Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) clayman


clayman
aktív tag

Üdv!

Tehát:
Seagate Barracuda 7200.7 8MB 7200rpm 160GB SATA
Hitachi Deskstar 7k250 8MB 7200rpm 160GB SATA

Ez a 2 vinyó esélyes még arra hogy megvegyem. ;)

Szerepük főleg adattárolás lenne: gamez.iso, filmz, music; használat szinte kizárólag letöltés, feltöltés (DC++...stb.) illetve install, de egy másik célvinyóra.

Szerintetek melyikük töltené be jobban szerepét, illetve milyen árakon tudom őket megvenni.

Előre is köszi,
clayman

(#2) clayman


clayman
aktív tag

elirtam a cimet :( ezer bocs ;]

(#3) clayman


clayman
aktív tag

Up! :)

(#4) FluID


FluID
tag

Ha csak ennyire lesz használva, akkor vedd azt amelyik olcsóbb vagy több gari van rá...

(#5) Dzsekó válasza FluID (#4) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egyetértek veled! + még annyi, hogy a Seagate a nagy fájlokat másolja gyorsan ~15s/700MB. A Hitachi meg a kis fájlokat kezeli gyorsan (win betöltése gyors).
Tehát ez esetben Seagate...

(#6) ptiboy


ptiboy
senior tag

seagate

:)

(#7) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Hitachi. Minden szempontból gyorsabb, megbízhatóbb, halkabb, és 3 év garis.
1ébként adattárolásra sztem egy 5400-es vinyó is épp elég lenne. :))

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8) clayman válasza fLeSs (#7) üzenetére


clayman
aktív tag

Nos a kettő között összesen kb 2k difi van, de a hitachira 3 év gari míg a seagatere nemtom mennyi (vszinű 1 év). Sztem annyit megér +2 év gari.

Valakinek van tapasztalata a 2 vinyóval?

btw: a seagate-en nem csak PATA->SATA konverter chip van? mert ha jól tudom a hitachin nem konvert van hanem alapból SATA az elektronika az meg azért előny...

(#9) fLeSs válasza clayman (#8) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Itt egy cikk, nézz rá a szerzőre :D :[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=302[/L], és megtalálod benne a két keresett vinyódat is.

A gépemben két SATA-s Hitachi 7K250 160 GB-os vinyó van.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) clayman válasza fLeSs (#7) üzenetére


clayman
aktív tag

Szted mennyiért tudok venni egy Raptor 740GD -t?

Mert az lenne a rendszervinyó. Eddig még csak jót hallottam róla. Meg azt a tesztekből hogy nagyon gyors. Szted?

[Szerkesztve]

(#11) fLeSs válasza clayman (#10) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Fogalmam sincs, de nincs sok köze az általad nyitott topik témájához. :U

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) clayman válasza fLeSs (#11) üzenetére


clayman
aktív tag

OFF ^^ /OFF :)

(#13) clayman válasza fLeSs (#11) üzenetére


clayman
aktív tag

a Seagate-re mennyi garit adnak?

(#14) Amigo78 válasza Dzsekó (#5) üzenetére


Amigo78
senior tag

semmi kép ne szigét mert csak 1 év gyári gar

(#15) clayman válasza Amigo78 (#14) üzenetére


clayman
aktív tag

hmmm... az eredményeket nézve inkább maradok a meglévő Maxtornál... legalábbis 1 évig :) aztán ha még akkor is él akkor marad ;)

(#16) Amigo78 válasza clayman (#15) üzenetére


Amigo78
senior tag

hmm pedig ha él akkor kell cserélni me a vinyoknak max 3 év az életciklusuk persze ha használod....

(#17) clayman válasza Amigo78 (#16) üzenetére


clayman
aktív tag

ameddig birja maradok a Maxtornál... meleg hangos de gyors ;)

aztán a teszteket elnézve vexek egy Raptor -t ;)

(#18) Gismo


Gismo
addikt

Asztán vegyél Hitachi-t!

(#19) DcsabaS válasza fLeSs (#7) üzenetére


DcsabaS
senior tag

''Hitachi. Minden szempontból gyorsabb, megbízhatóbb, halkabb, és 3 év garis.''

Hahaha (:)! Még hogy az IBM hírhedt DeathStar HDD-inek utóda megbízhatóbb lenne, mint egy Seagate Barracuda... (Vagy hogy halkabb!) Ha a sebesség lenne az érdekes, ott tényleg a Hitachi lenne a jobb.
(A HDD-re vonatkozó garancia egyébként mit számít az ADATOK biztonsága szempontjából?!?)

Az egyébként igaz, hogy adattárolásra megfelelne egy 5400-as HDD is, de fájdalom azok manapság vagy rosszabb minőségűek, vagy pedig mobil célra gyártott 2.5''-os kivitelűek, és akkor meg drágábbak. (Igy legfeljebb azzal lehet megtakarítani, hogy nem SATA, hanem PATA HDD-t veszünk, és nem 8, hanem 2 MByte cache-sel, és megkeressük a legolcsóbb boltot.)

************
''btw: a seagate-en nem csak PATA->SATA konverter chip van?''
Még hogy a Seagate-en PATA-SATA konverter! A Seagate a SATA egyik fő élharcosa, és elsőként csinált natív SATA HDD-ket.

(#20) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Idéznék még fleSs cikkéből:

''Amikor valaki egy új merevlemez vásárlásán gondolkodik, a kiszemelt termék kapacitásán felül a sebességet, a megbízhatóságot és újabban egyre inkább a zajszintet igyekszik szem (és fül..) előtt tartani. De mert a megbízhatóság mindig relatív, ráadásul mondhatni tesztelhetetlen, így meg kell elégednünk a sebesség és a hangtényező bemutatásával. No persze ez sem kevés. ''

Illetve:

''A Seagate meghajtói néhány éve a ''leghalkabb merevlemezek'' cím birtokosai (1997-ben a Medalist Pro néven a Seagate gyártotta az első folyadékcsapágyas motorral szerelt merevlemezeket), ezzel gyártó számos felhasználó kedvencévé vált.''


Adnék további tesztelhető és fontos szempontokat:
1.) Ár
2.) garancia
3.) könnyű beszerezhetőség
4.) fogyasztás és üzemi hőmérséklet
5.) CPU foglalás
6.) integrált cahce nagysága
7.) illesztő felület (PATA, SATA, SCSI)

(A sebességen - ami ugye már önmagában is sokféle lehet - és a zajszinten kívül.)

