Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tommmy


Tommmy
tag

hi!

ki tudja hogy a Samsung DDR400-as memóriának milyen Cas Latency értéke van alapból??

(#2) Viktor77 válasza Tommmy (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Nem mindegy? Ha tuningra kell próbáld 2-őn, ha stabilitást akarsz akkor 3-on.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) Tommmy válasza Viktor77 (#2) üzenetére


Tommmy
tag

Várj!
Én arra lennék kiváncsi, hogy alapon, mindenféle állítás nélkül mennyi ez az érték!

(#4) Ronin válasza Tommmy (#1) üzenetére


Ronin
aktív tag

(#5) Viktor77 válasza Tommmy (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Egyszerű! Állitsd SPD-re. Vagy nézd meg aida32-ben.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) Tommmy válasza Viktor77 (#5) üzenetére


Tommmy
tag

Nem tudom állítani, mert holnap akarok venni!
1. Melyik a jobb: a Samsung vagy a Hynix (mind a kettő 400Mhz)
2. Ha Samsungot veszek lehet-e adni 400Mhz-en 2,5 vagy esetleg 2-es időzítést (természetesen stabilan)?

(#7) KZT


KZT
tag

És biztos Samsungot veszel?
Vagy csak Samsung chipes gagyit.

(#8) Tommmy válasza KZT (#7) üzenetére


Tommmy
tag

Ez egyre jobb!

Honnan lehet tudni hogy original vagy valami utánzott Taiwani szar?

(#9) KZT


KZT
tag

Ha jól tudom akkor az eredetinél nem csak a chipeken van Samsung felirat,hanem a nyákon is.És aszem van rajta egy Samsung matrica is.
De a boltok 90%-ban nem eredetit árulnak.

(#10) Tommmy válasza KZT (#9) üzenetére


Tommmy
tag

És ezek a nem eredetiek mennyire megbízhatóak?
vagy esetleg milyen a Hynix?

(#11) Grafman válasza Tommmy (#10) üzenetére


Grafman
aktív tag

Hi! A matricát felejzsd el, az eredeti Samsung PCB-s modulokat a következö képpen lehet beazonosítani:
A chipeken SAMM-betüjellel kezdödik egy számsorozat, ebben az esetben szinte biztosan Samsung gyártmány.
Ha ez a számsor K4-betüjellel kezdődik akkor valószínüleg csak a chipek azok.
De Samsungok esetén ennk ritkán van jelentősége, a noname PCB-s modulok is legalább olyan jók mint a Samsung.

Hynix nál pedig nagyvalószínűséggel nem az álltaluk gyártott modulot kapsz, csak a chipeket nyomta a Hynix, mondjuk Transcend,Adlas,Ranbo PCB-n, minőségileg ebben a sorrendben. De ha mégis Hynix lenne akkor jártál a legjobban.
A Hynix chipes memót veszel akkor a chipre írt utolsó 4 karakterre figyelj: BT-D43 ezekkel jársz a legjobban, simán mennek 533MHZ-el.

A Samsungok gyárilag ajánlott időzítései 400MHZ-en: CL3-3-3 de ezen e frekin simán mennek CL2.5-el, CL2-vel ritkán.

A Hynix is hasonlóképpen CL3-as, de ezt jóval följebb lehet így húzni, és az alapfrekin a CL2.5-is megvan. További infót a P4 proci tuning topic-ban találsz.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#12) Grafman válasza Grafman (#11) üzenetére


Grafman
aktív tag

De Samsungok esetén ennk ritkán van jelentősége, a noname PCB-s modulok is legalább olyan jók mint a Samsung.

Szóval a biztonság kevéért röviden: ha az kell vegyél Samsung-ot, ha a modult is ők gyártották, de méginkább Hynix-ot!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#13) Tommmy válasza Grafman (#12) üzenetére


Tommmy
tag

Köszi a segítséget, nagyon jól jött!!!
Akkor ma ennek a fényében vásárolok! :)) :))

(#14) KZT válasza Grafman (#11) üzenetére


KZT
tag

Ugye ezt a ''simán mennek 533MHZ-el'' dumát Te sem gondoltad komolyan. :F
Vagy leteszteltél több százat és mindegyik hibamentesen futott 533-on?
A noname modulokról meg csak annyit(akár samsung chipes,akár hynix),hogy van hogy még az alap órajelet sem tudják stabilan,főleg dualban.

