Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) deryalex96


deryalex96
újonc

ÜDV mindenkinek! Ezen a fórumon még kezdő vagyok, ez az első posztom, de remélem nemcsak nekem, hanem sokan másoknak is segítséget jelent majd válaszotok.

Kérdésem a következő: Milyen routereket illetve eszközöket szerezzek be ahhoz, hogy kb 90 eszköz egy időben tudja használni az internetet 120/10 szávszélben, viszonylag elég nagy kiterjedésű vastag falakkal határolt területekről van szó, de a kábeles összekötettés megoldott, szóval nem wireless bridgeről lenne szó.

A lényeg: lenne egy főrouter mondjuk 192.168.1.1-es Lan IPvel, a többi alrouter pedig gondolom akkor a LAN portján keresztul kell hogy kapcsolodjon a főrouterhez (illetve inkább a közbeiktatott switch-hez, mert kell).

Probléma: jelenleg TP Linkeket használok elég vegyesen, van ami ddwrts es van ami alap tplink firmware-es. Ezek kb 2 hétig bírják ki összeomlás nélkül. Utána jön a korlátozott kapcsolat vagy az IP cim ledobás vagy nem látható a wifi jel, vagy alapból nem ad IPt, szinte 0-ra lassul a wireless, elveszi a LAN IPjét a router így nem lehet konfiguralni meg hasonló idegölő idiótaságok..
Pl a tl-wr3600-as csúcsszuper TPLink LAN IPjét nem lehet átírni másra mint 1.1, mert akkor restartnál elveszti a beallitast, befagy és no default gateway a cmd ipconfigban.

A DHCP servert az alrouterekben kapcsoljam ki vagy DHCP forwarderre allitsam, ami visszautal a főrouter dhcp szerverére? Es akkor az alroutereket wan porttal vagy lan porttal kapcsoljam be? Az is fontos lenne, hogy az alrouterekhez config ui-jához is hozzáférjek, ne csak akkor, ha egy géppel az egyik LAN portjára cagyok csatlakozva úgy hogy más nincs bedugva, hanem wifin is.

A mostani eszközeimmel ez egyszerűen kivitelezhetetlen stabilan, 2 hetente meg nem szeretném a hibát keresni...

(#2) deryalex96


deryalex96
újonc

A másik aggasztó pont, hogy most elég különböző routereket nem tudom úgy beállítani, hogy működjön az a trükk, hogy azonos a SSID és csak egyszer kell beállítani pl egy androidos telefont a hálözatra, utána a többire magától rááll, mert ugyanaz a SSID, végrerdményben egyetlen egy hálózatot lát. Ez elviekben szép és jó, de a gyakorlatban ez megintcsak kivitelezhetetlenn, mert csakazért sem akar az eszköz csatornát váltani, hogy az erősebbik ugyanazon SSID-ű routertől kapja a jelet.

(#3) kraftxld válasza deryalex96 (#2) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ubiquiti Security Gateway + Unifi wifi.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) deryalex96 válasza kraftxld (#3) üzenetére


deryalex96
újonc

A wifi access point az nagyon jonak tunik, azonban a routernél nekem a voip az felesleges. Nincs ebbol masik, olyan valtozat amiben az nincs?

(#5) kraftxld válasza deryalex96 (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem kotelezo hasznalni, dugaszold be mugyantaval a VoIP portot :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.