Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyufa


gyufa
tag

Sony 1400+ Mobile AMD Athlon® XP(AMD PowerNow!®), 14,1” XGA TFT, 256MB(max 512MB), 20GB, DVD, FDD, ATI 3D RAGE Mobility-M1 8MB Video SDRAM videokártya,sztereo hangszóró, modem, ethernet kártya, Windows XP Home (UK), 3.1kg

(#2) bimbiri válasza gyufa (#1) üzenetére


bimbiri
tag

Az új ára 340000 körül mozog. Ez nettóban 275000. Garanciától, sérülésektől, esztétikai állapottól, a billentyűzet nyelvétől, és az eladás sürgősségétől függően ez ár környékére illetve ez alá pozicionálnám. :)

(#3) vicces


vicces
addikt

hali!
és ez szerintetek mennyi pénz lehet? 96mega rammal?
:
[L]http://209.167.114.38/ISG/pastproducts/html/satellite/satellite_2060CDS_spec.html[/L]

:)

(#4) bimbiri válasza vicces (#3) üzenetére


bimbiri
tag

annyit, mit a hasonló kaliberű intel procisok. 40-60e

(#5) gyufa


gyufa
tag

köszi. egyébként Kifogástalan állapotban van. 12hó gari. eléggé sürgős

(#6) vicces válasza bimbiri (#4) üzenetére


vicces
addikt

tenx! :)

:)

(#7) gyufa


gyufa
tag

ha már itt tartunk, nem kell vkinek?

(#8) balage81


balage81
csendes tag

Nekem is lenne egy kérdésem, meglévő gépem mostani áráról:

ASUS s1300 széria
14.1 kijelző
256MB ram
32MB videóram intel chipset
20GB HDD (IBM Travelstar, 1 évig garis)
1Ghz Mobile PIII processzor
1.5h minimum 2ó maximum akkumlátor
1.4KG súlyú subnotebook
infra port, usb portok, egyéb szokásos nyomtató, audió, videó kimenetek
külső slim tokos (cserélhető belsővel) DVD olvasó
jogtiszta windows NT 4.0

a gép eléggé megkímélt állapotú, nagyon elegáns vékony, kisebb karcolások a fedőlapon, de teljes burkolatot bárhol cserélnek 10.000ért. Na nem mintha kéne.

mivel gondolkozom az eladásán ezért olyan ár érdekelne, amiért sacc/kb el is mehetne.

thx.

powered_by_ASUS_S1300_subnotebook.[dráááágassssszág] Idézet: '' Az ember örömében kicsapódik''

(#9) balage81


balage81
csendes tag

ami kimaradt: 640MB ramig bővíthető a memória, plusz van benne hely bluetoutch-nak is...

powered_by_ASUS_S1300_subnotebook.[dráááágassssszág] Idézet: '' Az ember örömében kicsapódik''

(#10) bimbiri válasza balage81 (#8) üzenetére


bimbiri
tag

Szia!

A http://notebookcenter.try.hu-n van ilyen gép. [L]http://www.vazsonykom.hu/~aikon/presentation1.php[/L] Itt 135000 az ára.

(#11) balage81 válasza bimbiri (#10) üzenetére


balage81
csendes tag

Hali Bimbiri!

Igen, csak azzal két gond is van:

1. nincs hozzá optikai meghajtó, amiv igen nagy érvágás, mert a géphez nem jár kislemez és az USB portok 1.1esek.

AZ optikai meghajtó meg egy speciális porton csatlakozik a géphez, ergo ha az nincs meg elég nehéz telepítgetni meg bármi egyebet. Ez jócskán levon a gép értékéből azt hiszem,

2. írják is, hogy valami céges leépítés etc következménye az alacsony ár, azaz ki tudja milyen állapotban van a gép belülről (hónapokig ment pl kikapcs nélkül) illetve reményeim szerint ezért olcsóbb is, mint a piaci ár.

Én olyan 150-180e körülire tartom a gépet a megkímélt állapota miatt, illetve a ''szépsége'' miatt, mert nagyon elegáns, könnyű subnotebook. :c

Remélem nem tévedek...

