Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Sega, Nintendo - retro konzolok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:19

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!(beleértve a sárga kazettákat is)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) Rezuhu válasza lorcsi (#15799) üzenetére


Rezuhu
aktív tag

Én is árusítok egy ilyet a FB-on, 6k-ért de legalább a könyv is megvan hozzá, amiben a kódok vannak (azok nélkül kicsit nehezebb használni :) ).

(#15802) pigster


pigster
senior tag

Sziasztok!
Egy régi (1990-1995 körüli) konzolos (Playstation?, SNES?, Megadrive?) játékot keresek. Annyi konkrétumra emlékszem, hogy volt pár helyen valamilyen (sárkány?)szobor, ami lejátszott egy dallamot, és azt kellett a gombokkal visszajátszani. Talán(!) vmi Castlevania-szerű játék volt. Már megnéztem a TOPxx játékokat, de egyszerűen nem találom. Remélem, nem csak álmodtam, és nem mosódik össze a Castlevania az egyik Zeldával.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#15803) Cartevo válasza pigster (#15802) üzenetére


Cartevo
őstag

A Mega Drive joy kevés lehet hozzá.

(#15804) PiciDikenz


PiciDikenz
aktív tag

Na már a magyar webshopok is kezdik... :W Tudom, hogy lejárt téma, de ez akkor is elképesztő, hogy még a boltok is ezt a mentalitást közvetítik az embereknek...

(#15805) ayo válasza PiciDikenz (#15804) üzenetére


ayo
addikt

magyar boltok... még a Korvin konzol is 45 körül adja.
Hamarosan jön a következő szállítmány, itthon szerintem rajtuk fog maradni :B

http://jateknaplo.blog.hu

(#15806) khron78 válasza ayo (#15805) üzenetére


khron78
őstag

Maradjon is rajtuk.

(#15807) energy4ever válasza ayo (#15805) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem fog ez rajtuk maradni. Kb 4x annyiert aruljak mint a beszeresi ar. :DDD

17.000Ft korul volt az elso elorendelos ar. Beszerzesi ara ha jol tudom 12.990Ft.

(#15808) PiciDikenz válasza ayo (#15805) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

Remélem én is, hogy minél nagyobb buktájuk lesz rajta, de a szomorú igazság szerintem az, hogy így is meg fogják venni :( Ilyenkor azért baromi pipa vagyok, hogy nem tudtam preorderelni egyetlen darabot, ami ráadásul saját használatra kellett volna, ezek meg ilyen undorító hiéna módon nyerészkednek és van belőle nekik több darab is...

Szerk: Facebookon a hirdetésük alatt pedig szorgosan törölgetik a kommenteket amik a cucc eredeti áráról szólnak, meg hogy mennyire szép dolog is ilyet csinálni :D

[ Szerkesztve ]

(#15809) ayo válasza PiciDikenz (#15808) üzenetére


ayo
addikt

Ne aggódj, itthon ennyit nem adnak ki, kivéve a gyűjtők, de azok meg képben vannak, hogy lesz még bőven 20-ért :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#15810) #00137984


#00137984
törölt tag

Az még a szép, hogy ez a Nintendo NES árakat is kissé megemelte. Most szántam rá magam egy NES megvételére néhány játék miatt, amit sárga kazin sehogyan sem tudtam megszerezni. Mostanában a játék árak is növekedtek vagy ez csak szerintem van igy? Még jó, hogy egy kedvező üzletet csináltam, de a NES kazikat páran elég drágán kezdték mérni.

[ Szerkesztve ]

(#15811) PiciDikenz válasza #00137984 (#15810) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

NES konzol + játékok már régóta horror áron vannak, és ez csak rosszabb lesz, ahogy fogynak a "padláskészletek".

[ Szerkesztve ]

(#15812) ayo válasza #00137984 (#15810) üzenetére


ayo
addikt

ebay, sokszor olcsóbban jössz ki shippinggel és jobb az anyag, mint itthon.
itthon egyre kevesebb a cucc és azokra is nagyon rámentek a nepperek.

