Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#332) Gavin


Gavin
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy asus p5ld2 deluxe alaplap Realtek ALC882M (8-cs. High-Definition Audio CODEC; DolbyR Master Studio; Jack érzékelés és újraosztás; Universal Audio Jack; S/PDIF out interface) integrált audio eszközzel, továbbá Windows 7 oprendszer, Realtek HD Audio Manager, amiben állíthatóak az audio eszközök. Ha kiválasztom lejátszás fülön a Realtek Digital Output -ot és a tulajdonságoknál a Speciális fülön Dolby Digital Live (5.1 Surround) -t állítok be és S/PDIF -en (mondjuk koaxon) az audio eszköz össze van kötve egy Pioneer VSX-819H -val, AKKOR minden hang 5.1-ben fog megszólalni vagy csak az eredetileg is digitálisak fognak 5.1-ben szólni a többi pedig marad sztereo??
(Olvastam, hogy alapból csak sztereo szól S/PDIF -en keresztül, de ebből a beállításból én azt a következtetést vonom le, hogy a Realtek Manager vagy az integrált hangkari 5.1 digitális jelet konvertál realtime-ban és azt küldi rá az S/PDIF-re. Sajna az erősítő még nincs nálam így nem tudom kipróbálni, csak szeretném tudni, hogy milyen kábelt(eket) vegyek hozzá, hogy minden 5.1-ben szóljon.)
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.