üdv: Balázs

[Szerkesztve]

powered_by_ASUS_S1300_subnotebook.[dráááágassssszág] Idézet: '' Az ember örömében kicsapódik''

(#12) Out válasza balage81 (#11) üzenetére


Out
addikt

Hmmm... nekem tetszik a lapitopid, megnezem mennyi penzem van :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#13) karib válasza balage81 (#8) üzenetére


karib
addikt

Jó kis gép az, én is most kaptam ilyet a cégtől. Mondjuk nem 1,4, hanem inkább 1,9 kg, és 13,3'' TFT, de nagyon kellemesen hordozható. Az ergonómiája is egész jó, bár azért még lehetne mit ellesni az IBM-től. És hát az a P3-M proci elég jó darab még ma is :) Szerintem 160-180e nem elrugaszkodott ár, ha figyelembe vesszük a hordozhatósághoz képest relatíve erős platformot, csak olyan vevőt kell találni, aki ezt értékeli is, és nem a 3+ kilós, celeronos batárokra hajt... Szubnoteszben most 100-150e körül Dellből és Compaq M300-ból van dömping, de azok jóval gyengébbek és csak 12''-osak - az S1 kategóriája elég ritka, de nagyon jól használható.

Department of Redundancy Department

(#14) karib válasza gyufa (#1) üzenetére


karib
addikt

Nem egyszerű, mert ma 200e körül döntik a nyakunkba az új celeronos Acereket meg HP Renew gépeket. Processzorilag már kicsit lassú az újakhoz képest, bár bőven elég majdnem mindenre, a Sonyságot pedig nem tudni, hányan hajlandók használtan is megfizetni. Ráadásul nem is valami ultra darab, ha 3 kilós. Szerintem vevőtől függően 200-250 ezerért eladható, szerencsével esetleg többért is. Garancia, esztétikai és műszaki állapot szintén sokat befolyásol (akku).

Department of Redundancy Department

(#15) bimbiri válasza balage81 (#11) üzenetére


bimbiri
tag

Szia!

Nem is azt írtam, hogy annyit ér a géped. :) Megkérdezted mennyit érhet, és bedobtam egy linket, ahol van egy ilyen eladó.
És továbbra sem a te géped értékét kissebbítve, ha van rajta (és van rajta) PCMCIA slot akkor könnyen kaphat USB2 és IEEE1394 portokat is.
A céges használatban biztos igazad van, bár én és az ismerőseim is ugyanúgy vigyáznak a céges notikra, mint a sajátjukra. De senki sem egyforma.

A tipussal én is szemeztem, de nekem kicsi a 13,3-as képméret. És az általad írt ár is simán elfogadható, hisz igen szép marketing ''dumát'' kerítettél köré. :DD És sok sikert az eladáshoz.

(ha az ár bruttó és tudod 25%-os áfával adni akkor érdekelengem is)

(#16) balage81 válasza karib (#13) üzenetére


balage81
csendes tag

Egyetértek Veled, én is ezt tartom korrekt árnak. Az érvek szintén megegyeznek a tieiddel.

Azért, ha az ember belegondol az sem egy utolsó szempont, hogy elsü tulaj vagyok, cégtől számlára vettem, weboldalak prezentációjára hasznltam, ergo nem egy elhasznált, elnyűtt gép.

Rio: megmondom őszintén mivel én is elégedett vagyok a géppel én nem erőltetem az eladását (nem úgy mint sokan a sajátjukét az aproneten) ezért nem is hirdettem meg ott sem, de ha úgy gondolod, hogy van miről beszélnünk ez ügyben szólj rám ICQ-n vagy mailen.

üdv nektek és kösz az infókat: Balázs

powered_by_ASUS_S1300_subnotebook.[dráááágassssszág] Idézet: '' Az ember örömében kicsapódik''

(#17) balage81 válasza bimbiri (#15) üzenetére


balage81
csendes tag

AZ ár természetesen bruttó, a számlája után , amiért én vettem én nem igényeltem vissza áft, de ezzel szerintem te nem sokra mész.

Viszont az új törvények szerint a magánembertől adásvételivel vett számítógép értéke is leírható. Persze az áfa nélkül. Én meg ha eladom a gépet természetesen aláírok adásvételit, nincs takargatnivaló a géppel kapcsolatban, azért nem is erőltetem az eladását. Ha éppen úgy alakul meg nem siratom, de nagyon jól behozta az árát.

