Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Surecom router csatlakozási hiba (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Cizio


Cizio
aktív tag

Sziasztok!

Van egy problémám amit talán itt sikerül megoldani! (Remélem)

Vettem egy Surecom EP-4904SX Routert de a kapcsolat a gép és a Router között valahogy nem akar összejönni. Ez egy Privát ADSL előfizetés és azt szeretném otthon megosztani.

Sokat szórakoztam már vele és rengeteg dolgot kipróbáltam amit a fórumokon olvastam de egyik se jött be.

IP címek be voltak állítva automatikusra de a gép nem látta a Routert.
IP címek be voltak állítva manuálisra (192.168.1.2 + mask + átjáró 192.168.1.1) de a gép nem látta a Routert.
Az internet böngészőben is letiltottam a proxit (amit a manual is ír) de még úgy se ment.

A lényeg az hogy, hogy segogyse tudom még csak ping-elni se azt a Routert, nemhogy eljutni a webes kezelőfelületére.

A cégemnél szintén ezt használjuk ott nem kellett semmit se állítani a gépeken, csak bedugtuk azt ment!

Szóval erre a problémára várnék ötleteket!

Köszi!

''...adj Uram nekem türelmet....de azonnal!!!''

(#2) #57764352 válasza Cizio (#1) üzenetére


#57764352
törölt tag

Pedig ezek alapján mennie kell.
Milyen fajta kábeleket használsz??
Patch, Crosslink?

(#3) Cizio válasza #57764352 (#2) üzenetére


Cizio
aktív tag

Hali,

A Modem és a Router között 4eres cross over kábel, a router és a gépek között egyenes kábelt (de már crosslinkel is próbálva volt).

Viszont a munkahelyemen kipróbáltam a routert és ott működött.

Valami ötlet?

''...adj Uram nekem türelmet....de azonnal!!!''

(#4) #57764352 válasza Cizio (#3) üzenetére


#57764352
törölt tag

4 érpárra gondoltál mint 4 eres? (modem router között).
Nekem is ez a típus van, sztem szar. Egyelőre csak az egyik gépet dugd rá, hagyd a modemet...
Próbáld meg rendszergazdai jogokkal is, esetleg kukkants bele a host fájlba, húzd ki, dugd be a routert, stb..
Most ennyi jutott eszembe!

(#5) drpele válasza Cizio (#1) üzenetére


drpele
senior tag

Ha csak a 2 két gépet kötöd össze a crosslink kábellel akkor műxik a háló?
Mert ha nem akkor nem a routernél van a hiba...


[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#6) Cizio válasza #57764352 (#4) üzenetére


Cizio
aktív tag

Csak 1 gépet próbáltam rákötni, hogy egyáltalán működik e vagy se de semmi.

Egyébként men 4 érpárra gondoltam, hanem 4 érre. Van benne 2 fehér, 1 kék, 1 naeancs kábel. Kötés: fehér-kék-fehér-narancs, másik oldalon a kék és a narancs felcserélve (a cross-over elv szerint -1és3, 3és6 érek ''overelve'').

Otthon rendszergazdai jogokkal csinálom, nem müxik. A host fájlokhoz sajna nem értek mire gondolsz???

''...adj Uram nekem türelmet....de azonnal!!!''

(#7) Cizio válasza drpele (#5) üzenetére


Cizio
aktív tag

Ha a krosszlinkel kötöm össze a kettőt akkor megy! Eddig így voltak a gépek!

MÁs ötlet???

''...adj Uram nekem türelmet....de azonnal!!!''

(#8) VladimirR válasza #57764352 (#4) üzenetére


VladimirR
nagyúr

dsl-hez eleg gyakran adnak 4-eres (2 erpar) vezeteket, mondvan eleg annak a sebessege, egyebkent ez 10BaseT kael, ami lehet cat3-4-5

Cizio: ha mar a ping sem megy, akkor:
-dsl-bridge lehuz
-modem reset
-gep reset
-halokabel csere (bar ezt mar irtad)
-halokartya csere
-fix ip kioszt (megfelelo maszkkal)
-megnezed, hogy mashoz eljut-e a ping (tehat masik gepet tudsz-e pingelni)

egyebkent a surecom routernek van mar itt topicja, nem is egy Bővebben: link

szerk.: ehh, ez a sebesseg, amivel osztom itt a tippeket :B

szerk2.: c:\windoze\system32\drivers\etc\hosts file (igy, kiterjesztes nelkul) -- ebben lehet domainnevekhez ip-ket rendelni, de ez esetedben lenyegtelen, mert nem csak a net, de mar a router pingelese sem megy

[Szerkesztve]

(#9) Cizio válasza VladimirR (#8) üzenetére


Cizio
aktív tag

Kösz Vladimir, de:

A resetelések megvoltak, kábelek jók, pingelés két gép között megy.