Szóval hol/hogyan jött ki az a tesztből, hogy a Hitachi megbízhatóbb és halkabb volna?

(#21) erdoke válasza DcsabaS (#19) üzenetére


erdoke
titán

Mindkét vinyó itt csücsül a gépemben. Alapesetben mindkettő halk, seek-nél a Seagate halkabb, de a Hitachi se veszélyes. Viszont érezhetően gyorsabb, és valóban 3 év garanciával adják. Szerintem is jobb vétel a Hitachi.
Egyébként ajánlom mindenki figyelmébe a storagereview.com tesztjeit, ők megbízhatóságot is néznek.
Az pedig, hogy natív SATA interfésszel vagy PATA->SATA átalakítóval van szerelve egy meghajtó, a teljesítmény szempontjából teljesen mindegy. A mai HDD sebességek és elérési idők mellett elméletben is, de a Seagate nem is profitál belőle.:P
SATA HDD-t azért érdemes venni, mert a mostanában és a jövőben kiadott alaplapokon már alig-alig lesz IDE csatoló, tehát örülhetünk, ha a meglévő eszközeinket rá tudjuk dugni. A PCI csatornát pedig lehetőleg ne a belső vinyókkal terheljük, amikor olyan kiváló USB-s ill. FW eszközök vannak, mint a hardveres MPEG/DivX enkóder, az Audigy Extigy, a külső notebook HDD, stb.

A legjobb aláírás a héten

(#22) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Pár kiegészítés:

A Seagate is árul 3év garanciával vinyókat, az hogy Magyarországon csak a Herta adja 3év garanciával a Seagate vinyót nem feltétlenül az ő hibájuk.

DcsabaS:
A megbízhatóságnál mindig az aktuális szériát kell értékelni. Azért mert x évvel ezelőtt a 60GXP (deathstar) sorozatnak nagyon rossz volt a megbízhatósága nem feltétlenül lesz megbízhatatlan egy Hitachi 7K250.

A jelent tekintve pedig pont a Seagate 7200.7 és a Hitachi 7K250 a két legmegbízhatóbb 7200RPM-es vinyó a Storagereview szerint és a környezetemben előforduló vinyók alapján is.

A Hitachi 7K250 nagyon gyors, halk, de azért van ennek a vinyónak is hátránya: a többlemezes változatoknál előfordulhatnak rezonáló darabok is, a szerencsén is múlik hogy milyet fog ki az ember belőle. Több vinyó esetén pedig összerezonálhatnak ami elég idegesítő tud lenni néha.
Seagate 7200.7 ilyen szempontból sokkal jobb stabilabb minőség.

[Szerkesztve]

(#23) erdoke válasza Flashcash (#22) üzenetére


erdoke
titán

Valóban félreértettél, arra gondoltam, hogy az egyetlen IDE csatolóval szerelt új lapoknál PCI-os IDE vezérlő kártyát kell beszerezni, ha valaki sok IDE vinyóval bástyázza körül magát. Az pedig (mivel a fejlettebb PCI-X-es vezérlők még nem nagyon tűnnek fel az otthoni használatra készült alaplapokon) a PCI busz 133 MB/s-os maximális sávszélességét már két gyors merevlemezzel képes bedugítani.

Seagate 3 év garival versenyképes árban van a 7k250 megfelelővel?

Szerk: Közben megérthettél, mert kiszerkesztetted, amire válaszoltam.:)

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#24) Flashcash válasza erdoke (#23) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

igen :)

Ráadásul most néztem a Herta árlistát és nem találtam Seagate vinyókat.
2 hónapja még 3év garival árulták 2-3ezer FT-al drágábban mint más boltok.

[Szerkesztve]

(#25) DcsabaS válasza erdoke (#21) üzenetére


DcsabaS
senior tag

''Mindkét vinyó itt csücsül a gépemben. Alapesetben mindkettő halk, seek-nél a Seagate halkabb, de a Hitachi se veszélyes. ''
Meglehet, de ebből NEM következik, hogy a Hitachi lenne a halkabb.

''Viszont érezhetően gyorsabb, és valóban 3 év garanciával adják. Szerintem is jobb vétel a Hitachi.''
Gyorsabbnak tényleg gyorsabb, és a 3 év garancia is számít, de a HDD-re adott garancia valójában csak a VÉTELÁRRA jelent valamit, hiszen az ADATAINK BIZTONSÁGÁRA nézve semmit sem jelent. Ez utóbbira csak a konkrét tapasztalatok, illetve statisztikák mondanak valamit.

''Egyébként ajánlom mindenki figyelmébe a storagereview.com tesztjeit, ők megbízhatóságot is néznek.''
Pont a Storage Review társaság volt az a balfék gyülekezet is, akik még akkor is az IBM DeskStar sorozatát tartották a legjobb HDD-nek, amikor már az egész internet attól zengett, hogy TÖMEGESEN pusztulnak el, és már a székesfehérvári HDD gyár fölött is megkongatták a vészharangot. Szóval a megbízhatóság szempontjából a szavuk SEMMIT SEM ér.

''Az pedig, hogy natív SATA interfésszel vagy PATA->SATA átalakítóval van szerelve egy meghajtó, a teljesítmény szempontjából teljesen mindegy. ''
A CPU foglalás szempontjából viszont határozottan NEM mindegy és adott esetben ez is számít.

''SATA HDD-t azért érdemes venni, mert a mostanában és a jövőben kiadott alaplapokon már alig-alig lesz IDE csatoló, tehát örülhetünk, ha a meglévő eszközeinket rá tudjuk dugni.''
Ezzel nagyjából egyetértek, de mindenki csak maga tudja eldönteni, hogy mire és milyen távlatban használná az új HDD-jét.

''A PCI csatornát pedig lehetőleg ne a belső vinyókkal terheljük, amikor olyan kiváló USB-s ill. FW eszközök vannak, mint a hardveres MPEG/DivX enkóder, az Audigy Extigy, a külső notebook HDD, stb.''
Ezzel is egyetértek. Mindenesetre úgy vettem észre, hogy a topik indítója inkább egy jó HÁTTÉRTÁRAT szeretne. Márpedig ha ez a helyzet, akkor a sebesség nem olyan érdekes, mint az ár és a megbízhatóság.