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#15813) PiciDikenz válasza ayo (#15812) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

+1, regota mar csak ebayen nezek szet, ha keresek valamit snesre

(#15814) #00137984 válasza PiciDikenz (#15813) üzenetére


#00137984
törölt tag

Én csak hazai forrásból tudok keresgélni és rendelni, vagyis lassan már itthonról is nehézkesen. Nem nagy gond, még négy-öt játékot kell még megtalálnom és megvennem.

(#15815) ayo


ayo
addikt

egy kis finomság a hétre:

Tokyo Retro Videogame Hunting - 2. rész

Az előző részben inkább hangulatilag összegeztem az élményeimet, a mostani viszont egy komolyabb shopping guide, amiben a felkészülés mellett a főbb boltokról lesz szó, árakkal, kínálattal és persze hogy milyen kincseket sikerült begyűjtenem.

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#15816) khron78 válasza ayo (#15815) üzenetére


khron78
őstag

Komoly.

(#15817) #00137984 válasza ayo (#15815) üzenetére


#00137984
törölt tag

Ott kint Japánban biztos már megtaláltam volna a hiányzó játékaimat NES-re. A fővárosban az Erzsébet Hid és a Váci Utca környékén volt régen egy konzolbolt. Ott láttam ilyen rakat sok kazikat és gépeket, de persze nem ilyen mennyiségben. Kis ország, kevés kinálat... Viszont a retró játékok iránti rajongás mindenhol megvan. :D

[ Szerkesztve ]

(#15818) ayo válasza #00137984 (#15817) üzenetére


ayo
addikt

Könnyebb kint egy fokkal az biztos. Szerintem egy boltban több dolgot láttam, mint az egész életemben.

http://jateknaplo.blog.hu

(#15819) khron78 válasza ayo (#15818) üzenetére


khron78
őstag

Nagy élmény lehetett. Repülőút hány óra volt?

(#15820) ayo válasza khron78 (#15819) üzenetére


ayo
addikt

olyan 12-13 óra körül volt. de ezeken a repülőkön viszonylag kellemesen ki lehet bírni, inkább az átállás ami keményebb, mert nagyjából itthoni idő szerint délután 3-4 fele kell lefeküdni ott. vissza egyszerűbb, mert csak tovább kell fent maradni, de előbb aludni az nagyon nehéz.

http://jateknaplo.blog.hu

(#15821) don_peter válasza PiciDikenz (#15804) üzenetére


don_peter
senior tag

Tök rendesek, mert 5%-ot engedtek belőle :D :D :D

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#15822) don_peter


don_peter
senior tag

Srácok, elkészültem a DPTP SMFD 64/128Mbit-es Sega MD kártyámmal.
Tettem fel képet és videót a működéséről.
Videó: [DPTP SYSTEM - DPTP SMFD 64/128Mbit flash cartridge ]
Lesz majd persze egy átfogóbb videó is róla, és persze már a kész verzióról, mert most még csak a teszt videók vannak fent.
Képek:

Burkolat nélkül: (prototípus, átkötések nem lesznek rajta a végleges verzión)

Burkolattal: (prototípus, csak megnéztem, hogy áll neki a ruha :D )

És egy kép a menüről:

Aki többet akar olvasni, képet vagy videót látni róla az itt megteheti: neo-geo.hu/DPTP SMFD 64/128Mbit

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#15823) PiciDikenz válasza don_peter (#15822) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

Nagyon szép munka, minden elismerésem! :) Ha lesz egyszer egy SNES verzió, az érdekelne majd :) Régóta gondolkodok, hogy belekezdjek a SNES-re fejlesztésbe egy kis móka gyanánt :K

(#15824) don_peter válasza PiciDikenz (#15823) üzenetére


don_peter
senior tag

Köszi... :R
Most fog indulni a SNES projekt.
Sega projektnek ezzel gyakorlatilag vége, még majd kisebb finomítások lesznek rajta, de készen van.
Snes projekt a következő aminek szerintem napokon belül neki is állok.
Hasonló lesz a Sega-hoz. (elvileg)

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#15825) khron78


khron78
őstag

Szerintetek mennyi idő után érdemes kicserélni, mondjuk egy Mega Drive-ban a kondenzátorokat?
Gondolom nem örök életűek ezek sem.

