Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flexxx2


flexxx2
őstag

Ezért kell várni, ha valami nem kerek egy újdonsággal.

(#2) Ribi


Ribi
nagyúr

A videóban is említik, hogy nem maga a csatlakozó a lényeg, hanem a benne lévő pineket cserélték le jobbakra. Valszeg a régi csatlakozó is pont olyan jó lenne normális pinnel.

(#3) niof válasza Ribi (#2) üzenetére


niof
addikt

És miért nem lehetett az elődre kellő időt és energiát fordítani? Ha az is normálisan le lett volna tesztelve, nem kellett volna 20 háznak leégnie... Kis túlzással...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#4) yarsley válasza Ribi (#2) üzenetére


yarsley
aktív tag

Az a csatlakozó ami könnyen kicsúszik meg nem egyértelmű hogy rendesen be van dugva az minden csak nem jó.

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#5) anulu válasza yarsley (#4) üzenetére


anulu
félisten

jópárszor szétszedtem a sajátom, volt átalakítóval is bekötve, most direkten ATX 3.0-val. nem csúszkál, nem ég le.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) yarsley válasza anulu (#5) üzenetére


yarsley
aktív tag

Az egy darabos mintád nem igazán fogja megváltoztatni a véleményem, az új csatlakozó közel nem annyira hülye biztos, ahhoz képest amekkora áramot vesz fel a kártya.
Itt még 0,1-0,2% hiba arány se megengedett mert simán leéghet a user háza

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#7) Busterftw válasza yarsley (#6) üzenetére


Busterftw
veterán

Erre van a biztositas.

(#8) Alaaf Pi válasza yarsley (#4) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Tudjuk mekkora százalékban történt probléma az összes eladott csatlakozót tekintve?
Tudjuk, hogy az összes kábel tűrésen belül volt, és nem elbaszott gyártással állunk szemben? Millió kérdés vetődik fel, mielőtt azt meg lehetne ítélni, hogy maga a csatlakozó jó-e, vagy sem.

(#9) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Elárulná valaki, mi a jó abban, hogy úgy is működik az új konnektor, ha nincs rendesen bedugva? :F
Szerintem az lenne az ideális, hogy ha nincs rendesen bedugva, egyáltalán nem adna áramot.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Dr. Akula válasza Busterftw (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mire hazaérek a melóból, már fel is építette a biztosító az új házat és már csak be kell költöznöm?

(#11) yarsley válasza Alaaf Pi (#8) üzenetére


yarsley
aktív tag

>Tudjuk mekkora százalékban történt probléma az összes eladott csatlakozót tekintve?
Gamer nexus 0,04-0,05%-ról beszélt (Reddit link)

>Tudjuk, hogy az összes kábel tűrésen belül volt, és nem elbaszott gyártással állunk szemben?
Which GPUs are affected?
To date, the melting issues have occurred on a variety of RTX 4090 cards, including Nvidia GeForce RTX 4090 Founders Edition as well as cards from Asus, Galax, Gigabyte, Inno3D, MSI and Zotac.
Egy-két gyártónál azt mondanám, hogy lehet benézték / nincs rendes minőség ellenőrzésük, de 6 gyártónál én már dizájn hibára gondolok.
Plusz már ott beismert lett a hiba, hogy pár hónappal ezelőtt leröviditették az érintkező tüskéket

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#12) Dr. Akula válasza yarsley (#11) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az egész csati úgy szar ahogy van. Nagyobb áramokat akarnak futtatni, erre vékonyabb érintkezőket használnak hozzá. Ide legalább a régi Molex csati kellett volna, ha nem valami komolyabb, pont az ellentéte ennek. A másik meg a tájolás - nyilván ők is tudták hogy ha egy eleve magas kártyán még 5 centit kell felfele mennie egy madzagnak és csak utána lehet hajlítgatni, az nem sok házban fog elférni. Eleve nem a kártya tetejére kellett volna rakni, hanem valahova a hátoldalra, párhuzamosan a kártyával, hogy legyen hely kilógnia magát.

(#13) Busterftw válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


Busterftw
veterán

Arra van az Airbnb meg a hotel.

