Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nrgxxx


nrgxxx
tag

heló mindenkinek!

Van egy abit IS7-es lapom, és benne egy 2.8-as celeron. Nos a következő a séma. A lapon 2 ddr foglalat van. Én rendeltem párban 2db 512-es 400-as hynix ramot. ha benne van az 1 Giga ram, akkor érdekes dolgok történnek. A windows az megy, filmek ilyenek....De, játéknál, 3dmark-ban egyszerűen megfagy...Ha kiveszem az egyiket, akkor tökéletes. Tökmindegy hogy melyik megy, ha egyedül van, akkor tökéletes a ram. cserélgettem minden foglalatban minden variációt, de ha benne van mind a kettő, akkor fagy, ha külön-külön, akkor zsír...

Nos? mik a teendők?

Minden embernek meg kell tanulni, hogy hogyan kell élni.... csak kár hogy pont egy élet kell hozzá.

(#2) dchard válasza nrgxxx (#1) üzenetére


dchard
veterán

Hali!
Ebben nem vagyok biztos, de az Abit lapoknál mintha a BIOS-ban kéne kiválasztani, hogy 1, vagy 2 csatornás (Dual-Channel) módban szeretnéd-e használni a cuccot.
Szerintem nézz körül a BIOS-ban.

Ha nem ez a probléma, akkor szimplán nem mennek a RAM-jaid dual-chanel-ben.
Vagy a lap nem szereti őket.
De nem memória hibának tűnik. (hiszen egyenként működik mind2).

Még talán egy BIOS frissítés segíthet.

Üdv:
Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3) Lolek válasza nrgxxx (#1) üzenetére


Lolek
aktív tag

Hi,

Én azért 1 mem testet lefuttatnék!

(#4) +Bence+


+Bence+
tag

Esetleg BIOS-ban vedd gyengebbre a memoriaidoziteseket! Vagy mas memoria beallitasokat. De egy BIOS update is javithat a dolgon.

Felhasználói hiba: Kérem cserélje ki a felhasználót és nyomjon le egy gombot!

(#5) dchard válasza Lolek (#3) üzenetére


dchard
veterán

Egyet értek, de azért ezekkel a hibákkal nem valószínű.
Az időzítésekkel lehet játszani, de...
Mind 1, egy próbát megér.

Egyébként megfelelő SLOTokban vannak a memóriák?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6) Dufresne válasza dchard (#5) üzenetére


Dufresne
addikt

Aztírta csak 2 foglalat van a lapon, ergo rossz helyre nemtudja tenni egyszerre a kettőt:D
Amúgy sztem is időzítésekkel kéne buherálni, vagy ha lehet adni +0,1 voltot a memóknak, nekem pl az segített a fagyogatásnál, igaz amd konfigban.
Jah persze fesz emeléshez rakjál rá hűtőbordát, hogy ne legyen melege.

(#7) WillChi


WillChi
senior tag

Ha nem mennek dual-ban, próbálkozz single módban, akkor talán nem annyira háklis a memóriákra.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#8) nrgxxx


nrgxxx
tag

kösz mindenkinek a segítséget. Egyenlőre ott tartok hogy vissza viszem a modulokat.... Ergo mindent kipróbáltam, de semmi változás. Szóval passz....mellesleg ez ugye celeron....nos tudtommal ez a készlet nem is tudja a dual ch-t. Szóval nincs választási lehetőségem, hogy single vagy dual módban nyomom.

Kivettem az egyik modult, és betettem helyette egy másikat. Igaz, az 128-as volt, de ezzel együtt megy a két slot. Tehát slot hibák kizárva, hogy a kettő együtt nem megy.....szerintem lehet visszaviszem (csak sajnos számla nélkül jött)

Minden embernek meg kell tanulni, hogy hogyan kell élni.... csak kár hogy pont egy élet kell hozzá.

(#9) Akheron


Akheron
senior tag

Nekem is lenne egy problémám:
2 darab 512 MB-os modul van a gépemben, amik nagyjából másfél éve hiba nélkül működtek, de néhány hete elkezdtek sorban leállni az alkalmazások, és a gép is újraindulgatott. Ekkor lefuttattam egy memtest-et, ami gyakorlatilag egyfolytában hibát jelzett egy bizonyos memóriaterületen. Arra jutottam, hogy az egyik modul meghibásodhatott, így azt kiszereltem - ezután ismét jól működött a gépem, egészen tegnapig. Tegnap megint sorozatosan újraindult, és a memtest a másik modulnál is folyton hibát jelzett. Szétszereltem a gépet, többször is kiszedtem és visszaraktam a modult, megnyomogattam az alaplapot, majd néhány újabb újraindulás után furcsa mód ismét jól működött: a memtest hiba nélkül lefutott (igaz, csak 100%-ig néztem). 1-2 órával később viszont ismét újraindult a gép...

Létezik az, hogy másfél évnyi problémamentes használat után valami miatt ennyire rosszul kezdtek érintkezni a memóriamodulok? Vagy valóban hibásak lehetnek a modulok?

Egyébként az sem értem, hogy ha a memtest már 3-5%-nál folyamatosan hibát jelez, akkor hogyan tud felállni és működni a Windows...

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#10) baloo- válasza nrgxxx (#1) üzenetére


baloo-
csendes tag

Már nem emléxem, hogy az IS7 BIOSában van-e valami PAT-hoz hasonló (persze más névre keresztelt) memóriaberhelő beállítás. Ha van akkor legyen AUTO. Erre nagyon finnyás minden i865.
Egyébként én is a BIOS frissítés mellett vagyok.

(#11) Rover623 válasza baloo- (#10) üzenetére


Rover623
félisten

Ne hagyjuk eltűnni a süllyesztőben ezt a jó kis topicot itten:[link]...a jó Istenke és a Moderátorok is arra teremtették hogy segítségére legyen a rászorulóknak...:R
Az efféle vadhajtásokra pedig semmi szükség...;)

primus inter pares

(#12) parandroid válasza Rover623 (#11) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egyetértek, a téma zárva.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.