(#15826) PiciDikenz válasza khron78 (#15825) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

Én annak a híve vagyok az ilyen öreg konzoloknál, hogy amíg működik addig nem piszkálom őket, mert ki tudja milyen betegség jön elő a "műtét" után rajtuk... Mondjuk én nem is értek az ilyesmihez annyira, lehet csak azért nincs bátorságom hozzá :D

(#15827) darkmore válasza don_peter (#15824) üzenetére


darkmore
tag

Ha letudtad a brutál nehéz snest, akkor jöhetne egy egyszerű gameboy classic cartridge is, szívesen nekiállnék a gbdk-nak megint :)

(#15828) don_peter válasza darkmore (#15827) üzenetére


don_peter
senior tag

Szerintem az nem vészes, miért nem állsz neki egy GB Flash kártya fejlesztésnek?
Segítek.. ;)
SNES után N64 a terv ...

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#15829) darkmore válasza don_peter (#15828) üzenetére


darkmore
tag

Hát pont tegnap csináltam 4e ft kárt, mert a petscii matricás tablet billentyűzethez képtelenség volt otg-és 90 fokos micro usb to mini usb csatlakozót rendelni Kínából. Szóval mikor a 4. se működött gondoltam megforrasztom én, persze csak a bill is kínai volt a kábelen semmi szinkód, nah mondom kisakkozom, aha egyszer cseréltem fel az egyik data kábelt a feszkóval, mehetett a kukába egyből. Nem gondoltam, hogy 5v kárt tud okozni bármiben is...
Most megint magyar billentyűzeten kell c64 basicet pötyögnöm, legalább a spec karaktereket kinyomtattam egy a4 lapra és az íróasztal fölé cellukszoztam :)

Most annyir nincsen kedvem barkácsolni :))

(#15830) don_peter válasza darkmore (#15829) üzenetére


don_peter
senior tag

Egy hobbi projekt mindig tartogat meglepetést.
Ez a 3 SEGA projekt nekem kb. 100eFt-ba van (készpénzben) és majd 1 év fejlesztés, összességében.
Kitartás kell azért hozzá, és persze az alkatrészek, hogy tönkre mennek fejlesztés közben az alap, számítani kell rá.

Vissza tekintve: megérte.... Kár, hogy nem volt hajlandó anno senki csatlakozni a fejlesztéshez.

ui: készült 3 videó még ami bemutatja a működését.
PC-és feltöltés:[link]
Hardver részről a feltöltés:[link]
És maga a kazetta működés közben + játékválasztás:[link]

Amúgy egy kazetta a 64Mbit-es verzióból 11eFt anyagköltséggel készül el.
Azért ez is elég szép.... ;)

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#15831) don_peter


don_peter
senior tag

Amikor ütköztetem a Neo Geo-t a Sega-val :D

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#15832) Johnb*


Johnb*
csendes tag

Melegséggel tölti el szívemet, és egyben jó látni hogy egymásra licitálgatnak a horror áraikkal, és egyre csak nő a kínálat NES Mini-ből...Annyira jó érzés, hogy nagy boltot akartak csinálni de rájuk rohad :DD :C

(#15833) PiciDikenz válasza Johnb* (#15832) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

Remélem a Nintendo minél előbb kijön a következő készlettel, és akkor a hajukra kenhetik :)) Ilyen 25-30 körül elgondolkodtam volna egy "nepperes" vásárláson, de ezek a pofátlan árak kikészítettek

(#15834) khron78 válasza Johnb* (#15832) üzenetére


khron78
őstag

Igen, ez a helyzet. :D

(#15835) don_peter


don_peter
senior tag

Nem soká itt az új készlet.
Én is veszek egyet, az tuti..

