Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PeliScan


PeliScan
addikt

Sziasztok! :)

Kis családum részirül állandóan érkezik a noszogatás, hogy osszam má meg a netet h ők is kijussanak a zinformácijós szupersztrádára.

Ehhez egy routert hívnék segítségül, ám nem tom, h melyik legyen az! :D

Melyik legyen? Ami fícsör jó lenne, ha lenne:
~~ állítható sávszélarány a két gépnek (65%-35%, pl)
~~ kicsi veszteség, már ha van ilyen, ugyanis csak 384es a net (Axelero)
~~ működjön a p2p, pl DC++
~~ egyszerű konfigolhatóság

A segítségeteket nagyon köszönöm előre is!

(#2) vicces


vicces
addikt

a sávszél. csavargatást felejtheted a d-link-nél.

:)

(#3) Bash válasza PeliScan (#1) üzenetére


Bash
őstag

Egy szavazat a D-Link DI-604-esre.
6 hónapja tejesít nálam szolgálatot, hibátlanul.
Állítható sávszélességarányt biztos, hogy nem tud (az SMC sem), de a többi követelményednek tökéletesen megfelel. És olcsó.
Egy kis olvasnivaló:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=35&swhat=D-Link&show=OR&ssep=%20&sid=[/L]

http://bashtravel.com/

(#4) PeliScan válasza vicces (#2) üzenetére


PeliScan
addikt

Akkor, hogy csinálja? 50-50? És ha az egyik ki van kapcsolva, akkor ugye a másik azért kap 100%ot? Vagy ha nem használja ki, akkor átcsoportosítódik a másikra, hm? :)

(#5) PeliScan válasza Bash (#3) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszönöm a linket, bár elolvastam az összes ''router'' szót tartalmazó topicot... :D

Az a helyzet, hogyha biztos lennék benne h olyan D-Linket leht kapni itthoni is, mint ami Neked van, akkor nem haboznék, de mint Toxic esetéből kiderült, valszeg más értenek ez alatt itt és ott.

(#6) Bash válasza PeliScan (#5) üzenetére


Bash
őstag

Írjál bbazsY-nak egy mailt, kérdezd meg hol vette, mik a tapasztalatai.
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=23114&start=50[/L]
#60-as hozzászólás

http://bashtravel.com/

(#7) vicces válasza PeliScan (#4) üzenetére


vicces
addikt

hogy hogy csinálja, konkrltan nme tudom.
végölis egymás elöl kapkodjék a sávszélt a gépek.
szerintem kb, ugy mint amikor megy a flashget és pl. a dc++ egy gépen..

:)

(#8) cartman|


cartman|
tag

nekem dlink di-604 van és tökéletesen meg vagyok elégedve. megy dc++, p2p, játékok, semmit nem kellett beállítanom. Sőt! szomszéddal tudunk 2-en ugyanarra a gameszerverre menni :)) (a lag 3-4 emberig nem változik )

sávszél: elvileg egyenlően osztja el, bár ha pl szomszéd letölt ezerrel akkor gigalagom van és lasuuuuuuuuuu a net

megoldás: www.netlimiter.com crack: andr.net

Barthon 2500+ @3000+ nVidia nForce2 GeForce4ti LG GSA 4082b DVD+-RW

(#9) PeliScan válasza Bash (#6) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszi, ezen átsiklottam! :)

Fennáll még a kérdés, h van olyan router (emberi áron) ami tudja szabályozni a két gép szávszél-kiosztását?

(#10) PeliScan válasza cartman| (#8) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszi, meg tudnád mondani esetleg, h merre vetted és mennyiért? (ha bp-i vagy)

Bash, nem tudod, volt vmi külső ismertetőjegy, ami megkülönböztetné a tiéd és a Toxic-féle routert?

(#11) blise


blise
tag

szaiasztok!

egy ujabb szavazat a di 604 re
nekem is iylen van két honapja, és azon kivűl hogy eléggé melegedik más baja nincsen, ill az hogy az ip cimeket tök hülyén osztja ki nem sorba, de ez ihgazábol nem zavar, mert a gépek maguktol felismerik
full alapbeállitásokkal megy egy linuxos és egy win xp gép
ami hiba: a hozzá kapott leírás alapján nem egyértelmű a kezdő lépések, de ha ahozzá kapott cd-n lévő pdf et olvasod el akkor már igen
az is hiba, hogy a pdf ben sincs leírva hogy a tényleges reseteléshez 10 mp ig kell legalább nyomni a kis pöcköt hátul, ez fontos mert én sem tom hova írtam le a jelszavam(most már igen)
dc++ is alapbol megy vele, meg webkamerázni is tudok szüleimmel minden gond nélkül, igazábol eddig semmi probléma nem volt alkalmazásokkal
a terheléselosztás szerintem dinamikus. ezt vettem észre egyéb mérőprogikkal

egy kérdésem nekem is lenne:
a pc magazinban forgalmazó cég 5 év garit adott rá, ahol vettem ott csak 1 volt, akkor most a mo -i disztributor 5 év garit ad és ha nekem vmi gond lesz akkor mehetek e hozzá?

