Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pink75


pink75
aktív tag

Sziasztok, szóval gyorsan kellene döntenem, és például az A64-ek fehér folt a számomra, szóval vázolom:

vki bejelentkezett nálam, vinné a konfigomból:
-alaplap
-proci+hüttő
-ram
-tápot

ezeket kellene helyettesíteni, így lesz rájuk 85 nettó, lehetnek akár használt darabok is

ami jó volna...
természetesen jobb és ugyanilyen megbízható alaplap...
természetesen jobb proci...
gyorsabb ram...
tápból olyan, amin van min. 8 molex

igazából nem játszom (max civ2-3 és honfoglaló...:), viszonylag sűrűn digizek, tv-t a gépen nézek és veszem fel, amit; mellette dvd-írás, net, párhuzamosan, illustrator+photoshop...szóval ilyenekre kellene

mit tudnátok nekem ajánlani?

tanácstalan vagyok, hogy a jövőre nézve vajon mi az a kompromisszumos dolog, amire lehetne ezt a pénzt most költeni (a videokarit kb. három napja cseréltem, még az ajánlat előtt :(, gyanítom, pci expresses lap volna a legjobb...)

várom a segítségeteket, köszi

xxx

(#2) sh4d0w válasza pink75 (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én a helyedben nem cserélnék. Egyszerűen nem annyira gyenge a konfigod, hogy érdemes legyen váltani. Arról nem is beszélve, hogy amennyire nézem az általad használt alkalmazásokat, azokban az Intel CPU-i jól teljesítenek, köszönhetően az SSE3 utasításkészletnek. Persze, ha egy nagyon menő A64-gyel hasonlítod össze, akkor lassabb a Te cuccod, de alapvetően szvsz nem érdemes még váltanod.

https://www.coreinfinity.tech

(#3) pink75 válasza sh4d0w (#2) üzenetére


pink75
aktív tag

köszi szépen
én is emiatt vagyok dilemmában
látom-látom, hogy A64, meg minden, akár bele is ugranék szívfájdalom nélkül, de vhogy intel-párti lettem az évek során csendben
intelék meg, nemtom, mikor állnak elő olyan cuccokkal és olyan áron, amire érdemes cserélni.
:F
esetleg egy pat-os, vmivel gyorsabb lap, vagy gyorsabb ram okés lenne, mert pl.a múltkor 4 óra mongol birkaáldozatot digiztem videókaziról, és már tök elegem volt belőlük, mire sokadszorra végül jó minőségű dvd-n csörögtek meg huhogtak már:O.

vagyis akkor a proci alá egy másik deszka, ami ennél jobb, meg ram, meg ami tényleg kell, 8 molexes táp

xxx

(#4) sh4d0w válasza pink75 (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de én a deszkához sem nyúlnék. ASUS P4P800-nál nem nagyon van jobb deszka NW-magos P4-ek alá. RAM-ból esetleg vmi márkás tuningram és természetesen némileg nagyobb mennyiségben. Tápról nem tudok semmit nyilatkozni.

Félreértés ne essék, én elsősorban AMD-párti vagyok és az A64-ek, FX-ek igenis nagyon jó CPU-k, csak némileg lassabbak a velük nagyjából azonos teljesítményen lévő P4-eknél bizonyos alkalmazások esetén. Mostani CHIP-ben tesztelték a csúcsprocikat. A P4-ek csak renderelésben (SSE3 utasításkészlet) és AVI-kódolásban (qva nagy cache) voltak gyorsabbak az A64-eknél, ami a 6 vizsgált szempontból mindössze 2, viszont aki pont ezt a kétféle dolgot használja, annak esetleg nem mindegy.

[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#5) Lortech


Lortech
addikt

Én sem cserélném le a helyedben a gépemet, ha tényleg arra használod ''csak'' amit írtál. Viszont tennék még bele legalább 512DDR-t a, ha mindenképpen pénzt akarnék költeni :)

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#6) pink75 válasza sh4d0w (#4) üzenetére


pink75
aktív tag

remek, segítettél!
ram és táp megy
többi marad

nem fikázom én az amd-t, nincs bajom velük, mint sejtettem is, csak épp az 5x86 óta nincs tapasztalatom a témában

xxx

(#7) pink75 válasza Lortech (#5) üzenetére


pink75
aktív tag

nem létszükségletem költeni, de ha valamit meg akarnak venni, azt el kell adni...:)

xxx

(#8) tkesy


tkesy
őstag

Nos:

1. CPU... Ha tényleg un. ''EE'' magos (azaz telikondis) a procid szvsz az többet is megy mint 218 FSB... Elsőnek ezt kéne kideríteni, hogy mennyit megy, mert lehet, hogy a rammok fogják vissza..
Mo.: Bios-ban visszaosztod a rammokat, és nekiálod húzni a procit... elöször érdemes memtest-el nézni, és csak ha az stabil, akkor ráengedni a Windows-t...

2. MB: a PAT bekapcsolása tuning mellett, (ha eddig esetleg nme volt)
Emlékeim szerint a PH!-s cikkben is volt, de az Asus-os topicban meg tudják mondani, hogy kell...

3 RAM: 2*512 MB DDR azonos modul... ha bírja a procid a magasabb FSB érdemes pl 466 / 500-as rammokat venni (ST, A-DATA, Kingmax, Hynix D43, Samsung TCCD - bár utobbi kettő 400-as, de jól huzhatóak (általában) )
És az időzítéseket kell még kiteszteleni, hogy mit bírnak a ramok duálban..
a gyári általában Cl3-4-4-8, ezeket leszorítva sokat lehet javítani a teljesítményen...

kb. ennyi :)

[Szerkesztve]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#9) Rez_Grof válasza pink75 (#1) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ha sok alkalmazást futtatsz egymás mellet akkor egy picurkát jobb a P4 a HT miatt.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#10) pink75 válasza tkesy (#8) üzenetére


pink75
aktív tag

hali

az ee magos meg a telikondis, ha jól tudom, nem ua.
nem szinkronban ezekkel a ramokkal a proci megy 3,5 GHz-n is, dehát akkor lassabb az egész...Szinkronban ez a max. Ezen a lapon a PAT bekapcsolása szerintem csak legenda...:DD

Szóval tényleg kösz a hsz-eket, ram és táp (szeretnék még egy 160GB os SATA-t a másik mellé raidbe kötni) kivételével minden más marad a régiben...
A srácnak meg nézek itt a ph-n használt cuccokat.

xxx

(#11) tkesy válasza pink75 (#10) üzenetére


tkesy
őstag

Én nme a valodi EE magosra gondoltam, hanme arra amit a köznyelv ''EE'' magosnak nevez... :)

Ha meg megy a proci 3.5Ghz akkor mindenképpen érdemes lenne mellérakni 2*512MB DDR 466-os ramot... sokat dobna a teljesítményen... :)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#12) pink75 válasza tkesy (#11) üzenetére


pink75
aktív tag

azon vagyok:))

xxx

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.