********************
''A Seagate is árul 3év garanciával vinyókat, az hogy Magyarországon csak a Herta adja 3év garanciával a Seagate vinyót nem feltétlenül az ő hibájuk.''
Persze, de mint fentebb már írtam, akár az 5 év garancia is csak valamilyen anyagi garanciát jelent a HDD-be fektetett pénzünkre, az adatokra nézve semmit. (Jellemző, hogy mielőtt az IBM HDD gyártása beadta a kulcsot, ők is 3-5 éves garanciákat adtak, de ez nem akadályozta meg a HDD-k sokaságát, hogy hónapok alatt kinyiffanjanak.)

''A megbízhatóságnál mindig az aktuális szériát kell értékelni. Azért mert x évvel ezelőtt a 60GXP (deathstar) sorozatnak nagyon rossz volt a megbízhatósága nem feltétlenül lesz megbízhatatlan egy Hitachi 7K250.''
Csakhogy itt NEM SZÉRIA, hanem TECHNOLÓGIAI-ARCHITEKTURÁLIS problémáról van szó, amit a Hitachi sem javított ki, csupán annyit toldoztak rajta, hogy a garanciális ügyek ne vihessék el a hasznot.
(Más helyen már leírtam a részleteket, itt most nincs kedvem ismételgetni.)

''A jelent tekintve pedig pont a Seagate 7200.7 és a Hitachi 7K250 a két legmegbízhatóbb 7200RPM-es vinyó a Storagereview szerint és a környezetemben előforduló vinyók alapján is.''
Mint írtam, a StorageReview-t felejtsd el! A saját tapasztalatok persze számítanak, de csak ha elég sok HDD-t használunk, elég hosszú ideig.

''A Hitachi 7K250 nagyon gyors, halk, de azért van ennek a vinyónak is hátránya: a többlemezes változatoknál előfordulhatnak rezonáló darabok is, a szerencsén is múlik hogy milyet fog ki az ember belőle. Több vinyó esetén pedig összerezonálhatnak ami elég idegesítő tud lenni néha.''
Nem a rezonancia a fő gond, hanem az, hogy alumínium ötvözet helyett egy üvegszerű anyagon van a mágnesezhető réteg, és ez hajlamos elektromos és mechanikus feszültségeket gyűjteni magába, hosszú idejű strapáknál. (A Hitachi toldozása meg annyi, hogy az író-olvasó fej pozícionálásával igyekeznek nagyobb felületre eloszlatni a feszültségeket. Nagy kérdés, hogy ez hosszú távon is eredményes-e, vagy csak tüneti kezelés.)

(#26) Aram válasza Amigo78 (#14) üzenetére


Aram
tag

Mióta az általam vitt és ismerősök által használt Barracudákból még egyetlen egy sem halt meg, nem is érdekel a garancia. Pedig ez jóval több mint 20 HDD-t jelent.

Üdv!

Ja és ha nem lehetett volna kitalálni, én a Seagate-et javaslom. :P

Ez a felirat 20byte!

(#27) Flashcash válasza DcsabaS (#25) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

''Mint írtam, a StorageReview-t felejtsd el! A saját tapasztalatok persze számítanak, de csak ha elég sok HDD-t használunk, elég hosszú ideig.''

DcsabaS: Bocs de jól látszik abból amit írtál hogy nem ismered a Storagereview megbízhatósági statisztikáját.
A storagereview megbízhatósági statisztikája nem az oldal magánvéleménye hanem nagyon sok felhasználó által beregisztrált HDD-k élettartamának a végigkövetése, azonosítószámmal,időszakonkénti frissítéssel, visszajelzéssel, az SR oldal csak a webes felületet adja hozzá.
Pontosan mutatja a 60GXP sorozat megbízhatatlanságát,és a Barracuda IV, a 7200.7 és a 7K250 megbízhatóságát is.

A másik pedig a személyes tapasztalat IBM és Barracuda vinyókból is nem 1 nem is 10db az aminek az élettartamát végigkövettem és ez nem téged igazol.
Te még mindig a 60GXP sorozat alapján ítéled meg a Hitachi 7K250 megbízhatóságát, én nagyon elvétve emlékszem olyanra hogy 7K250 meghibásodásáról olvastam valahol még a Seagate 7200.7-nál is kevesebbszer talán.


(#28) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Seagate-t nem ismerem (annyira), így se jót se rosszat nem akarok róla mondani.
Ellenben nagyon régóta használok IBM ill. Hitachi vinyókat. Perpill. egy Hitachi 7K250-esem van (120Gbyte, 8Mbyte cache). Nagyon meg vagyok vele elégedve!
Egy szavazat a Hitachi-nak!

(#29) erdoke válasza DcsabaS (#25) üzenetére


erdoke
titán

Storagereview ügyben Flashcash elmondta, amit érdemes.

''Meglehet, de ebből NEM következik, hogy a Hitachi lenne a halkabb.''
Én ilyet nem is állítottam, sőt inkább az ellenkezőjét. Én azt mondtam, hogy ár/teljesítmény viszonyt tekintve (beleszámolva a hangot is) jobb vétel a Hitachi.

''Gyorsabbnak tényleg gyorsabb, és a 3 év garancia is számít, de a HDD-re adott garancia valójában csak a VÉTELÁRRA jelent valamit, hiszen az ADATAINK BIZTONSÁGÁRA nézve semmit sem jelent. Ez utóbbira csak a konkrét tapasztalatok, illetve statisztikák mondanak valamit.''
Ebben teljesen igazad van, csakhogy a személyes és a közvetett tapasztalataim (ami összesen már közel statisztikai mennyiség) szerint a két márka most tárgyalt szériái nagyjából megegyeznek ezen tulajdonságukat tekintve. Nálam emiatt a SR statisztikái is teljesen korrektnek tűnnek. Náluk a 180GXP sorozat pl. lényegesen megbízhatóbb mint a 60 (vagy akár a 75) GXP, amit saját tapasztalataim is megerősítenek.

''A CPU foglalás szempontjából viszont határozottan NEM mindegy és adott esetben ez is számít.''
A processzorterhelést sokkal inkább az adott SATA-vezérlő, mintsem a lemezbe implementált interfész határozza meg.

