Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Sírok... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6) marcee válasza Turmoil (#1) üzenetére


marcee
addikt

Én inkább azt mondom, hogy nem sok minden van amire érdemes várni.

A tépelődésedből arra gondolok, hogy nincs lóvéd félévente gépet venni, mivel én is így vagyok, többgépes tapasztalatból azt tudom ajánlani, hogy nem érdemes azzal a felkiáltással nagyon jövőbe mutató lapot venni, hogy majd lehessen bővíteni, procit cserélni.

Magyarázat:
1. Ha jól odafigyelve vásárolsz kb. 1,5-2(-2,5) évig ki lehet birni egy procival. (az én cel633@950-em decemberben lesz 2 éves és még elvagyok vele). A procigyártók úgyis megoldják, hogy ennyi idővel később ne tudjál majd új procit venni a lapodba (lsd. P4, TuaCel, megnövelt fsb..), illetve amit vehetnél bele az úgyis csak 1,5-2,0x gyorsabb és addigra lesz 3-4x gyorsabb is nem sokkal többért.

2. Az Agp8x-ostól személy szerint az égegyadta világon sokat nem várok -> marketingfogás, mint az elődei.

3. Egy ilyen gép-élettartam alatt a memóriát duplázza (triplázza) meg az ember ill. talán videokártyát is cserél. (bár most még arra sem lenne szükség: ha játszol, akkor sokkal inkább vegyél GeF4 Ti4200-128Mb-ot kb. 35+fáért mint 20 rugós R9000-t, amit biztosan cserélni kell.)

4. A memória sebességtől sem kell hasraesni, jó ha 5-10% sebesseég különbséget jelent a valós programfutási sebességben a 100-166 Mhz-es fsb. Temeg, ha jólsejtem használni akarod, és nem tesztprogram értékeket bújni (nembeszélve arról, hogy a pistikének úgyis jobb van).

5. Megleptél, mert szerintem pont a SerialATA és a BlueTooth lesz a királyság (ez utóbbi persze akkor, ha mindenkinek lesz)

Mindent összevetve, én egy jóminőségű KT266A-s (olcsó) vagy KT333-as lapot ajánlanék (leginkább Asus-t, de ez izlés kérdése), a fent amlített videokareszt, mondjuk Innovision vagy Msi (mindkettő költséghatékony), és 1800-as helyett inkább a 2000+ van most ''best buy'' kategóriában...

Sokmindent akartam még, majd tán még az eszembe jut...

\m/

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Sírok... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.