Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#436) Huma


Huma
addikt

Gondolkodtam ezen a Nibirun.

Már régebben is halottam egy tizedik (most már 9-ik) bolygóról. Hogy a számítások szerint lenni kell egy eddig még nem felfedezett, nagy tömegű bolygónak valahol a naprendszer peremén.

Egy bolygót elég nehéz kiszúrni mivel nem rendelkezik saját fénnyel.

Nézzük tényszerűen a dolgot.
Tegyük fel hogy van egy ilyen bolygó csak még nem fedeztük fel.

3500 év alatt tesz meg egy kört? Néhai kilencedik bolygónk a Plútó 248 év alatt tesz meg egy kört. Ez a leghosszabb keringési idő amit ismert bolygónál mértek a naprendszerben.
Szóval kicsit nagy a különbség.
Azt jelenti hogy vagy iszonyatosan messze kéne keringenie a naptól (ami nem lehetséges a nap gravitációs mezejének véges volta miatt) vagy pedig baromi lassan mozog.

Tegyük fel hogy ez utóbbi az igaz. Valamivel messzebb van mint a Plútó és lassan kering egy elnyújtott ellipszis mentén.

Ha tényleg 3500 évente közel kerül a földhöz egy ilyen bolygó az simán okozhat árvizet, vulkánkitörést, földrengést, időjárásváltozást, stb.

De ami eléggé valószínűtlenné teszi a létezését az az, hogy a naprendszeren belül rengeteg kisbolygót találtak már meg. Szerintem egy nagyméretű, lassan haladó planétát biztos kiszúrtak volna a csillagászok. Akkor is ha bolygókat nehéz észrevenni.

Persze lehet, hogy világméretű összeesküvés áll a háttérben. A világ kormányai eltitkolják a létezését. :)

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.