A legjobb aláírás a héten

(#30) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A Hitachi vinyókhoz van egy progi (nem jut eszembe a neve), amivel a seek-zajszintet lehet állítani. Én beállítottam minimumra mind2 vinyómat, és teljesen hangtalanak, a házat sem rezonálják így be seek-elésnél.
Viszont a ház berezonálása ''amúgy'' viszont igaz, mert le kellett vennem a házam oldalát ahhoz, hogy ne legyen 2 mp-enként ismétlődő zúgása, ez pedig a vinyóktól van, mert 1szer szétszedtem a gépemet darabjaira, és amikor a vinyókat raktam vissza a házba, akkor kezdett el zúgni.
DCsabaS pedig teljesen elferdíti ezt a 3 év gari témát. A hitachi-ra 3 év gari jár, a Seagate-re meg 1 (ezexerint csak MO.-on van így, de ez nem változtat a lényegen, mert Mo.-on vagyunk). Ha a seagate vinyód meghal 1 év 1 hét után, akkor b@szhatod, ha a hitachi-d hal meg ekkor, akkor visszaviszed a boltba, és kész. Ezen nincs mit vitatkozni, az, hogy az adataid elvesznek, amikor a vinyód kinyúvad, teljesen evidens, ennek nincs köze a Hitachi-hoz, adatbiztosításért forduljál a biztosítóhoz, vagy mittudomain. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) clayman


clayman
aktív tag

Üdv!

Köszönöm a tanácsokat/tapasztalatokat mindenkinek.Ilyen nagy mennyiségű véleményre nem is számítottam, mindenesetre figyelmesen átolvastam mindenkinek az ajánlását/nemajánlását.
Az eszmecserét pedig nyugodtan folytassátok... érdekes ;)

(#32) DcsabaS válasza Flashcash (#27) üzenetére


DcsabaS
senior tag

''DcsabaS: Bocs de jól látszik abból amit írtál hogy nem ismered a Storagereview megbízhatósági statisztikáját. A storagereview megbízhatósági statisztikája nem az oldal magánvéleménye hanem nagyon sok felhasználó által beregisztrált HDD-k élettartamának a végigkövetése, azonosítószámmal,időszakonkénti frissítéssel, visszajelzéssel, az SR oldal csak a webes felületet adja hozzá.''
Tévedés! Pár éve azzal kezdték az IDIÓTÁK, hogy bárki bármit beírhatott, és az bekerült a statisztikájukba! Ebből olyan orbitális baromságok sültek ki, hogy egyik napról a másikra az IBM DeskStar lett a legmegbízhatóbb HDD (egy vicces kedvű fickó hatására, amikor pedig már mindenki tudta, hogy mi az ábra, már a Storage Review-nál is), és CSAK EZUTÁN kezdtek el azon gondolkodni, hogy nem lehetne-e valahogy menteni a dolgot, és akkor bevezették a regisztrációt, stb. De azzal szemlátomást még most sincsenek tisztában, hogy az általuk bevezetett regisztrációs rendszer NEM EGYENLETES MINTAVÉTELEZÉST jelent a HDD felhasználók köréből, és így nagyon durva TENDENCIÓZUS HIBÁK terhelhetik.

''Pontosan mutatja a 60GXP sorozat megbízhatatlanságát,és a Barracuda IV, a 7200.7 és a 7K250 megbízhatóságát is.''
NEM igaz, mert NEM PONTOSAN mutatja, csak valamelyest mutatja.

''Te még mindig a 60GXP sorozat alapján ítéled meg a Hitachi 7K250 megbízhatóságát, én nagyon elvétve emlékszem olyanra hogy 7K250 meghibásodásáról olvastam valahol még a Seagate 7200.7-nál is kevesebbszer talán.''
Szó szincs arról, hogy csupán a 60GXP lett volna hibás! Hibás volt a 75GXP, de még a 120GXP is. (Tudniillik maga a GXP technológia a megbízhatatlan, mint már írtam.)
Hogy a piacon a 60GXP/75GXP-vel kapcsolatban merült fel leginkább a probléma, az egyszerűen azért volt, mert azokból adták el a legtöbbet!

Hasonlóan, amikor különféle HDD-k megbízhatóságát akarjuk összehasonlítani a reklamációk száma alapján, akkor minimum figyelembe kell venni azt is, hogy melyikből hányat adtak el.

Amúgy a 7K250 nem az egyszerű GXP technológiára, hanem annak egy JAVÍTGATOTT verziójára épül. Annyit tudtak javítani a technológián, hogy a garanciális időn belül már nem lett túl sok reklamáció. De ez engem nem nyugtat meg, ugyanis egy jó HDD-nek jóval a garanciális időn túl is illik tökéletesen mennie, akár 10 év múlva is.

*******************
''Én azt mondtam, hogy ár/teljesítmény viszonyt tekintve (beleszámolva a hangot is) jobb vétel a Hitachi.''
Ár/teljesítmény szempontjából valóban, de a cikkíró (saját magával szemben) a zajról és a megbízhatóságról is úgy írt, mintha abban is egyértelműen az volna a jobb.

''Ebben teljesen igazad van, csakhogy a személyes és a közvetett tapasztalataim (ami összesen már közel statisztikai mennyiség) szerint a két márka most tárgyalt szériái nagyjából megegyeznek ezen tulajdonságukat tekintve. ''
Van azonban egy olyan probléma (amiről már írtam), hogy a Hitachi-nál tulajdonképpen csak TÜNETILEG kezelték a GXP technológia hibáját, amivel sikerült is kitolniuk az élettartamot, de nagy kérdés, hogy nem fog-e olyasmi előfordulni, hogy mondjuk 3 év intenzív használat után egyszer csak elkezdenek sorozatban tönkremenni. (Az eredeti GXP HDD-k már néhány hónap intenzív használat után megtették.) Az ilyesfajta NEM-LINEÁRIS elromlási jelenségeket NEM LEHET olyan statisztikákkal előre jelezni, amelyek nagy számú vadiúj eszközhöz viszonyítják a közülük előforduló hibás példányokat.

Hasonló bizonytalansági tényező ez ahhoz, amit az FDB csapágyazás jelentett. Kezdetben (amíg új a HDD) nyilvánvalóan előnyös, de nem lehetett előre tudni, hogy hosszabb távra mit várhatunk tőle. Annyit lehetett sejteni előre, hogy kényesebb az üzemi hőmérsékletre. (Ezzel egybevág azon tapasztalatom, hogy abban a 2-3 esetben, amikor egy Segate Barracuda megbízhatatlanná vált, mindig hagyták tartósan túlmelegedni.)

''A processzorterhelést sokkal inkább az adott SATA-vezérlő, mintsem a lemezbe implementált interfész határozza meg.''
Sokkal inkább, de nem egyedül.

***************
''DCsabaS pedig teljesen elferdíti ezt a 3 év gari témát. A hitachi-ra 3 év gari jár, a Seagate-re meg 1 (ezexerint csak MO.-on van így, de ez nem változtat a lényegen, mert Mo.-on vagyunk). ''
Lópikulát!
Hát olyan nehéz megérteni, hogy a HDD-re adott garancia csak és kizárólag a HDD-ért kifizetett pénzünket, és nem az adatainkat védi?!?

