Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nokamiki


nokamiki
senior tag

Sziasztok!
Éppen azt fontolgatom, mivel sikerült hozzájutnom egy kis pénzmaghoz :DDD
vennék egy csúcskategóriás gépet!
Na most ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy mit fog hozni a jövö?
Mivel én AMD-s vagyok ilyen gépet vennék!
Namost, tudom hogy most nagyjából a 3200+-os Barton a legkirályabb!
De mit fog hozni a jövö?
Ugye jön a 64-bites Architektúra és megéri ezt megvárni abból lesz asszem 3500+os!
Na most ez tuti nyerő lesz!
De mi lesz az ára?
Milyen platformra épül (alaplap) és milyen csipkészletre!
Jelenleg mit érdemes venni?
Venni egy csúcs Socket-A-s lapot és a végletekig fejleszteni vagy majd megvárni a 64-bites Architektúrát?

Nagyon gyors iramban fejlődik a számítástechnika!
Én azt olvastam, hogy a videókártyák azért fejlődnek ilyen iramban hogy minél jobbak annál jobban leveszik a prociról a terhelést és nem muszály a prociból a csúcsot megvenni.
Ti mit tudtok erre.
Mondtam ugye hogy van egy kis pénzem és ebből most már tényleg egy csúcs Hardcore-Gamer, High-End stb. gépet akarok összerakni.
És videókártya térem megéri várni még egy évet és megvenni az NV45-ös chipet?
Az már ultra brutál!
Vagy venni egy jelenleg középkategóriást addig és azzal kihúzni?
Vagy venni egy FX5900-ast és akkor KB a mostani ár feléért eladni és megvenni az NV45-ös?
Ki érti már ezt az informatikát?! :O
Legalább lélegzetvételhez jutnánk mi ''szegény'' végfelhasználók!
Na köszi hogy ezt elolvastad!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#2) wassermann


wassermann
addikt

Saját magad megválaszoltad már a kérdést!

Mivel a régi XP-s architectúra kifutóban, ezzel
már nem terveznék hosszabb távra. Ha nem
égető a gépvásárlás, meg kellene várnod a
64-es cuccokat!

(#3) iguana válasza nokamiki (#1) üzenetére


iguana
őstag

ha számít, én is ezen bizsergek. azaz várjak a 64-re, vagy most socketA...
1szer már belefutaottam egy hasonlóba: slota--->socketa. vettem akkor egy_tényleg_nagyon brutál 750-est, amit átforrasztottam 1050-re. (mellesleg ma is hibátlan) aztán jött a socketa :(
úgyhogy asszem én kivárok, amíg letisztulnak a dolgok...addig másba ölöm a pénzem :P

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#4) Goose-T válasza nokamiki (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem ne várj a 64-re, mert annak még nagyon bizonytalan a megjelenése (valószínüségi ráta = kutya vacsorája).

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5) supercow


supercow
őstag

van egy hír egy asszem Asus Opteron barebone-ról, azt kell megvenni, a többi úgyis csak sallang :)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#6) venember83 válasza nokamiki (#1) üzenetére


venember83
nagyúr

Hello!

A valasz rendkivul 1szeru:
van penzed ->varsz A64-re, mert ugye az ..... draga lesz es nem csak az elejen, de foleg akkor...
keves penzed van -> veszel XP-t es remenykedsz, hogy majd lesz valami adapter, hogy A64-et is bele tudjal majd tenni a lapba -sztem semmi eselye ennek-, ja es elvezed a csucskonfigodat, amig az ;]
nincs penzed ->csorgatod a nyalad, pld itt a PH!-n (igen, olvastam, hogy ost jutottal egy kis penzmaghoz)

(#7) hobizoli válasza Goose-T (#4) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Miert is bizonytalan:O? Szeptember 23...



hobizoli

több drón kell ;P

(#8) nokamiki


nokamiki
senior tag

Hát én nem tudom mit tegyek!
Már e Via És az NVIDIA nagyon törik magukat a chipszeteken! :DDD
Elvileg lesz 3 fajta 64-bites amiből majd 2-őt kiszórnak (csak limitált lesz)
Marad egy amit venni lehet.
Most lehet hogy megjelenik az új ''teknika'' de nem lesz kiforrva.
Sztem a Socket-A teljesen megoldotta a gyerekbetegségeit és mára (talán mondhatom azt) tökéletes lett és tövább nem fejleszthető!
De egy idő után elavult lesz és akkor csak meg kell vennem a 64 bitest!
De valahol olvastam addig fölösleges míg nincs 64 bites Windows! ;]

V2 rider - Yamaha MT-01

(#9) Goose-T válasza hobizoli (#7) üzenetére


Goose-T
veterán



ám úgy legyen...