bocs ha hosszú voltam

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#12) Bash válasza PeliScan (#10) üzenetére


Bash
őstag

Külső ismertetőjegy szerintem nincs semmi az alján lévő matricán kívül. Az enyém tökéletesen úgy néz ki, mint ahogy a weboldalon látható:
[L]http://www.dlink.com/products/?pid=62#[/L]
Az enyém C1-es 2.10-es firmware-rel, amit kétszer frissítettem, jelenleg 2.20-as. A bbazsY-é azért érdekes, mert azt mondta, hogy az övé D1-es 3.00-s firmware-rel, ilyenről semmi info nincs az oldalon. Mindenképpen érdemes érdeklődni nála.
A sávszélarány-nyal kapcsolatban: szerintem ilyen funkció csak a profi eszközökben van (nem emberi áron), bár konkrétan még nem hallottam róla.

http://bashtravel.com/

(#13) PeliScan válasza blise (#11) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszi a tanácsot, valszeg Di604 lesz belőle... Te merre vetted?

(#14) blise válasza PeliScan (#13) üzenetére


blise
tag

szia!

nos én győri vagyok és győrben vettem egy bitbolt nevű helyen
gondolom ezzel nem sokra mész, de szerintem vedd meg bárhol látod nem zsákbamacska a dolog, mindenképpen jól jársz vele

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#15) Bash válasza blise (#11) üzenetére


Bash
őstag

A hozzá kapott leírás (Quick Installation Guide) nekem betűre ugyanaz, mint ami a CD-n van di604_QIG_203.pdf néven, szerintem egyértelmű. A CD-n van egy di604_manual_203.pdf fájl is, amiben le van írva a 10 mp-es reset, illetve a weboldalról letölthető di604_manual_204.pdf-ben is benne van.
A tiednek milyen a hardware verziója és a firmware-e?

http://bashtravel.com/

(#16) PeliScan válasza blise (#14) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát, remélem... Toxic kapott vmi kevésbé jó anyagot, remélem én belenyúlok a tutiba. :)

Hm, akkor egy kis alapozásra van már csak szüxségem:
- a telefonaljzatból sima telefonvezetékkel kell összekötni a routert, ugye?
- a gépeket és a routert is ezzel a sima telefonzsinórral lehet összekötni, right?

Mennyi lehet a max hossz? Nem baj, ha van mondjuk 12m kábel a router és a gép között?

(#17) blise válasza PeliScan (#16) üzenetére


blise
tag

szia!

valamit rosszul tudsz!
semmiféle telefonzsinor nem jo!
nekem adsl van és ott a köv a felállás:
telfonzsinor bemegy dsl routerbe onnan uplink utp kábel a routerbe, majd onnan is sima uplink (nem crosslink) utp kábelek a gépek hálokareszaiba

bocs ha esetleg poénkodtál volna!

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#18) Bash válasza PeliScan (#16) üzenetére


Bash
őstag

Nem telefonkábellel (4 eres) kell összekötni, hanem a kábelmodemből vagy a DSL-modemből érkező sima hálózati kábellel (8 eres). Nekem a koax kábel a kábelmodemig 10 láb hosszú, a hálózati kábel a routerből az egyik gépig 5 láb, a másik gépig 50 láb hosszú. Tapasztalat szerint semmi jelentősége nincs a kábel hosszának.

http://bashtravel.com/

(#19) blise válasza Bash (#15) üzenetére


blise
tag

szia

hát amit én hozzá kaptam papir az több nyelven van ismételgetve ua a screenshotokkal más más nyelven, de pl kapcsibol nem azok a képek jönnek be mint a papir doksiban de a *.pdf (amit irtál) az már jó és sokkal részletesebb
én egyik cdn lévő pdf ben sem találtam a resettel kapcsolatban emlitést csak annyit hogy nyomjuk meg azt nem hogy mennyi ideig, a honlapjukon egy forumban találtam miután végigolvastam az összeset

de ha neked benn van akkor jó, és örülj neki, ezek szerint tényleg több verzió van forgalomban

