0.4202.75-ZWT
Kb 1 hónapja raktam fel, akkor van ennél újabb, jött ki azóta?
Leírnád a pontos nevét? kösz

[ Szerkesztve ]

XP

(#16) Hedgehanter válasza szimcsi (#15) üzenetére


Hedgehanter
őstag

A legujabb verzio van meg neked. Meg nincs ujabb elmeletileg ez a legujabb, leggyorsabb....

(#17) szimcsi


szimcsi
senior tag

Most lehet hülyeséget kérdezek, de lehetséges, hogy esetleg a symantec bezavar a Skype-ba, tehát blokkolja vmennyire? Mert egy ideje rendetlenkedik, ki-belépnek a partnerlistámon lévők, chat közben is sűrűn nem akar elmenni az üzenet,stb.
Symantec csak fel van telepítve, de különösebben nem piszkáltam bele, 99%-ban alapbeállítás van.

[ Szerkesztve ]

XP

(#18) Hedgehanter válasza szimcsi (#17) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Lehet, de nem valoszinu.. Kapcsold ki a network threat protection reszt es nezd meg a Skype-ot hogy milyen.

(#19) szimcsi


szimcsi
senior tag

Vista home-ra is fel lehet tenni, nem tudja vki? Tehát a legutóbbi verzióról beszélek (v11.0.5002.333-ZWT), vagy tud vki vista verziót? köszönöm

[ Szerkesztve ]

XP

(#20) szimcsi válasza szimcsi (#19) üzenetére


szimcsi
senior tag

Nem kérdeztem semmit:)

XP

(#21) C64


C64
őstag

Hello, tudja valaki, hogy a legfrisebb verzió (v11.0.6000.550) miért dobja ki ezt a hibát? már 3x ujratelepítettem, de mindig visszajön ez a hiba! pedig a legfrisebb updtae van hozzá :F

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#22) szimcsi válasza C64 (#21) üzenetére


szimcsi
senior tag

Ez most ez volna: Symantec Endpoint Protection Client 11.0.6000.550 2010 és kb 243 mb ?

XP

(#23) C64 válasza szimcsi (#22) üzenetére


C64
őstag

igen!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#24) szimcsi válasza C64 (#23) üzenetére


szimcsi
senior tag

Majd felteszem már én is. Semmi változás?

XP

(#25) C64 válasza szimcsi (#24) üzenetére


C64
őstag

semmi, de sztem a windows-al van baja, szal windows reinstall után nem hiszem, hogy visszajönne hiba, de majd értesíts, hogy nálad hogy ment, köszi

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#26) szimcsi válasza C64 (#25) üzenetére


szimcsi
senior tag

Vagy nem az lehet, hogy én is most letöltöttem, kicsomagoltam és két mappát kaptam, egyik x64es, másik x86ra szerintem és te nem a megfelelőt telepítetted?

XP

(#27) C64 válasza szimcsi (#26) üzenetére


C64
őstag

Nem!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#28) szimcsi válasza C64 (#27) üzenetére


szimcsi
senior tag

oké. Nekem eddig működik elvileg rendesen.

XP

(#29) Thusor


Thusor
őstag

Feltelepítettem ma a Symantec Endpoint protection 11.0.6000.550 verziót. De nem telepítette a tűzfal részét, pedig telepítéskor bejelöltem. Van ötletek miért nem?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#30) Herjan


Herjan
tag

Sziasztok magyar nyelvet valahogy belehet állítani?

(#31) Thusor válasza Herjan (#30) üzenetére


Thusor
őstag

Sajnos ehhez nincs magyar nyelvi file.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#32) Herjan válasza Thusor (#31) üzenetére


Herjan
tag

Kösz. :((

(#33) dnsi válasza ibex (#1) üzenetére


dnsi
aktív tag

Win7 -en használja valaki?

[ Szerkesztve ]

(#34) BigManus válasza dnsi (#33) üzenetére


BigManus
addikt

Nekem nem ment alatta pár modul, ezért hamar lekerült. ( X86 )

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#35) szimcsi


szimcsi
senior tag

Hello
Van újabb verzió már a 11.0.6000.550-nél?

XP

(#36) szimcsi


szimcsi
senior tag

azóta?