(#15) robekri válasza Tommmy (#1) üzenetére


robekri
addikt

Na itt vagyok én is, csakhogy bekavarjak neked én ajánlanám az Infineon ramokat! Raktam össze 2*512Mb DDR333-as infineon modult Epox 8RDA+ lapban és CAS 2.5-ön ment 188Mhz-en fesz emelés nélkül!

Kíváncsi lennék egy DDR400-as Infineon modulra, hogy mit tudhat! Aki tuningolta az leírhatná mit bírt!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#16) Tommmy válasza robekri (#15) üzenetére


Tommmy
tag

Köszönöm a Te segítségedet is, de már megvettem a memóriát! Samsungot. Sikerült kifognom egy eredeti példányt! Sajnos a 28db memóriából 3 db ilyen volt. azért ez elég elszomorító! :O
gondokoztam az infineonon is, de arra egy kicsivel többet kellett volna ráfizetnem. Mivel nekem egy Barton 2500+-os mellé kellett, hátha sikerül 3200+-ost tuningolni (sikerült :)) :)) ) így nem is akartam tuningra venni. a célom az volt, hogy olcsó legyen és rendesen bírja a 400mhz-t. Dualban még nem própáltam, azt majd jövő hónapban!
Szerencsés voltam mert kifogtam egy jól tuningolható procit és egy jó memóriát.
Amúgy az eredeti samsungnak 400Mhz-en nem 3 a Cl, hanem 2,5!

(#17) Tommmy válasza robekri (#15) üzenetére


Tommmy
tag

Ja számodra a legfontosabbat elfelejtettem.
Haveromnak van Infineon DDR400-as modulja, de még nem tuningolta mert csak egy Cerka ül a gépbe. Jövő hónapban fog (ő is) venni egy 800mhz-es P4-et, majd akkor beszámolok mit hozott ki ebből a párosból!

(#18) Grafman válasza Tommmy (#16) üzenetére


Grafman
aktív tag

PC3200-as Samsung memók gyári specifikációja 400MHZ-en : CCC: 3-3-3 CC4: 3-4-4

Persze szinte mindenkinek megy CL2.5-tel, de a gyártó álltal garantált és ajánlott érték a CL3, ahogyan azt föntebb is írtam.

Amúgy jó kis memók, nekem is ezek vannak, 440MHZ-ig simán fölmegy.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#19) Cane válasza robekri (#15) üzenetére


Cane
őstag

A 400-as infineon az ismerősömnél megy 400-on feszemelés nélkül CL2.5-3-3-7-en.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#20) #32577792


#32577792
törölt tag

nekem ilyen van:
SAMM36832304-cc4 - akkor ez most jó?
meddig tudom húzni és milyen időzítéssel?
most 400-on megy Dual-ban és szinkronban a procival
A7N8X 1.06 Deluxe 2500+; 2*256MB RaM

(#21) _Volkovy_ válasza Tommmy (#16) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Grat a procihoz :)

(#22) #32577792


#32577792
törölt tag

bocs, helyesen:
SAMM368L3223DTM-CC4

(#23) erdoke válasza #32577792 (#22) üzenetére


erdoke
titán

Szerintemn jó, nekem is ilyen volt a mostani előtt, illetve most kölcsönben újra itt csücsül a gépemben az egyik 512-es. By SPD (speed) beállítással 3-4-4-8 megy, de a 3-3-3-7-et simán viszi. Többet nem próbálgattam, mert már nem az enyém.:D

A legjobb aláírás a héten

(#24) #32577792 válasza erdoke (#23) üzenetére


#32577792
törölt tag

É meddig tudtad húzni?

(#25) #32577792


#32577792
törölt tag

Feltéve, ha húztad!

(#26) erdoke válasza #32577792 (#24) üzenetére


erdoke
titán

Még régen aszinkron vitte a 42x MHz-et is 2,6 V mellett. CL2,5-öt nem akarta aszinkron 400-nál vinni, szinkron meg a lapom és a B-s procim nem nagyon bírt ennyit.:(

A legjobb aláírás a héten

(#27) #32577792 válasza erdoke (#26) üzenetére


#32577792
törölt tag

Akkor (vagy inkább most) elindulok lassan felfelé. Legfeljebb hívom a tűzoltókat is!