Vagyis amikor az ADATBIZTONSÁGOT nézzük azt NEM SZABAD összezagyválni a garanciával, mert az nem a garanciával, hanem csak az elromlási statisztikákkal (és az elromlások körülményeivel) függ össze!

(#33) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Csupán a szórakoztatás végett előkerestem egy IBM dokumentumot a Hitachi egyik web szerveréről, amely nagyon dícséri az üveglemezes technológiát, különösen a várhatóan nagyobb megbízhatóságát... Nagyon jókat derültem rajta (:). A dokumentum persze még 1999-ből való...

[L]http://www.hitachigst.com/hdd/library/whitepap/glassdisk/whiteglass.htm[/L]

(#34) erdoke válasza DcsabaS (#32) üzenetére


erdoke
titán

''Van azonban egy olyan probléma (amiről már írtam), hogy a Hitachi-nál tulajdonképpen csak TÜNETILEG kezelték a GXP technológia hibáját, amivel sikerült is kitolniuk az élettartamot, de nagy kérdés, hogy nem fog-e olyasmi előfordulni, hogy mondjuk 3 év intenzív használat után egyszer csak elkezdenek sorozatban tönkremenni. (Az eredeti GXP HDD-k már néhány hónap intenzív használat után megtették.) Az ilyesfajta NEM-LINEÁRIS elromlási jelenségeket NEM LEHET olyan statisztikákkal előre jelezni, amelyek nagy számú vadiúj eszközhöz viszonyítják a közülük előforduló hibás példányokat.''

Ezt majd eldönti az idő, egyelőre jók a tapasztalatok, és az a bizonyos garanciális idő is 3 év. Furcsa módon a 180 GXP lemezek is egészen jól tartják magukat, pedig azokkal 2002 utolsó negyedéve óta már elég sok tapasztalat gyűlt össze. Nem is beszélve a 120GXP sorozatról (debüt: 2002 eleje), ami a statisztikákban még a 180-nál is jobban szerepel. Ezek nem éppen a te elméletedet támasztják alá.:F

A legjobb aláírás a héten

(#35) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

DcsabaS: Te egyszerűen azt állítod hogy a Hitchi üveglemezes HDD-i mind technológiai hibásak, érdekes módon a 120GXP óta nincs probléma az IBM/Hitachi vinyókkal, ez személyes tapasztalat nem 1 db vinyóval. A 120GXP az egyik legmegbízhatóbb nemFDB motoros desktop 7200RPM vinyó ma is. Pedig több éves darabok üzemelnek a környezetemben. A 180GXP minimálisan rosszabb statisztikákat mutat az FDB motor bevezetése miatt.

Érdekes módon ugyanezt a szerinted technológiailag hibás üveglemezes megoldást használják a Hitachi Enterprise SCSI HDDkben vagy az Endurastar sorozatban is. Engedd meg hogy ezek után ne neked adjak igazat a Hitachi-val és a személyes tapasztalatokkal szemben.

''Nem a rezonancia a fő gond, hanem az, hogy alumínium ötvözet helyett egy üvegszerű anyagon van a mágnesezhető réteg, és ez hajlamos elektromos és mechanikus feszültségeket gyűjteni magába, hosszú idejű strapáknál. (A Hitachi toldozása meg annyi, hogy az író-olvasó fej pozícionálásával igyekeznek nagyobb felületre eloszlatni a feszültségeket. Nagy kérdés, hogy ez hosszú távon is eredményes-e, vagy csak tüneti kezelés.)''

Ebben a leírásban is anomáliák vannak a Hitachi 7K250 fejmozgatása a nagyobb adatsűrűség és a fej-lemez közötti távolság csökkenésével magyarázható, nem a 120GXP (40GB/platter) 'megbízhatatlansága' miatt vált szükségessé.
This function is invoked if an extended period of inactivity is detected,
so has no impact on active performance. [It is bad to leave the heads
hovering over the same data track unnecessarily.
Érdekes módon a Seagate 7200.7 is megcsinálja ugyanezt a fejmozgatást idle állapotban és itt nem a gyenge szektorok kereséséről van szó, ez a technnika a Barracuda IV-hez (40GB/platter) képest plusz beépíttett funkció ugyanezt a fajta idle fejmozgatást a Barracuda IV nem végzi el.
Te egy olyan funkciót próbálsz félremagyarázni amelyet a Seagate ugyanúgy bevezetett a 80GB/platter adatsűrűség megjelenésével ahogy a Hitachi is.

Végül pedig nincs időm keresgélni de emlékszem tőled olyan hozzászólásra amelyben azt írtad hogy új tip. Seagate vinyó csak úgy romolhat el ha megsütik, ez irreális elfogultság én azért nem ezt tapasztaltam, szerintem nem vagy ebben a témában teljesen objektív.

[Szerkesztve]

(#36) DcsabaS válasza erdoke (#34) üzenetére


DcsabaS
senior tag

''Ezt majd eldönti az idő, egyelőre jók a tapasztalatok, ''
Egyetértünk.

''és az a bizonyos garanciális idő is 3 év. ''
Ezzel kapcsolatban megbeszéltük, hogy ennek nincs köze a HDD megbízhatóságához, így az adataink biztonságához sem, csak a HDD árába fektetett pénzünkhöz, ilyenformán a HDD _vételárával_ összefüggésben érdemes vizsgálni. (Vagyis hogy a 3 év garanciával mennyivel drágább a HDD.)

''Furcsa módon a 180 GXP lemezek is egészen jól tartják magukat, pedig azokkal 2002 utolsó negyedéve óta már elég sok tapasztalat gyűlt össze.''
Nem tudom, a korábbi negatív tapasztalatok miatt nálunk olyan nincs. (És kétlem, hogy túl sokat eladtak volna belőle a világban.)

''Nem is beszélve a 120GXP sorozatról (debüt: 2002 eleje), ami a statisztikákban még a 180-nál is jobban szerepel. Ezek nem éppen a te elméletedet támasztják alá.''
Mint már írtam, a Storage Review statisztikájára dőreség támaszkodni.

