Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata raid0 8mb cache vinyok milyet?? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20) -Devil-


-Devil-
aktív tag

Én vigyáznék azzal a RAID-del! Így,elmondásra jónak tűnik, de a valóság nem mindíg ilyen rózsaszínű. :)
Megtapasztaltam a negatív oldalát is a dololgnak, szerencsére csak kipróbáltam, és nem a mindennap használt rendszerem volt rajta. Először 4 winyóval akartam ''nekiesni'' RAID0-ásba kötve (A kontroller meg tudja csinálni, nem probléma neki, mással volt a baj). Volt 4db 6.4 GB-os winyó (ok nem vadiújak, de a célnak megfeleltek). Bekötöttem őket, RAID-fűzér összeállítva, mehet a particionálás, és a formázás. (Óvatosan a PQMagic-kel, nagyon meg tud kavarodni!) Először PQMAGIC, FAT32-re megformázva az egész. Aztán próbaképpen mehet fel a win98se. A scandisk FAT problémát észlelt. Kijavította, a telepítés tovább ment. A telepítőt a ''könyvtár előkészítése'' közben izomból kivágta a gép. Na jól van, akkor próbáljuk FDISK-el. Partícionáltam, mehet a formázás. 14%-nál leáll. Jó, RAID-ről vissza IDE üzemmódra, mindegyik winyót leteszteltem. Az egyik drágaság bad szektoros lett idő közben. :) úgyhogy direkt kipróbáltam ezt a RAID-et, mivel a kérdés az volt, hogy RAID vagy SCSI. Ezek után az utóbbi mellett döntöttem. A legjobb, ha fogsz egy viszonylag olcsó, de jó miőségű SCSI vezérlőt, egy pici, de gyors SCSI winyót, erre pakolod a rendszert, adattárolásra pedig beteszel egy jó nagy és megbízható(!) IDE winyót. Nekem ez nagyon bejött, igaz ráment némi zseton, de egyáltalán nem bántam meg. A gép megy mint a távirat, és stabil akár a beton. De ha erre nincs pénzed, egy WD Raptor is megteszi, közel olyan gyors, mint egy 10K RPM-es SCSI winyó, valamivel olcsóbb annál, és ha S-ATA vezérlős alaplapod van, akkor még kontrollert sem kell venned.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata raid0 8mb cache vinyok milyet?? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.