DE hiába állítom be az egészet a kapcsolat támogatásánál sehogy nem jelenik meg az alapértelmezett átjárónak a: 192.168.1.1 aminek kellene.

Ha beállítom manuálisan akkor sem lesz jó. Ugyanis ha a támogatás részleteihez megyek akkor a DHCP kiszolgálótól kezdve nincsenek értékek.

Ja és nem 1 gépnél próbáltam ki a dolgot!

Kérdés: nem lehet, hogy a internet szolgáltatásommal lehet valami gond??? (Interware - Privát ADSL)

''...adj Uram nekem türelmet....de azonnal!!!''

(#10) Cizio


Cizio
aktív tag

A többi fórumot átnéztem de ilyen hibát nem találtam és ezért az új topic.

''...adj Uram nekem türelmet....de azonnal!!!''

(#11) VladimirR válasza Cizio (#9) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem hinnem, hiszen annak nem sok beleszolasa van abba, hogy elered-e a routered (de mint fentebb irtam, a dsl bidge-t a biztonsag kedveert huzd le)

a router sosem mukodott? gar?

(#12) drpele válasza Cizio (#9) üzenetére


drpele
senior tag

''pingelés két gép között megy''

Bocs az akadékoskodásért, de akkor is megy a ping a 2 gép közt amikor routeren kersztül vannak összekötve?

Szolgáltatónak tuti nincs köze ehhez.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#13) Cizio válasza VladimirR (#11) üzenetére


Cizio
aktív tag

Nos a routert vasárnap vettem, szóval garancia van. A működését pedig a cégemnél kipróbáltuk, ott megy (ugyanolyan van ott is).

A dsl-bridgen mit értesz pontosan, hogy húzzam le???

A pingelés a két gép között simán kábellel ment. A routerrel még nem lett próbálva a pingelés. De próba cseresznye, de ez csak délután derül ki.

Már egyébként próbáltam azt is, hogy XP újratelepítése de az se....

''...adj Uram nekem türelmet....de azonnal!!!''

(#14) Cizio


Cizio
aktív tag

Eszembe jutott még valami.

LEhet, hogy a DNS kiszolgálót is manuálisan be kellene állítani... esetleg.

up

(kis segítség még, nem nahyon szoktam fórumozni és tudom a warezelés tiltott, de linket, hogyan lehet beszúrni a mondanivalóba???)

''...adj Uram nekem türelmet....de azonnal!!!''

(#15) VladimirR válasza Cizio (#13) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''A működését pedig a cégemnél kipróbáltuk, ott megy (ugyanolyan van ott is)'' - de kiprobaltatok ezt a darabot is? (es a cegnel levot nem tudod megnezni otthon?)

dsl-dribge: amit az adsl szolgaltatotol kaptal, kis doboz, abba megy a telefopnvezetek es jon ki belole az utp kabel

link: mikor hozzaszolast irsz, az ablak aljan ott a pelda -> [L]http://aholvan/amitakarsz.file[/L]

dns majd akkor kell, ha egyaltalan latszik a router, elobb azt kell megoldani - tobbek kozt ezert mondtam, hogy huzd is le rola a netet (s azt a tippet is ezert kaptad, hogy routeren keresztul pingeld a masik gepet)

(#16) Cizio válasza VladimirR (#15) üzenetére


Cizio
aktív tag

Köszi,

Ezt még kipróbálom.

Lehet, hogy az lenne a probléma, hogy elsőre ki kellene húzni minden hálózati kábelt mindenhonnan???

DSL-bridge: így már világos, de ha kikapcsolom akkor az is elég... vagy nem?

A cégest megpróbálom kipróbálni.

Ha még így sem müxik dobhatok neked emilt???

''...adj Uram nekem türelmet....de azonnal!!!''

(#17) Danny_L


Danny_L
csendes tag

Hali!
Nekem is ilyen routerem van, hát nem a legjobb vétel volt az fix, de nem voltak vele ilyen gondok. Két gép is rá van kötve, mind a kettő normál UTP crosslink kábellel (simát nem tudtam beleerőszakolni). A gépen minden automatára van állítva, minden amit a leírásban ír. Én gyanítom hogy valami apró beállítás elkerülte a figylemed, vagy a kábel rossz.

(#18) Cizio válasza Danny_L (#17) üzenetére


Cizio
aktív tag

Nos a lépések végig voltak játszva... többször is, de valami mégse klappol.
Nem hinném, hogy bármi is kimaradt volna.

A kábel pedig ha rossz volna akkor router nélkül se működne...

''...adj Uram nekem türelmet....de azonnal!!!''

(#19) Cizio


Cizio
aktív tag

Na hali, újra ebben a témában...

Már majdnem ott tartottam, hogy viszem vissza a cuccot de valahogyan összejött a dolog ezzel a Routerrel:

Aki ilyet vesz és újonnan teszi be a következő lépéseket ajánlom:

1. Az összes hálózati kábel kihúz (Rourterből, gépekből, DSL-Bridgeből), az összes adapter kábel ki a Routerből és a DSL-Bridbegől. Minden gép kikapcs.