Nem mindegy, hogy az ember valahol megjelenik egy ilyen slim géppel és már ezzel nyertél, vagy előráncigálod a 3 ujjnyi vastag rút, ám annál erősebb gépet.

;-)

AMit még kihagytam a fentiekből és talán Karib megerősíti:

iszonyat halk a gép. Volt nekem szerencsém már erős géphez és visszavittem, mert hangfalat kellett kapcsolnom a házimozihoz, ezt a gépet alvó ember mellett is nyugodtan használhatod ezt garantálom.

[Szerkesztve]

powered_by_ASUS_S1300_subnotebook.[dráááágassssszág] Idézet: '' Az ember örömében kicsapódik''

(#18) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Ezért mennyit kérhetek?
PI-es 233 MMX, cd olvasó, floppy, 2USB, VGA kimenet, infraport és még sok másmilyen port, 20 GB-os winyó, 4 MB-os VGA., 128 MB ram..stb hordtáska, hálótöltő PCMCIA kártyák..stb!
Az Xp elfutogat rajta elég szépen!

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#19) bimbiri válasza balage81 (#17) üzenetére


bimbiri
tag

Köszi a korrekt felvilágosítást. Az áfát vissza tudnám szerezni, ezért érdekelt volna. 170e-vel számolva az nekem 136e csengő magyar forintba került volna.
A gép tetszik, mert pofás kis darab, de én 14'' méretben határoztam meg a tökéletes méretet. Nagyobbat minek, kissebbel pedig barátkoznom kell. Mivel te nem sietteted az eladást, én pedig nem kapkodom el a vételt, ha a te gépedre elsik a választásom akkor megkereslek, hátha nem kések le róla.

(#20) karib válasza balage81 (#17) üzenetére


karib
addikt

Igen, egész csendes gép. P3-M azért jó kis cucc :)

Apropó, nem akarod bővíteni a memóriáját? Van még nálam a polcon egy 256-os SD133, aminek a párját raktam az enyémbe (Hynix). Egy slot van az S1-en, a másik alaplapra integrált, tehát a most neked egy 128-as ül a slotban, ha 256 MB-od van. Akár be is számítom a régi modult - ha érdekel, dobj mailt (lásd info).

Department of Redundancy Department

(#21) balage81 válasza bimbiri (#19) üzenetére


balage81
csendes tag

nekem is a 14'' a szimpatikus, de azzal 1 hiba van, ami speciel nekem nem tetszik. A 14'' kijelzőt ugyanakkora házakba teszik (szinte mindig) mint a 15''ost, emiatt egy vastag leret marad a kijelző körül, ami nem elegáns és szerintem kisebbíti is a képernyő méretének látszatát.

Én ezért gondolkozom a 15ösön, bár az meg lassan a vasalódeszka méretű notebbokokban van. :)))

Karib: ment mail, bár ha vennék bele inkább 512 lenne a jó szerintem.

powered_by_ASUS_S1300_subnotebook.[dráááágassssszág] Idézet: '' Az ember örömében kicsapódik''

(#22) balage81 válasza Biriboyka (#18) üzenetére


balage81
csendes tag

hali én olyan 30-40.000re saccolnám az értékét, de meg kell mondjam nem lesz egyszerű eladnod, mert ha 40re hirdeted 80ért már lehet kapni ennél sokkal erősebb igaz noname gépet. Nem írtad a tied milyen márka.

Plusz elég kicsi az ilyen régi gépek felvevőpiaca több okból is, pl alkatrészellátás, szervíz ezekhez nem nagyon van, ha mégis drága.

powered_by_ASUS_S1300_subnotebook.[dráááágassssszág] Idézet: '' Az ember örömében kicsapódik''

(#23) bimbiri válasza karib (#20) üzenetére


bimbiri
tag

Ne tessék tovább drágítani a gépet!!! :(
Így is folyamatosan emelkedik a gépre szánandó keret! :)
Ha így megy tovább a lakást is el kell adnom a noti miatt! :)

(#24) balage81 válasza bimbiri (#23) üzenetére


balage81
csendes tag

hehe :)))) azt azért nem hiszem. Valószínűleg bővítem kicsit a gépet, hogy jobb paraméterekkel tudjam eladni.

