Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Esmein válasza fecoka77 (#50) üzenetére


Esmein
nagyúr

Miért nem nézel szét az asus/abit háza táján ? Nagyon jó lapjaik vannak. Én jobban bízom bennük, mint a gyári intelekben.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#52) Esmein válasza Guruka (#45) üzenetére


Esmein
nagyúr

Mailcím van ?:D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#53) Criton válasza fecoka77 (#50) üzenetére


Criton
veterán

Asus P4C800 vagy a P4C800-E asszem. 478 ba ezek most a legjobb lapok. Abitnál nemtom mi a helyzet. De váltanod szerintem neked sem kell ezért.

(#54) Esmein válasza Criton (#53) üzenetére


Esmein
nagyúr

Abit IC7-G rulzik, az IC7-max3-nak van pár tipushibája, nem ér annyi pluszt.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#55) Criton válasza Esmein (#54) üzenetére


Criton
veterán

Abit IC7 ről pl én is hallottam jókat. A a -G n már nem SoundMax van ? Nálam P4C800 on SoundMax van felrakva. Kipróbáltam gépet még SoundBlaster Live 5.1 el valamint Audigy vel is. Hát inkább maradtam SoundMaxnál, vagyis nem láttam értlemét más hangkártyának a beszerzésére. Esetleg némelyik game kezd el egy kicsit akadozni az integrált hangkártyák miatt...

[Szerkesztve]

(#56) Esmein válasza Criton (#55) üzenetére


Esmein
nagyúr

az ic7 sima hangkártyája kritikán aluli, pedig az amd-j lapjaimnál mindig integráltat használtam, viszont a -G változaton van integrált lan, a simán pedig nincs.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#57) Criton válasza Esmein (#56) üzenetére


Criton
veterán

De akárhol nézem, újság vagy Internetes oldalon, már nem nagyon láttok sehol sem Abit IC7-G valamint Asus P4C800/Gold vagy P4C800-E lapot. Bár lehet én tévedek és ezeket már nem is figyelem :)

[Szerkesztve]

(#58) fecoka77 válasza Esmein (#51) üzenetére


fecoka77
csendes tag

Miért, azon kívül, hogy most én belefutottam egy ilyenbe, van valami hiba bennük? Csak mert pl. egy asus p4c800-e kb 40e, mígy egy intel 865GBF az 24e. Ekkora különbség van (nekem audio, meg gigabit lan nem számít, esetleg firewire. Még a raid sem...) :F

(#59) Esmein válasza fecoka77 (#58) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ha ennyire nem kell az extra, akkor a jetway és a soltek is csinál pöpec lapokat. Egy siam IC7 ami nem ilyen szupercsicsás mint a p4c800-e deluxe gold edition is megvan 20-25 körül.

A másik meg, hogy ezeken 875-ös chipset van. +pat. Van 865-ös lapja abitnak asusnak is azok is jók ( p4p800, is7)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#60) PowerMan válasza Criton (#3) üzenetére


PowerMan
csendes tag

Adok érte egy Asrock LGA775-ös lapot...
1/1-ben a csere :DDD?

Asus párti vagyok!!!

(#61) fecoka77 válasza Esmein (#59) üzenetére


fecoka77
csendes tag

És a 865 és 875 chip között mi a különbség? Az intelt egyébként azért választottam anno, mert megbízhatónak és stabilnak gondoltam (és még ezek után is fenntartom). Még Asus az ok, talán abit is, de soltek meg nemtudommi? :F

(#62) fecoka77 válasza fecoka77 (#61) üzenetére


fecoka77
csendes tag

Ja és még 1. a dual channel támogatás is egy plusz pont volt :)

(#63) Esmein válasza fecoka77 (#61) üzenetére


Esmein
nagyúr

875-ösban van PAT funkció, ami gyorsabb memóriakezelést tesz lehetővé.
Abit is megbízható, alapórajelen a soltek is. Asus sem rossz, igazából alap órajelen teljesen mindegy milyen lapot veszel, tudjon minden funkciót amire szükséged van.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#64) Criton válasza PowerMan (#60) üzenetére


Criton
veterán

Az lehet. De szerintem a P4C800 as lap még mindig többet ér mint az Asrock LGA775 lap. Ha adsz nekem ugyan ezért az árért Asus lapot vagy Abitot és egy procit, akkor talán, de így tuti nem. És ez szerintem nem ide vággó téma

(#65) -=Lord Tom=- válasza Esmein (#63) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

gyakorlatilag a 865ösben is van, csak máshogy hívják..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.