XP

(#37) szimcsi


szimcsi
senior tag

Most találtam egy ilyet: Symantec Endpoint Protection Manager v12.1.671.4971-DVT
Ez most az új védelmi rendszer volna? Mert 808mb, amiket eddig használtam azok 100 mb körüliek voltak. Vagy ez más volna? köszi

XP

(#38) passiflora


passiflora
csendes tag

sziasztok!
nekem Symantec Endpoint Protection 11.0.780.1109 verzióm van és blokkolja a wifit, mitévő legyek? :F
jelzem, hogy totál hozzá nem értő vagyok, úgyhogy csak finom instrukciókat kérnék, hogy megértsem
hálás köszönet előre is :R

(#39) szimcsi


szimcsi
senior tag

hello

Használja még ezt vki?:)

Symantec.Endpoint.Protection.v12.1.1101.401.Win32
Van most ilyen. Szerintetek ez is lassítja eléggé a rendszert, mint régebben tették a korábbi verziók?

[ Szerkesztve ]

XP

(#40) maalls válasza szimcsi (#39) üzenetére


maalls
csendes tag

hali, egy jó ideje használom, igaz kell hozzá gép de úgy gondolom valamit valamiért. de a 12.1-es változat sokkal kevesebb memóriát essz meg mint az elödök, és még gyorsabb is ( kb 22mb )

(#41) krealon


krealon
veterán

Minap tortent esetet irnek le.
Levovo notebook, Windows 7 Home Premium x64, Symantec Endpoint Protection 64bit.
A bootolas utan 30-60 masodperccel a gep lefagyott.

Az elso gondolatom hardver hiba volt, igy memtest+ es prime95 futtatasaba kezdtem, de hiba nem jelentkezett.

Masodik otlet, hogy valami kartevo "eszi meg" a gepet. A Kespersky Rescue CD kb 2ora alatt vegigment a masinan, de nem talalt semmit.

Ezek utan nem maradt mas hatra, valami szoftveres problama van.
Bottolas utan, kapkodva el tudtam inditani a Process Explorer-t, amin az latszott, hogy a Wondows Defender szolgaltatas indulasa utan a Symantec AV process (RtVscan.exe) hirtelen beindul, majd lefagy a gep.

A kovetkezo ujrainditaskor, az elozohoz hasonlo muveletek utan kibukott a problema.
A Symantec Network Threat Protection az ntoskrnl.exe -t a korabbitol elteronek titulalta (nem sokkal korabban volt Windows update), es a hozzaferest megtagadta. :W Ezek utan nem csoda, ha megallt a rendszer.

A megoldas a kovetkezo:
Inditas Csokkentett modban, a Symantec* szolgaltatasok letiltasa, majd Normal modu inditas utan Symantec uninstall. :B

(#42) maalls válasza krealon (#41) üzenetére


maalls
csendes tag

telepitésnél miért vetted ki a pipát, a windows defender-es résznél ?
tudhatnád hogy több ilyen tipusú program nem "viseli el egymást ".

(#43) krealon válasza maalls (#42) üzenetére


krealon
veterán

Nem az en gepem, csak "javitasra" kaptam meg.
A sajat gepemre nem engedem fel a Defendert.

(#44) BigManus válasza maalls (#42) üzenetére


BigManus
addikt

Köze nincs a Defendernek a hibához!

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#45) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Szeretnek kerdezni a progival kapcsolatban. win7 alatt a users/all users/symantec/sep mappaban van egyszer a fent levo verzionak egy konyvtar es van egy currentversion konyvtar is azzal a nyilacskaval az elejen. Namost a ket konytarban ugyan azok a mappak vannak es ugyan az a meret is, de duplan foglalja a helyet. Ez mitol lehet szerintetek? Nem lehet az egyiket kitorolni? Az xp-s gepen is ugyan igy van.

Koszi!

(#46) DeanRain79


DeanRain79
csendes tag

Sziasztok!Esetleg tudtok valamit az újabb verzióról írni? Tapasztalat? Felraktam az újabb 12.3.5.3 verziót. Eddig szépen fut windows 8.1 alatt. Nincs gondom vele. Szépen elkapja a nem kívánatos programokat.A kereső része viszont kissé lassú,amit megfigyeltem még. Az probléma lehet,hogy a rendszerem 64-bites,de maga a program 32?

(#47) metaldog


metaldog
aktív tag

Szaisztok

Magyar nyelvű leírást tudtok linkelni, vagy van valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.