(#28) Tommmy válasza Grafman (#18) üzenetére


Tommmy
tag

Szia!

Nekem a biosban a memóriám spd-je 2,5-3-3-7 olvas ki egy Asus A7N8X-ben. Nem kell semmit állítanom, se feszemelés, se semmi!
400Mhz-en megy szinkronban a Barton 2500+-os (200x11)procival!

(#29) Cane válasza Tommmy (#28) üzenetére


Cane
őstag

Mennyi AIDA-ban a mem írás/olvasás?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#30) Tommmy válasza Cane (#29) üzenetére


Tommmy
tag

Az olvasás: 3020
az írás: 1080
Nem tudom, de mennyire jók ezek az értékek?

(#31) Viktor77 válasza Cane (#19) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem meg 2.5,3,3,6-on-

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32) Cane válasza Tommmy (#30) üzenetére


Cane
őstag

Ezek szerintem jók.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#33) Grafman válasza Tommmy (#28) üzenetére


Grafman
aktív tag

Akkor azok a PCB-d gyárója által beírt Eprom értékek, amelyek különböznek a Samsung modulokba beírtakkal. Ergo nem Samsung-Samsungjaid-vannak, hanem valamely /ha CL2.5-öt adják neki alapból, remélhetőleg jobbikfajta/ noname gyártó modulos RAM-jaid Samsung chipekkel. Nekem SPD 3-4-4 (CC4),CCC-nél 3-3-3, ha Samsung gyártotta magát a modult is akkor elvileg ennyinek kelllene lennie a tiednek is.
Pontosan mi van a chipekre írva?

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#34) Grafman válasza Grafman (#33) üzenetére


Grafman
aktív tag

Végül is tök mindeggy. Legföljebb 400MHZ-fölött fogod megérezni, ha valóban nem Samsung PCB-s. CL2.5-öt viszi 400-on?-->viszi, akkor már nincs okod panaszra.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#35) Tommmy válasza Grafman (#34) üzenetére


Tommmy
tag

Szia!

Elég nagy problémába ütköztem!
Tényleg nem Samsung ramjaim vannak, annak ellenére hogy tanácsodra direkt Samm-al kezdődő sorozatszámosat kerestem.
Szóval a probléma:
- egyrészt nem ismeri fel sem az Aida, sem a SiSoft Sandra. Az Aida a memória Spd értékének semmit sem tud kolvasni (sem gyártót, sem bármi mást), a SiSoft Sandra szintén nem tudja kiolvasni a memória gyártóját. Ezelőtt Kingston memóriám volt, azzal nem volt ilyen hiba.
- másrészt Bios-ban símán fel tudom tuningolni a procit (2500+ Barton) 200x11-re, tehát egy 3200+-os teljesítményére. Több tesztet lefuttatva minden stabilan megy. Viszont ha megnézem a Cpu-Z nevű kis progival a processzor értékeit, kiderül hogy mégsem 400Mhz-en megy a rendszer hanem folyamatosan változik, visszaesik akár 300mhz-re is, de az átlag amin mozog 340mhz.
más memóriamodullal (Infineon) még egy nap stabil tesztelés után sem volt ilyen gondom!
- harmadrészt, megnéztem a Sammsung hivatalos honlapját, ott minden sorozatszám K4-el kezdődik, pedig arra azt mondtad hogy csak a chip az.
Kérdésem:
- milyen memória ez (annak ellenére hogy a sorozatszám Samm... ami állítólag eredeti)?
- milyért nem bír folyamatosa 400mhz-en menni?

(#36) #32577792 válasza Tommmy (#35) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia
Nekem is ilyen, minden további nélkül megy 400-on, viszont 3200+on (200FSB-vel), és szinkronban már néha kidob a rendszer.
Egyébiránt próbáld meg úgy keresni a Samsung honlapon, hogy hagyd el a SAM-ot és a keresőjé írjad be az azonosítóját.
http://www.samsung.com/Products/Semiconductor/common/partnumbersearch.jsp?partnum=M368L3223DTM&cd1=CC4&x=17&y=7

(#38) Tommmy válasza #32577792 (#37) üzenetére


Tommmy
tag

Köszi szépen!

