Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Criton


Criton
veterán

Nos nemtom, hogy van -e ilyen topik, ha igen, akkor sry !
A kérdésem igazán az lenne, érdemes -e 478 ról átálni 775 re ? Vagyis kell-e ?
Nincs egy éve , hogy 45k ért vettem a mostani alaplapomat és elég szomorú lenne, ha kiderülne, hogy azt már szinte semmire nem használhatom.:O
Érdemes -e a 478 ba fejleszteni -e még ? Gondolok itt cpu,vga ( agp ) , memória stb....
Vagy azért még ez a 478 marad a standard itthon ? Mert elég sok helyen olvastam, hogy az agp 1 év és kimegy , vagyis mindenki áttér pci-e re ? Ez azt jelenti, hogy Agps vidkarira már nem is érdemes befektettni ?

A Socket 478 P4 3.2 Ghz és egy Socket 775 P4 3 Ghz es proci között mi a teljesítmény különbség ? Erősebb -e ? Mert árban a két processzor majdnem ugyan az....

[Szerkesztve]

(#2) Viktor77 válasza Criton (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Ha 875-ös lapod van, akkor ne cserélj.

Nekem is az van, és egyszerűen nem látom azt a teljesítménykülönbséget az új procikban amiért érdemes lenne cserélnem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) Criton válasza Viktor77 (#2) üzenetére


Criton
veterán

Asus P4c800 / gold -om van. Asszem 875-s. Csakmár teljesen összevagyok zavarodva.
Már majdnem havonta jelentenek be új tokozásokat új rendszerket. Lehet Amerikába ezt megtudják fízetni, de én pl nemtok fél évente 100k kiadni csak alaplara meg procir ;)

A topikot azért is nyitottam, mert szerintem vannak még, akikben felmerül ez a kérdés.

(#4) Criton


Criton
veterán

Bár nem is nagyon értem, hogy Intel mért kezdi kivenni a forgalomból a 478 tokozást.
A 775 az A64 ellenfele ? Gondolok még itt teljesítményben ...... végülis mit tud a 775 amit 478 nem ? ( agp > pci-e , ddr > ddr2 esetleg ? )

Meg ami szerintem elég zavaros , hogy a 478 proci meg 775 proci árban ugyan az , de alaplapokban már nem . 478 as lapok kb 10-25 k között vannak már míg 775 olyan 25-65k között van. ( Mennyi ma újonnan egy p4c800 pl ? Vagy egy IC7 mert 478 ban azok vitték a pálmát tudomásom szerint.... ? ) És teljesítményben szinte semmi vagyis nem nagy különbség ?

(#5) Steve-S válasza Criton (#3) üzenetére


Steve-S
tag

Asus P4c800 / gold :Y Le ne cseréld még véletlenül se!!!! Ennyire azé nem éri meg 775-öst venni!

Set The World On Fire!!!

(#6) _az


_az
senior tag

northwood óta a p4 csak lassult... semmi se használja ki a prescottot

az

(#7) Zoli bácsi válasza Criton (#1) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én a helyedben vennék még egy RAM modult, hogy duálba lehessen hajtani, esetleg ha játszol is, akkor egy izmosabb VGA-t. Beszélgettem Asus p4p800, és p4c800 lappal rendelkező emberekkel, tökéletesen elégedettek az alaplapjukkal. Szerintem maximum akkor érdemes majd 478-as lapról váltani, ha elterjednek a 945-955-ös chipkészletű alaplapok, és a duálmagos Pentium D-k. Addig nem kapnál plusz teljesítményt a pénzedért.

(#8) engusz


engusz
veterán

Ha prociban nincs is különbség, de a memória és a winyó kezelésben van (egy 915P javára). Összehasonlítva a 875P-met egy 915P-vel.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) Esmein válasza engusz (#8) üzenetére


Esmein
nagyúr

Csak nem érdemes pénzt kiadni a váltásra. Nagyon rossz hatásfokkal térülne meg...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#10) engusz válasza Esmein (#9) üzenetére


engusz
veterán

Váltani tényleg nem érdemes. Csak akkor éri meg, ha sokkal gyengébb gépe van.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#11) peetking válasza Zoli bácsi (#7) üzenetére


peetking
csendes tag

semmi képpen ne cseréljél, semmivel nem lett jobb a 775, sőt...
csatalkozok Zoli bácsihoz, vegyél még egy 512MB -s modult