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#20) Bash válasza blise (#19) üzenetére


Bash
őstag

Nekem csak angolul van minden. Az innen letölthető manualban benne van a reset: [L]ftp://ftp.dlink.com/Gateway/di604/Manual/di604_manual_204.zip[/L].
Hardware Version?
Firmware?

http://bashtravel.com/

(#21) blise válasza Bash (#18) üzenetére


blise
tag

szia

a kábelhosszal kapcsolatban:

nekem 30 méteres az egyik kábel a másik 2m es, a hoszt igazábol a fast ethernet szabvány korlátai szabják meg (két gép között cirka 100 méter a max), ill ha sima ethernet kábelt használsz akkor 200 méter
ethernet: 10 Mbit/sec
fast ethernet: 100 Mbit/sec

igazándiból simát már szerintem nem is kapsz...

kérdés: ti mértétek hogy két gép között mekkora az átviteli sebesség pl egy 700 megás avi nál?

nekem olyan 75 ig szokott felmenni de van mikor drasztikusan visszaesik és szaros 7 mbit/seccel megy csak
ez mitől leeht?

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#22) blise válasza Bash (#20) üzenetére


blise
tag

na megnéztem a hw és a firmware számot (hát be kelett másznom az asztal alá és mögé...)

hw: B2
firmware: 1.80

ezek szerint ez elég régi de nekm frankon megy minden és asszem nem is fogom piszkálni, ha egyszer megy

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#23) Bash válasza blise (#21) üzenetére


Bash
őstag

A kábelhosszat PeliScan barátunk kérdezte, de nem baj.
Két gép között csak fényképeket tologattunk, de kis méretükből adódóan (pár mega) nem lehet túl nagy sebességet elérni. Avi-kkal nem foglalkozunk, mivel mind a két gép laptop, 30 GB nem arra való, hogy filmeket tároljak rajta. DVD rulez! A sebességcsökkenésnek nem tudom mi lehet az oka, reset biztos megoldja.

http://bashtravel.com/

(#24) PeliScan


PeliScan
addikt

Köszönöm a segítségeket, én néztem el a kábelesdit. :)

Tehát akkor:

Aljzat>Telefonkábel>ADSL Bridge>Uplink UTP>Di604>2x Uplink UTP>Gépek

Így már jó, ugye? UTP kábel merre leht venni? Matávpontban is lehet vajon?

(#25) blise válasza Bash (#23) üzenetére


blise
tag

szia!

bocs ha rossz helyre mondtam a kábelhoszt!
az ujabb firmware-k egyébként vmi uj opciot hoztak be, vagy vmi biztonsági rést foltoztak be? van e értelme frissiteni?

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#26) Bash válasza blise (#25) üzenetére


Bash
őstag

Is-is. De inkább új opciókat, teljesen megváltoztak a setup oldalai.
PeliScan: kábelt gondolom mindenhol lehet kapni, legalábbis nálunk még a sarki éjjel-nappaliban is van.

http://bashtravel.com/

(#27) Som@ válasza PeliScan (#24) üzenetére


Som@
őstag

Szerintem minden számtech boltban kapsz UTP kábelt. :P

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#28) PeliScan


PeliScan
addikt

Semmi előnyt nem nyúlt a shielded kábel?

(#29) PeliScan


PeliScan
addikt

Senki többet? Legyen a Di604? Mert akkor holnap megveszem. :)

(#30) Som@ válasza PeliScan (#29) üzenetére


Som@
őstag

Mondtam már, hogy nekem is ilyenem van? :U

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#31) Arriandel


Arriandel
csendes tag

Szia, nekem SMC-m van. '' hónapja tökéletesen működik. Legálisan egy 512 enternet adsl-t osztottam meg vele háromfelé. A Mistrálban vettem 15.991 pénzért 2 év garival. Szerintem elég jó, de a másik routert nem ismerem...

(#32) Arriandel


Arriandel
csendes tag

Bocsi javitok 2 hónapja működik ...

(#33) Arriandel


Arriandel
csendes tag

Ja, és éjjel-nappal megy azóta és nem melegszik.

(#34) PeliScan válasza Som@ (#30) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem, még nem említetted. :D

Mennyire vagy vele megelégedve vele? Két gép között osztod meg? Megy vele minden? DC++, mIRC, játékok? Minkét gépről? Hogyan osztja meg a netet; ha az egyik gép tölt lefelé, a másikon még használ6ó a net? Elég a sok kérdésből? Nem? :B

(#35) Som@ válasza Arriandel (#33) üzenetére


Som@
őstag

:F

Miért is melegedne? Ezt nem értem...
Nem szokásuk ezeknek az eszközöknek a melegedés.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#36) Arriandel


Arriandel
csendes tag

Mintha azt ovastam volna fentebb, hogy valakinek melegszik...
De azért szoktak a routerek is melegedni.