(#14) Dr. Akula válasza Busterftw (#13) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Max neked.

(#15) Busterftw válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


Busterftw
veterán

Tehát ha leég a házad és nincs ismerős/rokon ahova mehetnél ideiglenesen, hogy oldod meg? (albérlet is játszik, de azt is min pár nap elintézni)

(#16) Dr. Akula válasza Busterftw (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Leginkább úgy hogy ne égjen le.

(#17) dabadab válasza L3zl13 (#9) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem az lenne az ideális, hogy ha nincs rendesen bedugva, egyáltalán nem adna áramot.

Ez lenne az ideális, csak éppenséggel a gyakorlatban nem nagyon van működő megoldás arra, hogy valami vagy egyáltalán nem csatlakozik vagy rendesen, nagy felületen.
És ha már ilyen eset létrejöhet (mert nem tudjuk megakadályozni), akkor legyen úgy megcsinálva a csatlakozó, hogy ilyenkor se égesse le a házat.

DRM is theft

(#18) dabadab válasza Busterftw (#7) üzenetére


dabadab
titán

Én tökre szeretem, amikor valaki egy soha nem létezett, elképzelt világ alapján áll neki trollko érvelni.

DRM is theft

(#19) niof válasza Busterftw (#7) üzenetére


niof
addikt

Ezt mondd annak, akinek esetleg tényleg leégett ez miatt. Komolytalan kijelentés. Ha az egész életed bent volt abban a házban, és mindened odalett egy szar csatlakozó miatt, illetve mert valaki nem végezte el a munkáját anno megfelelően, akkor hiába fizet neki a biztosító, a pénzt kb. a hajára is kenheti, az csak az anyagi dolgokat téríti, jó esetben.
Ha meg szarkazmusnak szántad, jelöld valahogy, mert írásban nincs más, amiről fel lehet ismerni...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#20) ghodyl


ghodyl
tag

Nekem ebben a történetben az a része nem kerek, hogy az NV a 3xxx szériához tervezett egy új csatlakozót amit ő fejlesztett, majd a 4xxx-ekre már az INTEL féle került fel, ami kiderült, hogy képes kigyulladni is. Mi lehetett az oka, hogy az NV nem a sajátját használta tovább, a szabványosítás miatt nem lehetett volna?

(#21) UMbikes


UMbikes
csendes tag

Szerintem nem azért csak 0.0X% a problémás csatlakozók aránya, mert tényleg csak ennyire szar a 12vhpwr, hanem mert akinek ilyen kártyája van az benne van a PC-s/gamer közegben. Amin ugye futótűzként terjedt a hír hogy veszélyes és ellenőrizni kell, hogy biztos-e a kapcsolat. Igazából várom a jelentkezőket akik ugyanakkora leszaromrutinsággal kötötték be a 40X0üket mint anno a 8pines pcie csatlakozoval tették az előző kártyájukon.

Az emberi hülyeség határtalan... De ha megfigyelő vagy egész szórakoztató.

(#22) tibaimp


tibaimp
nagyúr

De jó, hogy idén januárban vettem egy 10 év garos tápot ezzel a csatival (mivel VGA cserét is szándékozok idén, és annak készítettem elő a "terepet"), amit most akarnak leváltani, gondolván, úgy is ez a jövő.... :W

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23) Glaz-dozfhut válasza tibaimp (#22) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Én is úgy voltam a 12 éves garanciással. Hogy talán az életemben nem is kell már vennem, mert nem romlik el elvben azután sem. Meg a hardverek fejlődnek és kisebb lesz a fogyasztásuk. Két átlag tápegység kijött volna az árából, de csak kell. Az új VGA gen vásárlásától kb ez tart vissza. Meg hogy szélesebb lesz a csatlakozás miatt. Bár arról konkrét képet nem néztem.

- Glaz-doz-fhut -

(#24) Alaaf Pi válasza yarsley (#11) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

A különböző VGA gyártó nem jelent önmagában semmit, ugyanis a csatlakozót vehették ugyanonnan, a kábel oldalról sem tudunk semmit, s a tűrések kapcsán nem csak a VGA oldalt kell nézni, hanem a kábelt is, ráadásul a kettőt együtt.
Az, hogy valamit módosítanak, nem jelenti automatikusan, hogy rossz az eredeti en bloc.