(#12) Esmein válasza engusz (#10) üzenetére


Esmein
nagyúr

0-ról érdemes s775-öt építeni a pci-e kártya dömping miatt de s478-ról kétfelé van lépés. s939(fújj) vagy kicsi halk multimédiás izémizé vagy laptop. De s775 semmiképp. Bár ezt pont neked magyarázom, teljesen tisztában vagy vele :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#13) engusz válasza Esmein (#12) üzenetére


engusz
veterán

S478 mellé egy kicsi, halk multimédiás izé. :D

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) Esmein válasza engusz (#13) üzenetére


Esmein
nagyúr

Burzsoázia ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#15) Criton


Criton
veterán

Köszönöm az Infokat, akkor beszerzek még 512 memet és hajrá :))
Esetleg nemtud vki egy oldalt ahol 478 as p4 vs 775 p4 tesztek vannak ?

(#16) Esmein válasza Criton (#15) üzenetére


Esmein
nagyúr

Most bepötyöghetném a gugliba, de nem győzne meg a váltás mellett ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#17) thaler2 válasza Criton (#1) üzenetére


thaler2
senior tag

s478ról lga775-re csak is agp>>pci-xre váltás esetén van értelme átállni szerintem.

(#18) Esmein válasza thaler2 (#17) üzenetére


Esmein
nagyúr

Arra meg nem költünk pénzt, amitől nem gyorsul ugye.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#19) thaler2 válasza Esmein (#18) üzenetére


thaler2
senior tag

Pontosan, de egyszer mindenkinek átkell majd állni pci-x-re. Ami sz.tem lesz 2-3 év is itthon.

(#20) thaler2


thaler2
senior tag

Mér tüntek el jobb oldalról, azok a topic-címek ahova eddig írtam???na most mire megtalálom újra az összeset...:O

(#21) Esmein válasza thaler2 (#20) üzenetére


Esmein
nagyúr

Vannak karakterek, amik ha topiccímben fordulnak elő, akkor legyilkolják a kukikat.


Szerintem én akkor fogok pci-e lapot venni mikor már könnyebben beszerezhető lesz mint az agp-s. Vagy lesz valami más előnye is, egyelőre maradok a jól beváltnál :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#22) thaler2 válasza Esmein (#21) üzenetére


thaler2
senior tag

Egy pci-xes 6600GTnek ugyanannyi áram kell, mint egy agp-snek?Mert a pci-xesen ugye nincsen tápcsati, csak nem tudom, hogy annak kevesebb áram kell, vagy maga a pci-x sín tud nagyobb áramot leadni:F

Előnye, annyi hogy 1 hajszállal olcsóbb:C de arra azért kiváncsi vagyok, hogy 1 év múlva komolyan leállnak e a gyártók az agp-vel...

(#23) Esmein válasza thaler2 (#22) üzenetére


Esmein
nagyúr

pci-e-n több áramot tud felvenni mint agp-n keresztül, lehet ott nincs szükség molexre, oder gyártók között is van eltérés söt még 2 azonos kártya között is lehet ilyesmi.

Tegyük fel hogy leállnak 1 év múlva. És Már most olyan kártyák vannak a piacon agpben, amik sokszor több teljesítménnyel rendelkeznek, mint ami valójában szükséges. Amikor már majd szükséges lesz ,bagóért fogják őket dobálni használtan.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#24) thaler2 válasza Esmein (#23) üzenetére


thaler2
senior tag

Úgy olvastam valahol, hogy azért vannak azok az új 24tűs tápok/tápcsatlakozók, a pci-xes portok miatt, de nem tenném rá a kezemet. Majd 1 év múlva, mikor mindenki, hirtelen pci-x-re vált, majd mi megvesszük 20ezerért az agp-s x800-at:C

(#25) Criton válasza thaler2 (#24) üzenetére


Criton
veterán

jaja, térján át mindenki csak pci-e re, annál olcsobbak lesznek az agps vidkarik :))

(#26) Esmein válasza Criton (#25) üzenetére


Esmein
nagyúr

Teszem hozzá hogy fél év alatt így is rohadt sokat zuhant, már egész emberi áron kapni power vga-t.(pl egy gef4-est, vagy r9600 pro-t)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#27) thaler2 válasza Esmein (#26) üzenetére


thaler2
senior tag

Igen, és ez sz.tem annak köszönhető, hogy egyre nagyobb léptékben fejlődik a számítástechnika, egyre nagyobb különbségek, vannak a legújab, és az eggyel régebbi vga-k között sz.tem.