powered_by_ASUS_S1300_subnotebook.[dráááágassssszág] Idézet: '' Az ember örömében kicsapódik''

(#25) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Ha valaki ad érte 35k-t már örülni fogok.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#26) balage81 válasza Biriboyka (#25) üzenetére


balage81
csendes tag

elhiszem. eljárt felettük az idő, nem akarok előjönni a nagy öreg etc dumával, de anno nem is régen mit nem adtam volna egy ilyen gépért...

kár, hogy a gép nem olyan, mint a lakás, pedig a korával nő a muzealitása :)))

powered_by_ASUS_S1300_subnotebook.[dráááágassssszág] Idézet: '' Az ember örömében kicsapódik''

(#27) loszerafin válasza Biriboyka (#25) üzenetére


loszerafin
senior tag

Pontos típus, gyártó, link kellene, fénykép.

(#28) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

A típus az Protocom. Ez már megszünt, de van mindenféle driver xp alá. Link és fényképet nem tudok adni, de szép álapotban van és nagyon jól müxik.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#29) loszerafin válasza Biriboyka (#28) üzenetére


loszerafin
senior tag

Egyáltalán nem érdekelnek a driverek XP alá, ugyanis Linuxot használok.
Viszont pontos típus nélkül lehetetlen kitalálni, milyen chipkészlettel van szerelve, azaz fog-e menni Linux alatt vagy sem.
Hacsak Te meg nem mondod.

De azt hiszem, Portocom és nem Protocom.

(#30) loszerafin válasza Biriboyka (#28) üzenetére


loszerafin
senior tag

Persze a Portocom az a gyártó és nem a típus.

(#31) gr


gr
csendes tag

Sziasztok!

Angliából Sony VGN A117s 3 notebook van eladó.

Intel Centrino 1700; 17'' Black Onyx kijelző; 512 MB DDR RAM; 80 GB HDD; DVD-író, .... 420e

Ha valakinek kell írjon e-mailt a egro@freemail.hu - ra.

Üdv.

(#32) karib válasza gr (#31) üzenetére


karib
addikt

Goto Hardver Piac részleg inkább, célravezetőbb...

Department of Redundancy Department

(#33) csizs válasza Biriboyka (#28) üzenetére


csizs
aktív tag

engem érdekelne a cuccod :))))
nekem netezni nagyon király lenne

1x éve a prohardveren!

(#34) warn!ng válasza loszerafin (#29) üzenetére


warn!ng
tag

Ahogy ismerem a Linux kernel készítőit, tuti, hogy zsírul megy egy ilyen régi gyöngyszemen.

(#35) clayman


clayman
aktív tag

Üdv mindenki!

Én is szeretnék beáraztatni egy laptopot, ennek kb mennyi az ára?

Na szal a konfig a kövi: kb
Sony Vaio széria PCG-V505-???
Intel® Pentium® M 1.4Ghz
Intel® Centrino™, Enhanced SpeedStep™ Technologie
L2 Cache 1024 KB
TFT, 12,1'' (30,7 cm) , 1024x768x32 (XGA)
256MB/333Mhz DDRRAM 2048 MB
40 GB vinyó
ATI Mobility™ Radeon™ 9200, 32 MB DDR-SDRAM
24x 8x (CD/DVD) : 16x 10x (CDR/CDRW)
Yamaha YMF753-S hangchip
MegaBass-os sztereó hanszóró, mik, vonal be
USB 2.0 x 2
IEEE 1394 Firewire x 1
Modem - RJ-11 V.90/K56Flex
Hálókari RJ-45 10/100 Mbit
Memory Stick kártyaolvasó
PC Card Slot PCMCIA Type I/II
Wireless LAN kari 11 Mbit/s, max. 100m
Akku Lithium-Ionen (PCGA-BP2V) 4,5 h max.
>277 x 33,5 - 35 x 242,4 mm tömeg 2 kg
-
include-olt szoftverek:
Microsoft® Windows® XP Professional Service Pack 1
Software Works 7.0, DVGate Plus 2.6, Picture Gear Studio1.0, Adobe Premiere 6.0LE/ Photoshop Elements 2.0/ AcrobatReader, Win DVD, SonicStage 1.6, VAIO Media 2.5, Quick Time 6.1, RealOne Player, Norton Internet Security
2 év gari

előre is köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.