Délután kiderült hogy a memória tényleg nem Samsung, hanem síma noname.
nincsen semmi gond, mert ismerem az üzlet tulaját, így holnap kicseréljük. Amúgy ők is noname-ként árulták, de mivel itt olvastam a fórumon hogy az eredeti samm-al kezdődik, ezért ragaszkodtam hozzá.
Holnap kicserélem egy síma k4...-ra

(#39) Grafman válasza Tommmy (#35) üzenetére


Grafman
aktív tag

Helo!

Amit mondtam az úgy is van! A memóriáim ugyan olyanok mint neked, Samsung modul Samsung chippekkel, az AIDA/Sandra nem ismeri föl nekem sem az SPD-t sem a gyártót sem, ez normális ezen modulok esetén (frissítenünk kellene a progikat;)), ilyesmit már más 400MHZ-s modullal is tapasztaltam korábban, az ide vonatkozó EPROM azonosítók valószínűleg még ismeretlenek ezeknek a tesztprogiknak.
A Samsung honlapján pedig ne a chipek (component) között, hanem a modulok között keresgélj utánna, látni fogod, hogy az összes modul száma a (SAM)M-jelöléssel kezdődik.
Ettől még lehet a modulod (és az enyém is)hamisítvány, és pl. a part-száma csak rá van szitálva a chipekre, ezt sajnos nem lehet kivédeni, de az enyém simán megy 440-en is Dual-ban, pedig valószínűleg ugyan olyanok mint a tieid!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#40) Tommmy válasza Grafman (#39) üzenetére


Tommmy
tag

Ne haragudj, nem felróni akarom ezeket.
Amúgy látom te eléggé benne vagy ebben, szóval mivel magyarázható az a bizonyos mhz esés?
Mármint hogy nem tartja a memória a 400Mhz-et, hanem visszaesik. Ellenben más memóriával bírta, szóval nem a cpu a gyenge.

(#41) Grafman válasza Tommmy (#38) üzenetére


Grafman
aktív tag

A SAMM-al kezdődő jelölésekkel csak aSamsung látja el a moduljait, amit kaptál ezekszerint egy hamisítvány volt. Tehát a Samsung egy chipre csak akkor ír SAMM-al kezdődő azonosítót, ha magát a PCB-t is a Samsung gyártja. Minden egyébb esetben (tehát ha mondjuk a chipeket odaadja egy noname vagy márkás modul gyártónak) K4-el kezdődik. Sok a hamisítvány, ez van!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#42) Tommmy válasza Grafman (#41) üzenetére


Tommmy
tag

Köszi a segítséget! :))
Mondjuk az embernek már tele van az a bizonyos, ezzel a mostani sok szar hardver-elemmel. És akkor most meg itt vannak a hamisítványok...
ááááááááááááááhhhhhhhhh

(#43) Grafman válasza Tommmy (#40) üzenetére


Grafman
aktív tag

Elég fura, megnézted más progival is? Menet közben ingadozhat valamennyire az érték +/- néhány MHZ-et, az alaplap és a tesztprogik is elétően definiálják néha de ez nekem egy kicsit soknak tűnik.
Esetleg próbáld a BIOS-ban kikapcsolni a Spread Spectrum-ot, bár ez a procira vonatkozik, de közvettett összfüggésben van a memóriával.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#44) Tommmy válasza Grafman (#43) üzenetére


Tommmy
tag

Nem hagyott nyugodni a dolog, szóval tovább próbálgattam a dolgokat!

Először is utánnanéztem a samsung oldalán sorozatszám szerint. Megtaláétam :)) :)) (mondjuk ennek ellenére lehet hamisítvány)
Majd megnéztem az nvida nforce2 oldalán. Ott is megtaláltam a támogatott memók között. :)) :))
Eszembe jutott, hogy itt a fórumon a 400mhz-en járatott memóriát, melynek cas értéke 2,5 szinte mindenki feszemeléssel érte el.
kipróbáltam én is, így 2,6v-ról feltettem 2,7-re. És láss csodát, semmi ingadozás, stabil 400mhz-es érték.
Így most 2,5-3-3-7-en megy 400mhz-en. :)) :)) :))

(#45) Sergio válasza Tommmy (#44) üzenetére


Sergio
csendes tag

Sziasztok!

Olvasom itt ezt a topicot és több mint érdekes! :)
Miért van az, ha valaki tényleg eredeti Samsung ramokkal rendelkezik, nem tartalmaz a memória infót magáról?
Na meg az alap Cas3-ról miért rögtön Cas2,5-el indul??
És akinek Samsung memóriája van (most inkább K4-el kezdődőre gondolok), neki sem olvas ki a memória spd-jéből semmit sem az Aida???