(#26) Busterftw válasza dabadab (#18) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezt mondom en is, hiszen melyik elkepzelt, soha nem letezett vilagban egett le valakinek a haza emiatt?
Egy report nincs errol.

Egy eleve meg sem tortent marhasagra hogy regaljon az ember?

niof
A komolytalan kijelentes az, hogy emiatt valakinek leegett a haza.

[ Szerkesztve ]

(#27) Busterftw válasza tibaimp (#22) üzenetére


Busterftw
veterán

Elvileg a kompatibilitas megoldhato, persze tapfuggo es nem minden esetben.

(#28) tibaimp válasza Busterftw (#27) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezt majd meglátjuk. Persze gondolom lesz majd megint valami átalakító, csak pont az volt a célom, hogy nem kelljen szarakodnom ilyen átalakítókkal.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#29) niof válasza Busterftw (#26) üzenetére


niof
addikt

Tudod hogy értettem, ne trollkodj!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#30) Busterftw válasza niof (#29) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem trollkodom, konkretan az egesz mar kezdetektol fogba fel van fujva, mikozben senki nem kozol itt hivalatos statisztikakat.
Ennyi erovel egy sima fos minosegu tap is okozhat tuzet (es okoz is) es leeghet a haz.

Akinek pedig gondja volt a GPU-javal bokszolja le a gyartoval/Nvidiaval/bolttal stb.

(#31) niof válasza Busterftw (#30) üzenetére


niof
addikt

Értem én, hogy mit mondasz, de továbbra is a rossz végéről fogod meg a dolgot. Itt azon van a hangsúly, továbbra is, hogy ennek a dolognak a gyártási fázisba kerülés előtt a felszínre kellett volna kerülnie, de nem, mert valaki hanyag volt. Ez pont olyan, mint a telefonhajlítgatás Zack Nelson tesztjeiben. Eztán nem fog kijönni olyan csatlakozó, amit ne tesztelnének le minden lehetséges körülményre. Nem egyszer találkoztam én is pl. olyan 24 tűs tápcsatival, amit olyan erővel kellett összenyomni az alaplapival, hogyha azt mondjuk egy nő csinálja, nem biztos, hogy a helyére megy. Szinte dettó ez volt a helyzet haver 4090-es kártyájával, megértük a helyére nyomni, már azzal foglalkoztunk, hogy a pin-eket nem toltuk e ki a helyéről. Pedig egy ~900k-s kártya, ennél nem lehetne ilyet megengedni. A cikkben szereplő új csatival feltételezhetően ilyen gond nem lesz.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#32) komi77


komi77
senior tag

Nem vagyok semmi féle innováció ellenzője. Ugyanakkor nehéz elmenni amellett, hogy a 12VHPWR csatlakozó elméletileg helytakarékosság de leginkább a szerelhetőség megkönnyítése okán született meg - egyéb paramétereket hagyjuk. Helytakarékosság ügyben nem lett profi, a szerelhetőség meg annyira lett könnyebb amennyire. Szóval mi az értelme egyáltalán ennek a fejlesztésnek? Az új nagy fogyasztású vga-k, amik akár 3 régi csatit is becuppantanak simán elvannak és a gazdáikat sem ez a pár plusz csatlakozó aggasztja. Ez a 12VHPWR csati kicsit olyan mint a matek lecke végén a díszítősor. Ha szépre sikerül, akkor sem ad hozzá a lényeghez. Ha csúnya lesz akkor meg még ront is az esztétikán. Ezen kívül nem sok haszna van. A statisztikákról csak annyi a véleményem, hogy biztos jó okkal váltják a 12VHPWR-t.

Szegény ember kézzel nőz.

(#33) L.Edit


L.Edit
tag

A demonstráció azért nem mondható pontosnak, mert a PCB szobahőmérsékletű volt és az aljzat egyenes. Tehát ez és a rövidebb lábak miatt az intenzívebben vezette el a hőt a csatlakozóról, mintha az egy igazi működő VGA-n lett volna. Valamint időben állandó áram volt programozva a műterhelésen, tehát az áram dinamikus hatása nem vette igénybe a kontaktusok, hüvelyek rugalmasságát, mint egy valódi VGA-n ahol a terhelés időben erősen ingadozik.

