Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

DcsabaS: Te egyszerűen azt állítod hogy a Hitchi üveglemezes HDD-i mind technológiai hibásak, érdekes módon a 120GXP óta nincs probléma az IBM/Hitachi vinyókkal, ez személyes tapasztalat nem 1 db vinyóval. A 120GXP az egyik legmegbízhatóbb nemFDB motoros desktop 7200RPM vinyó ma is. Pedig több éves darabok üzemelnek a környezetemben. A 180GXP minimálisan rosszabb statisztikákat mutat az FDB motor bevezetése miatt.

Érdekes módon ugyanezt a szerinted technológiailag hibás üveglemezes megoldást használják a Hitachi Enterprise SCSI HDDkben vagy az Endurastar sorozatban is. Engedd meg hogy ezek után ne neked adjak igazat a Hitachi-val és a személyes tapasztalatokkal szemben.

''Nem a rezonancia a fő gond, hanem az, hogy alumínium ötvözet helyett egy üvegszerű anyagon van a mágnesezhető réteg, és ez hajlamos elektromos és mechanikus feszültségeket gyűjteni magába, hosszú idejű strapáknál. (A Hitachi toldozása meg annyi, hogy az író-olvasó fej pozícionálásával igyekeznek nagyobb felületre eloszlatni a feszültségeket. Nagy kérdés, hogy ez hosszú távon is eredményes-e, vagy csak tüneti kezelés.)''

Ebben a leírásban is anomáliák vannak a Hitachi 7K250 fejmozgatása a nagyobb adatsűrűség és a fej-lemez közötti távolság csökkenésével magyarázható, nem a 120GXP (40GB/platter) 'megbízhatatlansága' miatt vált szükségessé.
This function is invoked if an extended period of inactivity is detected,
so has no impact on active performance. [It is bad to leave the heads
hovering over the same data track unnecessarily.
Érdekes módon a Seagate 7200.7 is megcsinálja ugyanezt a fejmozgatást idle állapotban és itt nem a gyenge szektorok kereséséről van szó, ez a technnika a Barracuda IV-hez (40GB/platter) képest plusz beépíttett funkció ugyanezt a fajta idle fejmozgatást a Barracuda IV nem végzi el.
Te egy olyan funkciót próbálsz félremagyarázni amelyet a Seagate ugyanúgy bevezetett a 80GB/platter adatsűrűség megjelenésével ahogy a Hitachi is.

Végül pedig nincs időm keresgélni de emlékszem tőled olyan hozzászólásra amelyben azt írtad hogy új tip. Seagate vinyó csak úgy romolhat el ha megsütik, ez irreális elfogultság én azért nem ezt tapasztaltam, szerintem nem vagy ebben a témában teljesen objektív.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.