*******************
''DcsabaS: Te egyszerűen azt állítod hogy a Hitchi üveglemezes HDD-i mind technológiai hibásak, érdekes módon a 120GXP óta nincs probléma az IBM/Hitachi vinyókkal, ez személyes tapasztalat nem 1 db vinyóval. ''
Azt állítom, hogy egy alapvető technológiai problémát nem kiküszöböltek, hanem megtoldoztak, ami sikeresen megnyújtja az élettartamot (ez tény!), de ez nem mindenkinek elég.
Hozok egy drasztikus példát:
Ha nem 10, hanem mondjuk 30 ember közül esik véletlenszerűen (egyenletes valószínűségi sűrűséggel) valakinek a fejére az a bizonyos tégla, és Te közte vagy az embereknek, akkor az utóbbi esetben bár 1/3-ra csökken a valószínűsége, hogy éppen Te jársz pórul, de ez még mindig túl nagy valószínűség ahhoz képest, ha sikerült volna a tégla potyogást kiiktatni.

''Érdekes módon ugyanezt a szerinted technológiailag hibás üveglemezes megoldást használják a Hitachi Enterprise SCSI HDDkben vagy az Endurastar sorozatban is.''
Sok típusnál használják, mégpedig az IBM-től megörökölt típusoknál. Érdekes módon pont a 7k250-esnél nem sikerült teljesen egyértelmű utalást találnom arra, hogy ez is olyan volna. Jó kérdés, hogy vajon miért. (Talán visszaálltak az Al ötvözetre nagy csendesen? Vagy továbbra is üveget használnak, de már nem találják reklámozásra alkalmasnak?)

''Ebben a leírásban is anomáliák vannak a Hitachi 7K250 fejmozgatása a nagyobb adatsűrűség és a fej-lemez közötti távolság csökkenésével magyarázható, nem a 120GXP (40GB/platter) 'megbízhatatlansága' miatt vált szükségessé.''
Az egy magától értetődő dolog, hogy az egyre nagyobb adatsűrűséggel üzemelő HDD-knél csökken a fej-lemez távolság (nem csak a Hitachi HDD-inél). Én arra utaltam, hogy külön kell úgy pozícionálgatniuk a fejet ide-oda, hogy egy-egy lemezterület ne legyen folyamatosan túl hosszú ideig terhelés alatt, ugyanis erre a SZUBSZTRÁT úgy képes reagálni, hogy egyszer csak deformálódik, megreped, vagy el is törik.

''Érdekes módon a Seagate 7200.7 is megcsinálja ugyanezt a fejmozgatást idle állapotban és itt nem a gyenge szektorok kereséséről van szó, ''
Ahogy már írtam, valóban, nem csak a Hitachi HDD-knél szokás okosan pozícionálgatni a fejet.
Ugyanakkor viszont, ha már szóbahoztad, a Segate HDD-i valóban keresgélik a gyengélkedő szektorokat (az egyébként inaktív időkben), és a tartalmukat átmásolják ilyen célra fenntartott tartalék szektorokba.

''Te egy olyan funkciót próbálsz félremagyarázni amelyet a Seagate ugyanúgy bevezetett a 80GB/platter adatsűrűség megjelenésével ahogy a Hitachi is.''
Szó sincs róla! Arról van szó, hogy míg a Segate HDD-inél a fej pozícionálása csak a fej, a mágneses réteg és a zaj szempontjából érdekes, addig az üveglemezes HDD-knél megjelent egy plusz követelmény is, kimondottan a hordozó védelmére. És bár a zajra, a fejre és a mágneses réteg védelmére optimalizált fejpozícionálás egyúttal védi a hordozót is, ez nem szünteti meg a hordozó hibáját.

''Végül pedig nincs időm keresgélni de emlékszem tőled olyan hozzászólásra amelyben azt írtad hogy új tip. Seagate vinyó csak úgy romolhat el ha megsütik''
Inkább arról lehet szó, hogy figyelmetlenül, vagy elfogultan olvasol.
Hiszen nyilvánvaló, hogy bármikor elromolhat egy HDD, ha pl. leejtik, vagy rosszul csatlakoztatják a tápfeszre, vagy maga a tápegység hibás, stb.
Az viszont igaz, hogy én még csak olyan meghibásott újabb típusú Segate-tel találkoztam (összesen talán vagy 3-mal), amelyiknél BIZONYTALAN MŰKÖDÉS lépett fel, tartósan NAGYON MAGAS ÜZEMI HŐMÉRSÉKLET mellett használva. (Magyarán, még ezekről is le tudtuk szedni az adatokat.) Ezért valóban a magas hőmérséklet jelenti legnagyobb kockázati tényezőt ezekre a HDD-kre (minthogy még az ütődéseket is nagyon jól bírják).

És ha már itt járunk, az nagyon pozitív fejlemény, hogy az újabb Samsung és Hitachi (!) HDD-k fogyasztását minimalizálják, ugyanis ez csökkenti az ilyen kockázatot.

(#37) Orgi


Orgi
őstag

Szép hosszú hozzászólások, el se olvastam őket inkább:) Gépemben van egy Seagate Barracuda IV meg egy Hitachi 7k250 sata. Mind2 teljesen jól működik, a Hitachi gyorsabb szerintem. Mind2 elég hűvös. Én a Hitachit venném.

(#38) Flashcash válasza DcsabaS (#36) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

''Te egy olyan funkciót próbálsz félremagyarázni amelyet a Seagate ugyanúgy bevezetett a 80GB/platter adatsűrűség megjelenésével ahogy a Hitachi is.''
Szó sincs róla! Arról van szó, hogy míg a Segate HDD-inél a fej pozícionálása csak a fej, a mágneses réteg és a zaj szempontjából érdekes, addig az üveglemezes HDD-knél megjelent egy plusz követelmény is, kimondottan a hordozó védelmére. És bár a zajra, a fejre és a mágneses réteg védelmére optimalizált fejpozícionálás egyúttal védi a hordozót is, ez nem szünteti meg a hordozó hibáját.''

Továbbra is kiállok amellett amit írtam, az összes vinyó amit említettem és a Seagate 7200.7 illetve Barracuda IV közötti különbség is igaz ahogy leírtam.
Mindkét vinyóból használok/használtam már jó párat pontosan tudom mi a különbség közöttük fejmozgatás szempontjából, ezért nem is fogadom el a válaszodat. Szerintem Seagate 7200.7 ügyben lemaradtál vagy csak felületesen figyelted meg a működését, én a megjelenése óta használom, figyeld meg jobban a két említett vinyótipust működés közben halk környezetben és hasonlítsd össze őket. A Seagate 7200.7 + alig hallható fejpozicionálást végez a Barracuda IV-hez képest ami nem csak a hibás szektorok kereséséből áll, hanem mindig fennáll idle állapotban, ellentétben a Barracuda IV-el. A Hitachi hasonló funkcióját egyszerűen félremagyarázod, nem az áll mögötte amit írsz szó sincs itt toldozásról a technológiát a 80GB/platter adatsűrűség bevezetése tette indokoltá ugyanúgy mint a Seagate 7200.7-nél is.