Amúgy tök jó, de miért nem húzta ki a dugót nagyon lassan, hogy lássuk, ahogy az elektronika megszünteti a betáplálást, mielőtt a még éppen nem bontott kontaktusok elkezdenek egyenként túlterhelődni, majd az utolsó pár ívet húzna. Vagy azt még nem tudja? ;]

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#34) Benjami válasza dabadab (#17) üzenetére


Benjami
csendes tag

Lehetett volna olyanra tervezni a csatlakozót, hogy legyen erre lehetőség. Csak annyit kellett volna tenni, hogy a két szélső érintkezőt (nevezzük sens1 és sens2-nek) rövidebbre megcsinálni, úgy hogy csak akkor érintkezzen, ha a köztes érintkezők már megbízható módon találkoztak egymással. A kártya tápellátását pedig csak akkor kell elindítani, ha a sens1 és a sens2 pontokon is megkapta a feszültséget.

(#35) Alaaf Pi válasza Benjami (#34) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

És annak a két érintkezőnek a biztos érintkezését hogy oldod meg? Újabb két biztosító érintkezővel?

(#36) Dr. Akula válasza Alaaf Pi (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mindenki hozzon magával még 2 érintkezőt.

(#37) Benjami válasza Alaaf Pi (#35) üzenetére


Benjami
csendes tag

Sehogy. A két szélső érintkezőn nem folyna áram, csak engedélyező jel lenne a kártyán levő tápegység indításához (lehetne sokkal vékonyabb is ezért mint a többi). Pl. ha 5mm mélységben lehet a a csatlakozókat egymásba dugni, a szélsők csak akkor érintkeznének, ha legalább 4mm mélységben már egymásba mentek, így a köztes érintkezők már elég nagy felületen érintkeznének ahhoz, hogy nem égjenek meg. Rá lenne kényszerítve a felhasználó, hogy rendesen összedugja a csatlakozót, mert amíg nincs rendesen összedugva, el sem indulna a kártya.

(#38) niof válasza komi77 (#32) üzenetére


niof
addikt

Hát, mind az esztétikáról, mind a szerelhetőségről lenne véleményem. Amit az ASUS mellékelt a fent említett kártyához, az egy vicc mindkét szempontból.
1.: tök ronda az a 10-12cm-es kábel, ami befogadja a 4 hagyományos kábelt, és 1-et csinál belőle.
2.: haveromnak egy Fractal R6 háza van, és ebbe is épphogy úgy befért a kártya, hogy az oldalsó üveg ne nagyon nyomja (a tápkábelt). Egyébként nem szabadna nyomnia. Pedig az R6 azért nem kicsi ház. Szóval, vicc az egész. Ennek így nem szabadott volna piacra kerülnie. Tehát, igenis szükség van az áttervezett verzióra.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#39) ncc1701


ncc1701
veterán

Már régen 48V-ról kellene mennie a vga kártyáknak.

(#40) niof válasza ncc1701 (#39) üzenetére


niof
addikt

Egy szinte teljesen 12V-os környezetben ezt hogy oldanád meg? Teleraknád step up converterrel, vagy dobni az egész technológiát a francba, és új tápegységeket, alaplapokat, stb. tervezni hozzá? Vagy újra multi rail tápokat kéne gyártani a gépekhez? Bár mondjuk utóbbi lenne talán az egyetlen járható út ebből a szempontból...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#41) ncc1701 válasza niof (#40) üzenetére


ncc1701
veterán

Részemről új tápokkal. Aki megveszi a csúcsfogyasztású csúcs vga kártyát, azt nem vágja földhöz egy új táp sem. Aztán lassan lejjebb tudna szivárogni. Alaplaptól meg nem kellene teljesítményt felvennie a vga kártyának, arra ott lenne a 48V. Negyed annyi áram folyna, rögtön elég lenne 1 csatlakozó pár.

