Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

A linuxal még csak most ismerkedek szép lassan.
Feltelepítettem egy Suse 10.3-at raidbe szoftveres tükörrel 2 vinyóval.
Most szeretnék belő levelezőrendszert csinálni.
Unix alatt/másik gép/ már megcsináltam, hogy működik ez Outlook alatt, de láttam és megtetszett egy a webes felületű dolog, mivel így nem kell minden usernek odamenni és beálítani azt nagyon nem szeretném.
Apache van a gépen php szerintem nincsen még de ebben sem vagyok biztos.
Az egy dolog, hogy felteszem ezt a progit, de kell valami adatbázis is hozzá?
Pl.: MySql meg sendmail .....Valaki persze ha van ideje és kedve válalva a további kezdő végeláthatatlan talán egyszerűnek tűnő kérdéseket akkor talán bele lehetne vágni ebbe a topicba is.
Most ahol tartok van egy Suse meg van leszedve a Mókusmail.
Tovább is van....?
Téma Indul.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#2) ch_m


ch_m
csendes tag

Baráti a topic.

Én már tul vagyok "legalább is ugy érzem" az összes telepítésen, Debian sarge, apache2, courier-imap, im4p , legujabb squirrelmail fent vannak DE nem megy..
valahogy nemtudom rávenni hogy az imap-ot kezelje. Lassan rommá állítottam mindent, szét forumoztam magam már 3. napja és nem akar összejönni, hogy loginnal , cram-md5 el vagy hogy és mi modon csatlakozzon imapkához.

7. Secure IMAP (TLS) : true

Error connecting to IMAP server: tls://localhost.
0 :

(#3) VladimirR válasza ch_m (#2) üzenetére


VladimirR
nagyúr

debian-hoz (sarge) ezt a leirast tudom ajanlani, ez vegigkalauzol a teljes telepitesen es beallitason
ugyanitt van etch-hez is hasonlo

(#4) ch_m


ch_m
csendes tag

Nekem nem működik,

Teljesen feladtam, elegem volt az összes email szerverből.
Egyszerűen nem jutok dűlőre HOGYAN kell beállítani ezt az Imapot vagy egyáltalán be kell e? nem tudom. Pedig csak 1 kicsike kis email fogadó szerverre volna szükségem ami e-maileket fogad, és annak mellékleteit el lehessen menteni. Sokat kérek ettől az egésztől?

Mikrotik szerverek küldenének backup mentéseket erre de áh...
:(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.