(#46) Sergio válasza Sergio (#45) üzenetére


Sergio
csendes tag

Szóval, aki Samsung memóriát használ, annak kiírja az Aida a memória spd értékeit???
Fontos lenne, kérlek segítsetek!

(#47) KZT válasza Sergio (#46) üzenetére


KZT
tag

Nekem régebben voltak eredeti Samsung ramjaim(PC2700) és azoknál kiírt mindent az Aida pontosan.

(#48) Ombi5


Ombi5
őstag

Nekem van benne egy Kingston 333-as meg 1 Samsung 400 as!
Memory Module Properties
Module Name Samsung M3 68L6423ETM-CC4
Serial Number 410AC2C4h
Module Size 512 MB (2 rows, 4 banks)
Module Type Unbuffered
Memory Type DDR SDRAM
Memory Speed PC3200 (200 MHz)
Module Width 64 bit
Module Voltage SSTL 2.5
Error Detection Method None
Refresh Rate Reduced (7.8 us), Self-Refresh
Highest CAS Latency 3.0 (5.0 ns @ 200 MHz)
2nd Highest CAS Latency 2.5 (6.0 ns @ 166 MHz)

Memory Module Features
Early RAS# Precharge Not Supported
Auto-Precharge Not Supported
Precharge All Not Supported
Write1/Read Burst Not Supported
Buffered Address/Control Inputs Not Supported
Registered Address/Control Inputs Not Supported
On-Card PLL (Clock) Not Supported
Buffered DQMB Inputs Not Supported
Registered DQMB Inputs Not Supported
Differential Clock Input Supported
Redundant Row Address Not Supported

Memory Module Manufacturer
Company Name Samsung
Product Information http://www.samsung.com/Products/Semiconductor/DRAM/index.htm
TEhat enyem tuti eredeti neked is ezt kene kiirnia szerintem!
HEtvegen jon a masik ugyanilyen samsung dualba remelem jol leeht majd oket huzni!

(#49) erdoke válasza Sergio (#45) üzenetére


erdoke
titán

SZerintem a most a gépemben ülő 512-es modul Samsung, a TCC4 végű. A 3.75-ös Aida32 nálam felismeri, és a SPD infokat is kiadja. Egyébként most 414 MHz-en megy 3-3-3-7 időzítésekkel és 2,6 V mellett, IC7-G Game Accelerator Turbo-ra állítva.

A legjobb aláírás a héten

(#50) Grafman válasza Ombi5 (#48) üzenetére


Grafman
aktív tag

Memória modul tulajdonságai
Sorozatszám Nincs
Modul mérete 512 MB (2 rows, 4 banks)
Modul típusa Unbuffered
Memória típusa DDR SDRAM
Memória sebessége PC3200 (200 MHz)
Modul szélessége 64 bit
Modul feszültsége SSTL 2.5
Hiba felismerési módszer Nincs
Frissítési gyakoriság Csökkentett (7.8 us), Self-Refresh
Legmagasabb CAS késleltetés 2.5 (5.0 ns @ 200 MHz)

Memória modul jellemzői
Early RAS# Precharge Nincs támogatva
Auto-Precharge Nincs támogatva
Precharge All Nincs támogatva
Write1/Read Burst Nincs támogatva
Buffered Address/Control Inputs Nincs támogatva
Registered Address/Control Inputs Nincs támogatva
On-Card PLL (Clock) Nincs támogatva
Buffered DQMB Inputs Nincs támogatva
Registered DQMB Inputs Nincs támogatva
Differential Clock Input Támogatva
Redundant Row Address Nincs támogatva

Amint látható az eggyetlen különbség, hogy nekem nem ismeri föl a gyártót és a sorozatszámot az AIDA 3.80. Ezekre egyedül a modulra írt adatokból tudok következtetni: SAMM368L6423DTM-CC4. Ha a sok technikai infó mellet föltennék Samsungék a honlapjukra a modulok fényképét is... De még utánna nézek, hogy mi van.
Jah a Cas 2.5 nél nállam 5.0ns-t ír 200MHZ-hez, ami a valódi modul esetén Cas 3-nak kellene lennie az SPD-nek. Vagy valami spéci modul;)...

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.