Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) spyduck


spyduck
nagyúr

Remélem, hogy ezt a topikot megnyitottam előrébb leszek!
Problémám az, hogy egy erdő közepén lakok és az internet elkén ide is!
Megoldási javaslatokat várok de leírom mivel próbálkoztam eddig!

(1)Műholdas internet- Hívtam a 197-et, néztem interneten de egyszerűen nem találtam! Azok a cégek amelyek foglalkoztak vel már abbahagyták vagy eladták a németeknek! DE HA VALAKI MÉGIS TUD ILYEN TELEFONSZÁMOT ADNI NEKEM AZT SZÍVESEN VÁROM!

(2)Mikrohullámú internet- 15m-es oszlop kéne neki amit nem engedélyeznek mert ez egy természetvédelmi terület! (Ez amúgy kész vicc)

(3)Net kártya- 1-es térerő van amit nem nagyon fog a netkártya! Viszont a T-moblie felszerelt vmi antenna erősítőt amivel brutális lassan lehet internetezni de legalább működik (Msn megy, 10 perc alatt fentvagyok a myvipen, a prohardver jó mert oda csak 3 perc alatt lép fel)

(4)kivezetik kábelen- 5.000.000ft-nem fűzök hozzá kommentárt:)

Akinek valamilyen jó ötlete van várom!

(#2) FNZ válasza spyduck (#1) üzenetére


FNZ
őstag

költözz el !!!
:D

(#3) PEPE85 válasza spyduck (#1) üzenetére


PEPE85
senior tag

Vezetékes telefon(T-com) van esetleg? A műholdas kapcsolathoz kell valami "földi" kapcsolat amivel felfelé kommunikálsz, mert a kétirányű műholdas net 200k-nál kezdődik havonta. Pannon-nak is ugyan ilyen ramaty a térereje? Vodafone-t kizárom, de a fórumtárs hozzászólásához csatlakoznék én is, a legjobb megoldás, ha elköltözöl.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#4) spyduck válasza PEPE85 (#3) üzenetére


spyduck
nagyúr

FNZ- Már azon vagyok:)

30k a beszerelés és ugyan olyan havidíjja van mint a többi netnek! De 3 hónapja az utolsó cég is abbahagyta! Legalább is ők azt mondták! Semminek sincs térereje :(
Várom az ötleteket!

(#5) ngabor2 válasza spyduck (#1) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ööö... miért kell 15m-es oszlop? erdő van köztetek és az adótorony között? ha nincs, akkor egy jólszituált yagi antennával akár sikerülhet is az átlövés. hány kilométer?

(#6) spyduck válasza ngabor2 (#5) üzenetére


spyduck
nagyúr

Volt már kint a mikrohullámú netes cég és ők mondták, h 15m-es oszlop kell! Amúgy egy erdő közepén lakok az adó meg max 12km-re van!

(#7) spyduck


spyduck
nagyúr

Aki megoldja a problémámat jutalmat kap! :D

(#8) ngabor2 válasza spyduck (#6) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor kell 15m-es oszlop, ha az nyúlik túl biztonságosan a fák koronáján.12km-t átlőni mikróval... az szép dolog, én a maximumot eddig 5-6km-ben hallottam. persze megfelelő erősítéssel mindent lehet.

(#9) spyduck válasza ngabor2 (#8) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hát nem tudom! Amíg nem engedélyezik az oszlopot addig nem tudok jobbat! Te is úgy tudod, h Mo.-n már nincs műholdas internet?

(#10) ngabor2 válasza spyduck (#9) üzenetére


ngabor2
nagyúr

igen, úgy tudom. mikor legutóbb kerestem, akkor vonult ki vagy kettő. egyszerűen "túlságosan" terjed a szélessáv, már nem éri meg a 16M-s letöltés se műholdról, hisz vezetéken is jön annyival, vagy többel. nincs rá kereslet.

(#11) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

üdv fórumozók. egy olyan gondom van hogy nem tudok netezni a pc-n csak a pda-n. ezelött nokia n80-am volt és ott a nokia pc-suite-tal pàr pillanat alatt élt a kapcsolat. most lecseréltem egy htc universal-ra a telót és sajnos nem tudom müködésre birni. mik a szükséges beállitások ahhoz hogy modemként tudjam használni a pda-t? a pc-n winXP prof sp2, a pda-n wm6 van. az activesync-et felraktam és müködik is. a pda-n müködik az internet. please help me!

(#12) Slax válasza ngabor2 (#8) üzenetére


Slax
senior tag

Ha valaki komolyan használja a mikrót, akkor nagy távot is át lehet lőni. Nálunk a cégnél mikrós kapcsolat (belső háló) van a védelmi központok és a Központ között, és ez a háló Ukrajnába és Romániába is elér. Az átjátszók közötti távolság nem ritkán 50 km. Jó, mondjuk a beruházás sem volt piskóta, most olyan cirka 750 milla, 1 millárd körül járhatnak. Ahogy a technikusokkal beszélgettem, én is csak lestem, nem gondoltam én sem, hogy használható ilyen távra. Szerintük a netszolgáltató mikrósok azért nem használnak ilyen nagy távú szórást, mert nem jön vissza a beruházás.

[ Szerkesztve ]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#13) spyduck válasza Slax (#12) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha 750millám lenne elköltöznék a városba egy palotába ;)

(#14) Jester01 válasza Slax (#12) üzenetére


Jester01
veterán

Hát most lehet, hogy hülyeséget mondok, de sztm a szolgáltatónak 1 antennája van, ami körsugárzó és csak a kliens oldalon van irányított. Tehát kicsit más mint 2 fix átjátszó.

Jester

(#15) spyduck válasza Jester01 (#14) üzenetére


spyduck
nagyúr

Persze de ő nem arról beszélt hanem vmi új megoldásról amiről még én is csak most hallottam!

(#16) spyduck válasza ngabor2 (#10) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hát igen, valószínűleg azért hagyta abba minden cég!

(#17) LordX


LordX
veterán

Nincs valami helyed ~10 km-es körzetben, ahová már tudnál netet szerezni? Akkor azt lehetne, hogy szerzel netet oda, beraksz mellé egy routert, és átlövöd azt a 10 km-t két irányantennával.

(#18) spyduck válasza LordX (#17) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az irány antennával is az a gond, h magasabbra kell rakni mint az erdő és nem engedélyeznek 15m magas oszlopot!

(#19) rub22 válasza spyduck (#1) üzenetére


rub22
csendes tag

Uj vok ez szivás sajnálak nem tudom mit csináj kölözetek el talán ezt tudom javasolni. :R :DD

(#20) spyduck válasza rub22 (#19) üzenetére


spyduck
nagyúr

köszi a segítséget! :))

(#21) LordX válasza spyduck (#18) üzenetére


LordX
veterán

Nem. Annak a szolgáltatónak a tornyára rálátáshoz kell az irányantennának 15m magas oszlop. Máshova már lehet hogy nem kell, főleg, hogy a szolgáltatónak valószínűleg egy gyenge körsugárzója van.

(#22) spyduck válasza LordX (#21) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem tudom, amit tudok, h ez az egyetlen megoldás mikrónet, meg persze a mobilnet ami van itthon, de erről nem nyilatkozok mert fantasztikusan gyors. :(

(#23) euforia válasza spyduck (#18) üzenetére


euforia
tag

buzi zöldek! akkor milenne ha oszlop helyett a legmagasabb fára raknátok?:D

(#24) localhost válasza euforia (#23) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Január óta a fák is nőnek!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.