[Szerkesztve]

(#39) vfo7


vfo7
senior tag

Van itt az urak között valaki, akinek saját, személyes és konkrét tapasztalatai vannak az inkriminált merev(edő)lemezek hosszútávú megbízhatóságát illetően, vagy csak a különböző teszteredmények és hiedelmek cserélnek gazdát? :)

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#40) TudorVigyor válasza Flashcash (#38) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Kihasználom, hogy DcsabaS válasza még nem készült el, ez egész biztos csak idő kérdése, bár a sok gépeléstől a billentyűzete egyszer tönkremegy, ez is csak idő kérdése, de valószínűleg erre az esetre is felkészült, és egy program generál néhány keresetlen szót automatikusan.

Tudtommal nincs teljesen meggyőző információ arról, hogy a Seagate miért kerepel és a Hitachi miért nyávog időnként. Volt itt a Ph-n aki egy support-os levél alapján állította, hogy a Seagate ilyenkor a recording surface-t ellenőrzi, és ez hihető is, hiszen a hangja arra utal , hogy bizonyos időt eltölt egy sáv fölött, és csak utána megy tovább (én is használok 7200.7-es HD-t). A Hitachi-s nyávogás megoldása magánvéleményem szerint fejkalibrálás, de ha DcsabaS ír egy regényt, hogy miért nem, hát nem bánom. A halálcsillag jelenség megoldása anno pedig tudtommal valóban egy gyorsfoltozás volt, ami idle esetén a fejet mozgatta, hogy megakadályozza az adathordozó réteg leválását; hogy ennek milyen hangja volt, hát nem tudom.

(#41) Flashcash válasza TudorVigyor (#40) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az előző generációs Barracuda IV üresjárási állapotban hbás/gyenge szektorokat keresett ebben igazad van ezt mondtam én is. De ez a szektorkeresés a vinyó élettartama során egyre ritkább lett, ez személyes és a seagate által is megerősített tapasztalat.

Ehhez képest a Barracuda 7200.7 ugyanúgy elvégzi a hibás szektorok keresését, de ezen felül idle állapotban minden esetben folyamatosan mozgatja a fejet a vinyó ellentétben a Seagate Barracuda IV-el. Ez utóbbi fejmozgatás csak nagyon csendes környezetben vehető észre átlagos zajszintű gépen nem. Erre a folyamatos fejmozgatásra azért van szükség mert az adatsűrűség növekedésével a fejet egyre közelebb kell pozicionálni az adathordozó réteg felületéhez emiatt ha a fejet folyamatosan ugyanazon terület fölött 'hagynák' akkor az az adattároló rétegen feszültség, hőterhelés szempontjából csökkentené a megbízhatóságot emiatt vezette be mind a Hitachi mind a Seagate a 80GB/platteres HDD-knél a folyamatos fejmozgatást ami DcsabaS szerint a Seagate 7200.7-nél nincs. Szerinte a fejmozgás csak a hibás szektorok keresése miatt van amit én a fent leírt okok miatt nem tudok elfogadni.

A Hitachi 7K250 vinyók már jó ideje nem nyávognak mert elég sokan panaszkodtak emiatt hogy zavaró, helyette többszöri halk fejmozgatást alkalmaznak, ha zavar írj a HGST supportnak ők egy sorozatszám fejében elküldik e-mailben az új firmware-t neked, illetve úgy tudom a Májusi vagy újabb gyártású 7K250 vinyók már eleve ezzel az új firmware-el érkeznek.

[Szerkesztve]

(#42) Flashcash válasza vfo7 (#39) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A 7200.7 kb.2 éve van forgalomban ezalatt nem hallottam szériahibás darabokról, csak nagyon ritka egyedi meghibásodásokról. Én is több tipust használtam/használok belőle még nem volt probléma velük.

A Hitachi 7K250 újabb kiadás kb. egy-másfél éve jelent meg eből is müködik jópár a környezetemben hibátlanul nekem is van, ugyanazt tudom elmondani róla mint a Seagate 7200.7-ről.

(#43) TudorVigyor válasza Flashcash (#41) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Meggyőzően hangzik. Viszont gondolkozzunk együtt. :P
Én jól hallom a 7200.7-esem kerepelését. Na ha te programot írsz az általad felvázolt hőterhelés stb. probléma megoldására, akkor mit csinálsz? 1) időnként arréblököd a fejet tízezer sávval, vagy 2) vársz 1 percet, utána pedig 100sáv/mp sebességgel elkezdesz szíkelni?
:F

[Szerkesztve]

(#44) fLeSs


fLeSs
nagyúr

7K250-hez van firmware-frissítés, amivel a nyávogást ki lehet iktatni, vagyis nem eltűnik, hanem átalakul - seek lesz belőle.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#45) DcsabaS válasza Flashcash (#41) üzenetére


DcsabaS
senior tag

''Erre a folyamatos fejmozgatásra azért van szükség mert az adatsűrűség növekedésével a fejet egyre közelebb kell pozicionálni az adathordozó réteg felületéhez emiatt ha a fejet folyamatosan ugyanazon terület fölött 'hagynák' akkor az az adattároló rétegen feszültség, hőterhelés szempontjából csökkentené a megbízhatóságot emiatt vezette be mind a Hitachi mind a Seagate a 80GB/platteres HDD-knél a folyamatos fejmozgatást ami DcsabaS szerint a Seagate 7200.7-nél nincs. Szerinte a fejmozgás csak a hibás szektorok keresése miatt van amit én a fent leírt okok miatt nem tudok elfogadni. ''

Hülyeséget miért adsz a számba?!?

Ki mondta, hogy a Seagete (és más gyártók) korszerű HDD-inél nem végeznek ilyen fejpozícionálást?!? Honnan a csudából veszed?!?