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#15836) Johnb* válasza don_peter (#15835) üzenetére


Johnb*
csendes tag

igen, de..... :U :O

(#15837) khron78


khron78
őstag

Melyik NES-t érdemes régió függetleníteni?
NTSC USA, PAL EU?

(#15838) PiciDikenz válasza khron78 (#15837) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

Szerintem a kazetta slot miatt az NTSC USA-t. A technikai háttere szerintem ugyanaz mindnek. (kivéve talán a Snes Jr.-t)

(#15839) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Na mit hozott az előjézuska?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#15840) khron78 válasza PiciDikenz (#15838) üzenetére


khron78
őstag

Elöltöltős mind a kettő. Itt a 50-60Hz-re gondoltam elsősorban.

(#15841) PiciDikenz válasza khron78 (#15840) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

Hoppá bocsánat, SNES-nek olvastam.... Akkor tárgytalan :B

(#15842) darkmore


darkmore
tag

Hát én annyira nem értem, nekem ez a nes mini túl igénytelen. Ha alapból lenne 2 wireless kontroller és min. 50 game akkor azt mondanám, hogy 30e-ert is tuti vétel, de ezzel az 1m-es kábellel... köszi nem.

(#15843) #00137984 válasza darkmore (#15842) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szerintem az igénytelenség más oldalát kell meglátni. Elég az egy játékvezérlő az alapcsomagban, de legyen akkor elég hosszú és strapabiró vezeték. Az egyetlen jó pont nálam, hogy lehet venni hozzá tartalék játékvezérlőket. A belső tárhely méretében elég is volna 25-40 játék, attól függően melyik játékot frissited rá a gépre... de az update és a változtatás lehetősége kimaradt. Ez nagy gond és főleg azért, mert ezeknél jobb játékok voltak NES-re és ez a csomag számomra kevés. Mega Man 2 helyett valamelyik frissebb változat vagy az első rész jobb lett volna. Castlevania 1-2 és akkor már a harmadik rész elférhetett volna, hogy teljes legyen. Disney cimek és a Star Wars teljesen kimaradtak, de a közkedvelt játékok közül is sokat fel lehetne sorolni (Kickmaster és a Power Blade). Jó-jó... nekem-neked vagy akármelyik komolyabb gyüjtőnek megvannak ezek a játékok, de a Nintendo NES előtti tiszteletből ez a játékkinálatból nem jőn át. Kicsit hype övezi ezt a kis játékgépet. Persze akinek megvan a NES gépe jóféle játékokkal, annak ettől nem fog megnyilni egyből a pénztárcája. Másfelől aki ezt a Mini NES-t jó nagy felárral akarja eladni a gyüjtőknek, akik elől elhalászta... Remélem sokaknak rajtuk marad, mert megérdemlik. :)

[ Szerkesztve ]

(#15844) khron78 válasza #00137984 (#15843) üzenetére


khron78
őstag

Egyszerű a történet.
Valószínűleg azok a játékok kerültek a gépre, aminél nem volt problémás a licenc.

(#15845) ayo


ayo
addikt

olyan nincs hogy egy 30-as összeállítás mindenkinek jó legyen.

árban meg ez a megéri nem éri meg megint kinek mi. ha nem számítom a hardvert, akkor 666.66 / játékra jön ki, ami nagyjából egy mobilos játék ára.

http://jateknaplo.blog.hu

(#15846) aya válasza khron78 (#15837) üzenetére


aya
addikt

Nekem a pal van megcsinálva, teljesen jó minden game.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#15847) khron78 válasza aya (#15846) üzenetére


khron78
őstag

ntsc-s játékoknál nem zavaró a lassulás?

(#15849) ayo válasza Goldwin (#15848) üzenetére


ayo
addikt

ez most egy új verzió vagy miért ilyen friss?

http://jateknaplo.blog.hu

(#15850) Goldwin válasza ayo (#15849) üzenetére


Goldwin
aktív tag

Igen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Sega, Nintendo - retro konzolok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.