(#28) Criton


Criton
veterán

Jaja, bár ez az egész 775 már nem is igazán teljesítmnyre megy, hanem inkább a két gyártó közötti versengés AMD vs Intel.
Gondoljunk csak bele, mennyi idő volt a socket 370 és socket 478 között a különbség, vagyis eltelt egykis idő míg áttértek az emberek.
Socket 478 meg alig volt és máris van 775 meg már annyi minden. Ugyan ezvolt a memóriákkal is. P4 hez legelösször ugyebár kijött a Rambus. Fél évre rá már nem is volt rambusos P4. Mosmeg mindenhol azt nyomatják, hogy Pci-e meg DDR2, a kérdés csak az meddig ? Szerintem ez a túl gyors váltás sem a legjobb. Meg mondjuk mire mi magyarok teljesen áttérnénk a 775 meg ddr2 re , addigra rá megint új foglalat > új chipkészlet és megint az lenne hogy ddr2 le és ddr fejlesztik tovább....

(#29) thaler2 válasza Criton (#28) üzenetére


thaler2
senior tag

Nem mindenki olvass fullos fless teszteket ám, szóval rengetegen csak azt látják, hogy új ddr2 éssatöbbi, ez biztos, hogy jó, vegyünk ilyet, és ezt most nem magyarra értem, mert kevés olyan magyar van sz.tem, aki csak úgy megengedheti magának egyből, a legújabb technológia megvételét.

(#30) Esmein válasza thaler2 (#29) üzenetére


Esmein
nagyúr

_Sok ilyen van ám.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#31) thaler2 válasza Criton (#28) üzenetére


thaler2
senior tag

Ha az amd újít, akkor az intelnek is felkell valamit mutatnia...

(#32) Criton válasza thaler2 (#29) üzenetére


Criton
veterán

Pontosan. Nekem is kellett egykis idő míg a mostani konfigomat összeraktam, úgy hogy kb a középmezőnyben benne legyen, bár nemtom, hogy benne van-e :F
Esetleg még vga az ami kevés, bár nem jáccom sokat, de amivel jáccom azt is szépen elviszi a gép. Csak ahogy mondtam, teljesen ketté oszlik a tábor. Van aki megteheti hogy vegyen ( ezek szerint ez a gép már elavult ) és van aki nem. És szerintem ebben az országban többségbe van az, aki nem.

(#33) thaler2 válasza Esmein (#30) üzenetére


thaler2
senior tag

Én csak a ph-s fórumozókat tudom valamilyen szinten követni, ki mennyire újjít hamar az új ításokat követve, de azért nem hemzsegnek a ddr2es emberkék itt, tisztelet a kivételnek:R

(#34) thaler2 válasza Criton (#32) üzenetére


thaler2
senior tag

Felsőkategória sosem hozott annyival nagyobb teljesítményt, mint amennyivel drágább szerintem.

(#35) engusz válasza Esmein (#14) üzenetére


engusz
veterán

Egy picit örülnék, ha illene rám ez a kifejezés. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#36) Esmein válasza engusz (#35) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nincs valami jó bádogos vagy esztergályos haverod ? Kellene némi olcsó alumínium méretrevágással akár. Ha ismersz ilyet akkor rákérdezhetsz :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#37) thaler2 válasza Esmein (#36) üzenetére


thaler2
senior tag

Fater itthon marós, és esztergályos +tesóm is. itthon=Győr

(#38) Esmein válasza thaler2 (#37) üzenetére


Esmein
nagyúr

Alulemezt tud szerezni, vágni ? Mert ha igen, akkor 2 mm-es lemezre mondhatna valami kilós vagy nm árat, meg a munkadíjra is, lehet futnék arrafele egy kört.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#39) Rover623 válasza thaler2 (#33) üzenetére


Rover623
félisten

Főleg azért nem ''hemzsegnek'', mert néhányan/sokan mesterségesen gerjesztenek ''ellenhangulatot'' itt, tisztelet a kivételnek:R

P.S.:
Pl. aki új konfigot vesz, nagy hülyeséget csinál ha a 478/AGP/DDR vonalba ruház be...csak ezt mindig elfelejtik említeni a szakik...bármilyen fórumon is hangozzék el a véleménynyilvánítás...
Márpedig ha egy dolognak mindig csak a negatív jellemzőit emlegetik (ráadásul eltúlozva), akkor az - amellett hogy tisztességtelen is - káros lehet az elterjedésre...
A PH!-nak, mint szakmai fórumnak sokkal nagyobb a felelőssége, mint ahogy azt a házigazdák/cikkírók jelenleg kezelik...

primus inter pares

(#40) Criton válasza Rover623 (#39) üzenetére


Criton
veterán

Ezcsak arra vonatkozik aki most akar új konfigot venni ?