Én azt írtam, hogy míg a Seagete HDD-nél ezt a fejpozícionálást elegendő a fej, a mágneses réteg és a zajcsökkentés érdekében végezni, addig az üveglemezes IBM és Hitachi HDD-knél pluszban még a szubsztrátot is kell védeni, és jelenleg csak ez a fejpozícionálás jelent rá valamiféle védelmet, de nem ''az igazi'' védelmet, vagyis a hirtelen és drasztikus meghibásodás (deformáció, rétegleválás, repedés és törés) kiküszöbölését. Erre írtam már a legelején, hogy a Hitachi csupán tünetileg orvosolta az üveglemezes IBM HDD-k hibáját, és kétes, hogy hosszabb távon ez mennyire jó megoldás.

Ide tartozó kérdés, amire Te sem reagáltál, hogy én a Hitachi-nál nem találtam teljesen egyértelmű kinyilatkoztatást arra vonatkozóan, hogy a 7k250 (és a többi a famíliában) valóban üveglemezesek lennének. Vajon miért?
1.) Üveglemezesek, de (már) nem tartják reklámozásra alkalmas pozitívumnak?
2.) Vagy már nem is üveglemezesek? (Ha ezt lehetne biztosan tudni, akkor nem firtatnám a 7k250 várható hosszabb távú élettartamát.)

(#46) Flashcash válasza DcsabaS (#45) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én nem adtam hülyeséget a szádba de nekem kb. ez jött le az eddigi hozzászólásaidból.

A Hitachival kapcsolatban azért nem reagáltam mert megkérdeztem őket milyen hordozót használnak, és maradtak az üveghordozónál.

Nem hiszem hogy védeni kellene a Hitachi hdd-knél a hordozót ahogy a 120GXP-s példával ezt már leírtam neked. Ilyen hibákat amit írsz ''hirtelen és drasztikus meghibásodás (deformáció, rétegleválás, repedés és törés)'' már nagyon rég nem láttam 120GXP vagy újabb vinyótól, pedig pár éve üzemelnek már ezek a HDD-k.
A Hitachi szerint is az adathordozó réteg védelmét szolgálja a 7K250-nél használt 'idle time function'.








(#47) DcsabaS válasza Flashcash (#46) üzenetére


DcsabaS
senior tag

''A Hitachival kapcsolatban azért nem reagáltam mert megkérdeztem őket milyen hordozót használnak, és maradtak az üveghordozónál.''
Akkor az 1.) eset van (''nem tartják reklámozásra alkalmas pozitívumnak'').

''Nem hiszem hogy védeni kellene a Hitachi hdd-knél a hordozót ahogy a 120GXP-s példával ezt már leírtam neked.''
Sajnos már nem tudom Neked megmutatni, de az IBM 120GXP-vel kapcsolatban volt olvasható hónapokig az a (nevetséges) szöveg az IBM honlapján, hogy bár szerverekbe ajánlották, csak napi 8 órai üzemidőre...

''A Hitachi szerint is az adathordozó réteg védelmét szolgálja a 7K250-nél használt 'idle time function'.''
Szerintem érthető, ha egy cég nem tesz ki a kirakatba olyan információkat, amelyből lehet következtetni bizonyos problémákra, fogyatékosságokra.

(#48) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Azért találtam még nyomát az Interneten a 120GXP-vel kapcsolatos IBM ajánlásnak:

''While the performance as a server may be excellent, according to IBM's own recommendation, the 120GXP should not function as a server drive on this basis of power on hours. ''
[L]http://forums.storagereview.net/index.php?s=626ce03190e88bb40368eb1d351bb4b5&showtopic=1437[/L]

''IBM-Festplatten dürfen nur 8 Stunden pro Tag laufen''
[L]http://www.onlinekosten.de/news/artikel/8403[/L]

''VIAHardware has written up an excellent summary of the current situation with the 333 hour/month limit on IBM's 120GXP hard drives''
[L]http://forums.2cpu.com/showthread.php?s=&threadid=16521[/L]

És ez csupán az első 3 Google találat volt (''IBM 120GXP 8 24 server''-re).

(#49) Flashcash válasza DcsabaS (#48) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A linkekkel kapcsolatban azt tanácsolom hogy olvasd is el amit belinkelsz, az elsőben mindjárt megtalálod a választ arra hogy miért volt értelmetlen ezt előhoznod, különösen a 7K250-es témával kapcsolatban.
Ugyanolyan témát próbálsz meg idekavarni mint ami az 1vs3 év garancia és a megbízhatóság 'összefüggése'.

Általában az egész témában két mércével mérsz és félrevezetően írsz ami nekem nagyon nem szimpatikus.

Felhozod először a fejpozicionálást:
''(A Hitachi toldozása meg annyi, hogy az író-olvasó fej pozícionálásával igyekeznek nagyobb felületre eloszlatni a feszültségeket. Nagy kérdés, hogy ez hosszú távon is eredményes-e, vagy csak tüneti kezelés.)''
Úgy állítod be hogy ez egy bizonyíték arra hogy a Hitachi csak toldozgatja a technológiáját és nem megbízhatóak a HDD-i.

Ezzel szemben elfelejted megemlíteni és nekem kellett leírnom hogy:
-A 80GB/platter bevezetésével a Seagate ugyanúgy használja ezt a technológiát ahogy a Hitachi is, csak itt már megváltozott az elnevezés toldozgatásról -> 'okos fejpozicionálásra'.
-Valójában az adatsűrűség növekedése és a fej-lemez távolság csökkenése miatt vezette be mindkét cég ezt a fajta üresjárási fejpozicionálást, szó sincs technológiai hibáról.
-A Hitachi-nál is jobban tudod hogy ők nem ugyanarra használják a fejpozicionálást mint a Seagate, szerinted ők a technológiai hibás HDD-k megbízhatóságának javítására alkalmazzák, igaz hogy a 120/180GXP üveglemezzel enélkül is megbízható volt.
-Fetételezéseket írsz csak, a 120GXP az egyik legmegbízhatóbb nem FDB motoros vinyó, úgy hogy ellentétben a Seagate-el 3 lemezes 6 fejes megoldások is készültek. A technológiai hibás vinyóknak pedig nem a jó megbízhatóság az ismertetőjük tudtommal, sok HDD gyártó most is összetenné a két kezét ha hasonló megbízhatóságot érnének el a termékei.

A 7K250 és a Seagate 7200.7 megbízhatóságára nyugodtan visszatérhetünk 1,5-2 év múlva addig nem sok értelme van találgatni.

[Szerkesztve]

(#50) Dre_Powell


Dre_Powell
tag

Seagate 5év gari, ehhez asszem nem kell kommentár,de teljesen mindegy amúgyis strapabíró hddk és simán bírják. :C (5 év gari nélkül is seagatet vennék)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.