(#37) azzio


azzio
aktív tag

nekem smc van. eddig gond nélkül dolgozott, amit akartam, be tudtam rajta állítani, soha nem produkált abnormális dolgokat, szóval minden ok vele. de szerintem a d-link se rosszabb. és amikor választás elé kerültem, melyiket is vegyem, minden számítástechnikai és hálózati ismeretemet latba vetve az smc mellett döntöttem, mert szebb (legalábbis nekem jobban tetszik:)

(#38) Som@ válasza PeliScan (#34) üzenetére


Som@
őstag

Nagyon meg vagyok vele elégedve.

Hja, két gép között osztom meg az 512es suxis netet.
Eddig minden megy vele gond nélkül. Bár bevallom, játszani még nem játszottam vele. Leszoktam róla...
Igen, abszolutte használható marad a net, most is megy a letöltés. Közben még PH!-zok, netezek. Néha még a rádió is megy.
Kérdésből nem sok. Kérdezz csak, amire tudok, szívesen válaszolok. :P


De hol is szándékozod venni?

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#39) PeliScan


PeliScan
addikt

Árban pont ugyanott van a kettő, 13e bruttó.

DLink>> [L]http://www.depo.hu/?page_number=6&id=11865&lid=1&csid=35[/L]
SMC>>> [L]http://www.depo.hu/?page_number=6&id=11700&lid=1&csid=35[/L]

(#40) Arriandel


Arriandel
csendes tag

Szóval én 3 gép között osztottam meg. a dc-t nem használom, de a szomszédom igen, és nem panaszkodott. A fiam állandóan online játszik a neten, szóval semmi gond. Egyre azért vigyázni kell, ha mindenki egyszerrre tölt le pl. filmeket :) netán jétákokat :), akkor érezhezően lelassulhat. Hiába ez csak 512.

(#41) PeliScan válasza Som@ (#38) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszi, akkor ugye Messenger, DC++ is megy vele? DC++ Aktívan..? :U Miért, hol vegyem, van ötleted? Volt ott gondoltam a depo-s boltok közül, ennél olcsóbban nem nagyon lesz...

(#42) Som@ válasza azzio (#37) üzenetére


Som@
őstag

''minden számítástechnikai és hálózati ismeretemet latba vetve az smc mellett döntöttem, mert szebb[''B]''

Hát ez nagyon ott van. :P

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#43) PeliScan válasza Arriandel (#40) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát igen, ez pl eldöntené, h melyik osztja ''intelligensebben'' a sávszélt, mert nekünk csak 384/64, és ez menne két gépre.

(#44) Arriandel


Arriandel
csendes tag

Mondjuk, én 3Com-ot akartam, de akkor nem kaptam. Most bezzeg van 18 pénzért...

(#45) Som@ válasza PeliScan (#41) üzenetére


Som@
őstag

Hm.

Boldolás rulz. :))

Amúgy minden megy vele.
Ötletem? Az konkrétan nincsen. Csak régebben hiánycikk volt egy ideig.
Amúgy nagyon baráti áron van most. Én még anno egy másfél hónapja bruttó 17ért vettem a User's-ben.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#46) PeliScan válasza Arriandel (#44) üzenetére


PeliScan
addikt

Hm. Miért, mivel lenne az jobb? :U

(#47) Som@ válasza PeliScan (#46) üzenetére


Som@
őstag

Hm.
Azért ez nem teljesen igaz. Akkor csak nekik volt Pesten. Így is az utolsót foglaltam le. És sürgősen kellett a router. :)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#48) Arriandel


Arriandel
csendes tag

Őszintén megmondom, nem tudom, hogy jobb-e. Bent a cégnél hálózati eszközöket csak és kizárólag a 3Com-tól használnak, mondjuk eddig még soha semmi gond nem volt velük.

(#49) PeliScan


PeliScan
addikt

Hát, akkor asszem Di604 lesz... hogy miért? Mert többeknek van... ugyanannyi mint az SMC, és vhogy szimpatikusabb. De ha van bármi érv az SMC mellett, váltok, mivel a Dlink mellett sincs semmi. :)

(#50) Som@ válasza PeliScan (#49) üzenetére


Som@
őstag

És azért azt se téveszd szem elöl, hogy ott 5 év garancia van rá. Nekem ez is számít. :)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.