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10) nokamiki válasza venember83 (#6) üzenetére


nokamiki
senior tag

Igen.....
Hát az ember meggondolja mibe ölje a nehezen összekapart pénzét!
De egy kis dugipénznek mindig kell lenni a malacperselyben, mert ugyebár ha fenn akarok tartani egy high-end konfigot........(mintha egy házat tartanék fenn!)
:))

V2 rider - Yamaha MT-01

(#11) Goose-T válasza nokamiki (#10) üzenetére


Goose-T
veterán

Vegyél csak XP-t nyugodtan, elmuzsikál még az jó ideig!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12) nokamiki


nokamiki
senior tag

Végülis ami nagyon gyors ütemben fejlődik az a VGA......
ÉS ha megveszek egy high-end alapot+procit+ramot akkor azzal ki akarom húzni jó ideig......

V2 rider - Yamaha MT-01

(#13) hobizoli válasza nokamiki (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Vegyel egy dual K7-t...2db 1700+-l...kb annyiba kerul a deszka meg a 2 db CPU (ha XP-bol hekkeled MP-ve), mint csak a 3200+ CPU.
Igaz ehhez eggyel ''nagyobb'' taperomu kellene(~350W helyett 450W), de... :DD

Ez nem csak egy virtualis SMP (azaz SMT) rendszer lenne (á la P4 C step)...




hobizoli

több drón kell ;P

(#14) Goose-T válasza hobizoli (#13) üzenetére


Goose-T
veterán

Esetleg a 3d studio ki is használja a két procit. De semmi más!
Hallottál már a párhuzamos programozásról?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15) nokamiki válasza hobizoli (#13) üzenetére


nokamiki
senior tag

Még jó hogy nem akarok platformot váltani mert a Pentium mindig hidegen hagyott legalábbis a 166-os MMX-em óta!
Mert Pentium platform téren aztán teljesen hülye vagyok!
Azt sem tudom mi fán terem az i8xx akárhányas csipszet.....
Meg rambus..................


(Intel fanok: ezt nem fikázásnak szántam csak azt akartam elmondani milyen hülye vagyok az intel platformhou!)
:))

V2 rider - Yamaha MT-01

(#16) nokamiki


nokamiki
senior tag

NEmn tudom, hogy kamu-e vagy sem de láttam ezen az oldalon olyan irreális 3d-mark teszteredményeket.........
Ezt már nem szeretem, ha valaki ezzel vág fel.....
Másnak meg negyede annyi sincs!


[L]http://www.hwtesztek.com/[/L]

V2 rider - Yamaha MT-01

(#17) hobizoli válasza Goose-T (#14) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hmmm....en ugytudom, hogy a WinXP Pro is hasznal mar kernel szinten 2db CPU-t, legyen az virtualis (HTT), vagy fizikai (valos dual), az ilyen linux disztribuciokrol mar nem is beszelve...

:DD



hobizoli

több drón kell ;P

(#18) hobizoli válasza nokamiki (#16) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Inkabb mondjuk ugy, hogy azok a masok nem ertenek -annyira- ahhoz, hogyan kell a csutka uveghangot is kicsavarni egy-egy adott konfigbol annelkul, hogy meg lefagyna...


hobizoli

több drón kell ;P

(#19) Elrood


Elrood
őstag

Tudom, nem szeretjük ezt az oldalt, de érdekes dolgot írtak le:
[L]http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=22267[/L]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#20) tomcs válasza venember83 (#6) üzenetére


tomcs
őstag

en meg olyan adaptert szeretnek amivel szaloncukrot rakhatok a ddr modul helyere...