(#41) Esmein válasza Criton (#40) üzenetére


Esmein
nagyúr

Szerintem leginkább igen. Bár a ph-n megforduló köznép szerintem teljesen más arányban tartalmaz ADM és INTEL felhasználókat, mint ahogyan az a valóságban előfordul. Sokkal több téma és hozzászólás van amdvel kapcsolatban mint intellel és ezt leginkább akkor éreztem, mikor ic7+2.4C gépet építettem.

jó az az lga775, de nem érdemes váltásra.(mint ahogyan én sehova nem váltanék olyan konfigról mint a tied)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#42) thaler2 válasza Esmein (#38) üzenetére


thaler2
senior tag

Nem igazán van itthon alumínium. Egyébként nem hiszem, hogy nagyon megérné neked, ha vele gyártatnád le, azt amit akarsz;) 3000ft/óra nem tudom, mennyire érné meg neked, plusz, míg leutazol, anyag-díj...

(#43) engusz válasza Esmein (#36) üzenetére


engusz
veterán

Azt hiszem, hogy van. Guruka (innen a fórumról) csináltatott egy komoly kis dobozkát, mikor még úgy gondolta, hogy különálló ''házban'' lesz a vízhűtése.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#44) Esmein válasza thaler2 (#42) üzenetére


Esmein
nagyúr

Akkor lehet az engusz vonalon indulok el mégis :)

Engusz: Szerintem akkor az én igényeim sem lesznek annyira extrémek. Csak a méretrevágást és az alapanyagot kell megoldani a többit meg tudom én is csinálni...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#45) Guruka válasza Esmein (#44) üzenetére


Guruka
senior tag

Itt vagyok. :)
Én egy ismerőssel csináltattam a dobozomat, 3 vagy 4 ezerért csinálta meg, nekem nem aluminiumból van, sima 2es lemez. Ha gondolod adok címet. :)

(#46) Rover623 válasza Criton (#40) üzenetére


Rover623
félisten

Attól függ hogy miről akar váltani...
Neked felesleges váltanod, ha csak a ''rendes'', 6 havi upgrade-edet szeretnéd megtenni...a te konfigod a VGA-tól eltekintve ma még rendben van.
(Tényleg, a Dual Channel megy rendesen...a 3 db memó miatt kérdem...:F)
Persze ha rád szakad egy kis pénz, más a helyzet.

primus inter pares

(#47) Criton válasza Rover623 (#46) üzenetére


Criton
veterán

Mióta megvan a 4. ram is rendben megy, 3 al nem ment. Ha rámszakadna az ég, akkor hujjjj..... akkor szerintem olyan gépem lenne.......
Ha nyerek lotton, akkor mindenkinek adok pénzt aki itt fórumon segitett :P És akkor csak írigykedhet mindenki :))

A kártyát leszámítva azért még max 1 évig jó konfig ez, nem ? Gondolok itt majd a megjelenő Longhornra stb....


[Szerkesztve]

(#48) Criton


Criton
veterán

Rover623 Nem ide vágó kérdés, a tápodat hol és mennyiért vetted ha nem indiszkrét kérdés ? Valamint megvagy vele elégedve ?

(#49) Rover623 válasza Criton (#48) üzenetére


Rover623
félisten

Meg vagyok vele elégedve...annyira hogy rögtön egy kartonnal vettünk belőle...:DDD
Bővebben: link
(Ennél valamivel olcsóbban természetesen...)

primus inter pares

(#50) fecoka77


fecoka77
csendes tag

Sziasztok!

Van (volt) egy Intel 865GBF alaplapom, ami úgy tűnik kihalt (a szervizes kolléga azt mondja kontakthibás :F). Nem indul el, memóriacserére sem reagál, minden le van húzva róla...

Kérdés: ha cserélni kell az alaplapot, akkor az ugyanilyenen kívül mit tudtok ajánlani szintén Intelből, ami fogadja a 478-as tokozású Prescott-ot? Vagy hagyjam az intelt? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.