2. A routert reseteld a kis jukon keresztül (mert lehet gyárilag szaroztak vele)

3. Kapcsoljuk össze a routert és a gépeket crosslink kábellel, majd dugd rá a router adapterét. (A DSL-Bridget hagyd békén...még)

4. Gépek bekacs, hálózatnál IP Címek és DNS automatára, az explorerben a beállítások/kapcsolatok/LAN alatt mindent kikapcsoni.

5. Újraindítani a gépeket (szerencsés esetben most már látja a routert minden gép)

6. exporerben hozd le a router oldalát (192.168.1.1), majd állítsd be a PPPOE résznél a felhasználót és a jelszavat (interneté)

7. Gépek kikapcs.

8. DSL-Bridge csatlakoztatás wan-portra és az adaptere.

9. Gépek bekapcs.

10. Működik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...de ki tudja meddig!

Ennyi

''...adj Uram nekem türelmet....de azonnal!!!''

(#20) Cizio


Cizio
aktív tag

Feladom...behalt a routerem....

Most mehetek vissza kekeckedni a Mistralhoz:)))

''...adj Uram nekem türelmet....de azonnal!!!''

(#21) Cizio


Cizio
aktív tag

Nahát meglepődtem a Mistral kedvességén, kicserélte ezt a sz.rt egy x-micróra-és már ment is minden elsőre!!!

Éljen a micró!!!

''...adj Uram nekem türelmet....de azonnal!!!''

(#22) Gismo válasza Cizio (#21) üzenetére


Gismo
addikt

vagy akár a Micronet!

(#23) Cizio válasza Gismo (#22) üzenetére


Cizio
aktív tag

Nekem mindegy de legalább ez működik minden hiba nélkül...:)

''...adj Uram nekem türelmet....de azonnal!!!''

(#24) Danny_L


Danny_L
csendes tag

A Váci úti szervízbe vitted vissza?

(#25) Whaskes


Whaskes
senior tag

sziasztok! van es surecom routerem amivel megvan osztva a net 4 felé. lehet vele lanos megosztást is csinálni? tehát pl ne kelljen még 1 hálókártya a gépekbe+switch hanem lássák egymást és lehesen fájlt is áthúzni. pontos típusa a routernek: EP-4904SX

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#26) Skót


Skót
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Volna egy kis problémám a surecom ep-9404sx routeremmel.
A probléma nevezetesen az, hogy osztanánk egy chellot két gép között de válogat, hogy mit jelenítsen meg és mit ne:(
Ezen azt kell érteni hogy pl egyik gépen megy az iwiw másikon nem de ez van pl a vipmaillal is.
Ám a ph! mint láthatjátok megy és írni is tudok, minden probléma nélkül.
valamit a freemai is megy.
Minden soxorrlátogatott oldalunkkal nem teszteltem le de olyan 60-70%-át az oldalaknak behozza a többit nem:(
mi lehet a gond?
Sürgős lenne!!

köszi : Skót

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#27) Skót válasza Skót (#26) üzenetére


Skót
aktív tag

nos? UPP

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#28) Kpierre válasza Skót (#26) üzenetére


Kpierre
csendes tag

Nem tudom, hogy még van-e vele próblémád, de nálam az ilyen ''válogatás''-t úgy tudtam megszüntetni, hogy az MTU-t átállítottam 1400-ra. Azóta nem válogat, mindent megjelenít. :)

A szomszéd gépe mindig gyorsabb!

(#29) Badb0y


Badb0y
addikt

Segítsetek légyszíves!

Ma egy teljes napot szívtam vele, hogy beállítsam a surecom 4904sc routert. Vázolom a szitut.
Van egy chellos internet. Kábelmodemet összekötöttem a router wan portjával. többi portokat kivezettük 2 gépre. Nagy nehezen sikerült kimenni netre, ahol a prov.chello.hu-n kiválaszotattam, amit felajánlott az oldal.

Azon a gépen, amin csináltam a dolfokat, ment a net. Amint egy másik gépet rádugok a routerre, azonnal megszűnik az egész net létezni. Beírok egy címet, és mindenhol meghalt a net. Ki kell húzni a modemet fél percre, hogy az egyik gépen használni tudjam. Firmware frissítés is volt már. Nem pppoe és nem is pptp kapcsolatot választok, hanem a [link] det on ip address automatically-t. DHCP enableden volt. Semmi mást nem állítottam. És ha most rádugnék egy gépet, beírnék egy webcíme, megszűnne az egész.

Tudtok vmi tanácsot adni? Mert nagyon zavaró, hogy egy egész napot szenvedtem vele, és semmi :S

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Surecom router csatlakozási hiba (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.