elhiszem hogy meno dolog forumozni meg minden de amihez _ennyire_ nem ertesz abban legyszi ne osztogass tanacsaokat (''veszel XP-t es remenykedsz, hogy majd lesz valami adapter, hogy A64-et is bele tudjal majd tenni a lapba'' -> ez nem attol fugg hogy most jok lesznek es kiadjak vagy nem lesznek jok es nem adjak ki... kicsit tobb a kulonbseg mint a mendocino es a tualatin kozott)

(#21) nokamiki


nokamiki
senior tag

2x-es proci 2x-es melegedés 2x fogyasztás 2xköltség......
.......
Na jó, hogy egy kis pozitívum is legyen írva: 2x-es sebesség


De eltérve a hülyeségtől sztem nem lenne gyorsabb mert csak a két proci összefog és egyik a másikról leveszi a terhelést és nem adódik össze a teljesítmény!

Igazam van vagy Igazam vagy?
:DDD

V2 rider - Yamaha MT-01

(#22) evola


evola
senior tag

Én úgy tervezem,hogy kicserélem a memóriákat 400mhz-re,a procit meg barton magos 3000+ -ra,ha elérhető áron lesz.Szóval 20-25ezernél többet nem szabad adni egy prociért,mert iszonyat gyorsan esik az ára.
Szerintem érdemes kivárni.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#23) nokamiki válasza Elrood (#19) üzenetére


nokamiki
senior tag

A legfrissebb mendemondák szerint az Athlon 64 nem két, hanem három változatban kerül piacra. A korábban ClawHammer kódnéven ismert lapkának két verziója lesz: a 0,13 mikronos csíkszélességgel és SOI (silicon on insulator) technológiával gyártott, 1 Mbyte másodszintű gyorsítótárral rendelkező processzor egy-, illetve kétcsatornás DDR333 vagy DDR400 memóriavezérlővel kerül forgalomba. A kétcsatornás vezérlővel ellátott modellt munkaállomásokba és a teljesítményt hajszoló felhasználóknak szánja az AMD. Ezek kistestvére a Paris, mely egycsatornás memóriavezérlővel rendelkezik és másodszintű gyorsítótárának mérete csupán 256 kbyte.


Ennek nagyon örülök mert ha most megveszem a ramot akkor nem kell majd másikra lecserélnem!
:DDD


V2 rider - Yamaha MT-01

(#24) tomcs válasza tomcs (#20) üzenetére


tomcs
őstag

opsz en se vagyok tevedhetetlen :)

(#25) hobizoli válasza nokamiki (#21) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem teljesen, mert 2db 1700= az 100W, egy 3200+ meg ''csak'' 77W, DE a 3200 orajele ''csak'' 1.5x annyi, mint egy 1700+-nak, AM a 2db CPU eseten -prg fuggo- 90-95%-s gyorsulas is elerheto az -ugyanolyan orajelu/jelzesu- 1CPU-s rendszerhez kepest.

:DD


hobizoli

több drón kell ;P

(#26) venember83 válasza tomcs (#20) üzenetére


venember83
nagyúr

bocs, tudom, hogy abszurd dolog volt ez az adapter dolog, de csodak ugye vannak... bar ez mar a csodak hatvanya lenne -tudom, telejesen mas chipset, platform, stb. Csak odairtam, nem vagyok annyira hue, bocs ha valakit felrevezettem, nem akartam, es meg 1szer szeretnem odairni, hogy nem komolyan irtam azt oda, csak hat na...
Meg 1szer bocs, tobbszor mar nem kerek bocsanatot!

(#27) nokamiki válasza hobizoli (#25) üzenetére


nokamiki
senior tag

OK-OK!
Látom csöppet értesz hozzá úgyhogy nem vitatkozom!
:DDD

V2 rider - Yamaha MT-01

(#28) venember83


venember83
nagyúr

Na, hagyjatok meghalni ezt a topicot? Pedig cime alapjan tobb ezer hozzaszolas is johetne ide, de ha nincs ki irjon ide...:O

(#29) nokamiki válasza venember83 (#28) üzenetére


nokamiki
senior tag

Én is fel akartam már ezt hozni!
De azt észrevettem, hogy amit én csinálok topicot az egy idő után meghal!
Bezzeg mások csinálnak valami gagyit az meg 1000 hozzászólásos!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#30) Polesz válasza nokamiki (#29) üzenetére


Polesz
addikt

Biztos nem szimpi a fejed :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.