(#42) L.Edit válasza ncc1701 (#39) üzenetére


L.Edit
tag

Erre a kérdésre a választ egyszer már megírtam, így lustaságból inkább linkelem ezt a hsz.t mint magamat idézgessem: [link]

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#43) Alaaf Pi válasza ncc1701 (#39) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

És csak megfelelő tréning igazolásával lehetne VGA-t, PSU-t venni?

(#44) ncc1701 válasza Alaaf Pi (#43) üzenetére


ncc1701
veterán

A 48V az törpefeszültség, nem ráz.

(#45) L.Edit válasza ncc1701 (#44) üzenetére


L.Edit
tag

Viszont ahhoz már elég nagy, hogy a villamos ívet képes legyen "stabilra" begyújtani, terhelt kontaktus bontásnál vagy KH-nál.
Az ív hője képes szenet csinálni maga körül a szigetelőkből, aztán az új úton tovább vándorolni, amíg le nem esik a feszültség az ívtartási feszültség alá, vagy kevésnek bizonyul az áram a terjeszkedő ív hőtermelésének a biztosításához és az ki nem alszik. Ekkor még a keletkezett szén tud áramutakat biztosítani.

A 12V biztosan kevesebb mint az ívgyújtáshoz és az ívtartáshoz szükséges feszültség, így a hiba esetén csak a kontaktust érő hőhatás miatt fejlődik hő, ami rendszerint elég szelektív ahhoz, hogy az elégeti az alacsony olvadáspontú vezetőt vagy forrasztott kötéseket körülötte és még azelőtt megszakad az áram, mielőtt elérhetné a probléma környéke azt a hőmérsékletet, ahol a szigetelő/hordozó is vezetővé válna, és a hőhatás nagyobb pusztítást tudna véghez vinni.

Szóval van egy kis praktikuma az alacsony feszültségű /24V alatti/ DC táplálásnak.

[ Szerkesztve ]

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#46) tasiadam válasza tibaimp (#22) üzenetére


tasiadam
veterán

Gondolom, ha pl corsair vagy szupervirág, adnak madj ki egy kábelt aminek a végén már jobb a csati, a másik 2 pedig simán 2x8pin, mint eddig.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#47) Alaaf Pi válasza ncc1701 (#44) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Ehhez képest már épp elég ahhoz, hogy ne szerelhesse pl. autóiparban akárki, hanem csak HV lvl3 tréninget elvégzett, mert képes annyi galibát okozni.

(#48) drkbli válasza Busterftw (#7) üzenetére


drkbli
tag

Biztosítás balesetre van, nem szándékos veszélyeztetésre. Kint van az új csatlakozó, szüntesd meg a veszélyt, vegyél új videokártyát. Még mindig olcsóbb, mint egy új lakás.

(#49) Busterftw válasza drkbli (#48) üzenetére


Busterftw
veterán

Úgy érted új tápot. Illetve új kábelt ha még lesz oldva a kompatibilitás.

Illetve te sem gondolod komolyan, hogy akár az Nvidia, akár a PSU gyártó szándékosan le akarja égetni a házad.

(#50) Kobe válasza Busterftw (#49) üzenetére


Kobe
veterán

A komolyan gondolasra egy autoipari peldat hoznek, valamelyik amcsi gyartonal volt egy hibasan tervezett inditokulcs foglalat: bizonyos helyzetekben a razkodastol vagy terddel erintestol, nehezebb kulcstartotol menet kozben teljesen elfordult a kulcs, leallt a motor.
ez onmagaban nem eletveszelyes, csak mivel a gyujtast is eldobta a rendszer, a vesz es segitoberendezesek sem mukodtek, pl AbS, ESP
ugy remlik a gyarto olyan 15 halalos aldozatig takarozott az uggyel es utana a belebegtetett birosagi hercehurcat megelozendo volt csak hajlando belemenni a visszahivasba es upgradelesbe. Addig pont telibetojta hanyan murdelnak meg a sajat markas kocsijaiban.

kerdes: es te komolyan gondolod hogy az nvidia barmilyen szinten jobb / felelosebb ceg lenne, mint ez ? :)
kozben kikerestem: general motors volt, vilag masodik legnagyobb gyartoja volt akkoriban….es nem 15 hanem tobb tucat aldozat volt

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.